NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Opinie »
Nowy Temat Odpowiedz
Zmiana dostawcy energii elektrycznej!, Zmiana dostawcy energii do domu.
Posty: 75
Dołączył: 3 Paź 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 10 Sty 2014r. 21:35  
Cytuj
Witam. Czy zmieniał ktoś z Was dostawcę energii elektrycznej w mieszkaniu w bloku lub w domku jednorodzinnym i czy jest w naszym regionie taka możliwość. Jeśli tak, to prosił bym o podzielenie sie swoimi spostrzeżeniami i oszczędnościami. Noszę się z tym zamiarem od jakiegoś czasu, ale chętnie posłucham rad czy też ostrzeżeń.smiech2

Nigdy nie dyskutuj z idiotą - bo najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 10 Sty 2014r. 21:35  
Cytuj

Nigdy nie dyskutuj z idiotą - bo najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 319
Dołączył: 11 Marz 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 10 Sty 2014r. 22:45  
Cytuj
CYTAT
Witam. Czy zmieniał ktoś z Was dostawcę energii elektrycznej w mieszkaniu w bloku lub w domku jednorodzinnym i czy jest w naszym regionie taka możliwość. Jeśli tak, to prosił bym o podzielenie sie swoimi spostrzeżeniami i oszczędnościami. Noszę się z tym zamiarem od jakiegoś czasu, ale chętnie posłucham rad czy też ostrzeżeń.smiech2


Zastanawiałem się, ale po przeglądnięciu ofert wyszło, że Rzeszowski Zakład Energetyczny ma jedną z najtańszych ofert na rynku, więc dałem sobie spokój.
Czyżby pojawiło się coś ciekawego na rynku? Masz już coś upatrzonego?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 5002
Dołączył: 20 Lut 2009r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 10 Sty 2014r. 23:22  
Cytuj
Tez jestem ciekaw. Przy moim zużyciu energii wyszło mniejwięcej 2 złote różnicy miesięcznie

"Są tylko trzy prawdziwe sporty: Walki byków, wspinaczka, motorsport, a reszta to tylko gry". - Ernest Hemingway.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1110
Dołączył: 20 Maja 2012r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 11 Sty 2014r. 10:28  
Cytuj
Wgłębiłem się w temat i RZE wcale nie jest taki tani.Sprzedawcy oferują 0,25 zł/Kwh i uwaga podają cenę netto bez VAT-u,a RZE ma cenę 0,27 zł/Kwh cena też jest podana netto,więc jest 2 grosze różnicy netto.Przy średnim zużyciu 250 Kwh macie oszczędność 6,15 złotych brutto.Zmieniając dostawcę energii elektrycznej nie przestajemy płacić RZE za drugą część rachunku zwaną kosztami przesyłu o czym nie zawsze informują naganiacze.Zamiast jednego rachunku mamy dwa jeden do RZE drugi do nowego dostawcy.Ja stwierdziłem,że to żadna oszczędność i zostałem przy starym dostawcy,bo jak by nie patrzyć ma dalej monopol,a konkurencja to mydlenie oczu.Jednym słowem mówiąc zmienia się dostawce a transport zostaje ten sam.
P.S.RZE podaje ceny z dokładnością do 0,0001 grosza,a inni dostawcy do 0,001 grosza,ja pozwoliłem sobie zaokrąglić do normalnych cen czyli 1 złoty to 100 groszy.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 553
Dołączył: 5 Gru 2011r.
Skąd: Pysznica
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 11 Sty 2014r. 11:10  
Cytuj
Dokładnie. Dopóki konkurencja nie będzie miała własnej sieci dystrybucji to zmiana nie będzie się opłacać. Z tego co pamiętam Enea dostarcza sama tylko na terenie woj. Wielkopolskiego, a tak to korzysta z PGE. Musieliby na prawdę cene wyżyłować, ale wiadomo, że każdy chce zarobić

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 673
Dołączył: 13 Sie 2009r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 11 Sty 2014r. 16:36  
Cytuj
dla domu czy mieszkania nie wato zmieniać operatora ( za małe kwoty ) ,no chyba że płacisz co miesiąć powyżej 5 tys. zł rachunku to wtedy jest na czym zaoszczędzić . Pozdr

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 19
Dołączył: 6 Gru 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 3 Lut 2014r. 23:33  
Cytuj
jest oszczędność, najdroższe PGE, RWE średnio, Taurona nie sprawdzałem, PGNiG daje chyba teraz najlepsze stawki

