NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Rowerzyści »
Nowy Temat Odpowiedz
1 2 3 »
Krótkie trasy rowerowe, Stalowa Wola i okolice
Posty: 1970
Dołączył: 3 Lip 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 10 Cze 2016r. 09:40  
Cytuj
Gdzie warto pojechać rowerem do 50 km łącznie po Stalowej Woli i okolicach? Mi kończą się pomysły. Ostatnio ruszyliśmy szlakiem Green Velo do Ulanowa przez Pysznicę i Kłyżów. Tempo rekreacyjne 20 km/h. Nie polecam całkowicie początkującym, ale jeśli jesteście w stanie przejechać 48 km, to warto tam pojechać. Trasa jest przyjemna pomimo kilku wzniesień.

Dotychczasowe trasy:

- Popiełuszki - Czarnieckiego - Pysznica - Kłyżów - Ulanów - Nisko - STW
- Jana Pawła II - Podskarpowa - Brandwicka - Jastkowice - Pysznica - STW
- Jana Pawła II - Podskarpowa - park w Charzewicach - Rozwadów - STW
- Ciemny Kąt - jazda po lesie po piachu - zalecany rower MTB lub XC
- Popiełuszki - Czarnieckiego - Pysznica - Kłyżów - Nisko - STW
- Staszica - Energetyków - Malce - Osiedle - Sandomierska - STW
- KEN - Tarnobrzeska - ścieżka żwirowa do Obojni - Piaski - STW
- Solidarności - Hutnik - Energetyków - Poniatowskiego - Oczko - Podskarpowa - Rozwadów - STW
- Tereny pod Hutą - COP - Grabskiego - nie polecam - brud i smród
- Powyższe trasy z wieloma modyfikacjami - zmianie ulegają głównie ścieżki rowerowe w STW

Popatrzyłem na mapkę szlaku Green Velo i najbliższy odcinek poza Ulanowem wynosi ponad 100 km. Takie jazdy może kiedyś i z innymi znajomymi, którzy nie padną ze zmęczenia po pokonaniu 50 km.

Jeśli macie zarejestrowane ciekawe trasy godne polecenia, podzielcie się.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 10 Cze 2016r. 09:40  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 449
Dołączył: 8 Kwie 2014r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 10 Cze 2016r. 11:07  
Cytuj
Stalowa Wola - Jamnica - Kotowa Wola - Turbia - Stalowa Wola.

Stw - Brandwica - Kępa Rzeczycka - most kolejowy - Pilchów - Stw

Stw - Obojna - Kotowa Wola - Sokolniki - Sandomierz

Chcący szuka rozwiązania, leniwy - wymówki.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 442
Dołączył: 28 Sie 2010r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 10 Cze 2016r. 14:33  
Cytuj
st. wola pysznica słomiana krzaki klyzow pysznica st. wola

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 153
Dołączył: 9 Kwie 2016r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 10 Cze 2016r. 16:33  
Cytuj
ja polecam taki trójkącik Stalowa Wola - Nisko.. z Niska drogą przez las (Głowackiego) do Przyszowa i powrót do Stalowej Woli przez las ul. Bojanowską. ok jeździłam tak w tamtym roku, gdy jeszcze nie byłam w ciąży umiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 8424
Dołączył: 17 Kwie 2016r.
Skąd: PiSLamaBad
Ostrzeżenia: 100%
ff
Wysłany: 10 Cze 2016r. 17:59  
Cytuj
Jamnica - Burdze - Ruda - Lasem w kierunku Niska wyjazd gdzie chcesz, Nisko lub Hutnik 2. Ewentualnie w prawo na Wolinę. Wszystko oczywiście bezdrożami i lasem.

Jamnica - Krawce - Stale - Ocice - Jezioro Tarnobrzeskie.


Najlepiej to zaopatrzyć się w wodę i snickersy oraz trochę kaski i jechać gdzie sił wystarczy.

Na świecie są dwa rodzaje ludzi: tacy którzy myślą, że rząd stara się działać w ich najlepszym interesie oraz tacy, którzy myślą - Nathan Fraser
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1598
Dołączył: 14 Marz 2016r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 10 Cze 2016r. 19:44  
Cytuj
W Krawcach była przecinka (droga p.poż 10km) w lesie.

Dlaczego trasy tylko koło Stalowej Woli. Rower do samochodu, dni są dłuższe ewentualnie wekend. Na forach rowerowych trasy spokojnie znajdziesz.

