NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Zakupy »
Nowy Temat Odpowiedz
1 2 »
Pralka-jaką kupić?,
Posty: 655
Dołączył: 10 Paź 2009r.
Skąd: STALOWA WOLA
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 2 Lip 2014r. 09:50  
Cytuj
Witam, niestety dziś moja pralka padła.. Nie ma się co dziwić przeżyła już swoje. Chcę kupić nową tylko kompletnie się na tym nie znam. Mam również pewne wymagania;

- co najmniej 6kg pojemności
- ładowana od przodu
- energooszczędna A++
- najlepiej bosch lub whirlpool

pomożecie?

Dużo wiesz, skoro mówisz.. ŻYCIE JEST SUKĄ !
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 2 Lip 2014r. 09:50  
Cytuj

Dużo wiesz, skoro mówisz.. ŻYCIE JEST SUKĄ !
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1863
Dołączył: 9 Sty 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 2 Lip 2014r. 10:03  
Cytuj
CYTAT
Chcę kupić nową tylko kompletnie się na tym nie znam.

- co najmniej 6kg pojemności
- ładowana od przodu
- energooszczędna A++
- najlepiej bosch lub whirlpool

pomożecie?


Przecież sobie już odpowiedziałeś, bosch lub whirlpool. potluczony

Whirlpool to ostatnia marka jaką bym kupił, w 3 pralkach posypały się łożyska, raz w mieszkaniu, które wynajmowałem, drugi raz w mieszkaniu, które było moje, trzeci raz u kuzyna. Poza tym rdzewiejąca obudowa to też była na porządku dziennym. Jak dla mnie to dziadostwo i nigdy więcej.

Przede wszystkim to zacznij od tego, że jak coś wybierzesz to zadzwoń do serwisu i zapytaj czy ma wymienne łożyska bo jak nie to będziesz płakać jak się wysypią - koszta naprawy prawie takie jak nowej pralki z niższej półki.
Seria WAA miała niewymienne o ile pamiętam, choć ponoć niektórzy jakoś sobie z tym radzili. WAB to bodajże montowane w Chinach.

Ogólnie wszystko zależy od serii, sporo chyba robią w Turcji, część u nas w PL, niewiele już w Niemczech.
Siostrzaną marką Boscha jest Siemens więc podobne pralki mają właściwie tylko różne nazwy, a "bebechy" te same.

Sporo ludzi bierze Amicę ze względu na cenę. Jeszcze niedawno wszystkie ich modele miały wymienne łożyska. Troszkę głupawe programy są w tych pralkach ale jak ma być niski budżet to i amica się nada.

W sumie trzeba liczyć się z tym, że za markę z wyższej półki trzeba będzie dać więcej i za pralką i za ew naprawy. Przede wszystkim przy wyborze kieruj się tym, żeby pralka miała długą gwarancję, te wymienne łożyska, o których wspominałem.

Teraz akurat mam siemensa i nie powiem, zły nie jest, ale to akurat tak wyszło bo była taka pralka jak chciałem na promo. potluczony

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 400
Dołączył: 19 Kwie 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 2 Lip 2014r. 10:13  
Cytuj
Ja kupiłem Samsunga Samsung WF70F5E0W2W. Żona jest bardzo zadowolona, szybki bezproblemowy serwis jest w Rzeszowie.

Obrazek

Tu masz pralki i opinie o nich. http://www.euro.(...)2w.bhtml

POSIADANIE WŁASNEGO ZDANIA NIE JEST ŻADNYM PRZESTĘPSTWEM.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 655
Dołączył: 10 Paź 2009r.
Skąd: STALOWA WOLA
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 2 Lip 2014r. 10:14  
Cytuj
Wiesz nie powiedziałam ,że musi być whirlpool lub bosch i tyle.. jestem otwarta na inne propozycje. Teraz miałam whirlpool'a dłuuuuugo i nic się nie działo ale nagle bum i trup. Za to wydaje mi się ,że jeśli firma smasung zajmuje się głównie telefonami to pewnie nie robi dobrych pralek , tak jak amica robi dobre kuchenki to pewnie pralek nie, no ale mogę się mylić.