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 270
Dołączył: 4 Gru 2013r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 4 Lut 2014r. 07:35  
Cytuj
lambada napisz coś więcej.Jak duża oszczędność wynika z różnicy ceny kwh?Feniks dość szczegółowo opisał te oszczędności i z tego co widać faktycznie nie opłaca się zmieniać dostawcy, chyba że masz jakieś nowe fakty.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 19
Dołączył: 6 Gru 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 4 Lut 2014r. 10:26  
Cytuj
to zależy czy już masz z PGE umowę negocjowaną czy też nie, czy jest na czas określony czy musisz ja wypowiadać za 3-miesięcznym okresem. PGE teraz proponuje 0,289 (normalnie bez umowy stawka wynosi 0,338), RWE coś koło 0,255, PGNiG około 0,237, i wtedy najlepiej PGNiG, może okazać się, że trzeba wypowiedzieć w PGE umowę a w międzyczasie oferta w PGE zmieniła się na 0,250 więc zważywszy na okres wypowiedzenia (3 miesiące po 0,338)najlepszą opcją było przedłużyć umowę z PGE. A więc widzisz, że wszystko zależy od tego jaką masz stawkę, jaką proponuje Ci konkretny dostawca i jaką masz umowę obecnie, pozdrawiam :-)

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 673
Dołączył: 13 Sie 2009r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 4 Lut 2014r. 10:29  
Cytuj
a tak z ciekawości jak wysoki masz rachunek obecnie za prąd ?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 19
Dołączył: 6 Gru 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 4 Lut 2014r. 10:41  
Cytuj
rozumiem Twoje przesłanie, wysokość rachunku nie ma tu znaczenia, jeśli będziemy reagować na takie zmiany to PGE (czyli nasze RZE) musi obniżyć stawki, nawet jeśli oszczędność byłaby 30-50 zł/mies. to uważam, że warto. Obniży PGE to żeby się utrzymać na rynku musi obniżyć np. RWE albo Tauron, a jak obniżą, to PGE musi znowu ich gonić, więc taka wojenka na rynku dostawców może tylko dobrze wpłynąć na lepsze ceny dla szarych ludzi

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 270
Dołączył: 4 Gru 2013r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 4 Lut 2014r. 11:23  
Cytuj
CYTAT
rozumiem Twoje przesłanie, wysokość rachunku nie ma tu znaczenia, jeśli będziemy reagować na takie zmiany to PGE (czyli nasze RZE) musi obniżyć stawki, nawet jeśli oszczędność byłaby 30-50 zł/mies.

Właśnie wysokość rachunku jest ważna,ale nie całego,a tylko tego za energie elektryczną,a nie za przesył,bo za to i tak zapłacisz do PGE.Żeby oszczędzić te 30-50 zł/mies.to jakie musisz mieć zużycie energii?Stawki za energie w PGE wg,rachunku 0,2706 zł/Kwh(netto)Ty podałeś w RWE 0,255 zł/Kwh(netto)na 100% sprawdzałem osobiście u dystrybutora RWE wylicz mi teraz te twoje 30-50 zł/mies.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 673
Dołączył: 13 Sie 2009r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 4 Lut 2014r. 13:43  
Cytuj
no właśnie ja w tej chwili płacę średnio co dwa miesiące 200zł , wię nie wierzę że uda się oszczedzić aż 25 %

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 270
Dołączył: 4 Gru 2013r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 4 Lut 2014r. 15:33  
Cytuj
kolo1 w tych 200 złociszach brutto masz około 50% kosztów przesyłu i abonamentu za licznik,które i tak będziesz musiał zapłacić PGE.Tak jak pisałem wyżej masz stawki netto pomnóż sobie przez zużyte kilowaty(KWh)dolicz 23% podatku VAT i porównaj ceny u obu dystrybutorów,a będziesz wiedział czy Ci się opłaca.Tak jak widać lambada zamilkła chyba zrozumiała na czym to polega.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 19
Dołączył: 6 Gru 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 6 Lut 2014r. 04:34  
Cytuj
doktorku, ja nie jestem pogotowie energetyczne:-) nie działam jak tesco 24 h przy kompie :-)
Wyliczenie istotnie jest trudnie bo to zależy z jakiego pułapu zaczniesz liczyć, otóż: zakończyła się umowa w grudniu. Do końca roku była stawka 0,289, z automatu po N. Roku przeszła na 0,338, propozycja z PGE (aktualna) na dwa lata za 0,299,
po negocjacji - 0,249, więc wyliczenie mam zrobić od jakiej kwoty? Załóżmy, że od 0,2999 więc minus 0,249 to zostaje 0,05 więc z takiej różnicy wielkich kokosów nie będzie, to tylko 17%. Teraz prosta symulacja: płacisz 300 zł/m-c, 50% z tego to jest 150 zł x 17% = 25,50 + 23% VAT = 31.36.
Ale jeśli ktoś zapomniał jak mój kolega i bulił 0,338 to jemu przy takiej opłacie wyszło 26% a to dałoby 48 zł
Jak ktoś płaci 300 zł może zaoszczędzić 30-50 zł, czyżby racja była po mojej stronie? :-))))))) dziękuję za uznanie :-))))

