NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Polityka i gospodarka »
Nowy Temat Odpowiedz
«« « ... 182 183 184 185 186 187 188 ... » »»
Polityka bez cenzury, Wszystko co jest związane z polityką i politykami.
Posty: 11558
Dołączył: 1 Lut 2011r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 8 Sie 2019r. 07:21  
Cytuj
madras - naprawdę brak ci wyobraźni do tego stopnia? :szok:

Wyobraźcie sobie, że budzicie się rano i macie tylko to, za co podziękowaliście Bogu w modlitwie wieczorem....
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 8 Sie 2019r. 07:21  
Cytuj

Wyobraźcie sobie, że budzicie się rano i macie tylko to, za co podziękowaliście Bogu w modlitwie wieczorem....
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2494
Dołączył: 9 Sty 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 100%
ff
Wysłany: 9 Sie 2019r. 11:39  
Cytuj
Z moją wyobraźnią jest wszystko w porządku ale chciałem usłyszeć konkrety. Czego się tak boicie?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 4899
Dołączył: 5 Paź 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 100%
ff
Wysłany: 9 Sie 2019r. 12:41  
Cytuj
CYTAT


Napisz w punktach, mogą być 3:

1.....
2.....
3.....

Co promocja lgbt zrobi z dziećmi?


Po pierwsze(primo!)-Rozsądni rodzice wytłumaczą co to LPG.ok
Po drugie(też primo?)-Mądre dzieci pojmą czym jest LPG.good
Po trzecie(jakby inaczej-primo)-Przestańmy robić reklamę LPG.sciana
Po czwarte(zgadnij?oczywiście- primo!!!)Dzięki LPG,wiem,że jestem normalny.potluczony
LPG-zasłona dymna w mediach, dla pedofilii kościelnej.zdegustowany
https://natem(...)w-paryzu

IM MNIEJ WIESZ, TYM LEPIEJ ŚPISZ. JEŚLI WIĘCEJ WIESZ, GORZEJ ZASYPIASZ, ALE TYM TRUDNIEJ BĘDZIE IM CIEBIE WYDYMAĆ W CZASIE SNU.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 10404
Dołączył: 9 Sty 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 9 Sie 2019r. 16:58  
Cytuj
CYTAT

Nie afirmuj, nie zachęcaj, nie namawiaj, nie zmuszaj cool girl

Obrazek




Herbatko. Cztery punkty planu nie wystarczyły? cool girl

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 4899
Dołączył: 5 Paź 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 100%
ff
Wysłany: 9 Sie 2019r. 18:35  
Cytuj

IM MNIEJ WIESZ, TYM LEPIEJ ŚPISZ. JEŚLI WIĘCEJ WIESZ, GORZEJ ZASYPIASZ, ALE TYM TRUDNIEJ BĘDZIE IM CIEBIE WYDYMAĆ W CZASIE SNU.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 10404
Dołączył: 9 Sty 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 9 Sie 2019r. 18:43  
Cytuj
Marginalizacja lewicy.

Obrazek


jusek, zupełnie kiepsko z tęczą na niebie cool girl

To symbolika Przymierza Bożej Łaski, obiecuje życie wieczne wszystkim ludziom, którzy wierzą w Chrystusa. Bóg obiecuje również Ducha Świętego wybranym, aby dał im chęć i zdolność do wiary. ... To historyczny wyraz wiecznego przymierza odkupienia, jedyna droga ratunku od grzechu wolnej woli i słabości charakteru dla wszystkich. Swiat ponownie zmieni się od ognia, ale nie powtórzy się już nigdy bezwzględny Potop ku całkowitemu oczyszczeniu świata na Ziemi z ludzkiego odstępstwa od woli Boga. Arka Noego zachowała tylko to co czyste i niezdegenerowane od zamysłu Stwórcy, do życia i rozmnażania się (po 1 parze). Do Dnia Sądu Ostatecznego. Tęcza ruchu LGBT jest niekompletna, brakuje tam najistotniejszego koloru, to wyraz ideologii odrzucenia zawartego Przymierza.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 4899
Dołączył: 5 Paź 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 100%
ff
Wysłany: 9 Sie 2019r. 22:10  
Cytuj
art2deco

