NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Zdrowie i uroda »
Nowy Temat Odpowiedz
Wrastający paznokieć - co, gdzie, jak,
Posty: 54
Dołączył: 25 Sty 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 19 Marz 2014r. 18:25  
Cytuj
Mam problem z wzrastającym paznokciem na dużym palcu u nogi. Ból do niewytrzymaniaplacze.
Może ktoś polecić jakieś sprawdzone sposoby na tą dolegliwość, lub polecić jakiś gabinet który pomoże mi usunąć problem??

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 19 Marz 2014r. 18:25  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 26
Dołączył: 6 Marz 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 19 Marz 2014r. 20:58  
Cytuj
Miałem ten sam problem kilka lat temu - możesz spróbować w gabinetach kosmetycznych, ja załatwiłem temat u chirurga ortopedy - Staniak w Nisku na Tysiąclecia. Tylko musisz mieć skierowanie do CHIRURGA-ORTOPEDY, a nie ortopedy. Zabieg miałem w szpitalu w Nisku, pod pełną narkozą. Najgorsza rzecz - odrastanie wyciętej połówki paznokcia -BRRRRRRRRRRRRRRRRR;/

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 68
Dołączył: 18 Wrz 2008r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 19 Marz 2014r. 21:49  
Cytuj
Gabinet kosmetyczny z boku Justyny (obok LIDLA ).Dziewczyna jest podologiem ,mi założyła takie tamponady aby paznokcie nie wrastały ,zakłada też klamry gdy jest większy problem.Polecamuśmiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 304
Dołączył: 17 Maja 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 19 Marz 2014r. 22:28  
Cytuj
kilka lat temu też miałam ten problem,aż do tego stopnia że wystąpił stan zapalny,
niestety kosmetyczka stwierdziła iż jest już za pózno aby mogła temu zaradzić i poleciła chirurga.
zastosowałam się do zalecenia i udałam do poleconego lekarza,okazało się iż paznokieć jest do częściowego usunięcia ale najpierw trzeba antybiotykami wyleczyć stan zapalny,po wyleczeniu ból ustąpił i nie zdecydowałam się na ten zabieg ale trzeba było pożegnać się z butami zwężanymi w palcach i na szpilkach,bo pod wpływem ucisku objawy wracały.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 66
Dołączył: 7 Wrz 2008r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 20 Marz 2014r. 07:21  
Cytuj
W rozwadowie jest salon kosmetyczny tel. 15 844 89 01. Oni wstawiaja taką klamrę na wrastający pazokieć i korygują kierunek jego rośnięcia. Koszt to cos koło 80 zł. Zadzwoń zapytaj.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 33
Dołączył: 7 Sty 2014r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 20 Marz 2014r. 08:20  
Cytuj
Zdecydowanie Afrodyta, pani obok lidka w Justynie, mi wrastal, mialam stan zapalny, panii popaptrzyla, pogrzebala ,czyms zalala i po kilku dniach opuchlizna zeszla i zaczela dzialac dalej, polecam !!!!!

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 54
Dołączył: 25 Sty 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 21 Marz 2014r. 14:42  
Cytuj
Dziękuje wszystkim za odp. umiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 22
Dołączył: 27 Paź 2008r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 60%
ff
Wysłany: 21 Marz 2014r. 17:30  
Cytuj
Tylko i wyłącznie dermatolog dr.Pieprzny
walczylem z paznokciem u róznych kosmetyczek i wydałem mnóstwo pieniedzy w przeciwieństwie do dr.Pieprzny

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 327
Dołączył: 13 Maja 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 21 Marz 2014r. 22:02  
Cytuj
Ja przy takiej dolegliwości zaczęłam wkładać kawałek watki pod paznokieć, by nie dotykał do skóry i zaczął wyrastać poza nią. Może nie pomogło to całkowicie, bo jak włożę węższe buty i nie mam włożonej watki to odczuwam lekki ból, ale jeśli pamiętam o podłożeniu watki to jest wszystko ok. Chodzi o to, by podnieść płytkę paznokcia, by nie wbijała się, nie wrastała w skórę. Miałam naprawdę poważny problem z wrastaniem tego paznokcia, teraz jest o niebo lepiej dzięki prostemu domowemu sposobowi. Można też moczyć nogi codziennie w wodzie, wtedy paznokieć mięknie i staje się bardziej podatny na ułożenie go w prawidłowej pozycji. Na pewno nie obcinaj, bo to przynosi ulgę na chwilę. Pocierp i pozwól paznokciowi urosnąć podkładająć watkę. Wszystko do zniesienia. Do tego szersze wygodne buty. To taki tańszy doraźny sposób.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1
Dołączył: 21 Kwie 2023r.
Skąd:
Konto zawieszone
ff
Wysłany: 21 Kwie 2023r. 17:14  
Cytuj
Jeżeli chodzi o mnie, to miałem spore problemy ze stopami, dlatego zgłosiłem się o pomoc do polecanego mi Podologa w Szczecinie -spam . Według mnie warto korzystac z usług specjalistów, zwłaszcza w przypadku spraw związanych ze zdrowiem.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Zdrowie i uroda »