NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Wydarzenia »
Nowy Temat Odpowiedz
1 2 »
Podwyżka ciepła i wody,
Posty: 49
Dołączył: 8 Wrz 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 22 Lip 2015r. 13:37  
Cytuj
słyszałem że od pierwszego sierpnia wzrasta cena centralnego ogrzewania i wody, czy to prawda i o ile jest podwyżka i co na to PAN PREZYDENT STALOWEJ WOLI?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 22 Lip 2015r. 13:37  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1140
Dołączył: 18 Lut 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 22 Lip 2015r. 13:47  
Cytuj
To jest niemożliwe bo jest weksel więc bankowo nieprawdascianascianasciana Chyba że weksel toaletowy

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 60
Dołączył: 19 Kwie 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 22 Lip 2015r. 13:48  
Cytuj
To prawda, podwyżka za c.o. jest dwa razy w roku. Gaz potaniał, wegiel też , a opłaty w PEC coraz wyższe. PEC to firma kombinatorska, szczególnie jesli chodzi o dostawę ciepła do domów jednorodzinnych.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 208
Dołączył: 4 Sty 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 22 Lip 2015r. 14:25  
Cytuj
Podwyżka pewnie spowodowana jest tym, że ludzie mało grzali, wpływy się zmniejszyły, ale w kasie musi być zysk ... Jaki z tego wniosek? Mieszkańcom nie opłaci się oszczędząć na wodzie czy cieple, bo firma zrekompensuje to sobie podwyżkami!

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 7810
Dołączył: 29 Lip 2009r.
Skąd: PiSlamabad
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 22 Lip 2015r. 15:06  
Cytuj
Nie dostałem jeszcze żadnej informacji. No ale to pewnie źli ludzie plotki rozsiewają. Przecież Lucjusz obiecał i notariusz to potwierdził, że podwyżki nie będzie.

"Jednym z podstawowych zadań programowych jakie sobie stawiam za cel w kadencji 2014-2018 jest obniżenie kosztów życia mieszkańców Stalowej Woli" Lucjusz Nadbereżny
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1140
Dołączył: 18 Lut 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 22 Lip 2015r. 16:31  
Cytuj
Przed wyborami pis nie strzeli sobie w kolano łamiąc obietnice.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 7810
Dołączył: 29 Lip 2009r.
Skąd: PiSlamabad
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 22 Lip 2015r. 17:15  
Cytuj
Obrazek

"Jednym z podstawowych zadań programowych jakie sobie stawiam za cel w kadencji 2014-2018 jest obniżenie kosztów życia mieszkańców Stalowej Woli" Lucjusz Nadbereżny
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 400
Dołączył: 27 Gru 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 22 Lip 2015r. 17:54  
Cytuj
CYTAT
Obrazek
Andrzejek! Nie widzę tu podpisu notariusza! Jak coś wklejasz to wklejaj w oryginalnej wersji ze wszystkimi pieczęciami. Notariusz to osoba zaufania publicznego i jej dane personalne nie są tajemnicą.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 4
Dołączył: 22 Lip 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 22 Lip 2015r. 18:05  
Cytuj
Witam. Dostałam informację z SBM z dnia 25.06.2015, że na podstawie uchwały RN nr 32/15 z dn. 24.06.2015 ulegają zmianie stawki zaliczek na c.c.w. i będą wynosić od 01.10.2012 odpowiednio:
c.c.w. opłata zmienna: 20,35 zł/m3 było 15,47 zł/m3
c.c.w. opłata stała: 0,48 zł/m2/m-c było 0,41 zł/m2/m-c
Wysokość stawek wynika z podwyżek taryf PEC i TAURON, oraz analizy zużycia ciepła za lata 2013, 1014 oraz za okres 10-14.2014.
Dalej pisze, że szczegółową informację o obowiązujących od 01.10.2015 opłatach za mieszkanie otrzymam we wrześniu.
Tak więc będzie podwyżka za ciepłą wodę.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 4
Dołączył: 22 Lip 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 22 Lip 2015r. 18:12  
Cytuj
Pomyliłam się pisząc miesiące z roku 2015, powinno być 02 - 10.2015