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 19
Dołączył: 6 Gru 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 6 Lut 2014r. 04:37  
Cytuj
no, ale jak płacisz mniej niż 300 zł, np. 200 na dwa miesiące, to oszczędność jest 27 zł z rachunku, czyli 13,50 miesięcznie,
hm........ paczka fajek :(

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 270
Dołączył: 4 Gru 2013r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 6 Lut 2014r. 07:58  
Cytuj
CYTAT
doktorku, ja nie jestem pogotowie energetyczne:-) nie działam jak tesco 24 h przy kompie :-)
Wyliczenie istotnie jest trudnie bo to zależy z jakiego pułapu zaczniesz liczyć, otóż: zakończyła się umowa w grudniu. Do końca roku była stawka 0,289, z automatu po N. Roku przeszła na 0,338, propozycja z PGE (aktualna) na dwa lata za 0,299,
po negocjacji - 0,249, więc wyliczenie mam zrobić od jakiej kwoty? Załóżmy, że od 0,2999 więc minus 0,249 to zostaje 0,05 więc z takiej różnicy wielkich kokosów nie będzie, to tylko 17%. Teraz prosta symulacja: płacisz 300 zł/m-c, 50% z tego to jest 150 zł x 17% = 25,50 + 23% VAT = 31.36.
Ale jeśli ktoś zapomniał jak mój kolega i bulił 0,338 to jemu przy takiej opłacie wyszło 26% a to dałoby 48 zł
Jak ktoś płaci 300 zł może zaoszczędzić 30-50 zł, czyżby racja była po mojej stronie? :-))))))) dziękuję za uznanie :-))))

Z tym uznaniem to bym się wstrzymał.Po pierwsze 0,338 to jest cena Kwh(PGE)brutto,a 0,255 to jest cena Kwh(RWE)netto bez VAT.Po drugie Nie przeczytałaś moich poprzednich postów ze zrozumieniem,a szkoda.Pisałem tam o kosztach przesyłu,abonamencie i zużyciu(Kwh).Po trzecie to Twoje wyliczenie nic nie warte.Oprzyj swoje wyliczenia na rzeczywiście zużytych Kwh.Takie wyliczenie przedstawił Feniks parę postów do góry opierając się na PGE i RWE przy zużyciu 250 Kwh bez kosztów przesyłu i abonamentu,które i tak trzeba płacić do PGE i jest to osobna pozycja na rachunku za energie elektryczną.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 442
Dołączył: 28 Sie 2010r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 6 Lut 2014r. 12:49  
Cytuj
zmieniajac sprzedawce prosze sprawdzic oplaty dodatkowe,

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1
Dołączył: 9 Wrz 2014r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 9 Wrz 2014r. 20:10  
Cytuj
Moderowano przez: panna_pina
Zapraszam do działu reklama.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1863
Dołączył: 9 Sty 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 10 Wrz 2014r. 08:43  
Cytuj
...i dlatego założyłeś wczoraj konto na SM i zapragnąłeś odkopać półroczny wątek. Proszę Cię, nie szukaj idiotów tu na forum bo takie zabiegi reklamowe jak Twój działają wręcz odwrotnie.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1
Dołączył: 30 Kwie 2018r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 30 Kwie 2018r. 18:25  
Cytuj
ja zmieniałem niedawno tzn kilka miesięcy temu dostawcę. Wybrałem firmę Axpo. Mimo iż minęło dopiero kilka miesięcy od zmiany to już mogę powiedzieć, że była to znakomita decyzja. Rachunki za energię elektryczną, tak jak było mówione przy zawieraniu umowy, są niższe. Widać to było już w pierwszym miesiącu i każdym kolejnym. Sam proces zmiany sprzedawcy był łatwy i bezproblemowy. Kolejnym plusem firmy jest miła fachowa a przede wszystkim rzetelna obsługa klienta. Tak powinna działać każda firma, nie tylko sprzedająca prąd!

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2494
Dołączył: 9 Sty 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 100%
ff
Wysłany: 30 Kwie 2018r. 18:29  
Cytuj
Następna reklama ...

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1489
Dołączył: 22 Lut 2013r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 30 Kwie 2018r. 19:22  
Cytuj
CYTAT
ja zmieniałem niedawno tzn kilka miesięcy temu dostawcę. Wybrałem firmę Axpo. Mimo iż minęło dopiero kilka miesięcy od zmiany to już mogę powiedzieć, że była to znakomita decyzja. Rachunki za energię elektryczną, tak jak było mówione przy zawieraniu umowy, są niższe. Widać to było już w pierwszym miesiącu i każdym kolejnym. Sam proces zmiany sprzedawcy był łatwy i bezproblemowy. Kolejnym plusem firmy jest miła fachowa a przede wszystkim rzetelna obsługa klienta. Tak powinna działać każda firma, nie tylko sprzedająca prąd!


bzdury pleciesz jak to w reklamie

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Opinie »