Wcześniej już pisałem,o roli tęczy w Księdze Przymierza(Stary Testament).zdegustowany
Pytałem też ,co z "Metalowcem",przy ul.1-go Sierpnia 12.
Przemalować?co
W tym roku nie widziałem żadnej tęczy.Tej zwykłej,która kojarzy się z burzą.Co to znaczy?nie wiem
Prawdopodobnie nic.smiech2
Albo zawsze znajdowałem się hooyowym miejscu,aby ją zobaczyć.potluczony

PS.Co do biblijnego Potopu-sprawdź ilu synów Noe zabrał na Arkę, i kogo oni pojęli potem za żony.O obcych kobietach (lub córkach), nie ma nic.neutralny
Wychodzi,że "arków" było...przynajmniej dwie.cool

I powiedz też,czym żywiły się zwierzęta mięsożerne przez okres, gdy Arka unosiła się na wodzie.Oczywiście co żarły, te roślinożerne.
I po tym, jak Arka osiadła na Górze Ararat.chytry
Biblia, w księdze Rodzaju 8:4 “I osiadła arka w siódmym miesiącu, siedemnastego dnia tego miesiąca, w górach Ararat.“
Trochę żarcia trzeba było mieć...umiechKonserwy,mrożonki,siano...?nie wiem
A gady i płazy?Drzewa i inne rośliny?
Powszechnie wiadomo,że np. sosna czy lipa,to nie namorzyny które mogą rosnąc w wodzie morskiej.mlotek
Musiało"skisnąć"...

IM MNIEJ WIESZ, TYM LEPIEJ ŚPISZ. JEŚLI WIĘCEJ WIESZ, GORZEJ ZASYPIASZ, ALE TYM TRUDNIEJ BĘDZIE IM CIEBIE WYDYMAĆ W CZASIE SNU.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 10404
Dołączył: 9 Sty 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 9 Sie 2019r. 23:51  
Cytuj
Co żarły zwierzaki to ja nie mam pojęcia a o żonie Noego to przypadkiem zapomniałeś cool girl (podobno była przepiękna). Po za tym ST ma wiele symbolicznych odniesień o których nie sposób dyskutować.

Jednak dlaczego współcześni wybrali sobie tęczową flagę (mówię o ostatniej wersji flagi) to już można o wiele więcej powiedzieć :-)

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 947
Dołączył: 13 Marz 2019r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 10 Sie 2019r. 00:10  
Cytuj
Za PiS-u, nawet alkoholicy nie chcą pić alkoholu, bo się nie opłaca.
Złomiarze przestali zbierać złom, bo też przestało się opłacać.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 564
Dołączył: 1 Lut 2017r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 10 Sie 2019r. 00:32  
Cytuj
CYTAT
Za PiS-u, nawet alkoholicy nie chcą pić alkoholu, bo się nie opłaca.
Złomiarze przestali zbierać złom, bo też przestało się opłacać.


A inseminatorzy stracili prace

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 4899
Dołączył: 5 Paź 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 100%
ff
Wysłany: 10 Sie 2019r. 06:44  
Cytuj
CYTAT
Co żarły zwierzaki to ja nie mam pojęcia a o żonie Noego to przypadkiem zapomniałeś cool girl (podobno była przepiękna). Po za tym ST ma wiele symbolicznych odniesień o których nie sposób dyskutować.

Jednak dlaczego współcześni wybrali sobie tęczową flagę (mówię o ostatniej wersji flagi) to już można o wiele więcej powiedzieć :-)


To że Noe miał żonę...Wg współczesnych,kościelnych kryteriów,nią by nie była.Księdzu sakramentu nie udzielił...buuu.sciana
O tym co zapisano w Starym Testamencie, zawsze można dyskutować,polemizować...W końcu to nie Bóg go pisał,a człowiek,osoba ułomna.zdegustowany
Nic nie ma o tym,że On dyktował tekst, ani tez kto był ówczesnym skrybą.nie wiem
Pisany był w kilku językach,potem tłumaczony na inny i jeszcze inne.
Tłumaczenia są jak kobieta-Jeśli piękne nie są wierne,jeśli wierne nie są piękne.jezyk

