NawigacjaStart » Forum » Okolice » Nisko »
Nowy Temat Odpowiedz
Panele słoneczne, dofinansowanie 70 procent w Nisku
Posty: 29
Dołączył: 13 Gru 2007r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 25 Maja 2016r. 17:34  
Cytuj
Witam złożyłem ankietę w Urzędzie Miasta na solary do podgrzewania wody z tego co się dowiedziałem to cena ma wynieść od 8000 do 13000 tys.zł z tego 30 procent płaci klient a 70 gmina,niestety nie wiadomo jeszcze jaki typ kolektorów i jakiej firmy ,jestem ciekaw czy dużo osób się zgłosiło i może ktoś zna więcej szczegółów ,a także opini osób posiadających solary

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 25 Maja 2016r. 17:34  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 65
Dołączył: 24 Kwie 2008r.
Skąd: Stalowa Wola/Zarzecz
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 26 Maja 2016r. 10:37  
Cytuj
No ciekawe ile jest chetnych. Ja wniosek skaldalem w pierwszy dzien ok 11-tej i mam numerek na poczatku drugiej setki. Nie wiem jakim cudem w ciagu trzech godz.zarejestrowali ok 100 osób skoro nie bylo zadnej osoby przede mna.Moj kolega skladal dzien pozniej ma w polowie drugiej setki

PawloSt
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1816
Dołączył: 6 Lut 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 26 Maja 2016r. 10:46  
Cytuj
CYTAT
Witam złożyłem ankietę w Urzędzie Miasta na solary do podgrzewania wody z tego co się dowiedziałem to cena ma wynieść od 8000 do 13000 tys.zł z tego 30 procent płaci klient a 70 gmina,niestety nie wiadomo jeszcze jaki typ kolektorów i jakiej firmy ,jestem ciekaw czy dużo osób się zgłosiło i może ktoś zna więcej szczegółów ,a także opini osób posiadających solary


Czy ta cała procedura ociera się o konieczność wzięcia kredytu?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 48
Dołączył: 29 Kwie 2014r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 26 Maja 2016r. 16:24  
Cytuj
Prawdopodobnie nie trzeba kredytu. Solary pewnie będą chińskiem badziewiem (próżniowe-rurowe by były dobre), bo na to wpływu pewnie nie będzie (wygra cena nie jakość jak zwykle), tak było w lubelskich gminach, np. Janów. Poza tym ceny na przetargach unijnych są zawyżone, we własnym zakresie by człowiek zrobił na lepszych podzespołach i taniej ale bez dofinansowania (na pewno poniżej 8k). Poza tym pytanie czy przez te 5 lat co gmina jest właścicielem, zainteresowany będzie miał jeszcze jakieś koszty utrzymania instalacji, serwisów (jeśli gmina to ok). Mówili też że montaż raczej na dachu, przed domem na stelarzu chyba się nie da.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1140
Dołączył: 18 Lut 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 26 Maja 2016r. 16:30  
Cytuj
Skoro gmina to kto będzie właścicielem dachu??? Żeby was nie załatwili jak pod limanową, że dachu bez zgody gminy nie można pomalować

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 29
Dołączył: 13 Gru 2007r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 29 Maja 2016r. 12:06  
Cytuj
prawdopodobnie gmina wydzierżawi część dachu i przez pięć lat będzie się zajmować przeglądami i naprawami ,tak jest u mojego znajomego w lubelskim

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 36
Dołączył: 17 Lut 2008r.
Skąd: Nisko
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 8 Wrz 2016r. 01:31  
Cytuj
ja też złożyłem wniosek w drugie turze - zobaczymy co wyjdzie z tego dalej

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Okolice » Nisko »