NawigacjaStart » Forum » Okolice » Nisko »
Nowy Temat Odpowiedz
Szpital w Nisku - obniżka.... płac,
Posty: 1140
Dołączył: 18 Lut 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 9 Maja 2015r. 07:15  
Cytuj
Zasłyszana wczoraj przy wizycie w szpitalu rozmowa pielęgniarek:
Wczoraj lub przedwczoraj ludzie zaczęli dostawać propozycje nie do odrzucenia. 3/4 etatu, zamrożony pakiet socjalny itp, itd. Znajoma która tam pracuje potwierdziła, że to nie prima aprillis.

Ja się pytam: Skoro ci ludzie robią za grosze a tak niestety jest, to gdzie do cholery są związki zawodowe ??? Mamy 21 wiek a pracownicy zamiast podpisywać powinni przestać robić swoją pracę. Ktoś robi studia kilka lat, 20-30 lat doświadczenia zawodowego i chcą mu zabrać 25% z pensji godnej no nie wiem nie obrażając nikogo kasjera w sklepie spożywczym.

Uważałem ten szpital za sporo lepszy od tego ze Stalowej, ale przy "nowym" zaangażowaniu pracowników za miske ryżu kiepsko widzę leczenie w tamtejszej placówce.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 9 Maja 2015r. 07:15  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 177
Dołączył: 22 Lut 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 9 Maja 2015r. 09:06  
Cytuj
Za miske ryzu to przecietny kowalski w tym kraju pracuje bez socjalu, to co ja mam za nich isc strajkowac ? Wszyscy swego czash ze stalowej do niska odchodzili bo bylo eldorado wyzsza pensja, ale jak sie skonczylo to pretensje do samevo siebie. Lekarze maja praktyki prywatne nie zbiednieja, pielegniarki ktore znam to w prywatnych przychodniach tez dorabiaja nie mowiac juz o wizytach prywatnych.

Życzę powodzenia wszystkim Niech wam się farci Co by się nie działo Na pewno se poradzisz Spełniaj swe marzenia Użyj swojej wyobraźni Niech mocna wiara w siebie Do celu Cię prowadzi
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1140
Dołączył: 18 Lut 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 9 Maja 2015r. 09:51  
Cytuj
A cała reszta ludzi?? Szpital to nie tylko pielęgniarka i lekarz

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 791
Dołączył: 20 Lip 2010r.
Skąd: Kielce
Ostrzeżenia: 60%
ff
Wysłany: 9 Maja 2015r. 10:35  
Cytuj
No i? Mogą im zaproponować nawet 1/2 etatu, skoro się na to godzą. Normalni ludzie po prostu złożyliby wypowiedzenie, a to zmusiłoby władze do podniesienia pensji.

Nie ma takiego okrucieństwa ani takiej niegodziwości, której nie popełniłby PiS, kiedy pojawi się zagrożenie w postaci utraty władzy.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1816
Dołączył: 6 Lut 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 9 Maja 2015r. 10:48  
Cytuj
CYTAT
Normalni ludzie po prostu złożyliby wypowiedzenie, a to zmusiłoby władze do podniesienia pensji.


Normalni ludzie ?

W praktyce wygląda to tak,że wszyscy są oburzeni,chcą podjąć radykalne kroki (typu strajk,zwolnienie itp) ale jak przychodzi co do czego to 10 % załogi stanowczo trzyma się założenia, a reszta się wycofuje i godzi na przedstawioną propozycję. Dzieje się tak,bo : jest kredyt do spłacenia,dzieci wołają jeść, nie ma korzystnej możliwości zmiany pracy itp.
Może Ci ludzie są normalni tylko stwarza się im nienormalną sytuację ? Tylko skoro są "chętni" pracować na takich warunkach,to dlaczego ma być lepiej?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 791
Dołączył: 20 Lip 2010r.
Skąd: Kielce
Ostrzeżenia: 60%
ff
Wysłany: 9 Maja 2015r. 11:15  
Cytuj
CYTAT

W praktyce wygląda to tak,że wszyscy są oburzeni,chcą podjąć radykalne kroki (typu strajk,zwolnienie itp) ale jak przychodzi co do czego to 10 % załogi stanowczo trzyma się założenia, a reszta się wycofuje i godzi na przedstawioną propozycję. Dzieje się tak,bo : jest kredyt do spłacenia,dzieci wołają jeść, nie ma korzystnej możliwości zmiany pracy itp.
Może Ci ludzie są normalni tylko stwarza się im nienormalną sytuację ? Tylko skoro są "chętni" pracować na takich warunkach,to dlaczego ma być lepiej?


Więc skoro nie chcą z tym nic zrobić dlaczego my mamy ich w tym wyręczać i się o nich martwić? Świat idzie do przodu, to że ktoś dziś jest pielęgniarką nie znaczy, że jutro nie będzie handlowcem albo kasjerką. Można też zawsze się przenieść do innego miasta.

Nie ma takiego okrucieństwa ani takiej niegodziwości, której nie popełniłby PiS, kiedy pojawi się zagrożenie w postaci utraty władzy.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1863
Dołączył: 9 Sty 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 9 Maja 2015r. 15:05  
Cytuj
Pitolicie jak upośledzeni umysłowo.
Prawda jest taka, że lakarzy nikt nie ruszy, a mają pensje 5 cyfrowe. Natomiast od pielęgniarek z wieloletnim stażem, którym daleko do 2 z przodu na zarobku wymaga się ponoszenia konsekwencji niegospodarności zarządających i pazerności lekarzy.