A że są tacy, którzy uważają to za świętokradztwo(myślenie),trudno.Ci sami co zabraniają,jednocześnie narzucają innym interpretację treści w nim zawartych.Swoją wersję.Najlepsiejszą. zaklopotany
Swoją drogą, sprawdź pochodzenie swastyki utożsamianej z faszyzmem,a wieki wcześniej,symbol ten używany był w Indiach. smiech2
Jezus nie był powieszony na krzyżu takim, jakiego wzór nam narzucono.
Na koniec raz jeszcze za przykład podaję Dekalog.Przykazanie trzecie-"Nie będziesz czynił żadnej rzeźby ani żadnego obrazu tego, co jest na niebie wysoko, ani tego, co jest na ziemi nisko, ani tego, co jest w wodach pod ziemią! Nie będziesz oddawał im pokłonu i nie będziesz im służył, ponieważ Ja Pan, twój Bóg, jestem Bogiem zazdrosnym, który karze występek ojców na synach do trzeciego i czwartego pokolenia względem tych, którzy Mnie nienawidzą. Okazuję zaś łaskę aż do tysiącznego pokolenia tym, którzy Mnie miłują i przestrzegają moich przykazań."
Dlatego nie modlę się do żadnego wizerunku"osoby boskiej",a już z pewnością robił tego nie będę do obrazów, zdjęć,pomników tzw. świętych.
Nie oznacza jednak iż będę kpił z tych, co to czynią.
Jednak...Jeśli Ty modlisz się do krzyży,obrazów np.Matki Boskiej(obojętnie której),popełniasz świętokradztwo.zdegustowany
A wierzący-pozwólcie mi tak żyć.Bóg też jest ateistą.Może nim być.Jest Bogiem,ponad nim nie ma już nic i nikogo.chytry

IM MNIEJ WIESZ, TYM LEPIEJ ŚPISZ. JEŚLI WIĘCEJ WIESZ, GORZEJ ZASYPIASZ, ALE TYM TRUDNIEJ BĘDZIE IM CIEBIE WYDYMAĆ W CZASIE SNU.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 495
Dołączył: 27 Sty 2016r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 10 Sie 2019r. 09:28  
Cytuj
Następna kompromitacja środowisk lewicowych smiech2smiech2

"Chodzi o psudoreżysera Vege, który dostał od producentów filmowych cynk, że jest łatwa kasa do zrobienia- milionowa masa frajerów z sekty antyPiS, którym można opylić każdy badziew, jak tylko się im powie,że to obali PiS (patrz "Kler"). Oczywiście politycznie nie ma to żadnego znaczenia, to nie są czasy, w których filmy tak mocno wpływają na nastroje społeczne, aktorzy to już żadne autorytety, tylko kukiełki z Pudelka, który często pokazuje ich patologie i lekkie obyczaje. Ma to znaczenie finansowe. Smarzowski, Górski z Uchem Prezesa i Sekielski już się obłowili,aż im się ulało, czas na Vegę.

Poza tym Vega po chamskim i prostackim (to akurat zaleta dla lewackiej "elyty") , ale jednak antyaborcyjnym Botoksie musi strząsnąć z siebie podejrzenia o "prawicowość" i "katolicyzm",bo inaczej ta lewacka bolszewia ze środowiska filmowego go zeżre i po karierze i po pieniądzach. To samo było ze Smarzowskim, na którego po Wołyniu zaczęły padać podejrzliwe spojrzenia towarzyszy ze środowiska filmowego i liberalnych elyt, czy czasem nie jest jakimś prawicowcem. Więc musiał chłopina odpokutować "Klerem",bo z czego by rodzinę wyżywił, jakby środowisko postępu postępów postawiły na nim krzyżyk.

Bo tak naprawdę ile wulgaryzmów by nie wpisali do scenariusza, to ci wszyscy współcześni "artyści" są do bólu nudni i poprawni politycznie oraz karni jak w partii komunistycznej. A że rewolucja zjada własne dzieci, to nawet lewak może być już posądzony o prawicowość i wtedy jeszcze gorliwiej dawać wyraz swojej wierności demokracji ludow... tfu! to znaczy demokracji liberalnej. "Wolność artystyczna" to się nazywa xD."

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 4899
Dołączył: 5 Paź 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 100%
ff
Wysłany: 10 Sie 2019r. 15:22  
Cytuj
Jeśli coś się nie zgadza,proszę o poprawkę.
https://demot(...)osciele-
Tu przykład wierności Narodowi polskiemu.chytry

https://pl.wi(...)sk%C4%99

Fragment"...Przed Twe ołtarze zanosim błaganie,
Naszego Króla zachowaj nam Panie!..."
Było to po klęsce Napoleona.

