NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Polityka i gospodarka »
Nowy Temat Odpowiedz
«« « ... 118 119 120 121 122 123 124 ... » »»
Polityka bez cenzury, Wszystko co jest związane z polityką i politykami.
Posty: 254
Dołączył: 12 Cze 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 24 Paź 2017r. 20:11  
Cytuj
CYTAT
To nie jest wulgaryzm. Gdybyś mnie tak nazwał, nie mógłbym raczej dochodzić swoich praw w sądzie. chytry
Nie rozróżniasz publicznego przeklinania od epitetów?

Nabijasz posty?potluczony

Teraz za Tira do Niemiec płacę ok 900 Euro.

Po zrównaniu płac, te firmy które by przetrwały wołałby ok 3000 Euro.
Nie opłacałoby mi się produkować do Niemiec.

Makaronowi chodzi tylko i wyłącznie o likwidację konkurencyjności polskich firm przewozowych a tym samym likwidację samych firm.
Polscy kierowcy zarabialiby więcej przez chwilę. chwilę później byliby bezrobotni.

Ty na prawdę tego nie rozumiesz?zaklopotany


Ja za TIR-a na poludnie Francji place 1800 euro. To nie sa nie tylko firmy przewozowe ale caly sektor budowlany. A poza tym: Niemiecki dziennik "Frankfurter Algemeine Zeitung" publikuje opinię prawną, z której wynika, że niemieckie przepisy dotyczące płacy minimalnej jak najbardziej mają zastosowanie w stosunku do zagranicznych, w tym polskich, kierowców ciężarówek. Niemiecki rząd od stycznia 2015 roku zawiesił wykonywanie i egzekwowanie przepisów, dotyczących przejazdów tranzytowych w odniesieniu do polskich i innych zagranicznych przewoźników. Ma to potrwać do czasu wyjaśnienia tej sprawy przed Komisją Europejską. Jeszcze to chyba trwa.
No, czyli by ci pracownicy wrocili do kraju i tu pracowali, co bylo wyborcza obietnica PIS-u. Zyli by w rodzinach, a nie w szoferkach. Nie trzeba by sciagac pracownikow z Ukrainy. Powstrzymano by imigracje ukrainska. Same zalety.
Tak dla Twojej informacji: co sie moze stac i czym to skutkuje to ja doskonale wiem. Sam jestem zainteresowany zeby tego nie bylo. Ale nie wiem dlaczego jak wiatr zawial inaczej to idea Polski dla Polakow, obietnice sciagniecia Polakow do domow, zycia w rodzinie itd. przestaja miec znaczenie. Nie zrozumiales ... wytlumaczylem.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 24 Paź 2017r. 20:11  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 11615
Dołączył: 1 Lut 2011r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 24 Paź 2017r. 21:21  
Cytuj
Tak. Jakoś siebie wytłumaczyłeś. Czy raczej próbowałeś.
Dodając dla zatarcia sensu czy raczej bezsensu swoich wypowiedzi zupełnie oddzielny wątek powrotu tych którzy wyemigrowali za lepszym życiem.

Nagle zaprzeczyłeś sobie pisząc, że rozumiesz czemu Macaron chce tego czy tamtego.potluczony

Wyobraźcie sobie, że budzicie się rano i macie tylko to, za co podziękowaliście Bogu w modlitwie wieczorem....
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 8424
Dołączył: 17 Kwie 2016r.
Skąd: PiSLamaBad
Ostrzeżenia: 100%
ff
Wysłany: 24 Paź 2017r. 21:49  
Cytuj
Mirek, brakuje u nas rąk do pracy. Polacy wyjeżdżają za granicę, a nasi zatrudniają Ukraińców. To nie jest normalne i faktycznie pis z tymi swoimi postulatami wygląda co najmniej dziwnie. Z jednej strony podnosi płacę minimalną, za którą dziś pracują już tylko niewykwalifikowani pracownicy a z drugiej nie zgadza sie na to by nasi rodacy delegowani do pracy za granicą zarabiali tak jak tamci obywatele.
Co stanie się gdy Ukraińcy zaczną delegować swoich pracowników do Polski za ich minimalną pensję, która nie przekracza 1000 zł. Dzisiaj to niemożliwe ale wyobraź sobie co by sie u nas działo?