Czy ktoś posiada owe pralki i może mi na ich temat coś więcej powiedzieć? Przyznam ,że cena kusi choć budżet mam wyższy i nie wiem czy jest sens.

1. http://www.oleol(...)l#opinie

2. http://www.oleol(...)pl.bhtml

Dużo wiesz, skoro mówisz.. ŻYCIE JEST SUKĄ !
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1863
Dołączył: 9 Sty 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 2 Lip 2014r. 13:37  
Cytuj
Hahaha, z tymi telefonami to dałaś do pieca. Myślałem, że z krzesła spadnę. potluczony
Początki Samsunga sięgają 1938 roku, a prodkukcja pralek wystartowała bodajże w latach '70 ubiegłego wieku. Samsung produkuje mnóstwo różnych różności, a telefony to tylko jedna z nich.

Co do tego Boscha - spoko, łożyska też o ile mi wiadomo wymienne (seria WAE), ja lubię wyświetlacze ta wygląda na to, że nie ma - no ale tutaj co kto woli. Sklep też polecam - kupowałem tam sporo dużego AGD.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 655
Dołączył: 10 Paź 2009r.
Skąd: STALOWA WOLA
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 2 Lip 2014r. 13:46  
Cytuj
CYTAT
Hahaha, z tymi telefonami to dałaś do pieca. Myślałem, że z krzesła spadnę. potluczony
Początki Samsunga sięgają 1938 roku, a prodkukcja pralek wystartowała bodajże w latach '70 ubiegłego wieku. Samsung produkuje mnóstwo różnych różności, a telefony to tylko jedna z nich.

Co do tego Boscha - spoko, łożyska też o ile mi wiadomo wymienne (seria WAE), ja lubię wyświetlacze ta wygląda na to, że nie ma - no ale tutaj co kto woli. Sklep też polecam - kupowałem tam sporo dużego AGD.


Jeśli się już tak czepiasz moich wypowiedzi to trzymaj się krzesła i czytaj je proszę ze zrozumieniem bo napisałam ,że firma samsung zajmuje się głównie telefonami a nie tylko telefonami...

Sprawa już jest jasna zamówiłam pralkę z boscha, cena bardzo okazyjna i opinie też na pozytyw.

Dużo wiesz, skoro mówisz.. ŻYCIE JEST SUKĄ !
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1863
Dołączył: 9 Sty 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 2 Lip 2014r. 15:22  
Cytuj
Firma Samsung nie zajmuje się głównie telefonami - Samsung to kilkanaście czy nawet kilkadziesiąt firm członkowskich, każda z nich zajmuje się czymś innym. No ale to już mało istotne.

Wybór moim zdaniem całkiem dobry, jeżeli to ten z linka.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 66
Dołączył: 28 Lut 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 2 Lip 2014r. 15:41  
Cytuj
elektrolux lavamat - mega trwała

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 499
Dołączył: 8 Cze 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 2 Lip 2014r. 16:03  
Cytuj
CYTAT
Chcę kupić nową tylko kompletnie się na tym nie znam.

- co najmniej 6kg pojemności
- ładowana od przodu
- energooszczędna A++
- najlepiej bosch lub whirlpool

pomożecie?


CYTAT
Whirlpool to ostatnia marka jaką bym kupił, w 3 pralkach posypały się łożyska, raz w mieszkaniu, które wynajmowałem, drugi raz w mieszkaniu, które było moje, trzeci raz u kuzyna. Poza tym rdzewiejąca obudowa to też była na porządku dziennym. Jak dla mnie to dziadostwo i nigdy więcej.


