NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Zwierzaki »
Nowy Temat Odpowiedz
«« « ... 3 4 5 6 7 8 9 ... » »»
Problem ze sprzątaniem po swoim psie,
Posty: 849
Dołączył: 5 Lip 2017r.
Skąd: STALOWA WOLA
Ostrzeżenia: 80%
ff
Wysłany: 29 Sie 2017r. 19:57  
Cytuj
Zasypać piaskiem

Kocham Jedrule i jego kulture
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 29 Sie 2017r. 19:57  
Cytuj

Kocham Jedrule i jego kulture
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 12
Dołączył: 29 Maja 2017r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 31 Sie 2017r. 20:21  
Cytuj
Pies to nie tylko przyjemność ale i odpowiedzialność. Zawsze sprzątam po swoim psie, choć widzę, że niektórzy mają to w nosie. Mój pies miał zły zwyczaj wąchania a nawet zjdania odhodów innych zwierząt. Dopiero weterynarz zalecił podawanie bioprotect z vetexpert. I rzeczywiście po jakimś czasie mu przeszło, co jednak nie zmienia faktu, że ludzie nadal nie sprzątają.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 90
Dołączył: 31 Sie 2017r.
Skąd:
Konto zawieszone
ff
Wysłany: 31 Sie 2017r. 20:52  
Cytuj
Woreczek i wlasciciel powinien zabrac ze soba

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 849
Dołączył: 5 Lip 2017r.
Skąd: STALOWA WOLA
Ostrzeżenia: 80%
ff
Wysłany: 1 Wrz 2017r. 06:30  
Cytuj
CYTAT
Ostatnio między blokiem 2 a 4 na Siedlanowskiego pojawia się sporych rozmiarów kobieta,ktora przyjeżdża czerwonym samochodem z napisem"Kosmetyczka"wypuszcza z tego auta rosłego psa wilka bez kagańca i smyczy i pies wali kupy pod balkonami bloku 2 w którym mieszkam.Tabliczki z zakazem wyprowadzania psów są na trawniku pod balkonami,ale tej Pani to nie przeszkadza.JAk mi się uda to zrobie jej zdjęcie


i CO,Dalej przyjeżdża?

Kocham Jedrule i jego kulture
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 306
Dołączył: 12 Wrz 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 1 Wrz 2017r. 06:50  
Cytuj
Jak się zachciało psa to trzeba też chcieć po nim posprzątać warto by właściciel psa sam wdepnal w jego gowienko to by mozecwkoncu posptzatal a tak chodzi sobie z pieskiem na spacerku i ten robi gdzie popadnie a później smród bród i ubóstwo w całej stalowej a szczególnie po zimie jak śnieg stopniowej!!!

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 136
Dołączył: 17 Sie 2017r.
Skąd:
Konto zawieszone
ff
Wysłany: 1 Wrz 2017r. 09:19  
Cytuj
wszyscy sprzątają po swoim psie, tylko trawniki i chodniki wyglądają jak szambo...

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 981
Dołączył: 6 Gru 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 1 Wrz 2017r. 10:14  
Cytuj
CYTAT
Jak się zachciało psa to trzeba też chcieć po nim posprzątać warto by właściciel psa sam wdepnal w jego gowienko


Mimik, ponieważ rzeczywistość nie jest czarno-biała, wystąpię jako advocatus diaboli. Oczywiście również uważam, że każdy powinien posprzątać po swoim psie, jednak nie wszyscy posiadacze psów stali się nimi bo im się "zachciało psa". Co w sytuacji, kiedy osoba, która nigdy psa mieć nie chciała (tylko ze względu na to, że dostaje torsji na widok gówienka - nie tylko psiego - i nie jest w stanie go zebrać bez puszczenia okazałego pawia), przygarnia psa po zmarłym członku rodziny bo nie ma serca zwierzaka uśpić ani oddać go do schroniska, a nie ma też innych osób, które mogłyby się kudłatym spadkiem zaopiekować?
Znam też osoby, które grzecznościowo wyprowadzają na spacery psy starszych, schorowanych, samotnych osób. Nie każdy z tych wyprowadzaczy jest w stanie posprzątać po psie. Co ma zrobić? Odmówić niedołężnej sąsiadce? Zabrać jej psa i oddać do schroniska?

