NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Rozmowy na każdy temat. »
Nowy Temat Odpowiedz
« 1 2 3 »
Szeptucha z Derylaków,
Posty: 849
Dołączył: 5 Lip 2017r.
Skąd: STALOWA WOLA
Ostrzeżenia: 80%
ff
Wysłany: 13 Marz 2018r. 13:11  
Cytuj
Głupota i ciemnota, zacofanie ciemnogród. Jakaś cwana kobiecina rozpuszcza wieści o jej "cudownych "umiejetnościach a stado owieczek i baranków pędzi do niej niczym barany w rzeżni Chicago za przewodnikiem. Wiadomo, że jak leki i lekare nie pomagają to człowiek szuka wszędzie. nawet w zabitej deskami wsi u cwanej oszustki. Szkopuł w tym, że sama nie potrafi sie wyleczyć ani córka tez jej nie moze pomóc mlotek

Kocham Jedrule i jego kulture
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 13 Marz 2018r. 13:11  
Cytuj

Kocham Jedrule i jego kulture
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2
Dołączył: 13 Marz 2018r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 13 Marz 2018r. 17:32  
Cytuj
Ale najwidoczniej korzystasz z jej usług skoro tyle o niej wiesz, po za tym każdy robi co uważa za stosowne

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1444
Dołączył: 18 Lip 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 60%
ff
Wysłany: 13 Marz 2018r. 17:56  
Cytuj
CYTAT
Głupota i ciemnota, zacofanie ciemnogród. Jakaś cwana kobiecina rozpuszcza wieści o jej "cudownych "umiejetnościach a stado owieczek i baranków pędzi do niej niczym barany w rzeżni Chicago za przewodnikiem. Wiadomo, że jak leki i lekare nie pomagają to człowiek szuka wszędzie. nawet w zabitej deskami wsi u cwanej oszustki. Szkopuł w tym, że sama nie potrafi sie wyleczyć ani córka tez jej nie moze pomóc mlotek


No Ty głupie jak już coś napiszesz to wszystko opada potluczony

"Jeden tam tylko jest porządny człowiek:prokurator;ale i ten,prawdę mówiąc,świnia"-Mikołaj Gogol
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 216
Dołączył: 10 Sty 2017r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 80%
ff
Wysłany: 13 Marz 2018r. 19:10  
Cytuj
Proste, Pelele ma rację. Jak można wierzyć w takie bzdury.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 849
Dołączył: 5 Lip 2017r.
Skąd: STALOWA WOLA
Ostrzeżenia: 80%
ff
Wysłany: 13 Marz 2018r. 20:08  
Cytuj
CYTAT
No Ty głupie jak już coś napiszesz to wszystko opada potluczony


Widać dokładnie,że noszenie onuc spowalnia myślenie.Popraw Fiedia onuce` .Gdzie skarpety które ci Pop dał pod choinkę?Widać że tobie Fiedia głowy nie wyleczyła szeptucha3m sie

Kocham Jedrule i jego kulture
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 70
Dołączył: 14 Wrz 2017r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 14 Marz 2018r. 10:36  
Cytuj
CYTAT
CYTAT
Głupota i ciemnota, zacofanie ciemnogród. Jakaś cwana kobiecina rozpuszcza wieści o jej "cudownych "umiejetnościach a stado owieczek i baranków pędzi do niej niczym barany w rzeżni Chicago za przewodnikiem. Wiadomo, że jak leki i lekare nie pomagają to człowiek szuka wszędzie. nawet w zabitej deskami wsi u cwanej oszustki. Szkopuł w tym, że sama nie potrafi sie wyleczyć ani córka tez jej nie moze pomóc mlotek


No Ty głupie jak już coś napiszesz to wszystko opada potluczony


Jak byś czytał wszystkie komentarze,to nie wyzywałbyś innych od głupów boś sam przygłupi.Szeptucha jest po wylewie jak ktoś napisał a leczy ludzi jej corka.Pelele pyta logicznie dlaczego sie same nie wylecza a ty swirujesz pawiana w rajtuzach ,A co z tymi onucami Fiodor bo nie kumam.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1598
Dołączył: 14 Marz 2016r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 14 Marz 2018r. 11:34  
Cytuj
Lekarz też sam się z wszystkiego nie wyleczy, a do niego chodzicie.
Ziołolecznictwo to nie zabobon, dużo leków opracowanych jest na bazie ziół umiech
U człowieka choruje ciało, ale i dusza, jeśli pomaga to w czym problem umiech