Wszystko, co słyszymy, jest opinią, nie faktem. Wszystko, co dostrzegamy, jest punktem widzenia, nie prawdą. http://www.komentujnieobrazaj.pl
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 673
Dołączył: 13 Sie 2009r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 10 Cze 2016r. 22:10  
Cytuj
Jutro w Sandomierzu są Cyklokarpaty - czyli prawdziwe zawody rowerowe , warto pojechać przynajmniej na te 21 km . A dla osób lubiących spacerowe tempo na rowerze - w niedzielę 12 czerwca jest darmowy powiatowy rajd rowerowy w Stalowej , a 26 czerwca następny rajd , też darmowy https://scont(...)39_o.jpg

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1970
Dołączył: 3 Lip 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 11 Cze 2016r. 01:46  
Cytuj
@kolo1: Gdybyś to napisał przed 16:00, tobym pojechał. Ostatnio nie śledzę zawodów i nie wiedziałem. Niestety mam już inne plany na sobotę i nie mogę ich zmienić. Poza tym siedzę 300 km od Stalowej Woli. Szkoda. Kiedyś ruszę rekreacyjnie na Sandomierz, ale zabraknie tego klimatu jak na wyścigu.

Na stalowowolski rajd chętnie bym pojechał, gdyby umożliwiono rejestrację przez Internet, nawet za pomocą poczty lub Facebooka. Widocznie urzędnicy nie umieją komputera obsługiwać. W tygodniu nie mam możliwości pójść do urzędu. Drugi rajd będzie podobny. Ze względu na dzieci tempo nie będzie szybkie. Przewiduję 10 km/h. Za wolno.

PS. Znam jednego pozera, który jeździ rowerem do pracy w mundurku kolarza z logami sponsorów kupionym na Ali.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 673
Dołączył: 13 Sie 2009r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 11 Cze 2016r. 07:35  
Cytuj
wcześniej nie napisałem bo nie widzałem tego tematu - na Stalowemiasto wchodzę od czasu do czasu . Najbliższe zawody są za tydzień w Łańcucie http://www.ltc-l(...)omania/, a spis liczących się imprez rowerowych jest tu http://bikecalendar.pl/.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 193
Dołączył: 16 Cze 2009r.
Skąd: delete
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 11 Cze 2016r. 07:57  
Cytuj
Stany Zalesie (ściezka edukacyjna: 2 pętle)
http://www.bojan(...)jna.html

Nie jestem jedną z biegających, walczących mrówek. Jestem mrówkojadem
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1970
Dołączył: 3 Lip 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 11 Cze 2016r. 09:20  
Cytuj
Łańcut brzmi ciekawie. Jeśli dam radę, to pojadę kosztem nocnego powrotu na Śląsk. Wiesz coś więcej o tym? Trasa jest oznaczona, czy dostajesz mapkę i masz trafić do punktów kontrolnych? Rower XC wystarczy?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 673
Dołączył: 13 Sie 2009r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 11 Cze 2016r. 21:04  
Cytuj
W łańcucie trasa zawodów jest na podobnych zasadzach jak cross w Stalowej 1 maja - czyli kilka okrążeń ( 3 lub 4 ) jazda po parku "Bażanciarnia" - dystans 25 - 35 km . Rower XC wystarczy umiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1970
Dołączył: 3 Lip 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 13 Cze 2016r. 19:31  
Cytuj
Byłeś tam rok temu? Można trasę przejechać na rozgrzewkę przed zawodami tak jak w Stalowej? Teren jest mocno pagórkowaty. Pokonam go na rowerze krosowym, dopóki nie pomylą mi się manetki. Zobaczę, czy pociąg jedzie.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 4
Dołączył: 16 Cze 2016r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 16 Cze 2016r. 10:45  
Cytuj
tę trasę sam pokonałem: Jana Pawła II - Podskarpowa - park w Charzewicach - Rozwadów - STW naprawdę fajna i mnie się bardzo podobała. Ogólnie też lubię jeździć na rowerze ale czasami już nie mamy pomysłów ze znajomymi gdzie się w danym roku wybrać

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 40
Dołączył: 17 Lut 2016r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 17 Cze 2016r. 08:10  
Cytuj
Witam,

Następne propozycje:

prawie cały czas po asfalcie, tylko Obojna- Kotowa Wola ok. 3 km po żwirowej :

