NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Rozmowy na każdy temat. »
Nowy Temat Odpowiedz
«« « ... 61 62 63 64 65 66 67 ... » »»
WOŚP - wrzucicie do puszki?,
Posty: 1032
Dołączył: 14 Paź 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 6 Sty 2018r. 10:24  
Cytuj
CYTAT
CYTAT (rsta)
Czyli w przypadku cierpienia wynikającego np. z bolącego zęba to też tak można ???

Bolący ząb to nie jest cierpienie, które doprowadza po jakimś czasie do śmierci. Niech ksiądz nie będzie śmieszny w tych swoich teoriach podobnie jak mirek777 nie rozumie co to jest wolna wola.
. Czyli matka ma rozerwac na strzępy dziecko w łonie, by oszczędzić mu cierpienia po urodzeniu? Zaiste szlachetne.

Przez lata elity budowały legendę Wałęsy i niszczyły każdego, kto twierdził,ze to kapuś. Dziś, gdy okazało się, że nim był dalej nie przyjmują tego do wiadomości. Bo nie niszczmy bohatera ble,ble,ble
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 6 Sty 2018r. 10:24  
Cytuj

Przez lata elity budowały legendę Wałęsy i niszczyły każdego, kto twierdził,ze to kapuś. Dziś, gdy okazało się, że nim był dalej nie przyjmują tego do wiadomości. Bo nie niszczmy bohatera ble,ble,ble
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1110
Dołączył: 20 Maja 2012r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 6 Sty 2018r. 10:38  
Cytuj
CYTAT (Antylewak)
Czyli matka ma rozerwac na strzępy dziecko w łonie, by oszczędzić mu cierpienia po urodzeniu? Zaiste szlachetne.

To Ty tak twierdzisz.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1032
Dołączył: 14 Paź 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 6 Sty 2018r. 10:52  
Cytuj
czytam, ze oszczedzenir cierpienia to nie mordestwo, a dla mnie to bzdura

Przez lata elity budowały legendę Wałęsy i niszczyły każdego, kto twierdził,ze to kapuś. Dziś, gdy okazało się, że nim był dalej nie przyjmują tego do wiadomości. Bo nie niszczmy bohatera ble,ble,ble
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1110
Dołączył: 20 Maja 2012r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 6 Sty 2018r. 11:09  
Cytuj
Ja miałem na myśli osoby śmiertelnie chore nie rokujące żednych szans na ustanie bólu a nie dzieci w łonie matki. Ja przerabiałem taki przypadek na osobie bliskiej i nie życzę najgorszemu wrogowi tego co przeżywała bardzo bliska mi osoba.
Czy lekarze podejmujący decyzje o odłączeniu czlowieka od maszyn na OIOM są według Ciebie mordercami? U takiego człowieka są wszystkie funkcje życiowe a po odłączeniu "umiera".
Co mają powiedzieć rodzice dzieci śmiertelnie chorych ale jestbardzo duża szansa na uratowanie tylko "drobnostka"potrzeba kilkaset tysięcy PLN a NFZ nie refunduje leczenia?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1032
Dołączył: 14 Paź 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 6 Sty 2018r. 11:10  
Cytuj
CYTAT
Ja miałem na myśli osoby śmiertelnie chore nie rokujące żednych szans na ustanie bólu a nie dzieci w łonie matki. Ja przerabiałem taki przypadek na osobie bliskiej i nie życzę najgorszemu wrogowi tego co przeżywała bardzo bliska mi osoba.
Czy lekarze podejmujący decyzje o odłączeniu czlowieka od maszyn na OIOM są według Ciebie mordercami? U takiego człowieka są wszystkie funkcje życiowe a po odłączeniu "umiera".
Co mają powiedzieć rodzice dzieci śmiertelnie chorych ale jestbardzo duża szansa na uratowanie tylko "drobnostka"potrzeba kilkaset tysięcy PLN a NFZ nie refunduje leczenia?
. To są ciężkie przypadki, zgadzam się.

Przez lata elity budowały legendę Wałęsy i niszczyły każdego, kto twierdził,ze to kapuś. Dziś, gdy okazało się, że nim był dalej nie przyjmują tego do wiadomości. Bo nie niszczmy bohatera ble,ble,ble
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 459
Dołączył: 4 Maja 2017r.
Skąd:
Konto zawieszone
ff
Wysłany: 6 Sty 2018r. 11:59  
Cytuj
WOŚP to studnia bez dna, podobnie jak tzw. "chore dzieci".
Przecież wiadomo o co w tym wszystkim chodzi.