Zjadł owoc z drzewa poznania i ten smak na zawsze pozostanie mu w ustach. Henry James
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2790
Dołączył: 3 Gru 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 1 Wrz 2017r. 11:04  
Cytuj
CYTAT (truskawka1 )
nie ma serca zwierzaka uśpić ani oddać go do schroniska

a ma serce robić gnojownik z trawników?

"Unikajcie wszystkiego, co ma choćby pozór zła" (1 Tes 5, 22)
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 258
Dołączył: 25 Kwie 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 1 Wrz 2017r. 11:37  
Cytuj
Rozmowa z ludźmi, którzy nie sprzątają po swoim psie albo "adwokatami" tych ludzi szukającymi powodów, dla których nie sprzątać po psie, jest bez sensu (tak samo jak palaczami). Jak nie chcesz sprzątać i jesteś wieśniakiem to zawsze znajdziesz powód żeby nie sprzątać i koniec. Każdy z tych powodów jest na tyle śmieszny, że można się zniżyć do poziomu wczesnych klas podstawówki przedstawiając debilne argumenty typu:
1) bo ktoś grzecznościowo wyprowadza za kogoś psa..... - i co z tego? to grzecznościowo niech posprząta, niech bierze pełny pakiet odpowiedzialności a nie połowę.... w myśl zasady "nie chcem ale muszem"
2) jak ktoś się brzydzi czy puszcza pawia - a jak sam się załatwia to też puszcza pawia? zakłada chustkę na nos i sprząta.....
3) jak przygarnia a nie chciał psa - przygarnął psa to niech ogarnie po nim sprzątanie.
4) kiedyś ktoś podał, że ciemno i kupy nie widać (to było najlepsze....) - to Jasiu w 3 klasie podstawówki powie.. To prosze wziąć ze sobą latarkę bo nawet Jaś w 3 klasie podstawówki wie, że piesek idzie na spacer zrobić "kupkę" więc znajdzie sposób żeby posprzątać bo przewidzi tę sytuację....
5) bo nie ma psich pakietów - to weź reklamówkę, papier (cokolwiek!!) i załatw temat a nie żal się. Psie pakiety to tylko UDOGODNIENIE ale nie obowiązek, że mają być. Papieru toaletowego nikt Ci nie kupuje, sam o to dbasz, żeby nie mieć brudnej d.....y. Tak???
6) bo nie ma gdzie wyjść - masz psa, to z nim chodź, trudno, taki Twój los...Pomarudzić sobie możesz ale nie usprawiedliwiaj się tym, że robi kupkę na chodniku bo trawnika nie ma w pobliżu...Idź tam gdzie jest trawnik i posprzątaj
7,8,9 itd

i tak możemy w nieskończoność wymieniać. Ale jaki w tym sens??? Masz psa, który wiadomo, że się załatwia.
TO ZNAJDŹ SPOSÓB ŻEBY PO NIM POSPRZĄTAĆ !! i koniec . Nie szukaj 150tys. wymówek jak tego nie zrobić i nie biadol dlaczego

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 11615
Dołączył: 1 Lut 2011r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 1 Wrz 2017r. 11:52  
Cytuj
Zwróć uwagę palaczowi, gdy pali na placu zabaw, albo w obrębie przystanku...
Zwróć uwagę posiadaczowi psa, żeby po min sprzątnął...

A przekonasz się jaki to kulturalny człowiek jest....

Wyobraźcie sobie, że budzicie się rano i macie tylko to, za co podziękowaliście Bogu w modlitwie wieczorem....
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 981
Dołączył: 6 Gru 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 1 Wrz 2017r. 12:16  
Cytuj
CYTAT
CYTAT (truskawka1 )
nie ma serca zwierzaka uśpić ani oddać go do schroniska

a ma serce robić gnojownik z trawników?

Hm, kupa na trawniku, kupa plus paw na trawniku, schronisko, eutanazja... Widocznie wybrał, w jego mniemaniu, mniejsze zło chytry

CYTAT (hernan_dzikus)
2) jak ktoś się brzydzi czy puszcza pawia - a jak sam się załatwia to też puszcza pawia?

Rozwinięta cywilizacja sprawiła, że swojej dwójeczki nie musi ani oglądać, ani zbierać do woreczkaumiech

Zjadł owoc z drzewa poznania i ten smak na zawsze pozostanie mu w ustach. Henry James
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 258
Dołączył: 25 Kwie 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 1 Wrz 2017r. 12:20  
Cytuj
CYTAT (truskawka1)
2) jak ktoś się brzydzi czy puszcza pawia - a jak sam się załatwia to też puszcza pawia?
Rozwinięta cywilizacja sprawiła, że swojej dwójeczki nie musi ani oglądać, ani zbierać do woreczkaumiech

Jak będziesz miała dziecko (albo masz) to też mu wytłumacz, że masz odruch wymiotny i nie będziesz go przebierać bo jesteś z tej "bardziej rozwiniętej" cywilizacji - to tak na poważnie
Mam nadzieje, że to było w formie żartu...