Wyobraź sobie gdyby taką zgodę wydał rząd PO/PSL ;-)

Na świecie są dwa rodzaje ludzi: tacy którzy myślą, że rząd stara się działać w ich najlepszym interesie oraz tacy, którzy myślą - Nathan Fraser
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 254
Dołączył: 12 Cze 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 24 Paź 2017r. 21:56  
Cytuj
CYTAT
Tak. Jakoś siebie wytłumaczyłeś. Czy raczej próbowałeś.
Dodając dla zatarcia sensu czy raczej bezsensu swoich wypowiedzi zupełnie oddzielny wątek powrotu tych którzy wyemigrowali za lepszym życiem.

Za lepszym zyciem? To juz w Polsce nie zyje sie najlepiej? To juz nie Polska stanowi wzor do nasladowania innym narodom? To nie inne narody upadaja a Polska rosnie w sile? Niech wszyscy wracaja. Toz to, pod rzadami PIS, kraj mlekiem i miodem plynacy.
A tak wogole to przeciez caly czas mowa tylko o pracownikach delegowanych.

CYTAT
Nagle zaprzeczyłeś sobie pisząc, że rozumiesz czemu Macaron chce tego czy tamtego.potluczony

Prosilem o wytlumaczenie niezrozumialej postawy rzadu a nie oczywistych intencji Macrona. Jak widze sam nie wiesz.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 849
Dołączył: 5 Lip 2017r.
Skąd: STALOWA WOLA
Ostrzeżenia: 80%
ff
Wysłany: 25 Paź 2017r. 07:01  
Cytuj
Emigrację ludzi młodych za granicę spowodował ryży gauleiter z Gdańska.Zachecał zachęcał,likwidował i sprzedawał zakłady pracy aż nic poza złodziejami z PO nie pozostało.Pozostały afery i aferki po POjezyk Tą ruine gospodarczą trudno będzie szybko odbudować.

Kocham Jedrule i jego kulture
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
M70
M70
M70
Posty: 505
Dołączył: 16 Gru 2016r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 80%
ff
Wysłany: 25 Paź 2017r. 07:05  
Cytuj
CYTAT
Jak to mawiała taka pani z kultowego filmu " Żadna praca nie hańbi"
Robi się to coraz bardziej popularne, na tym forum jest jeszcze dwie osoby z tej samej fundacji co ja i to z większym stażem.

Ps. Za chwile będzie trzecia osoba, sam "zwerbowałem", opłaca się za każdego poleconego dają 150 w bonach.



Nie trudno jest zgadnąć kto tu się razem z Ernestem za kase zeszmacił. smiech2

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 8424
Dołączył: 17 Kwie 2016r.
Skąd: PiSLamaBad
Ostrzeżenia: 100%
ff
Wysłany: 25 Paź 2017r. 07:09  
Cytuj
Zachęcał do emigracji i cieszył się z negocjacji, których efektem było zezwolenie w krajach unijnych na pracę dla Polaków premier Pisowskiego rządu Marcinkiewicz. Przez rząd pisowski wtedy było to odtrąbione jako sukces. Trochę mnie dziwiło, że premier mojego rządu cieszy się, bo jego rodacy pojadą za granice do pracy. Teraz oczywiście to wina Tuska ;-)