Widzisz zależy jak trafisz.
Mój whirlpool wytrzymał 15 lat i faktycznie w końcu posypały się łożyska. Kosztowała wtedy, tj. w 1998 prawie 1550 zł. To było bardzo dużo, ale warto było. W naprawie miałam ją tylko raz i to z własnej winy (nie powiem co zrobiłam zarumieniony )
No ale po takim czasie to już miały prawo.
A i nie rdzewiała mi obudowa.
Wszystko to wydarzyło się w ubiegłym roku po intensywnych praniach powakacyjnych. uśmiech
Obecnie jestem szczęśliwym posiadaczem pralki Elektorlux i nie narzekam.
Za tą zapłaciłam w ubiegłym roku trochę ponad 1300zł. Dobrze pierze, ma jeden plus lub dwa nie pamiętam. Ale wiem, że obliczałam oszczędności, które kształtowały się przez rok i były niewielkie.

Być może dla świata jesteś tylko człowiekiem,

ale dla niektórych ludzi jesteś całym światem.

/Gabriel Garcia Marquez

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 64
Dołączył: 30 Wrz 2011r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 2 Lip 2014r. 16:43  
Cytuj
Ja osobiście polecam LG jest S U P E R
np: http://www.euro.(...)qd.bhtml

Stalowianka
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 791
Dołączył: 20 Lip 2010r.
Skąd: Kielce
Ostrzeżenia: 60%
ff
Wysłany: 2 Lip 2014r. 17:34  
Cytuj
Polecam ten produkt umiech Azjatycki może być ryż, a nie sprzęt umiech

http://www.bosch(...)e=browse

Nie ma takiego okrucieństwa ani takiej niegodziwości, której nie popełniłby PiS, kiedy pojawi się zagrożenie w postaci utraty władzy.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1863
Dołączył: 9 Sty 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 2 Lip 2014r. 19:30  
Cytuj
Z tym, że kolego Bosch ma fabryki też i w Chinach, więc np serie WAB są jak najbardziej azjatyckie.:cwaniak:

moyra - lata '90 to i dało się kupić jeszcze dobrą pralkę nawet i z whirlpoola umiech Ja piszę o trochę nowszych wypustach umiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 14
Dołączył: 21 Cze 2011r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 3 Lip 2014r. 16:44  
Cytuj
wszystkie rady jak najbardziej ,warto jeszcze popatrzeć na skuteczność prania w wybranym dla siebie modelu.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1738
Dołączył: 26 Lip 2009r.
Skąd: RMI
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 3 Lip 2014r. 20:02  
Cytuj
Wszystkie pralki sa dobre.


Ale pralka to ma miec minimum 1200obr/min wirowana. I to jest podstawowa kreteria przy zakupie pralki.

Jedni pija bo musza, Ja pije bo lubie, chyba ze tez juz ku.... musze!!!!
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 38
Dołączył: 13 Marz 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 3 Lip 2014r. 23:43  
Cytuj
Każda, tylko nie Whirpool! Obecnie posiadam Polar i działa póki co bez zarzutu. Wczesniej niejedna Whirpool plamiła, niedopierała + siadło łożysko, poza tym pranie po wyschnięciu nie pachniało nawet najdroższymi płynami..sprawdzone na niejednym modelu. Zatem odradzam i kilku moich znajomych także.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 50
Dołączył: 29 Kwie 2014r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 4 Lip 2014r. 08:42  
Cytuj
Mam doświadczenia z Polarem, Whirlpoolem, Beko, Amicą i Indesitem. Polar na gwarancji 2 razy silnik padł a po ok 4 latach cała pralka, Whirlpool model sprzed ponad 10 lat swoje zrobił ale sie rozleciał, najtańsze Beko pierze 3 lata na razie, Amica u moich rodziców pracuje 2 rok i jest ok, a Indesit kupiłem wąską 2 miesiące temu bezpośrednio u producenta z 4 letnią gwarancją (cena była 40zł większa od sklepowej w tamtym czasie) i żona jest bardzo zadowolona z niej. Z innym na pewno mogę polecić Bosch serii WAE.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1863
Dołączył: 9 Sty 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 6 Lip 2014r. 13:54  
Cytuj
Oriolli - to wymyśliłeś umiech whirlpool wiele lat temu kupił polara i tak naprawdę polar to tańszy whirlpool.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 64
Dołączył: 9 Gru 2014r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 30 Marz 2016r. 12:34  
Cytuj
Nie bee tutaj zakładał kolejnego tematu. Szukam aktualnie porządnej pralki tak do 1200 zł. Co możecie polecić?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 79
Dołączył: 24 Marz 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 30 Marz 2016r. 13:35  
Cytuj
ja kupiłam whirlpool A+++ na 8 kg i 1400 obrotów z 4-letnią gwarancją za ok. 1300 zl i jestem zadowolona