W tym czasie nie było Polski ani króla.Chodziło o carat.
Aktualnie wersja jest zmieniona.Mam na myśli ostatnie zdanie z pieśni, widoczne j/w.zdegustowany
Kościół jakoś o tym zapomniał.umiech

Najfajniejsze jest to,że KrK potępiał po wojnie tzw.żołnierzy wyklętych.
Przynajmniej wiem,kto ich wyklął.ok

IM MNIEJ WIESZ, TYM LEPIEJ ŚPISZ. JEŚLI WIĘCEJ WIESZ, GORZEJ ZASYPIASZ, ALE TYM TRUDNIEJ BĘDZIE IM CIEBIE WYDYMAĆ W CZASIE SNU.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2494
Dołączył: 9 Sty 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 100%
ff
Wysłany: 10 Sie 2019r. 22:59  
Cytuj
CYTAT
madras - naprawdę brak ci wyobraźni do tego stopnia? :szok:


https://m.facebook.com/groups/145314059465290?view=permalink&id=378199012843459&_rdr

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 4899
Dołączył: 5 Paź 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 100%
ff
Wysłany: 11 Sie 2019r. 08:32  
Cytuj
CYTAT


jusek, zupełnie kiepsko z tęczą na niebie cool girl

To symbolika Przymierza Bożej Łaski, obiecuje życie wieczne wszystkim ludziom, którzy wierzą w Chrystusa. Bóg obiecuje również Ducha Świętego wybranym, aby dał im chęć i zdolność do wiary.



art2deco
Sprawdż to:
https://demot(...)zede-mna

IM MNIEJ WIESZ, TYM LEPIEJ ŚPISZ. JEŚLI WIĘCEJ WIESZ, GORZEJ ZASYPIASZ, ALE TYM TRUDNIEJ BĘDZIE IM CIEBIE WYDYMAĆ W CZASIE SNU.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 3250
Dołączył: 12 Sty 2015r.
Skąd: stalowa
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 11 Sie 2019r. 17:08  
Cytuj
CYTAT
CYTAT
Co żarły zwierzaki to ja nie mam pojęcia a o żonie Noego to przypadkiem zapomniałeś cool girl (podobno była przepiękna). Po za tym ST ma wiele symbolicznych odniesień o których nie sposób dyskutować.

Jednak dlaczego współcześni wybrali sobie tęczową flagę (mówię o ostatniej wersji flagi) to już można o wiele więcej powiedzieć :-)


To że Noe miał żonę...Wg współczesnych,kościelnych kryteriów,nią by nie była.Księdzu sakramentu nie udzielił...buuu.sciana
O tym co zapisano w Starym Testamencie, zawsze można dyskutować,polemizować...W końcu to nie Bóg go pisał,a człowiek,osoba ułomna.zdegustowany


W ST w judaizmie wszyscy mają żony,,,, nie powinieneś opuszczać szkoleń aktywu

To że wybrano im (dodaje ze wszystkich dewiacjom po równo) taką flagę to klasyka lewicowej propagandy mimikry dobra, marksizm sierp/młot wyzwolenie uciskanych robotników/chłopów, komunizm biały gołąbek pokoju, nazizm przyjął hinduski znak Słońca i powodzenia dla wszystkich czyli rasy panów, liberalna-lewica zniszczenie zdrowych norm społecznych przez zamknięcie ust polityczną poprawnością dla globalnych elit.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 4899
Dołączył: 5 Paź 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 100%
ff
Wysłany: 12 Sie 2019r. 08:35  
Cytuj
CYTAT
CYTAT
CYTAT


To że Noe miał żonę...Wg współczesnych,kościelnych kryteriów,nią by nie była.Księdzu sakramentu nie udzielił...buuu.sciana
O tym co zapisano w Starym Testamencie, zawsze można dyskutować,polemizować...W końcu to nie Bóg go pisał,a człowiek,osoba ułomna.zdegustowany


