NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Rozmowy na każdy temat. »
Nowy Temat Odpowiedz
«« « ... 65 66 67 68 69 70 71 ... » »»
WOŚP - wrzucicie do puszki?,
Posty: 390
Dołączył: 18 Wrz 2017r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 9 Sty 2018r. 11:34  
Cytuj
Mirek,

I o czym to świadczy? o tym, że wszędzie pracują ludzie. Pierwsze z brzegu o Caritas. Czy to skreśla pozytywne aspekty działania tej instytucji? Nie skreśla. Tak samo jak kilku księży pedofilów nie przekreśla całego kościoła katolickiego. Żeby ni być gołosłownym to o Caritas:
https://warsz(...)ch/vnehr
http://www.fakt.(...)/3r2b7ml
https://porta(...)ora.html
https://galop(...)caritas/

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 9 Sty 2018r. 11:34  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 422
Dołączył: 7 Marz 2016r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 9 Sty 2018r. 11:42  
Cytuj
Jak temat schodzi na księży pedofilów to znaczy że brakuje argumentów miłośnikom Owsiaka.
Wieltz, brniesz w bagno umiech Twoja sprawa. Sam z czasem przyznasz że WOŚP to jeden wielki przekręt?
Znam życiorys Owsiaka, ten opowiadany przez jego dawnych przyjaciół. I wiem kim byli jego rodzice. Są w necie wypowiedzi ludzi którzy współtworzyli WOŚP wiele lat temu, odeszli bo nie mogli patrzeć na to co się dzieje.
Nie odsyłaj mnie wielitz do książek bo to ma się nijak do problemy WOŚP.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1181
Dołączył: 26 Paź 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 9 Sty 2018r. 11:46  
Cytuj
CYTAT


No ale tam nie ma potwierdzenia, że Woodstock JEST FINANSOWANY z Wosp, bo takie stwierdzenie jest zdecydowanie błędne (nazwał bym to nawet lekką manipulacją). Z tego co widzę to są jakieś przesłanki iż odsetki z datków z puszek trafiały na Woodstock - naciągane, lekko może i szemrane, ale zdecydowanie nie jest to dowód na to, że kasa z puszek "biednych dzieci" idzie na Woodstock. Tak czy siak - jak ktoś dał na Wośp, to jego kasa poszła na Wośp a nie na Woodstock - tak czy nie?

Nie wierzę, że wszystko tu jest kryształowe, jeden organizator/pomysłodawca, więc to się musi jakoś przenikać, kasa jest "jakby" w jednych rękach itp. - ale zdecydowanie, Woodstock ma swoje główne źródło finansowania i to jest fakt niezaprzeczalny.

ps
W dodatku jak pisałem, Woodstock dla mnie akurat jest pozytywnym zjawiskiem (te naprawdę incydenty to temat zdecydowanie pomijalny dla mnie), i jakby częścią ogólnie akcji wymyślonej przez Owsiaka.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2790
Dołączył: 3 Gru 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 9 Sty 2018r. 11:49  
Cytuj
[cytat=marcin.so]Może i są akcje, gdzie ludzie zbierają więcej ale na WOŚP jest fajna muzyka, fajna atmosfera. Jestem z nimi od pierwszego grania i będę do końca i jeszcze jeden dzień dłużej.
(...)cytat]

To, że dzięki WOŚP jest trochę sprzętu, który pomógł dzieciom nikt nie przeczy.
I dlatego ja nie chcę wpływać na decyzje Wasze czy dać, czy nie.
Zróbcie jak uważacie za słuszne.

Radość i muzyka też są potrzebne.
Może przez to otwierają się ludzkie serca.
Jedni grają za darmo, inni za pieniądze ... trudno.

Ale przywołałeś kolejne hasło Owsiaka:
"gramy do końca świata i jeden dzień dłużej"

Analizowałeś co to znaczy?
Albo przyjmiemy, że to coś niemożliwego i mówimy tak bo mówimy, albo zastanowimy się co może znaczyć z punktu widzenia katolika.

Jeżeli koniec świata jest momentem, że wszystko na ziemi się kończy i nie ma na ziemi żadnego żywego człowieka ani nawet zwierzęcia czy rośliny, to czym jest WOŚP, ze stawia siebie ponad Boga?

Świat się skończy a WOŚP pozostanie?
Dla mnie wydaje się to sprzeczne, a może i nawet wykroczenie przeciwko I Przykazaniu Bożemu.

Taka moja analiza z którą możecie się nie zgodzić, ale wierzący niech się nad tym zastanowi.

Chcesz to wrzuć, ale nie powtarzaj tych bezsensownych haseł ...