Na świecie są dwa rodzaje ludzi: tacy którzy myślą, że rząd stara się działać w ich najlepszym interesie oraz tacy, którzy myślą - Nathan Fraser
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 849
Dołączył: 5 Lip 2017r.
Skąd: STALOWA WOLA
Ostrzeżenia: 80%
ff
Wysłany: 25 Paź 2017r. 07:13  
Cytuj
Pięknie to sobie wykoncypowałeśumiechRyże niewiniątko z Tuskaumiech

Kocham Jedrule i jego kulture
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 8424
Dołączył: 17 Kwie 2016r.
Skąd: PiSLamaBad
Ostrzeżenia: 100%
ff
Wysłany: 25 Paź 2017r. 07:18  
Cytuj
CYTAT
Pięknie to sobie wykoncypowałeśumiechRyże niewiniątko z Tuskaumiech



Nigdzie nie napisałem, że jest niewiniątkiem ;-) Napisałem tylko że o zezwolenia na pracę w krajach unijnych starał sie Marcinkiewicz, premier Pisowskiego rządu.

To ty masz pisiorstwo za nadzieję dla Polski a oni są tacy sami jak PeOwcy.

Na świecie są dwa rodzaje ludzi: tacy którzy myślą, że rząd stara się działać w ich najlepszym interesie oraz tacy, którzy myślą - Nathan Fraser
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 254
Dołączył: 12 Cze 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 25 Paź 2017r. 07:32  
Cytuj
Ci co wyemigrowali to juz nie wroca. Maja prace, kase i stabilne zycie. Delegowani pracownicy jada na chwile, do 6 m-cy w roku. Zarabiaja najnizsza stawke, prawie 10 euro na godzine. Dla nich i tak jest super. Firmy, ktore je deleguja biora za ich prace stawki niewiele nizsze niz ich lokalni odpowiednicy. Zarabiaja wiec na pracy delegowanych pracownikow, mniejszych podatkach, mniejszych oplatach na ZUS. Dodatkowo sciagaja materialy z Polski, ktore sa tu 4 razy tansze. Wiec dlaczego pracownicy delegowani nie mieliby zarabiac podobnie co ich lokalni odpowiednicy? Firmy nadal pozostalyby konkurencyjne, tylko zyski troche mniejsze.

A tymczasem:
To koniec propagandy o nadwyżce budżetowej. Główny księgowy rządu, wicepremier Mateusz Morawiecki zmienił ton w sprawie dobrych wyników finansowych rządu. Zaledwie 20 września rząd informował o rekordowej i niespotykanej wcześniej nadwyżce budżetowej sięgającej 5 miliardów. Okazuje się, że tydzień później wysłał do Brukseli prognozę, że rok 2017 nasze państwo zakończy 51 miliardami na minusie.
Jak to sie nazywa? nie czasem manipulacja? A tak sie darli jak podobne rzeczy robilo PO i PSL. I mialo tego wiecej nie byc.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2790
Dołączył: 3 Gru 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 25 Paź 2017r. 07:51  
Cytuj
Jak tak mało zarabiają, to za co kupili wszyscy jednakowe koszulki, ale są też różne wzory? umiech

Obrazek

Obrazek

Obrazek


A może ktoś im kupił?

"Unikajcie wszystkiego, co ma choćby pozór zła" (1 Tes 5, 22)
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 11615
Dołączył: 1 Lut 2011r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 25 Paź 2017r. 10:23  
Cytuj
Bo to jest akcja opłacana przez Sorosa.

Dzieciaczki są tylko narzędziem.

Wyobraźcie sobie, że budzicie się rano i macie tylko to, za co podziękowaliście Bogu w modlitwie wieczorem....
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 849
Dołączył: 5 Lip 2017r.
Skąd: STALOWA WOLA
Ostrzeżenia: 80%
ff
Wysłany: 25 Paź 2017r. 10:39  
Cytuj
CYTAT
CYTAT
Pięknie to sobie wykoncypowałeśumiechRyże niewiniątko z Tuskaumiech



Nigdzie nie napisałem, że jest niewiniątkiem ;-) Napisałem tylko że o zezwolenia na pracę w krajach unijnych starał sie Marcinkiewicz, premier Pisowskiego rządu.