W ST w judaizmie wszyscy mają żony,,,, nie powinieneś opuszczać szkoleń aktywu


Na wstępie-Nie jestem wyznawcą judaizmu,"wszystko"mam w komplecie.smiech2
W żadnych szkolenia aktywistów radiowych"RR" czy pomocnych w łażeniu "po domach",nie uczestniczę.placze
Co do żon,to w Islamie miałbym ich cztery.Tylko po co?mlotek
W Starym Testamencie nic nie ma o tym, iż Bóg Adamowi i Ewie udzielił sakramentu małżeństwa.Jest o "pojęciu za żonę",ale dotyczyło to okresu późniejszego.Dokładnie gdzie jest to opisane po raz pierwszy,na chwile obecną, nie pamiętam.
Noe miał żonę,ale czy piękną?I czy on był przystojny?Oby tak było.ok
Synowie Noego,po potopie mieli żony,ale z innego plemienia(tu pada nazwa),czyli były"chyba"... z 2-giej Arki.good
Adam i Ewa nie byli małżeństwem.Stwórca wywalił ich z Raju i coś wspomniał -"rodzić będziesz w bólach"-do Ewy,o ciężkiej robocie dla Adama,ale nic o ślubach,chrzcie...chytry
Skąd się wzięli kapłani(wiadomo z ludu),ale pojawiają się nagle.co
Potrzebni do...nawiązywania łączności z Bogiem? umiech

Józef i Maria też nie byli małżeństwem. Z innych źródeł niż Biblia-apokryfów,wynika iż jednak byli w związku.Maria miała 14 lat gdy urodziła Jezusa.Trochę mało jak na współczesne czasy.zarumieniony
Rodzice Marii to Joachim i Anna.Oboje święci.

PS.Jeżeli chodzi o teorię ewolucji Darwina,to mogę pochodzić o małpy.Ale innej niż"politolog"...good
Tak jak większość z nas.To wiele wyjaśnia.zdegustowany

IM MNIEJ WIESZ, TYM LEPIEJ ŚPISZ. JEŚLI WIĘCEJ WIESZ, GORZEJ ZASYPIASZ, ALE TYM TRUDNIEJ BĘDZIE IM CIEBIE WYDYMAĆ W CZASIE SNU.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 11558
Dołączył: 1 Lut 2011r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 12 Sie 2019r. 08:44  
Cytuj
Obrazek

jusek

CYTAT
Józef i Maria też nie byli małżeństwem.


zaklopotanyzaklopotanyzaklopotanyzaklopotanyzaklopotany

Początek Ewangelii wg Św. Mateusza:

"18 Z narodzeniem Jezusa Chrystusa było tak. Po zaślubinach Matki Jego, Maryi, z Józefem, wpierw nim zamieszkali razem, znalazła się brzemienną za sprawą Ducha Świętego2. 19 Mąż Jej, Józef, który był człowiekiem sprawiedliwym i nie chciał narazić Jej na zniesławienie, zamierzał oddalić Ją potajemnie3. 20 Gdy powziął tę myśl, oto anioł Pański ukazał mu się we śnie4 i rzekł: «Józefie, synu Dawida, nie bój się wziąć do siebie Maryi, twej Małżonki; albowiem z Ducha Świętego jest to, co się w Niej poczęło. 21 Porodzi Syna, któremu nadasz imię Jezus, On bowiem zbawi swój lud od jego grzechów». 22 A stało się to wszystko, aby się wypełniło słowo Pańskie powiedziane przez Proroka: 23 Oto Dziewica pocznie i porodzi Syna, któremu nadadzą imię Emmanuel5, to znaczy: "Bóg z nami". 24 Zbudziwszy się ze snu, Józef uczynił tak, jak mu polecił anioł Pański: wziął swoją Małżonkę do siebie, 25 lecz nie zbliżał się do Niej, aż porodziła Syna6, któremu nadał imię Jezus6."

Wyobraźcie sobie, że budzicie się rano i macie tylko to, za co podziękowaliście Bogu w modlitwie wieczorem....
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 10404
Dołączył: 9 Sty 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 12 Sie 2019r. 19:39  
Cytuj
CYTAT
CYTAT
CYTAT
CYTAT


To że Noe miał żonę...Wg współczesnych,kościelnych kryteriów,nią by nie była.Księdzu sakramentu nie udzielił...buuu.sciana
O tym co zapisano w Starym Testamencie, zawsze można dyskutować,polemizować...W końcu to nie Bóg go pisał,a człowiek,osoba ułomna.zdegustowany


W ST w judaizmie wszyscy mają żony,,,, nie powinieneś opuszczać szkoleń aktywu



Synowie Noego,po potopie mieli żony,ale z innego plemienia(tu pada nazwa),czyli były"chyba"... z 2-giej Arki.good

PS.Jeżeli chodzi o teorię ewolucji Darwina,to mogę pochodzić o małpy.Ale innej niż"politolog"...good
Tak jak większość z nas.To wiele wyjaśnia.zdegustowany


jusek, Nie ma tutaj pewności, zakłada się ze były na Arce nawet gdy nie zostały nazwane z imienia, frazeologia podpowiada ze tak mogło być, bo to się sprawdziło w innych ustępach.