"Unikajcie wszystkiego, co ma choćby pozór zła" (1 Tes 5, 22)
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 422
Dołączył: 7 Marz 2016r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 9 Sty 2018r. 11:49  
Cytuj
Czyli kto finansuje ten Woodstok ?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
M70
M70
M70
Posty: 505
Dołączył: 16 Gru 2016r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 80%
ff
Wysłany: 9 Sty 2018r. 11:54  
Cytuj
W tym pierwszym linku który podałeś marcin.so to kompletne pomówienie.
Może byś przytoczył jaki był wyrok sądu w tej sprawie.
Reszty nawet nie czytam bo pewnie następne bzdury.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1181
Dołączył: 26 Paź 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 9 Sty 2018r. 11:56  
Cytuj
CYTAT
Jak temat schodzi na księży pedofilów to znaczy że brakuje argumentów miłośnikom Owsiaka.
Wieltz, brniesz w bagno umiech Twoja sprawa. Sam z czasem przyznasz że WOŚP to jeden wielki przekręt?
Znam życiorys Owsiaka, ten opowiadany przez jego dawnych przyjaciół. I wiem kim byli jego rodzice. Są w necie wypowiedzi ludzi którzy współtworzyli WOŚP wiele lat temu, odeszli bo nie mogli patrzeć na to co się dzieje.
Nie odsyłaj mnie wielitz do książek bo to ma się nijak do problemy WOŚP.


Po pierwsze, serio nie dasz rady poprawnie napisać mojego nickaumiech? taka prowokacja czy co umiech?

Chłopie, rzucasz tekstami gdzie sam potwierdzasz iż nie interesują Cię fakty, a tylko to co gdzieś przeczytałeś w necie i Ci spasowało - jak wchodzimy w konkrety to po temacie. Plotki to zostaw dla pudelka - o każdym "publicznym" pisano już wszystko, nie wierz we wszystko co na necie bezkrytycznie umiech a już tekst o rodzicach to gruboumiech Napisz jeszcze że jego dziadek był w wermachcie z tuskowym jezyk

W jakie niby bagno brnę? Niby dlaczego mam przyznać iż Wosp to przekręt? Bo tak sobie wymyśliłeś i w to wierzysz? Pomoc Wosp widziałem na własne oczy, na razie brak info o przekrętach (i wątpię by jakieś grube były, bo po co jak temat mu się kręci, zarabia na tym legalnie więc?). Dopóki ludziom się to nie znudzi (albo Owsiakowi i nie znajdzie się ktoś kto będzie miał siły borykać się z takimi jak ty przeciwnikami), to akcja ta będzie trwać i bardzo dobrze.

Książki mają tu akurat wiele do rzeczy, bo aby merytorycznie dyskutować i porównywać (np. Wosp i Caritas) to pasowałoby znać podstawy.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2790
Dołączył: 3 Gru 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 9 Sty 2018r. 12:00  
Cytuj
CYTAT (vielitz)

Tak czy siak - jak ktoś dał na Wośp, to jego kasa poszła na Wośp a nie na Woodstock - tak czy nie?


CYTAT
Dlaczego Fundacja WOŚP organizuje Przystanek Woodstock?

Przystanek jest podziękowaniem za zaangażowanie w zimową zbiórkę Fundacji WOŚP. Jego organizacja jest więc bez wątpliwości jednym ze statutowych zadań Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy
.

https://www.wosp.org.pl/fundacja/wazne#sectionHead22

Jeżeli Woodstock jest statutowym działaniem WOŚP-u, to ja nie widzę innej możliwości jak ta, że pieniądze na Woodstock przechodzą przez Fundację WOŚP.

W statucie to mają!
Masz informację z samego źródła...

"Unikajcie wszystkiego, co ma choćby pozór zła" (1 Tes 5, 22)
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 390
Dołączył: 18 Wrz 2017r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 9 Sty 2018r. 12:01  
Cytuj
rsta - to hasło jest tylko hasłem. Nie ma tam ukrytych treści. To hasło skierowane do młodzieży. Ogólnie chodzi o to, że mamy nadzieje, że WOŚP będzie grała bardzo długo a najlepiej zawsze.

Po co doszukujecie się złych rzeczy w WOŚP - poszukajcie dobrych.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 422
Dołączył: 7 Marz 2016r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 9 Sty 2018r. 12:02  
Cytuj
OK, vielitz, masz swój świat, wolno Ci.

A odnośnie Twojego nicka, to nie jest to żadna prowokacja, zwykłe moje niedopatrzenie, jeśli Cię przez to uraziłem to Przepraszam umiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2790
Dołączył: 3 Gru 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 9 Sty 2018r. 12:06  
Cytuj
CYTAT (marcin.so)
rsta - to hasło jest tylko hasłem. Nie ma tam ukrytych treści. To hasło skierowane do młodzieży. Ogólnie chodzi o to, że mamy nadzieje, że WOŚP będzie grała bardzo długo a najlepiej zawsze.