To ty masz pisiorstwo za nadzieję dla Polski a oni są tacy sami jak PeOwcy.


Ano mam i twoje zaprzeczenia nic w tej materii nie zmienią także bzdury niejakiego Andzina-Andrzeja o budżece Polski.Skąd on ma dojścia do korepondencji Rzadu z Brukselą.Wir imperrabilisjezykWernyhora dla ubogiegoludu POmyleńcównie wiem

Kocham Jedrule i jego kulture
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2790
Dołączył: 3 Gru 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 25 Paź 2017r. 12:19  
Cytuj
CYTAT
Bo to jest akcja opłacana przez Sorosa.

Dzieciaczki są tylko narzędziem.


Kiedy i czy w ogóle to kiedyś zrozumieją ...

"Unikajcie wszystkiego, co ma choćby pozór zła" (1 Tes 5, 22)
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
M70
M70
M70
Posty: 505
Dołączył: 16 Gru 2016r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 80%
ff
Wysłany: 25 Paź 2017r. 16:04  
Cytuj
CYTAT
A tymczasem:
To koniec propagandy o nadwyżce budżetowej. Główny księgowy rządu, wicepremier Mateusz Morawiecki zmienił ton w sprawie dobrych wyników finansowych rządu. Zaledwie 20 września rząd informował o rekordowej i niespotykanej wcześniej nadwyżce budżetowej sięgającej 5 miliardów. Okazuje się, że tydzień później wysłał do Brukseli prognozę, że rok 2017 nasze państwo zakończy 51 miliardami na minusie.
Jak to sie nazywa? nie czasem manipulacja? A tak sie darli jak podobne rzeczy robilo PO i PSL. I mialo tego wiecej nie byc.


A tymczasem, Andrzejku vel Andzin, Ty już o tym pisałeś, gubisz się w tych pokrętnych kłamstewkach.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 10502
Dołączył: 9 Sty 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 25 Paź 2017r. 16:44  
Cytuj
Obrazek

Domagamy się urozmaiconej karmy.


CYTAT


Tak dla Twojej informacji: co sie moze stac i czym to skutkuje to ja doskonale wiem. Sam jestem zainteresowany zeby tego nie bylo. Ale nie wiem dlaczego jak wiatr zawial inaczej to idea Polski dla Polakow, obietnice sciagniecia Polakow do domow, zycia w rodzinie itd. przestaja miec znaczenie. Nie zrozumiales ... wytlumaczylem.


Co się może stać to możemy tylko zgadywać. Ale wiemy ze reakcja europejskich korporacji na ograniczenie skubania Polski będzie się bezlitośnie intensyfikować. Skubanie jest intensywne i bezczelne i znajdowało aprobatę wśród rezydentów poprzedniej władzy.

Biorąc pod uwagę rachunek ekonomiczny zachodnich placówek handlowych działających w Polsce ale wydających zyski na różne zlecenia w firmach matkach na zachodzie, to przeczy to logice opłacalności. Chyba ze weźmiemy pod uwagę przypuszczenie ze chodzi o obniżanie w ten sposób rentowności działalności dla obejścia podatku dochodowego płaconego Polsce. Podnoszenie kosztów handlu z Polską jest ograniczaniem naszej konkurencyjności. Czy ja muszę dodać, ze zachodnie firmy spedycyjne płacą swoim "zachodnim" pracownikom "po polsku" w Polsce, tak jak płaca polskim pracownikom.

Słyszeliście o takiej propozycji Microcefala?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 8424
Dołączył: 17 Kwie 2016r.
Skąd: PiSLamaBad
Ostrzeżenia: 100%
ff
Wysłany: 25 Paź 2017r. 18:13  
Cytuj
Rsta, a kto finansuje miesięcznice smoleńskie? Soros?