Jeżeli możecie, to wesprzyjcie proszę mnie, bo pracuję socjalnie za 700 zł na miesiąc.
Numer mojego konta: [moderowano]

Moderowano przez: magpie
Za tego typu agitacje zablokuje ci następnym razem konto. Tyczy się to również spamowania tego typu "prośbami" pod artykułami.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 422
Dołączył: 7 Marz 2016r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 6 Sty 2018r. 13:17  
Cytuj
Czyli czym da Ciebie Feniks są przepisy ograniczające aborcje ? Czyżbyś widział w tym ograniczenie "wolnej woli człowieka" ? Bo moim zdaniem takie podejście prowadzi donikąd.

-Nie kradnij ( przestępstwo w rozumieniu prawa karnego jak i grzech wedle KK)
-Nie zabijaj ( identycznie jak wyżej)

Ale jakoś w tych przypadkach nikt nie narzeka na ograniczanie "wolnej woli człowieka" więc dlaczego zakaz aborcji budzi tyle emocji, skoro to tylko zwykłe bezduszne zabijanie człowieka.

Ale idąc tym tokiem myślenia, dzisiaj obowiązująca ustawa aborcyjna już nie jest takim idealnym kompromisem, bo skoro prawnie można zakazać zabijania człowieka który jest poza łonem matki to równie można zakazać mordowania dzieci które jeszcze tego łona nie opuścił. Chyba że ktoś się pokusi i przedstawi różnice (pozwalające na zabicie) pomiędzy człowiekiem w łonie matki i będącego już poza tym miejscem.

Logika lewacka mówi że jeśli już się urodziło to zabijać nie można bo to człowiek, a jeśli jeszcze jest w "brzuchu" kobiety to tylko jakiś tam płód i decyzja należy do kobiety.

Jeśli taka logikę przyjmiemy i zaakceptujemy uznając taki proceder za normalny to za jakiś czas ktoś wyciągnie postulat i zacznie agitacje że takie niemowlę to nic nie rozumie i niczego nie czuje więc jeśli rodzice nie mają pieniędzy lub czasu na zajmowanie się nim to pozbycie się go przez eutanazje to nic złego, a takie głosy już się słyszy w środowiskach nowoczesnej i postępowej lewicy.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1032
Dołączył: 14 Paź 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 6 Sty 2018r. 16:37  
Cytuj
Dlaczego ludzie mordujący dzieci przed narodzeniem nie są tak samo karani jak zabójcy urodzonych? W czym zycie nienarodzonego jest mniej ważne od 20, 30 latka?

Przez lata elity budowały legendę Wałęsy i niszczyły każdego, kto twierdził,ze to kapuś. Dziś, gdy okazało się, że nim był dalej nie przyjmują tego do wiadomości. Bo nie niszczmy bohatera ble,ble,ble
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 983
Dołączył: 11 Lis 2012r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 6 Sty 2018r. 17:37  
Cytuj
Piszecie w imie idei i przykazania "nie zabijaj" ale nikt z was tak naprawde nie bedzie cirpial za te chore dzieci i ich rodzicow patrzacych na meczace sie dziecko. Jesteście bezlitosni narażać ludzi na cos takiego.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 422
Dołączył: 7 Marz 2016r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 6 Sty 2018r. 18:00  
Cytuj
Jedno jest pewne, najwięcej do powiedzenia w temacie wychowywania dzieci "chorych" mają ich rodzice, ale jakoś nie zauważyłem, aby oni wypowiadali się w tym tak trudnym temacie. Czy ktoś zna rodzica który potrafiłby publicznie powiedzieć że gdyby wiedział i miał wybór to dokonałby aborcji - zabicia tego nienarodzonego ? Mam na myśli rodziców dzieci upośledzonych.

Nadal uważam że istniejąca ustawa jest jedynym kompromisem społecznym, choć sumienie mówi mi co innego.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1032
Dołączył: 14 Paź 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 6 Sty 2018r. 18:22  
Cytuj
CYTAT
Piszecie w imie idei i przykazania "nie zabijaj" ale nikt z was tak naprawde nie bedzie cirpial za te chore dzieci i ich rodzicow patrzacych na meczace sie dziecko. Jesteście bezlitosni narażać ludzi na cos takiego.
. Bezlitosne jest mordowanie dziecka przed urodzeniem w imię oszczędzenia mu cierpienia potem.