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 4
Dołączył: 22 Lip 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 22 Lip 2015r. 18:13  
Cytuj
Pomyliłam się pisząc miesiące z roku 2015, powinno być 01 - 04.2015

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 7810
Dołączył: 29 Lip 2009r.
Skąd: PiSlamabad
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 22 Lip 2015r. 18:14  
Cytuj
Obrazek

Cyferek specjalnie dla ciebie. Masz jeszcze link do artykułu. Gdybyś miał jakieś wątpliwości tam masz odpowiedzi na wszystkie pytania.

http://stalowemiasto.pl/artykuly/artykuly.php?mode=pokaz&id=33966

PS. Rozumiem że podpis Lucjusza jest niewiele warty. Tak jak jego obietnice. "Jednym z podstawowych zadań programowych jakie sobie stawiam za cel w kadencji 2014-2018 jest obniżenie kosztów życia mieszkańców Stalowej Woli".

"Jednym z podstawowych zadań programowych jakie sobie stawiam za cel w kadencji 2014-2018 jest obniżenie kosztów życia mieszkańców Stalowej Woli" Lucjusz Nadbereżny
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 400
Dołączył: 27 Gru 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 22 Lip 2015r. 18:42  
Cytuj
PS. Rozumiem że podpis Lucjusza jest niewiele warty. Tak jak jego obietnice. "Jednym z podstawowych zadań programowych jakie sobie stawiam za cel w kadencji 2014-2018 jest obniżenie kosztów życia mieszkańców Stalowej Woli" [[b]i]Dobrze rozumiesz Andrzejku! Podpis lucjusza nie jest wart funta kłaków tak jak wszystkie obietnice pis-u![/i]

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 449
Dołączył: 22 Cze 2011r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 22 Lip 2015r. 19:10  
Cytuj
od początku byłem pewien,że ten chłoptaś ma parcie na koryto i powie wszystko co ludzie chcą usłyszeć, byle wygrać wybory. a tym aktem notarialnym można sobie podetrzeć wiadomo co.good cały jego program wyborczy to była jedna wielka bajka.sciana szkoda tylko miasta.

Ten sam kraj, ten sam język, ta sama historia. INNE MARZENIA.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 317
Dołączył: 9 Sty 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 22 Lip 2015r. 19:22  
Cytuj
No to niech jeszcze ktoś przypomni kto rządzi w PEC i z czyjej rekomendacji, kto jest właścicielem PEC.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 7810
Dołączył: 29 Lip 2009r.
Skąd: PiSlamabad
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 22 Lip 2015r. 19:32  
Cytuj
Właścicielem jest miasto a stanowiska obsadził tam Lucek w podziękowaniu za poparcie i pomoc w kampanii.

"Jednym z podstawowych zadań programowych jakie sobie stawiam za cel w kadencji 2014-2018 jest obniżenie kosztów życia mieszkańców Stalowej Woli" Lucjusz Nadbereżny
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
las
las
las
Posty: 120
Dołączył: 7 Cze 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 22 Lip 2015r. 19:51  
Cytuj
Może załatwi to i wycofają podwyżki w SBM a jak nie to dalej ich popierajmy w wyborach!!

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 296
Dołączył: 15 Cze 2015r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 100%
ff
Wysłany: 22 Lip 2015r. 20:01  
Cytuj
A jak ktos nie ma cieplej wody to pofwyzki nie bedzie miał????? Mam terme

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 345
Dołączył: 16 Sty 2008r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 22 Lip 2015r. 20:15  
Cytuj
Ale co ma piernik do wiatraka?
To jest podwyżka w spółdzielni mieszkaniowej i lucek nie ma nic do gadania.
Ja jestem we wspólnocie i telefonowalem do zarzadcy pytalem o podwyżki cen.
Stwierdził że w tym roku nie są przewidywane! !