Po co doszukujecie się złych rzeczy w WOŚP - poszukajcie dobrych.


jeżeli hasło jest tylko hasłem i nie ma tam ukrytych treści, to dlaczego w hasłach na marszu Niepodległości zrobiło się tyle szumu ... ?

Napisałem o dobrych rzeczach robionych przez WOŚP, ale nie zabieraj mi prawa do pisania tego co mi się nie podoba.

Bo wg mnie WOŚP z Woodstockiem, to jest to pomieszanie dobra ze złem ...

"Unikajcie wszystkiego, co ma choćby pozór zła" (1 Tes 5, 22)
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1181
Dołączył: 26 Paź 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 9 Sty 2018r. 12:09  
Cytuj
CYTAT
OK, vielitz, masz swój świat, wolno Ci.

A odnośnie Twojego nicka, to nie jest to żadna prowokacja, zwykłe moje niedopatrzenie, jeśli Cię przez to uraziłem to Przepraszam umiech


No argument nie do przebicia - "masz swój świat":p, nie ma co, konkretna riposta.

Luzik, z ciekawości zapytałem, bo raz było dobrze a raz źle - nie jestem z tym nickiem jakoś uczuciowo powiązany:p

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 422
Dołączył: 7 Marz 2016r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 9 Sty 2018r. 12:12  
Cytuj
Czy ktoś z entuzjastów Owsiak jest mi wstanie wyjaśnić kto jeśli nie WOŚP finansuje Woodstock ? Jaka Fundacja ?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1181
Dołączył: 26 Paź 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 9 Sty 2018r. 12:16  
Cytuj
CYTAT
CYTAT (marcin.so)
rsta - to hasło jest tylko hasłem. Nie ma tam ukrytych treści. To hasło skierowane do młodzieży. Ogólnie chodzi o to, że mamy nadzieje, że WOŚP będzie grała bardzo długo a najlepiej zawsze.

Po co doszukujecie się złych rzeczy w WOŚP - poszukajcie dobrych.


jeżeli hasło jest tylko hasłem i nie ma tam ukrytych treści, to dlaczego w hasłach na marszu Niepodległości zrobiło się tyle szumu ... ?

Napisałem o dobrych rzeczach robionych przez WOŚP, ale nie zabieraj mi prawa do pisania tego co mi się nie podoba.

Bo wg mnie WOŚP z Woodstockiem, to jest to pomieszanie dobra ze złem ...


Których hasłach? Chyba nie mówisz o skrajnych hasłach Typu "Biała Europa" albo Czysta Krew i inne faszystowskie hasła do których media się przyczepiły? Bez jaj, już serio nie miałeś do czego porównać marketingowych, chwytliwych haseł dla młodzieży, z jakimiś skrajnymi hasłami idiotów? Tam nie trzeba nic analizować, przekaz był chyba jasny. Oczywiście te hasła to skrajność, garstka idiotów których trzeba piętnować, ale zdecydowanie nie można na bazie tego oceniać marszu jako całości.

Nie sądzę, by kolega zabraniał ci oceniać, ale zwraca po prostu uwagę na fakt, iż najzwyczajniej na świecie czepiasz się pierdół i piszesz głupoty (jeśli chodzi o czepianie się tych haseł).

To czy komuś podoba się Woodstock i jego idea to inna sprawa - byłeś tam? widziałeś całokształt? Skoro uważasz, że marsz jest ok, mimo, że pojawiła się tam grupa faszystów, których piętnowanie jest oczywiste, to czemu twierdzisz, że Woodstock to zło, oceniając to na podstawie opowieści z neta i jakichś incydentów spowodowanych zwykle przez degeneratów itp.?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1032
Dołączył: 14 Paź 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 9 Sty 2018r. 12:17  
Cytuj
Przez ostatnich 6 lat blisko 50 milionów złotych trafiło do podziału dla rodziny Owsiaków ! Dzieci zbierające do puszek de facto zbierają na wynagrodzenia dla założycieli WOŚP:

Przez lata elity budowały legendę Wałęsy i niszczyły każdego, kto twierdził,ze to kapuś. Dziś, gdy okazało się, że nim był dalej nie przyjmują tego do wiadomości. Bo nie niszczmy bohatera ble,ble,ble
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 280
Dołączył: 26 Lis 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 9 Sty 2018r. 12:18  
Cytuj
głównie sponsorzy.

dlaczego uważacie przystanek WOODSTOCK za zło/

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1181
Dołączył: 26 Paź 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 9 Sty 2018r. 12:18  
Cytuj
CYTAT
Czy ktoś z entuzjastów Owsiak jest mi wstanie wyjaśnić kto jeśli nie WOŚP finansuje Woodstock ? Jaka Fundacja ?