Przez lata elity budowały legendę Wałęsy i niszczyły każdego, kto twierdził,ze to kapuś. Dziś, gdy okazało się, że nim był dalej nie przyjmują tego do wiadomości. Bo nie niszczmy bohatera ble,ble,ble
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 983
Dołączył: 11 Lis 2012r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 6 Sty 2018r. 19:51  
Cytuj
Bezlitosne jest oszczedzenie cierpienia ?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1032
Dołączył: 14 Paź 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 6 Sty 2018r. 20:00  
Cytuj
CYTAT
Bezlitosne jest oszczedzenie cierpienia ?
Zabijając?

Przez lata elity budowały legendę Wałęsy i niszczyły każdego, kto twierdził,ze to kapuś. Dziś, gdy okazało się, że nim był dalej nie przyjmują tego do wiadomości. Bo nie niszczmy bohatera ble,ble,ble
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1508
Dołączył: 14 Gru 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 60%
ff
Wysłany: 6 Sty 2018r. 20:16  
Cytuj
CYTAT
CYTAT
widziałem plakat bieg wośp 14 01 2018 r związany z cukrzycą, byli sponsorzy medialni i inni lecz gdzie był ( jest ) urząd miasta, płezydent ?????? odgórny zakaz Panie Nadbereźny sponsorowania "dobrych" imprez?


Nie mogę siedzieć cicho jak zwolennicy Wośpu nie odpuszczają tylko wytykają innym brak zaangażowania w tą akcję i hejtują.

Urząd Miasta i Prezydent nie ma obowiązku brać udział w tych wydarzeniach!



stalowa dycha.... również impreza sportowa mająca propagowanie zdrowy styl życia....i urząd miasta głośno ją popiera.....ale po co Owsiakowi jak lepiej dawać Rydzykowi....

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 983
Dołączył: 11 Lis 2012r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 6 Sty 2018r. 20:32  
Cytuj
Jak nie ma innego wyjscia ?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1032
Dołączył: 14 Paź 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 6 Sty 2018r. 21:16  
Cytuj
CYTAT
Jak nie ma innego wyjscia ?
Chcesz mi powiedzieć, że lepiej zabić niż żyć cierpiąc? Eutanazja?

Przez lata elity budowały legendę Wałęsy i niszczyły każdego, kto twierdził,ze to kapuś. Dziś, gdy okazało się, że nim był dalej nie przyjmują tego do wiadomości. Bo nie niszczmy bohatera ble,ble,ble
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1032
Dołączył: 14 Paź 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 6 Sty 2018r. 21:17  
Cytuj
CYTAT
CYTAT
CYTAT
widziałem plakat bieg wośp 14 01 2018 r związany z cukrzycą, byli sponsorzy medialni i inni lecz gdzie był ( jest ) urząd miasta, płezydent ?????? odgórny zakaz Panie Nadbereźny sponsorowania "dobrych" imprez?


Nie mogę siedzieć cicho jak zwolennicy Wośpu nie odpuszczają tylko wytykają innym brak zaangażowania w tą akcję i hejtują.

Urząd Miasta i Prezydent nie ma obowiązku brać udział w tych wydarzeniach!



stalowa dycha.... również impreza sportowa mająca propagowanie zdrowy styl życia....i urząd miasta głośno ją popiera.....ale po co Owsiakowi jak lepiej dawać Rydzykowi....
Idź daj Owsiakowi, kupi sobie Land Rovera i postawi kolejną willę, już teraz...

Przez lata elity budowały legendę Wałęsy i niszczyły każdego, kto twierdził,ze to kapuś. Dziś, gdy okazało się, że nim był dalej nie przyjmują tego do wiadomości. Bo nie niszczmy bohatera ble,ble,ble
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 983
Dołączył: 11 Lis 2012r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 6 Sty 2018r. 21:33  
Cytuj
Nawet mi nie pisz ze bys na sile trzymal czlowieka w cierpieniu zamiast mu ulżyć ?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1032
Dołączył: 14 Paź 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 6 Sty 2018r. 21:48  
Cytuj
Jeśli przez ulżyć rozumiesz aborcję to nie mam pytań.

Przez lata elity budowały legendę Wałęsy i niszczyły każdego, kto twierdził,ze to kapuś. Dziś, gdy okazało się, że nim był dalej nie przyjmują tego do wiadomości. Bo nie niszczmy bohatera ble,ble,ble
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 983
Dołączył: 11 Lis 2012r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 6 Sty 2018r. 23:39  
Cytuj
Czasami niestety tak:/

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2790
Dołączył: 3 Gru 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 7 Sty 2018r. 00:00  
Cytuj
CYTAT
Czasami niestety tak:/


Ale aborcja to jest odebranie swojemu dziecku życia.