Na świecie są dwa rodzaje ludzi: tacy którzy myślą, że rząd stara się działać w ich najlepszym interesie oraz tacy, którzy myślą - Nathan Fraser
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 10502
Dołączył: 9 Sty 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 25 Paź 2017r. 19:18  
Cytuj
Pytasz się o koszty trzymania w bezpiecznej odległości BractwaRP od ludzi? To są poważne koszty, ale oni sami przychodzą.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 11615
Dołączył: 1 Lut 2011r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 25 Paź 2017r. 19:58  
Cytuj
No tak art. Demokracja kosztuje.
Czy to marsz szmat, czarny marsz, fioletowy, ubecki, kodziarski - prawo nakazuje zapewnić im bezpieczeństwo.

Ale dla betonu to zbyt trudne do zrozumienia.

Niedługo marsz niepodległości - 11 listopada "My chcemy Boga!"

Ten to dopiero boli lewaków. A koszta wysokie!!!!good

Wyobraźcie sobie, że budzicie się rano i macie tylko to, za co podziękowaliście Bogu w modlitwie wieczorem....
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 8424
Dołączył: 17 Kwie 2016r.
Skąd: PiSLamaBad
Ostrzeżenia: 100%
ff
Wysłany: 26 Paź 2017r. 06:37  
Cytuj
CYTAT
Pytasz się o koszty trzymania w bezpiecznej odległości BractwaRP od ludzi? To są poważne koszty, ale oni sami przychodzą.


Pytam kto płacił za organizację, autokary i całą logistykę. Od roku 2010.

Miruś i kto to finansuje? Też Soros?

Na świecie są dwa rodzaje ludzi: tacy którzy myślą, że rząd stara się działać w ich najlepszym interesie oraz tacy, którzy myślą - Nathan Fraser
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 849
Dołączył: 5 Lip 2017r.
Skąd: STALOWA WOLA
Ostrzeżenia: 80%
ff
Wysłany: 26 Paź 2017r. 07:06  
Cytuj
Oczywiście że Soros

Kocham Jedrule i jego kulture
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 11615
Dołączył: 1 Lut 2011r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 26 Paź 2017r. 10:16  
Cytuj
18 mld dolarów.
Tyle ten chory człowiek przeznaczył na walkę z wszelkimi przejawami patriotyzmu i chrześcijaństwa a jednocześnie na wspieranie wszystkiego co lewackie.

Wyobraźcie sobie, że budzicie się rano i macie tylko to, za co podziękowaliście Bogu w modlitwie wieczorem....
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2790
Dołączył: 3 Gru 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 26 Paź 2017r. 14:53  
Cytuj
CYTAT
Rsta, a kto finansuje miesięcznice smoleńskie? Soros?

Niedługo się skończą, to Ci się ulży umiech

"Unikajcie wszystkiego, co ma choćby pozór zła" (1 Tes 5, 22)
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 10502
Dołączył: 9 Sty 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 26 Paź 2017r. 17:57  
Cytuj

Polska Zjednoczona Partia Rezydentów?



We wtorek doszło do spotkania Schetyny i Petru. W środę dyskusja o wspólnym starcie w przyszłorocznych wyborach samorządowych odbyła się w szerszym gronie - z udziałem przedstawicieli m.in. Komitetu Obrony Demokracji, PSL i SLD. Porozumienie, jeśli okaże się realne, zostanie prawdopodobnie zawarte w przyszłym roku.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 11615
Dołączył: 1 Lut 2011r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 26 Paź 2017r. 19:07  
Cytuj
Dżuma chce się zjednoczyć z Cholerą? potluczony

Wyobraźcie sobie, że budzicie się rano i macie tylko to, za co podziękowaliście Bogu w modlitwie wieczorem....
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
«« « ... 118 119 120 121 122 123 124 ... » »»
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Polityka i gospodarka »