Wszystko, co słyszymy, jest opinią, nie faktem. Wszystko, co dostrzegamy, jest punktem widzenia, nie prawdą. http://www.komentujnieobrazaj.pl
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 70
Dołączył: 14 Wrz 2017r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 14 Marz 2018r. 13:01  
Cytuj
CYTAT
Lekarz też sam się z wszystkiego nie wyleczy, a do niego chodzicie.
Ziołolecznictwo to nie zabobon, dużo leków opracowanych jest na bazie ziół umiech
U człowieka choruje ciało, ale i dusza, jeśli pomaga to w czym problem umiech




Szeptucha to nie zielarka.Nie myl pojęć Boczku

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 11558
Dołączył: 1 Lut 2011r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 14 Marz 2018r. 14:41  
Cytuj
CYTAT
Lekarz też sam się z wszystkiego nie wyleczy, a do niego chodzicie.
Ziołolecznictwo to nie zabobon, dużo leków opracowanych jest na bazie ziół umiech
U człowieka choruje ciało, ale i dusza, jeśli pomaga to w czym problem umiech


Co ma z tym wspólnego "szeptucha"?:szok:

Wyobraźcie sobie, że budzicie się rano i macie tylko to, za co podziękowaliście Bogu w modlitwie wieczorem....
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1598
Dołączył: 14 Marz 2016r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 14 Marz 2018r. 18:35  
Cytuj
"uzdrowiciel bądź też uzdrowicielka ludowa oferująca swoje usługi osobom wierzącym w moc leczenia."

Wszystko, co słyszymy, jest opinią, nie faktem. Wszystko, co dostrzegamy, jest punktem widzenia, nie prawdą. http://www.komentujnieobrazaj.pl
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 70
Dołączył: 14 Wrz 2017r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 15 Marz 2018r. 06:42  
Cytuj
CYTAT
"uzdrowiciel bądź też uzdrowicielka ludowa oferująca swoje usługi osobom wierzącym w moc leczenia."


A Ty Arnoldzie w to wierzysz,czy też usiłujesz nam wmówić cos,co jest wyciągnięte z jądra polskiego i nie tylko kołtuństwa?Baba szepczaca nad garnkiem,czy nad ogniskiem z kociej i kurzej kupy mamroczaca cos w oparach smrodu,gestykulująca lub podskakujaca nad ogniskiem to prawdziwa szeptucha.Brakuje jej jeszcze czarnego kota,ale tego kota to ona ma w głowiejezyk.Prędzej wielbłAD PRZEJDZIE PRZEZ UCHO IGIELNE NIZ SZEPTUCHA KOGOS WYLECZYsmiech2

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 11558
Dołączył: 1 Lut 2011r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 15 Marz 2018r. 08:01  
Cytuj
Bob - a ty wierzysz, że takie szeptuchy, znachorki itp... rzeczywiście leczą? Mają wiedzę medyczną, zielarską? Magiczną moc? good

Wyobraźcie sobie, że budzicie się rano i macie tylko to, za co podziękowaliście Bogu w modlitwie wieczorem....
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1816
Dołączył: 6 Lut 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 15 Marz 2018r. 09:38  
Cytuj
CYTAT
Bob - a ty wierzysz, że takie szeptuchy, znachorki itp... rzeczywiście leczą? Mają wiedzę medyczną, zielarską? Magiczną moc? good


Babki zielarki miały wiedzę zielarską,a szeptuchy najliczniej działają na Podlasiu,miejscu gdzie tradycje zielarskie są do dziś praktykowane.
Placebo też może uzdrawiać.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 11558
Dołączył: 1 Lut 2011r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 15 Marz 2018r. 09:55  
Cytuj
Przeczytaj sam swój wpis - i zastanów się:
- czy rzeczywiście był to komentarz do mojego wpisu
- czy Twoja wypowiedź była logiczna i miała jakiś sens....

Wyobraźcie sobie, że budzicie się rano i macie tylko to, za co podziękowaliście Bogu w modlitwie wieczorem....
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 19
Dołączył: 2 Paź 2007r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 15 Marz 2018r. 10:33  
Cytuj
"Czucie i wiara więcej mówi do mnie, niż mędrca szkiełko i oko"-tyle w temacie.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1816
Dołączył: 6 Lut 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 15 Marz 2018r. 10:41  
Cytuj
CYTAT
Przeczytaj sam swój wpis - i zastanów się:
- czy rzeczywiście był to komentarz do mojego wpisu
- czy Twoja wypowiedź była logiczna i miała jakiś sens....


1)Tak.
2)Tak.