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 981
Dołączył: 6 Gru 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 1 Wrz 2017r. 13:00  
Cytuj
Hernan_dzikus, przepraszam za dygresję, ale słowa mistrza same cisną się na... klawiaturę:
CYTAT (Stanisław Bareja)
O! A gdyby tu wasz synek z grupą stuosobową odlatywał i każdy z rodziców chciałby wejść, to jaki byłby tłok, sami widzicie i nie mówcie, że nie macie synka, bo w każdej chwili mieć możecie (sprawdzić, czy nie ksiądz).


A wracając do tematu: Twój argument bardzo trafny, niestety ciężki do zastosowania w przypadku starszego, bezdzietnego mężczyzny umiech

Zjadł owoc z drzewa poznania i ten smak na zawsze pozostanie mu w ustach. Henry James
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 273
Dołączył: 21 Marz 2016r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 1 Wrz 2017r. 13:20  
Cytuj
CYTAT
CYTAT (truskawka1 )
nie ma serca zwierzaka uśpić ani oddać go do schroniska

a ma serce robić gnojownik z trawników?

Ciezki wybór uspienie,oddanie zwierzaka Vs robienie gnoju z trawnikasmiech2 bardzo katolicka postawa.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 849
Dołączył: 5 Lip 2017r.
Skąd: STALOWA WOLA
Ostrzeżenia: 80%
ff
Wysłany: 1 Wrz 2017r. 14:02  
Cytuj
[a ma serce robić gnojownik z trawników?[/cytat]


Proboszcz parafii przy cmentarzu/już go nie ma bo podobno dzieciorób/miał psa,ktorego wyprowadzała jego gospodyni.Jak zauważyłem,kupekk po księżym piesku nie sprzątała.

Kocham Jedrule i jego kulture
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 301
Dołączył: 25 Lis 2015r.
Skąd: St.W.
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 1 Wrz 2017r. 14:11  
Cytuj
CYTAT
CYTAT
CYTAT (truskawka1 )
nie ma serca zwierzaka uśpić ani oddać go do schroniska

a ma serce robić gnojownik z trawników?

Ciezki wybór uspienie,oddanie zwierzaka Vs robienie gnoju z trawnikasmiech2 bardzo katolicka postawa.


Nindzuu dokładnieok

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 451
Dołączył: 26 Lis 2008r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 1 Wrz 2017r. 16:26  
Cytuj
CYTAT
. Psie pakiety to tylko UDOGODNIENIE ale nie obowiązek, że mają być.


Dopóki będzie istniał podatek za psa doputy będziemy domagać się udogodnień ze strony miasta. Skoro płacą tylko właściciele psów to powinni z tego tytułu otrzymywać jakąś formę "pomocy" a raczej udogodnień.
Jeżeli podatek za psa zostanie zniesiony to wtedy mogę sprzątać "za swoje".

Cenowo zakup woreczkow wychodzi taniej prywatnie w skali roku a co dopiero duże zamówienie z prxetargu.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 136
Dołączył: 17 Sie 2017r.
Skąd:
Konto zawieszone
ff
Wysłany: 1 Wrz 2017r. 20:15  
Cytuj
mirek: trafiłeś w sedno z tą kulturą, a psim obowiązkiem jest zaopatrzyć się w pakiet we własnym zakresie a nie zwalać na "miasto" że nie ma... ja nie mam zamiaru zgadzać, się na zakup z moich podatków torebek na psie kupy, nie mam psa, więc nie mój problem, a jak tak, to płacić podatek rzućmy kwotą po 100zł miesięcznie i wtedy będzie na psi pakiet na każdym rogu trawnika... tylko mogę się założyć, że szambo jak było tak będzie, a właściciele jak mówili, że sprzątają tak dalej mówić będą, że "sprzątają"...