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 33
Dołączył: 28 Sie 2017r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 8 Cze 2018r. 14:57  
Cytuj
Moze doradzicie jaka pralkę kupić? Mama małą łazienkę i oglądam tylko te pralki mniejsze do 45 cm szerokości. Bosh, Beco, Whirlpool, Electrolux co kupić?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 660
Dołączył: 9 Paź 2014r.
Skąd:
Konto zawieszone
ff
Wysłany: 8 Cze 2018r. 16:34  
Cytuj
Ja tez nie wiedziałem co kupić,bo te pralki sa tandetne.Wyciagnałem z piwnicy stara pralke rodziców Franie .Ma ze 40 lat .Wymieniłem wąż i teraz ją piorę.Obsługa jest prosta jak młotek.Jedyne utrudnienie to trzeba samemu wypłukać pranie.Te nowoczesne pralki to są drogie i szybko psuja sie.Polecam pralke Franie .Tam nic nie ma prawa się popsuć.Trzeba uważać na wąz odpływowy ,bo jak spadnie z haczyka to zaleje podłogę.smiech2

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 564
Dołączył: 1 Lut 2017r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 8 Cze 2018r. 17:38  
Cytuj
CYTAT
Ja tez nie wiedziałem co kupić,bo te pralki sa tandetne.Wyciagnałem z piwnicy stara pralke rodziców Franie .Ma ze 40 lat .Wymieniłem wąż i teraz ją piorę.Obsługa jest prosta jak młotek.Jedyne utrudnienie to trzeba samemu wypłukać pranie.Te nowoczesne pralki to są drogie i szybko psuja sie.Polecam pralke Franie .Tam nic nie ma prawa się popsuć.Trzeba uważać na wąz odpływowy ,bo jak spadnie z haczyka to zaleje podłogę.smiech2


Ja kupiłem miednicę metalową bo plastikowa moze pęknąć i piorę w miednicy.

Moderowano przez: sm
2. Zabronione jest w szczególności publikowanie:
2.2. treści ironizujących, prześmiewczych lub złośliwych, stanowiących przejaw braku szacunku

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 338
Dołączył: 14 Kwie 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 8 Cze 2018r. 22:36  
Cytuj
Jak nie macie nic do powiedzenia, nie zabierajcie głosu.
Proszę powrócić do tematu postu.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1233
Dołączył: 3 Gru 2010r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 8 Cze 2018r. 23:46  
Cytuj
ja polecam beko 6kg wsadu A+śmiga cichutko już 4 rok,wcześniej miałem tez beko ale 4,5kg wytrzymała 5 lat poszła do innego właściciela, amice nigdy w życiu(kuchenka) serwis gdzieś w świętokrzyskim gość przyjeżdża coś podłubie niby na przedłużonej gwarancji ale za dojazd musi skasować(części niby wymienia za freeumiech)

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 194
Dołączył: 23 Lis 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 9 Cze 2018r. 09:51  
Cytuj
Polecam pralkę firmy Miele jest to solidny sprzęt na wysokim poziomie .

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
1 2 »
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Zakupy »