A w wielu przypadkach przypuszczenia lekarzy o chorobie dziecka są błędne ...
Co już nie raz się potwierdziło!

A więc dzielimy dzieci i dla jednych składamy się na sprzęt medyczny i leczymy i ratujemy a dla innych dzieci walczymy o prawo do pozbawienia ich życia w imię prawa?

Już małe dzieci mamy dzielić na te lepsze i na te gorsze ... ?

"Unikajcie wszystkiego, co ma choćby pozór zła" (1 Tes 5, 22)
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 8427
Dołączył: 17 Kwie 2016r.
Skąd: PiSLamaBad
Ostrzeżenia: 100%
ff
Wysłany: 7 Sty 2018r. 08:40  
Cytuj
CYTAT
CYTAT
Nie zakażecie aborcji całkowicie. Nie macie wpływu na to co robią nasi sąsiedzi. Niestety małolaty z biednych rodzin nie będą miały wyboru. Brak edukacji seksualnej, brak refundacji antykoncepcji i pomysł na całkowity zakaz aborcji uderzy w najmniej zamożnych.

No ale temat o WOSP.


Mirek doczytałeś już jak jest z tym mBankiem?
. Małolaty z biednych rodzin niech myślą przed a nie po i nie trzeba bedzie potem usuwać. Edukacja i rozum, a nie mordowanie.


No własnie edukacja, a tego brakuje. Rozum jak u wszystkich małolatów. Świata nie zmienisz a już na bank nie zakazami umiech

Na świecie są dwa rodzaje ludzi: tacy którzy myślą, że rząd stara się działać w ich najlepszym interesie oraz tacy, którzy myślą - Nathan Fraser
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 983
Dołączył: 11 Lis 2012r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 7 Sty 2018r. 09:20  
Cytuj
Nie, tylko na nieuleczalnie chore i cierpiące , i te co mogą wyzdrowieć i samodzielnie funkcjonować.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 319
Dołączył: 11 Marz 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 7 Sty 2018r. 09:51  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1110
Dołączył: 20 Maja 2012r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 7 Sty 2018r. 11:11  
Cytuj
CYTAT (Inni)
Czyli czym da Ciebie Feniks są przepisy ograniczające aborcje ? Czyżbyś widział w tym ograniczenie "wolnej woli człowieka" ? Bo moim zdaniem takie podejście prowadzi donikąd.

Przepisy są tworzone po to aby ustalać reguły wspłżycia społecznego a te ograniczające aborcje uważam za grzebanie polityków w najbardziej intymnych strefach życia obywateli to po pierwsze a po drugie są bardzo krzywdzące i niesprawiedliwe dla kobiet. Dlaczego karana ma być tylko kobieta?Czyżby sama poczeła dziecko? Kobieta poddaje się aborcji i jest winna a ojciec jest niewinny tego? Uważam, że ojciec nienarodzonego dziecka powinien odpowiadać na równi z matką i wtedy byłoby to sprawiedliwe uczciwe.Być może nie przepisy czu ustawy zabraniające pomogą w zatrzymani procederu.Sądze, że wiele decyzj podejmowanych jest przez kobiety z powodu braku wsparcie ze strony ojca, który wobec prawa jest bezkarny ale wobec Boga iuż nie.Po trzecie ustawa ma zezwalać na usuwanie dzieci poczętych podczas gwałtu...czyli legalnie dziecko zostaje skazane na śmierć za ojca bandyte, który dopuścił się gwałtu i jeżeli go złapią to tylko za gwałt będzie sądzony ale za śmierć nienarodzonego już nie.
CYTAT (Inni)
-Nie kradnij ( przestępstwo w rozumieniu prawa karnego jak i grzech wedle KK)
-Nie zabijaj ( identycznie jak wyżej)
Ale jakoś w tych przypadkach nikt nie narzeka na ograniczanie "wolnej woli człowieka" więc dlaczego zakaz aborcji budzi tyle emocji, skoro to tylko zwykłe bezduszne zabijanie człowieka.

Na tym polega właśnie wolna wola powinieneś odróżniać dobro od zła i postępować w zgodności z tym jak zostałeś wychowany
CYTAT (Inni)
a jeśli jeszcze jest w "brzuchu" kobiety to tylko jakiś tam płód i decyzja należy do kobiety.

Decyzja tylko kobiety a gdzie jest w tym ojciec, który nie wspierając kobiety pośrednio przyczynia się do podjęcia przez nią decyzji albo staje się głównym decydentem dając pieniądze na aborcje?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
«« « ... 61 62 63 64 65 66 67 ... » »»
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Rozmowy na każdy temat. »