NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Wydarzenia »
Nowy Temat Odpowiedz
Zbiórka odziezy? Co o tym myslicie? Bo ja ,
Tim
Tim
Tim
Posty: 112
Dołączył: 5 Sie 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 60%
ff
Wysłany: 20 Paź 2013r. 14:19  
Cytuj
Zbiórka odziezy? Co o tym myslicie? Bo ja nie mam tam zaufania

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 20 Paź 2013r. 14:19  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 86
Dołączył: 30 Lis 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 20 Paź 2013r. 15:54  
Cytuj
Wszystkie ciuchy z takich zbiórek trafiają do ciucholandów.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 48
Dołączył: 16 Marz 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 20 Paź 2013r. 16:55  
Cytuj
Witam jeżeli chcecie mieć pewność, że odzież trafi do osób potrzebujących oddajcie ją do Polskiego Komitetu Pomocy Społecznej przy hutniczej 8

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 64
Dołączył: 12 Gru 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 20 Paź 2013r. 18:32  
Cytuj
Przy Hutniczej 8 panie, które tam pracują, najpierw same "przebierają" ;]

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Tim
Tim
Tim
Posty: 112
Dołączył: 5 Sie 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 60%
ff
Wysłany: 20 Paź 2013r. 18:54  
Cytuj
To ciucholandy mają niezły biznes i te panie;)dlatego ja nie wrzucam do kontenerów

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 95
Dołączył: 13 Lut 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 20 Paź 2013r. 19:01  
Cytuj
Też nie lubię oddawać ubrań w ciemno, niestety takie sytuacje jak piszą wyżej są możliwe. Najlepiej rozejrzeć się wokół, czy nie ma takiej potrzebującej rodziny. Popytać znajomych umiech Na pewno ktoś taki się znajdzie. Jeśli tylko ktoś chce przyjąć taką pomoc to super umiechNie raz tak robiłam, dzieciaki zadowolone, a ja w podziękowaniu dostałam ciasto czy jajka wiejskie i w porządkugood Niestety niektórzy na to dziwnie reagują- może duma, nie wiem mlotek

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Tim
Tim
Tim
Posty: 112
Dołączył: 5 Sie 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 60%
ff
Wysłany: 20 Paź 2013r. 19:21  
Cytuj
Sądzę to samoumiech Jest wielu takich wokół nas których to ucieszy.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 58
Dołączył: 15 Lut 2013r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 23 Paź 2013r. 06:50  
Cytuj
potwierdzam że na Hutniczej zostają same szmatki bo w pierwszej kolejności dzielą sie pracownicy i ich znajomi. Co lepsze rzeczy pochowane po szafach żeby nikt nie wziął. Wiem co pisze byłam naocznym świadkiem nie raz.Dwa lata temu ktoś oddał super wózek dla dzidziusia. Przyszła na Hutniczą młoda dziewczyna w bardzo wysokiej ciąży. Widząc wózek zapytała czy mogłaby go otrzymać bo dziecko nie długo przyjdzie na świat. Widać było że jest biedna.Nie dali jej wózka- kazali przyjść dopiero po rozwiązaniu.Wózka już nie było!Takie tam robią przekręt. Lepiej dać ogłoszenie i oddać rzeczy bezpośrednio do rąk biednej rodziny

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 101
Dołączył: 18 Sty 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 24 Paź 2013r. 14:24  
Cytuj
nie oddaje.powod?sprawdzcie nazwe danej "fundacji" ktora robi dana zbiorke.google nie klamie.przekret na przekrecie.tez na poczatku chcialam pakowac worki..dla biednych..taaa i tak do nich nie trafia.boks

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1632
Dołączył: 5 Cze 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 25 Paź 2013r. 10:47  
Cytuj
Jeśli sie w czymś nie chodzi to lepiej dać komukolwiek niz do śmietnika. Już sam fakt, że ktoś będzie chodził w ciuchach noszonych przez kogoś świadczy że jest zdesperowany.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Tim
Tim
Tim
Posty: 112
Dołączył: 5 Sie 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 60%
ff
Wysłany: 25 Paź 2013r. 10:47  
Cytuj
Nie mam zufania nawet do polskiego komitetu opieki społecznej

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 711
Dołączył: 0 00 0000r.
Skąd: Tarnobrzeg - Stalowa
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 25 Paź 2013r. 10:59  
Cytuj
To prawda. Wszystkie takie rzeczy jak ciuchy, zabawki, posciel, torebki, buty, reczniki, bielizna, gadżety trafiają najpierw na sortownie gdzie zostają posortowane, poważone a później wycenione. Następnie są pakowane w workach na samochód i rozwożone po sklepach. Jedna z takich sortowni jest w Nisku. Fakt faktem takie firmy nie kradną, lecz legalnie pobierają bądź otrzymują używane rzeczy. Zapewne jakaś niewielka część trafia do ubogi no... bardzo niewielka.

Śmiejecie się ze mnie, bo jestem inny. Ja się śmieję z was, bo wszyscy jesteście tacy sami.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 187
Dołączył: 11 Paź 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 25 Paź 2013r. 12:59  
Cytuj
Moze i tak sie dzieje jak piszecie, ze w wiekszosci sie je sprzedaje do ciuchlandow, ale skoro ja w tym juz nie chodze i nie potrzebuje, to po co mam trzymac na sile w domu. Faktycznie lepiej oddac gdzie kolwiek, komus kto to zbiera, niz wyrzucic na smieci. Nigdy nie wrzucam do tych kontenerow na odziez stojacych przy smietnikach, najczesciej oddaje jak sa te zbiorki przyblokowe i zawsze zyje nadzieja ze jednak trafi to do potrzebujacych, skoro tak pisza na tych kartkach, a przynajmniej czesc.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 123
Dołączył: 1 Kwie 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 23 Lip 2015r. 17:42  
Cytuj
Mam do oddania ubrania. Męskie, damskie, młodzieżowe. Gdzie je zawieść w Stalowej Woli? Może jakaś rodzina potrzebująca, może noclegownie? Jasne, że można wrzucić do kontenera PCK, ale czy trafi to do potrzebujących?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 345
Dołączył: 16 Sty 2008r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 23 Lip 2015r. 17:51  
Cytuj
Ciuchy meskie mozesz zawiesc do schroníska br.Alberta na Charzewice.
Jest tam troche chlopa to beda mieli w czym chodzic.

Nie sprzedawaj duszy diabłu - Bóg da Ci za nią więcej! Mała Fatima Rzeszowszczyzny. https://nowiny24.pl/mazury-mala-fatima-rzeszowszczyzny-cuda-dokonuja-sie-tu-do-dzis/ar/5827669
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 296
Dołączył: 15 Cze 2015r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 100%
ff
Wysłany: 24 Lip 2015r. 08:14  
Cytuj
Ja ciuchy zostawiam przy smietniku wtedy wiem ze biednemu sie przydadza a nie sprzeda.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 123
Dołączył: 1 Kwie 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 24 Lip 2015r. 15:03  
Cytuj
Dzięki. Robiłam porządki w garderobie i tych ciuchów jest dużo. Dzięki za namiary na schronisko Brata Alberta, nie pomyślałam o tym. Mela - mieszkam w domku więc nie wyniosę pod kosz, a jeśli chciałabym podwieźć pod jakikolwiek śmietnik to pewnie podejrzewaliby mnie o "podrzucanie" śmieci.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Wydarzenia »