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 316
Dołączył: 20 Sie 2014r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 1 Wrz 2017r. 20:18  
Cytuj
Za Twoje podatki? A jesteś świadomy że w St.W. obowiązuje podatek w postaci opłaty za psa - 40zl rocznie A pierwszego i 28zl za każdego następnego.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 258
Dołączył: 25 Kwie 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 1 Wrz 2017r. 20:27  
Cytuj
CYTAT
CYTAT
. Psie pakiety to tylko UDOGODNIENIE ale nie obowiązek, że mają być.


Dopóki będzie istniał podatek za psa doputy będziemy domagać się udogodnień ze strony miasta. Skoro płacą tylko właściciele psów to powinni z tego tytułu otrzymywać jakąś formę "pomocy" a raczej udogodnień.
Jeżeli podatek za psa zostanie zniesiony to wtedy mogę sprzątać "za swoje".

Cenowo zakup woreczkow wychodzi taniej prywatnie w skali roku a co dopiero duże zamówienie z prxetargu.


czyli rozumiem że już jesteś usprawiedliwiony??? To ja też płacę czynsz więc podaj mi adres i narobię na Twoją wycieraczkę , przecież też pewnie płacisz to sprzątaczka posprząta. nie? Widocznie człowieku do miasta się nie nadajesz...

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 451
Dołączył: 26 Lis 2008r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 1 Wrz 2017r. 23:21  
Cytuj
CYTAT
To ja też płacę czynsz więc podaj mi adres i narobię na Twoją wycieraczkę


A za ścieki nie płacisz że chcesz robić komuś pod drzwiami?

Jeżeli nie zrozumiałeś mojego wpisu to przedstawię Ci to na przykładzie.

Wyobraź sobie że zatrudniasz się w pracy ze zorganizowanym dojazdem. Potracane jest na ten cel 40 zł/msc z Twojej wypłaty. Okazuje się jednak niestety że nie ma już dla Ciebie miejsca w busie. Pracodawca mówi Ci na odczepne że musisz się dostać do pracy na własną rękę no i kasy oczywiście nie zwróci. Jak Ci nie pasuje to się zwolnij. W dodatku Ci co nie pracują są zdziwieni Twoja postawa że szkoda Ci 40 zł i tak wogole to powinieneś jeździć rowerem, bo oni jeżdżą.

Kumasz?
Czy trzeba jaśniej?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 96
Dołączył: 8 Marz 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 2 Wrz 2017r. 08:40  
Cytuj
Fox-GreyFox
bardzo trafny przykład. Oczywiście 40zł rocznie to nie jest majątek no ale za coś to się chyba płaci, czy tak po prostu bo się ma psa. Jak płacę na stacji za benzyne to po to aby móc jechac. Jęśli płacę za samochód ubezpieczenie to też po to aby ew. coś z tego mieć w razie czego....

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 32
Dołączył: 31 Sie 2017r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 2 Wrz 2017r. 10:27  
Cytuj
Trzeba zawsze sprzątać

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 258
Dołączył: 25 Kwie 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 2 Wrz 2017r. 13:40  
Cytuj
Chlopie napisałes:
Jeżeli podatek za psa zostanie zniesiony to wtedy mogę sprzątać "za swoje"

Ja wiem że fajnie jest wybiórczo znaleźć jakąś część wypowiedzi i do niej się doczepić. Kwestia udogodnienia w postaci pakietu, który oczywiście możesz oczekiwać to jedna sprawa ale sprzątanie to druga sprawa a podpinanie narracji do tego, że nie będę sprzątał bo nie ma pakietów bo przecież tak jasno napisałeś jest zwykłym właśnie na siłę znalezieniem argumentu byle nie sprzątać. O tym właśnie pisałem i cała sens wypowiedzi mojej o tym świadczy. Kumasz, czy też mam jeszcze jaśniej napisać??? Więc skończ te swoje farmazony i wykręty bo Twoim psim obowiązkiem jest po psie posprzątać i koniec w temacie....

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 849
Dołączył: 5 Lip 2017r.
Skąd: STALOWA WOLA
Ostrzeżenia: 80%
ff
Wysłany: 2 Wrz 2017r. 14:04  
Cytuj
Obowiazki posiadacza psa sa opisane w regulaminie mieszkancow i nawet na drzwiach pergoli smieciarskiej te obowiązki sa opisane.Nie ma o czym dyskutować tylko kupy po swoich psach sprzatac.Natomiast należy scigac meneli,rozrzucajacych smiecie po trawnikach i lawkach-butelki,pety czy puszki-

Kocham Jedrule i jego kulture
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
«« « ... 3 4 5 6 7 8 9 ... » »»
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Zwierzaki »