Zresztą te problemy szpitala w Nisku chyba i tak są niczym w porównaniu z długami w STW, a tutaj te zarobki czy podwyżki jakoś lepiej funkcjonują.

I niech jeden z drugim zapamięta, sprzątaczka, czy kasjer nie odpowiada za życie człowieka, a pielęgniarka już tak poza tym kasjerowi czy sprzątaczce nie grozi zakażenie poważnymi chorobami, a niestety takie rzeczy jak zakłucia itp się zdarzają wśród pielęgniarek czy nawet lekarzy.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 177
Dołączył: 22 Lut 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 9 Maja 2015r. 15:17  
Cytuj
CYTAT
Mamy 21 wiek.


I dlatego niemartwie sie budzetowka. Rozumiem ze u Ciebie. stad to oburzenie bo chodzi o kogos z Twojej rodziny, moich rodzicow jak zwolnili z huty zmotywowalo to do zalozenia wlasnej dzialalnosci gospodarczej.

Przeciez ja strajkowac za nich nie bede w imie czego, chyba kolejek do lekarzy i na badania.

Jakby prywaciaz powiedzial pracownikowi tniemy koszty przykro mi ale ciezka sytuacja no to wtedy jest to do zakceptowania ale w budzetowce juz nie ?

Zarazic sie byle gownem w szpitalu to w tym kraju nawet pacjentowi grozi umiech jak juz wspomnialam znam kilka pielegniarek dwie sa po 50 i uwierz mi nie narzekaja na zarobki w szpitalu bo dorabiaja w prywatnych gabinetach, wizytach domowych. Poreszta jestesmy w uni skoro Polska nie docenia to moze inny kraj doceni i napewno lepiej oplaci,

Życzę powodzenia wszystkim Niech wam się farci Co by się nie działo Na pewno se poradzisz Spełniaj swe marzenia Użyj swojej wyobraźni Niech mocna wiara w siebie Do celu Cię prowadzi
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 126
Dołączył: 19 Maja 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 25 Maja 2015r. 23:33  
Cytuj
CYTAT
Poreszta jestesmy w uni skoro Polska nie docenia to moze inny kraj doceni i napewno lepiej oplaci,


Co to k%^&*((*& ta poreszta? Dziewczyno w języku polskim nie ma takiego słowa!

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 289
Dołączył: 16 Marz 2009r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 26 Maja 2015r. 08:55  
Cytuj
CYTAT
CYTAT
Poreszta jestesmy w uni skoro Polska nie docenia to moze inny kraj doceni i napewno lepiej oplaci,


Co to k%^&*((*& ta poreszta? Dziewczyno w języku polskim nie ma takiego słowa!


Hahahahah o takim słowie "k%^&*((*&" tez nie slyszalem

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 177
Dołączył: 22 Lut 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 26 Maja 2015r. 19:53  
Cytuj
Widze wielki powrot "ja" i odgrzebanie starego watku gdzie komentujesz i nic nie wnosisz do dyskusji coz gwara z zycia codzienego sie wkradla :-)

Życzę powodzenia wszystkim Niech wam się farci Co by się nie działo Na pewno se poradzisz Spełniaj swe marzenia Użyj swojej wyobraźni Niech mocna wiara w siebie Do celu Cię prowadzi
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2186
Dołączył: 7 Kwie 2010r.
Skąd: z 2irlandii:-) tuska
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 26 Maja 2015r. 21:02  
Cytuj
Może warto posłuchać rady komorowskiego bredzisława, poprostu zmień prace i weź kredyt.

"Naród, który zabija(abortuje)własne dzieci, jest narodem bez przyszłości"
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 126
Dołączył: 19 Maja 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 26 Maja 2015r. 21:17  
Cytuj
CYTAT
Widze wielki powrot "ja" i odgrzebanie starego watku gdzie komentujesz i nic nie wnosisz do dyskusji coz gwara z zycia codzienego sie wkradla :-)


Tylko tej gwary nawet wujek google nie zna. A jak widać Ty na forum pod wieloma nickami dość często używasz tego słowa więc to jest jakaś patologia a nie gwara. Nie wmówisz mi, że słowa "poreszta" zamiast zresztą używa tak ogromna ilość ludzimlotek

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 396
Dołączył: 27 Maja 2012r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 26 Maja 2015r. 21:43  
Cytuj
CYTAT
Może warto posłuchać rady komorowskiego bredzisława, poprostu zmień prace i weź kredyt.

A po co?
Wystarczy poczekać do sierpnia - przecież Duda wszystkim podniesie płace.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 177
Dołączył: 22 Lut 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 26 Maja 2015r. 21:58  
Cytuj
"Ja" "evik" w moich stronach poreszta zamiast zreszta to norma ale coz nie mam zamiaru znow wdawac sie z Toba w dyskusje bo i tak zejdziemy do tematu ze Twoja spoldzielnia wszystko robi za darmo, a moderatorzy znow obdarza Cie +20 kilkakrotnie i znow nowe konto zalozysz.

Życzę powodzenia wszystkim Niech wam się farci Co by się nie działo Na pewno se poradzisz Spełniaj swe marzenia Użyj swojej wyobraźni Niech mocna wiara w siebie Do celu Cię prowadzi
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Okolice » Nisko »