Nie sprzedawaj duszy diabłu - Bóg da Ci za nią więcej! Mała Fatima Rzeszowszczyzny. https://nowiny24.pl/mazury-mala-fatima-rzeszowszczyzny-cuda-dokonuja-sie-tu-do-dzis/ar/5827669
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 7810
Dołączył: 29 Lip 2009r.
Skąd: PiSlamabad
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 22 Lip 2015r. 21:39  
Cytuj
Spółdzielnia nie ma prawa zarabiać na sprzedaży ciepłej wody. Koszt zakupu przerzuca na lokatorów.

"Jednym z podstawowych zadań programowych jakie sobie stawiam za cel w kadencji 2014-2018 jest obniżenie kosztów życia mieszkańców Stalowej Woli" Lucjusz Nadbereżny
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1233
Dołączył: 3 Gru 2010r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 22 Lip 2015r. 21:59  
Cytuj
a zmieniał ktoś tauron na coś innego????

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 317
Dołączył: 9 Sty 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 22 Lip 2015r. 22:00  
Cytuj
Na uwagę zasługuje jedna z ostatnich (bezpośrednio przed wyborami samorządowymi) publicznych wypowiedzi prezesa Chciuka dot. polityki cenowej i działalności spółdzielni mieszkaniowych w St.W.:
CYTAT
(...) Udało nam się poszerzyć wachlarz usług spółki, ograniczyć koszty chociaż z drżeniem serca patrzę na rosnące ceny energii elektrycznej. Ja i moi pracownicy wiemy jedno: damy sobie radę jak to robiliśmy do tej pory i to na pewno nie kosztem mieszkańców" - powiedział Robert Chciuk.
Zwrócono także uwagę, że kandydaci powinni bardziej podebatować o kontrowersyjnych sposobach obciążania mieszkańców, fakturowaniu i rozliczaniu różnic pomiędzy wodomierzem głównym a sumą wskazań wodomierzy lokalowych ze spółdzielniami oraz na temat tego co się dzieje z 10% narzutem do ceny wody i ścieków MZK, na które spółka nie ma wpływu, a której planowana marża nigdy nie przekroczyła 3%. Zdarza się, że osoba przebywająca dłużej za granicą jest obciążana przez zarządcę kilkoma tysiącami złotych za całość różnic. (...)


No to jak to w końcu jest?
Czy spółdzielnia rzeczywiście zarabia na mieszkańcach?
Czy spółdzielnia jako podmiot, którego celem nie jest cel zarobkowy a realizacja potrzeb mieszkaniowych mieszkańców ma prawo uzyskiwania zysku na podstawowej, statutowej działalności?
Czy spółdzielnia podtrzymuje informacje zawarte w zestawieniu kosztów utrzymania lokalu mieszkalnego, że nie ma wpływu na cenę wody i kanalizacji?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2
Dołączył: 22 Lip 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 22 Lip 2015r. 22:01  
Cytuj
Witam.

Przekazane w poście informacje dotyczące podwyżki taryfy za wodę i ścieki jest nieprawdziwa.

W mieście nie planuje się podwyżek opłat za wodę i ścieki co jest zgodne z oświadczeniem notarialnym ogłoszonym w kampanii przez obecnego prezydenta Lucjusza Nadbereżnego.

Sprawa podwyżek za usługi ciepła w tym podgrzewanie wody nie była określona w oświadczeniu notarialnym prezydenta Nadbereżnego. Proszę przeczytać zamieszczone powyżej oświadczenie.


Zobowiązanie do niepodnoszenia opłat za wodę dotyczyło taryfy za wodę i ścieki, które jest głosowane przez Radnych Rady Miejskie.