Z tą inną małpą to rzeczywiście jest ambaras dla racjonalistów, zapewne już kontemplowałeś? Są tacy którzy wiedzą od samego mistrza Darwina że życie było tak "powszechne" i "przypadkowe" że dziwnym zbiegiem okoliczności przez miliony i miliony milionów lat zdarzywszy się raz, nie zaistniało na naszej ukochanej przez Zielonych Geodzie nigdy więcej. Raz a dobrze z przypadku ok I tak oto wszyscy pochodzimy nie tylko od jednej Ewy podobno z Afryki [https://www.sciencedaily.com/releases/2010/08/100817122405.htm], ale co żenujące, cały znany świat fauny i flory też miał wspólny, jeden początek, wspólnego protoplastę, jeden początek. Straszne. Ja myślę że to jest niedemokratycznie i nie postępowo, a już na pewno życie jest wyraźnie nazistowskie! Każda książka do biologii pokazuje nam to piękne drzewko:

Obrazek



Jeden wspólny organizm poczatkowy "the origin of life" sciana A dlaczego nie ma równoległych setek organizmów z wyraźnie różnym DNA od różnych praprzodków pojawiających się przypadkowo przez miliony lat :cwaniak: ? Zycie jest jak chwast, wszędzie wylezie według naszych współczesnych popularnonaukowych szamanów a tu taki afront dla rozumu i to w samym środku, w każdym pniu drzewa życia. Narysowali to, co istnieje, nie wiedzą a nauczają nas. cool girl

Obrazek
tu może być ukryta podpowiedz,,,


Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 4899
Dołączył: 5 Paź 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 100%
ff
Wysłany: 13 Sie 2019r. 00:59  
Cytuj
Maria stała się brzemienną(zaszła w ciąże),zanim doszło do zaślubin.
Z tego tez właśnie powodu,zanim wspólnie zamieszkali, Józef "chciał ja oddalić",czyli po prostu wyrzucić.Dopiero odstąpił od tego za zamiaru,po namowie anioła.Z Marią,jak można się domyślać,wcześniej nie współżył.Dlatego chęć pozbycia się jej.
Należy dodać,że z opisu starotestamentowego,Józef był starcem,który nie mógłby zostać ojcem.Stąd to-upraszczając, zapłodnienie "z Ducha Świętego".Dziś powiedzieliśmy- in vitro.
Podobno po porodzie Maria(znów upraszczając),miała wyglądać jak przed,czyli odzyskała dziewictwo.
Co do jej poczęcia tj.Maryi,wiązałbym z tym,jaki sposób w ciążę zaszła jej matka, Anna .To jest właśnie dogmat niepokalanego poczęcia Maryi.

W dalszym ciągu brak mi wyjaśnienia skąd wzięły się po Potopie kobiety,które pojęli za żony synowie Noego.

Najnowsze badania/ustalenia, kierują jednak się ku uznaniu iż to w kilku miejscach na Ziemi,mniej więcej równocześnie, pojawili się protoplaści homo sapiens.Nie mam pojęcia,więc przyjmuję taka tezę za możliwą.Tak jak inni "na wiarę",to co dotyczy Boga.
---------------------------------------
Co do LPG,niech dalej robią z siebie debili i kolorowych kretynów.zaklopotany
O ile nimi rzeczywiście nie są,to czynią wszystko,aby tak to wyglądało.sciana

https://demot(...)mnie-tez

IM MNIEJ WIESZ, TYM LEPIEJ ŚPISZ. JEŚLI WIĘCEJ WIESZ, GORZEJ ZASYPIASZ, ALE TYM TRUDNIEJ BĘDZIE IM CIEBIE WYDYMAĆ W CZASIE SNU.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 11558
Dołączył: 1 Lut 2011r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 13 Sie 2019r. 08:08  
Cytuj
jusek....

W tamtych czasach, w żydowskiej kulturze ludzie brali ślub, po czym pan młody miał rok, by zadbać o warunki bytowe swojej żony.
Zamieszkiwali ze sobą po roku. Mojżesz nadał żydom prawo pozwalające mężczyznom oddalanie żon - czyli to mąż mógł "wziąć rozwód".
To, że ktoś był starcem, nie oznacza, że nie mógł mieć dzieci.
In vitro to nasz "wynalazek" - nie ma nic wspólnego z niepokalanym poczęciem. Dogmat o niepokalanym poczęciu mówi, że Maryja nigdy nie przestała być dziewicą, a nie, że je odzyskała.
Próbujesz po ludzku zrównać możliwości Boga z naszymi.