Te dane są oficjalnie dostępne więc "wujek google" ci to wyjaśni umiech
Nawet w linku od mirka, który miał atakować Wośp masz o tym wzmianki i ogólne info o finansowaniu.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1181
Dołączył: 26 Paź 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 9 Sty 2018r. 12:22  
Cytuj
CYTAT
Przez ostatnich 6 lat blisko 50 milionów złotych trafiło do podziału dla rodziny Owsiaków ! Dzieci zbierające do puszek de facto zbierają na wynagrodzenia dla założycieli WOŚP:


Pokusiłbyś się o jakąś zmianę tego tekstu jak już go używasz, a nie tylko go wklejasz, bo chyba bez zmiany żadnej od kilku lat się na to gdzieś "potykam" jezyk
Ile ta rodzina liczy i podziału na co i za co?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1032
Dołączył: 14 Paź 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 9 Sty 2018r. 12:23  
Cytuj
CYTAT
głównie sponsorzy.

dlaczego uważacie przystanek WOODSTOCK za zło/



Na Woodstock Owsiak zaprasza na ASP tylko ludzi z lewej strony i oni indoktrynują młodzież...

Przez lata elity budowały legendę Wałęsy i niszczyły każdego, kto twierdził,ze to kapuś. Dziś, gdy okazało się, że nim był dalej nie przyjmują tego do wiadomości. Bo nie niszczmy bohatera ble,ble,ble
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1032
Dołączył: 14 Paź 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 9 Sty 2018r. 12:24  
Cytuj
CYTAT
CYTAT
Przez ostatnich 6 lat blisko 50 milionów złotych trafiło do podziału dla rodziny Owsiaków ! Dzieci zbierające do puszek de facto zbierają na wynagrodzenia dla założycieli WOŚP:


Pokusiłbyś się o jakąś zmianę tego tekstu jak już go używasz, a nie tylko go wklejasz, bo chyba bez zmiany żadnej od kilku lat się na to gdzieś "potykam" jezyk
Ile ta rodzina liczy i podziału na co i za co?
Jakby Owsiak przedstawił dokładne wyliczenia w sądzie to byśmy wiedzieli. Mrówka, Melon...

Przez lata elity budowały legendę Wałęsy i niszczyły każdego, kto twierdził,ze to kapuś. Dziś, gdy okazało się, że nim był dalej nie przyjmują tego do wiadomości. Bo nie niszczmy bohatera ble,ble,ble
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 422
Dołączył: 7 Marz 2016r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 9 Sty 2018r. 12:25  
Cytuj
Pewnie się zdziwisz vielitz, ale swego czasu byłem wielkim fanem Owsiaka, na Woodstock zapędziłem się dwa razy, wtedy to było wielkie przeżycie, ale dzisiaj patrzę na to inaczej (może dorosłem)
Byłem też na Marszu kilkukrotnie, mam porównanie jak było za PO i jak jest teraz.
Ale jak mam porównywać Wodstoock z Marszem to powiem Ci że dzisiaj z dziećmi mogę śmiało do Warszawy pojechać, a do Kostrzynia (byłem w Zarach) to bym rodziny nie zabrał i uwierz mi Ty byś też tak zrobił.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 280
Dołączył: 26 Lis 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 9 Sty 2018r. 12:26  
Cytuj
CYTAT
Na Woodstock Owsiak zaprasza na ASP tylko ludzi z lewej strony i oni indoktrynują młodzież...


Normalnie tragedia umiech
Dla równowagi po Woodstocku niech idą na Marsz Niepodległości to będą już normalni ;)

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2790
Dołączył: 3 Gru 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 9 Sty 2018r. 12:30  
Cytuj
CYTAT
CYTAT
Na Woodstock Owsiak zaprasza na ASP tylko ludzi z lewej strony i oni indoktrynują młodzież...


Normalnie tragedia umiech
Dla równowagi po Woodstocku niech idą na Marsz Niepodległości to będą już normalni ;)



A co PO robiło ostatnio na Woodstocku? umiech

"Unikajcie wszystkiego, co ma choćby pozór zła" (1 Tes 5, 22)
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 422
Dołączył: 7 Marz 2016r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 9 Sty 2018r. 12:31  
Cytuj
Na Woodstock są ludzie których polityka nie interesuje, kiedy ja tam byłem to nawet nie miałem pojęcia jaka partia jest u steru smiech2

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 11604
Dołączył: 1 Lut 2011r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 9 Sty 2018r. 12:31  
Cytuj
dzielili się "naturką".... good

A może chcieli sobie na nagie biusty popatrzeć..... potluczony

Wyobraźcie sobie, że budzicie się rano i macie tylko to, za co podziękowaliście Bogu w modlitwie wieczorem....
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
«« « ... 65 66 67 68 69 70 71 ... » »»
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Rozmowy na każdy temat. »