Planowana podwyżka w PEC ma wynosić 2% i jest wynikiem podwyżki firmy Tauron i jest całkowicie niezależna od władz miasta czy władz spółki PEC.

W ostatnich latach za prezydenta Szlęzaka spółka PEC podnosiła opłaty za grzanie o ok 7% rocznie - między innymi mieszkańcy Stalowej Woli w taryfie płacili za imprezy miejskie typu Dni Stalowej Wolej - na wniosek prezydenta Nadbereżnego nowy zarząd PEC zmienił tę złą praktykę.


Praktyka spółdzielni pobierająca zaliczkę i podnosząca opłaty swoim mieszkańcom jest autonomiczną decyzją spółdzielni na która nie mają wpływu władze miasta. Członkowie spółdzielni powinni wymagać od swoich władz podejmowania działań, które np zostały podjęte w samorządzie.

W przeciwieństwie do wszystkich powyżej komentujących przed napisaniem tego postu skonsultowałem go z osobami związanymi z PEC i MZK, które odpowiadają za kształtowanie tych cen. Pytanie czemu komentujący celowo kłamią i wprowadzają mieszkańców w błąd?

Pozdrawiam
Człowiek sprostowanie ;-)

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 7810
Dołączył: 29 Lip 2009r.
Skąd: PiSlamabad
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 22 Lip 2015r. 22:16  
Cytuj
"Jednym z podstawowych zadań programowych jakie sobie stawiam za cel w kadencji 2014-2018 jest obniżenie kosztów życia mieszkańców Stalowej Woli"


CYTAT
W przeciwieństwie do wszystkich powyżej komentujących przed napisaniem tego postu skonsultowałem go z osobami związanymi z PEC i MZK, które odpowiadają za kształtowanie tych cen. Pytanie czemu komentujący celowo kłamią i wprowadzają mieszkańców w błąd?


Bo nie mamy takich układów by wieczorem zadzwonić do PEC i spytać o co biega?

"Jednym z podstawowych zadań programowych jakie sobie stawiam za cel w kadencji 2014-2018 jest obniżenie kosztów życia mieszkańców Stalowej Woli" Lucjusz Nadbereżny
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2
Dołączył: 22 Lip 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 22 Lip 2015r. 22:28  
Cytuj
@Andrzejek:

"Jednym z podstawowych zadań programowych jakie sobie stawiam za cel w kadencji 2014-2018 jest obniżenie kosztów życia mieszkańców Stalowej Woli"

Realizacja po 7 miesiącach rządzenia:

1. Obniżka z 7 zł na 4,5 zł za śmieci i obniżka 20% dla przedsiębiorców.

2. Wyjęcie z taryfy cieplnej kosztów organizacji imprez miejskich w PEC - dzięki temu podwyżka w PEC to tylko i wyłącznie efekt podwyżki tauronu.

3. Nie będzie podwyżek wody i z tego co wiem pracują żeby od 1 stycznia obniżyć ścieki zgodnie z zobowiązaniem z kampanii nowego prezydenta.

Czy mam kontakty z ludźmi z miasta - tak mam. Bo byłem wiernym wyborcą Szlęzaka i zawsze głosowała na niego, zarówno ja i moja rodzina. I tu może zaskoczę ale młody Nadbereżny przez te 7 miesięcy pokazał, że miasto się nie zawaliło pod jego rządami a podejmuje działania którym brakowało poprzednikowi. Od pracowników urzędu nie usłyszałem złego słowa o nowym a myślę, że to ważna rekomendacja od ludzi którzy widzą to codziennie od kuchni

I dla jasności jak zobaczę artykuł i post w którym Nadbereżny czy jego ekipa będzie mówić nieprawdę to też ja sprostuję. Patrzmy władzy na ręce ale niech to będzie oparte o jakieś przyzwoite zasady.

Moja propozycja nie róbmy śmietnika z tego forum tylko rozmawiajmy o faktach.

pozdrawiam

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
1 2 »
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Wydarzenia »