Żaden praktykujący, czytający Biblię katolik nie bierze Starego Testamentu dosłownie.
To bardziej zbiór zebranych praw, norm zachowań. Uczono nas tego na tych znienawidzonych przez "ateuszy" lekcjach religii.
Mało tego - w pierwszej klasie szkoły średniej na języku polskim również uczyliśmy się o Biblii - jako dziele literackim.

Nie traktujemy dosłownie Księgi Genesis, potopu, zniszczenia Sodomy i Gomory. Przynajmniej ja tego nie robię. Liczy się analiza ludzkich zachowań w żywej relacji z Bogiem.

Więcej mógłby ci wytłumaczyć jakiś ksiądz, gdybyś miał odwagę z takowym o tym porozmawiać.

Ja w tych sprawach jestem za mały miki.ok

Wyobraźcie sobie, że budzicie się rano i macie tylko to, za co podziękowaliście Bogu w modlitwie wieczorem....
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 10404
Dołączył: 9 Sty 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 13 Sie 2019r. 20:34  
Cytuj
CYTAT
Najnowsze badania/ustalenia, kierują jednak się ku uznaniu iż to w kilku miejscach na Ziemi,mniej więcej równocześnie, pojawili się protoplaści homo sapiens.Nie mam pojęcia,więc przyjmuję taka tezę za możliwą. Tak jak inni "na wiarę",to co dotyczy Boga.


Nie obiły mi się o oczy publikowane wyniki takich badań, raczej robią z neandertalczyków coraz bardziej krwawe bestie (tego łatwo się domyśleć dlaczego) i że przetrwała homo sapiens to jedna linia (tego tez). Co do wierzących i praktykujących materialistów na marginesie dodam to, że już dawno rozum położył na nich lachę i nikt nie słucha ich zapewnień o nieomylności naukowego ateizmu. Po każdym następnym zauważeniu że się wcześniej mylili w wierze w nieograniczone oświeceniowe moce poznawcze człowieka. Dobrze że się chociaż przyznają, ale co będzie gdy cenzura postępowej poprawności opanuje FB i Googla i zabroni myśleć inaczej od liberalnej lewicy? Uczelnie są pełne naukowców szukających grantów na badania, a granty są od globalnych korporacji.
Brrrrr Tak już było. I znowu powróci jedynie słuszna maksyma, ze radziecka nauka nie zna pytań bez odpowiedzi, bo wiedzą jakie pytania zadawać.

Jednakże sprawa z Origin of Life jest odrobinę bardziej skomplikowana dla uświadomionych klasycznie. Mamy takie dziwnie ukształtowane popularnonaukowymi bajkopisarzami wyobrażenie o komórce i organizmach. W komórce jest zapisany cały organizm. Organizmy jednokomórkowe też posiadają całą informację potrzebną do "zmian" adaptacyjnych które według Darwinistów (nie mylić z samym Darwinem) wystarczają do ewolucji w gatunki. Ale jak to się stało że tylko jedna szczęściara dała początek całemu łańcuszkowi życia pozostawiając swój odcisk palca w DNA. To tak jakby powiedzieć równocześnie że wszyscy gramy w Lotto przez miliony lat ale wygrana zdarzyła się tylko jeden, jeden raz. To brzmi statystycznie nieprawdopodobnie podwójnie. Raz że statystycznie życie nie mogło się zdarzyć z przypadku w ogóle (podzieliłam się obliczeniami już kiedyś) a dwa to, to że jeżeli mogło, to dlaczego tylko raz. I to jest ten punkt/kontrapunkt najbardziej uwierający otwarty rozum cool

Zakładanie że początek życia na Ziemi mógł być tylko "jeden, jedyny i tylko taki jaki jest" przy obserwowaniu niezrównanej różnorodności form życia i jego środowisk na Ziemi, jest istnym,,, statystycznie wykluczającym się cudem. Tego nie chciałabym sugerować jako zupełnie nieracjonalny cud cool girl


PS.
W takim razie czy możemy czy nie być od innej małpy w sensie naukowych wyczynów Origin of Life?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 4899
Dołączył: 5 Paź 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 100%
ff
Wysłany: 14 Sie 2019r. 05:51  
Cytuj
CYTAT
jusek....