Mirek 777 - a ty wierzysz, że takie szeptuchy, znachorki itp... rzeczywiście leczą? Mają wiedzę medyczną, zielarską? Magiczną moc?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 278
Dołączył: 26 Lis 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 15 Marz 2018r. 10:42  
Cytuj
CYTAT
Bob - a ty wierzysz, że takie szeptuchy, znachorki itp... rzeczywiście leczą? Mają wiedzę medyczną, zielarską? Magiczną moc? good


Znajomy jeździł na msze uzdrawiające. I tam i tu ciężko o logikę i wiedzę z zakresu medycyny. Ale jeśli ktoś dzięki temu czuje się lepie ( psychicznie) to dlaczego to wysmiewac?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 278
Dołączył: 26 Lis 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 15 Marz 2018r. 10:46  
Cytuj
CYTAT
"Czucie i wiara więcej mówi do mnie, niż mędrca szkiełko i oko"-tyle w temacie.




Czyli wolisz żeby otwarte złamanie nogi nastawial Ci ktoś kto wierzy że umie to robić, a nie lekarz?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 19
Dołączył: 2 Paź 2007r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 15 Marz 2018r. 11:04  
Cytuj
Wydaje mi się, że nie bardzo zrozumiałeś sens mojej wypowiedzi tylko przetłumaczyłem sobie na swój zrozumiały tylko dla siebie język.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 19
Dołączył: 2 Paź 2007r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 15 Marz 2018r. 11:05  
Cytuj
Wydaje mi się, że nie bardzo zrozumiałeś sens mojej wypowiedzi tylko przetłumaczyłem sobie na swój zrozumiały tylko dla siebie język.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 472
Dołączył: 27 Lis 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 80%
ff
Wysłany: 15 Marz 2018r. 12:45  
Cytuj
Ja mogę was wyleczyć. Mam moc uzdrawiania. Kto chce?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1598
Dołączył: 14 Marz 2016r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 15 Marz 2018r. 13:15  
Cytuj
CYTAT
Bob - a ty wierzysz, że takie szeptuchy, znachorki itp... rzeczywiście leczą? Mają wiedzę medyczną, zielarską? Magiczną moc? good

Nie korzystałem tylko czytałem, ale kiedyś leczyły bo nie było nikogo innego. Używały, mocy, zaklęć, ziół i tak pomagały. Teraz wyparła je medycyna bo jest skuteczniejsza, ale na niektóre przypadłości jest szeptucha np "przestrach, nerw-kołtun" (cytaty bo nie chciałem przekręcić), o ile ktoś w to wierzy.
Zresztą szeptuchy posiadają ten dar od Boga umiech

Wszystko, co słyszymy, jest opinią, nie faktem. Wszystko, co dostrzegamy, jest punktem widzenia, nie prawdą. http://www.komentujnieobrazaj.pl
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 938
Dołączył: 9 Sie 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 80%
ff
Wysłany: 15 Marz 2018r. 13:21  
Cytuj
scianascianamlotekBOB ty tak powaznie czy sie najarales jakiegos gowna.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 11558
Dołączył: 1 Lut 2011r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 15 Marz 2018r. 13:44  
Cytuj
Bob - jeśli jakiemuś znachorowi/znachorce udało się pomóc to albo przez przypadek, albo wiedział/ła cokolwiek o ziołach.

Zazwyczaj kończyło się jak w noweli "Antek".

Dalibor - wierzę w Boga. W kwestii medycyny - zdrowiejemy dzięki nauce, a niektórzy dzięki działaniu Boskiej mocy - mówimy wówczas o cudzie. Szeptuchy to w najlepszym razie szarlatanki. Nie wierzę w ich możliwości uzdrawiania.

Wyobraźcie sobie, że budzicie się rano i macie tylko to, za co podziękowaliście Bogu w modlitwie wieczorem....
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1816
Dołączył: 6 Lut 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 15 Marz 2018r. 14:51  
Cytuj
CYTAT
Bob - jeśli jakiemuś znachorowi/znachorce udało się pomóc to albo przez przypadek, albo wiedział/ła cokolwiek o ziołach.

Zazwyczaj kończyło się jak w noweli "Antek".

Dalibor - wierzę w Boga. W kwestii medycyny - zdrowiejemy dzięki nauce, a niektórzy dzięki działaniu Boskiej mocy - mówimy wówczas o cudzie. Szeptuchy to w najlepszym razie szarlatanki. Nie wierzę w ich możliwości uzdrawiania.



Zioła? wierzysz w ich lecznicze możliwości ?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
« 1 2 3 »
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Rozmowy na każdy temat. »