Nie traktujemy dosłownie Księgi Genesis, potopu, zniszczenia Sodomy i Gomory. Przynajmniej ja tego nie robię. Liczy się analiza ludzkich zachowań w żywej relacji z Bogiem.

Więcej mógłby ci wytłumaczyć jakiś ksiądz, gdybyś miał odwagę z takowym o tym porozmawiać.

Ja w tych sprawach jestem za mały miki.ok

Mirek777
Twoje podejście do Starego Testamentu jest mniej więcej takie jak moje.Też starałem się zrozumieć jego przesłanie,nie biorąc dosłownie tego co jest w nim zapisane.Ktoś naprowadził mnie dawno temu, na pewien ślad...chytry
Przeczytaj księgę Ezechiela.
Tak jak pisałeś-nie odbieraj jej treści dosłownie,w każdym razie nie pierwszego rozdziału.
Mnie wychodzi opis...czterech(?) maszyn,mających koła.Od nich(tego"czegoś) szły błyskawice,ogień,błyszczały metalicznie.Piszę "maszyny"ale bardziej statki kosmiczne lub innego rodzaju obiekty latające.
Co do rozmowy z jakimś księdzem.
Miałem "odwagę",chodziarz co w cudzysłowu-"Nie mam czego się bać".Ekskomuniki?potluczony
Próbowałem jak "leci" gdy któryś się nawinął.Było coraz gorzej.
Zrezygnowałem po próbach rozmowy ze Swiadkami Jehowy.
Przynajmniej coś tłumaczyli,ale beznadzieja...zdegustowany
Kończmy tu,ten tamat,zanim nas wywalą z Forum.good
PS.Może nasz Dyżurny Politolog,założy nowy temat?mlotek

IM MNIEJ WIESZ, TYM LEPIEJ ŚPISZ. JEŚLI WIĘCEJ WIESZ, GORZEJ ZASYPIASZ, ALE TYM TRUDNIEJ BĘDZIE IM CIEBIE WYDYMAĆ W CZASIE SNU.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 698
Dołączył: 14 Sie 2019r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 14 Sie 2019r. 17:07  
Cytuj
@art2deco

Wróciłem na chwilę, bo art2deco wreszcie postanowiła napisać coś o ewolucji.

Jak zwykle nędza intelektualna bije po oczach.

@mirek777

Następny geniusz.

Tutaj fragment z Biblii, który wrzucił.

"A stało się to wszystko, aby się wypełniło słowo Pańskie powiedziane przez Proroka: 23 Oto Dziewica pocznie i porodzi Syna, któremu nadadzą imię Emmanuel5, to znaczy: "Bóg z nami". 24 Zbudziwszy się ze snu, Józef uczynił tak, jak mu polecił anioł Pański: wziął swoją Małżonkę do siebie, 25 lecz nie zbliżał się do Niej, aż porodziła Syna6, któremu nadał imię Jezus6."

Z tego fragmentu wynika, że:
a) albo Maryja nie była/ nie będzie jedyną dziewicą, która pocznie i porodzi Syna, bo była/będzie nią matka niejakiego Emmanuela;
b) albo Maryja i Józef mieli w głębokim poważaniu proroctwo i stwierdzili, że mimo wszystko nazwą dziecko Jezus, a nie Emmanuel.;
c) albo żadne Pańskie słowo się nie wypełniło, bo chodzi o Emmanuela, a nie o Jezusa i mamy do czynienia z naciąganiem proroctw, żeby ładnie wyglądało;
d) albo Józef nie odważył się już sypiać z Maryją, ale stwierdził, że tak czy inaczej się postawi i dzieciaka nazwie po swojemu.


P.S. Jak już jesteśmy przy kwestii dziewictwa to mam pytanie:
Czy kobieta, która nigdy nie spała z mężczyzną, ale skorzystała z banku spermy, ewentualnie skorzystała z in vitro, jest zawsze dziewicą jak Maryja?

Mirek777: "Myślę, że nie zabijałbym dzieci."
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 10404
Dołączył: 9 Sty 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 14 Sie 2019r. 17:39  
Cytuj
Ciao, Ewolucja Lewicy nie mogła przejść niezauważona przez te oczy ;-)

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
«« « ... 182 183 184 185 186 187 188 ... » »»
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Polityka i gospodarka »