1. Pilchów - Majdan Zbydniowski - Skowierzyn - Kotowa Wola
2. Obojna - Kotowa Wola - Sokolniki - Grębów

Więcej po lesie, czyli żwir, czasem piasek ale piasku niewiele i nie dokucza, do Bojanowskiej dojazd płytówką:

3.Jamnica - Zapolednik - poligon

Modyfikacja powyższej dla tych, co nie boją się przeprawić przez Łęg w Burdzach słynną kładką Skrzypacza (wciąż stoi). Uwaga - między Krawcami a Łęgiem w Burdzach droga odcinkami wysypana grubym kamieniem, tłuczniem więc może wytrząść:

4. Jamnica -Zapolednik - Krawce - Burdze
uwaga 2 - nie zalecam próbować wprost z Kędziów do Burdzów wzdłuż prawego brzegu Łęgu, droga piaszczysta i zryta crossami - iść ciężko a co dopiero jechać.

Link do pobrania tras w plikach GPX:

https://drive(...)=sharing

Czasy przejazdu zrobione dla prędkości 18 km/h

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 40
Dołączył: 17 Lut 2016r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 17 Cze 2016r. 12:58  
Cytuj
Jeszcze dorzucam pliki z zapisem powiatowego rajdu rowerowego z 12 czerwca:

https://drive(...)4REo4STg

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 47
Dołączył: 13 Kwie 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 23 Cze 2016r. 13:58  
Cytuj
A czy trasa z Burdzów do Krawców jest teraz bezpieczna?
Bo wcześniej często można było się tam natknąć na psy chyba Skrzypacza i było trochę nieprzyjemnych wrażen, trzeba było wiać albo się wycofywać.

A ostatnio niebezpieczna jest jazda ogólnie po drogach pożarowych na terenie poligonu (okolice Zapolednika, Krawców) bo tam też można się też natknąć na psy które są zdziczałe i obrały sobie teren w okolicach strzelnicy na poligonie. Już opisywałem spotkanie z nimi kiedy trzeba było wiać po tej wyboistej drodze bo agresywne ze szczekaniem od razu rzuciły się do ataku. To owczarek niemiecki i husky zdziczały. Nawet widziałem ich raz nie tak dawno gdy jechałem asfaltem Bojanowską w stronę Przyszowa, na tej drodze z płyt do strzelnicy sobie leżały.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 673
Dołączył: 13 Sie 2009r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 23 Cze 2016r. 15:43  
Cytuj
w niedzielę jest organizowany rajd rowerowy przez http://rower(...)strona/, chyba jeszcze można się zapisać
Ta grupa jeżdzi trasy 30- 100km. Zobacz na "facesboku" mają stronę .

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 40
Dołączył: 17 Lut 2016r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 24 Cze 2016r. 08:07  
Cytuj
Na rajd się zapisałem umiech


W tym roku w okolicach Burdze -Krawce byłem dwa razy - raz betonówką, potem koło strzelnicy i do Kędziów a drugi raz z Krawców do Burdzów - kładki Skrzypacza. Psów nie widziałem, ale może tylko miałem szczęście... W tamtym roku byłem koło strzelnicy ze 4 razy ale było spokojnie.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 40
Dołączył: 17 Lut 2016r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 27 Cze 2016r. 11:04  
Cytuj
Poniżej link do rajdu zorganizowanego przez "Rowerzystów ze Stali" w dniu 26 czerwca.

https://drive(...)=sharing

Było fajnie, polecam.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 673
Dołączył: 13 Sie 2009r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 27 Cze 2016r. 15:45  
Cytuj
filmikm z rajdu jest tu https://www.youtu(...)youtu.be

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1970
Dołączył: 3 Lip 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 7 Wrz 2016r. 00:43  
Cytuj
Podnoszę. Znów kończą się pomysły. Czy istnieje jakiś portal lub aplikacja na telefon, gdzie zobaczę na mapie wszystkie odcinki, którymi da się przejechać rowerem i samemu skomponuję trasę?

A kiedyś rowerzyści mieli co najwyżej mapę...

Za dużo wymagam. Kiedyś zadowalałem się jazdą po stalowowolskich ścieżkach rowerowych, a wypad do Niska, Pysznicy lub Jastkowic to święto lasu. Dziś szukam dłuższych i bardziej wymagających tras. Byłem w Ulanowie, niedługo ruszam na Sandomierz, a w planach mam Łańcut lub inne rowerowe królestwa. Tylko dla mojego kompana 18 km/h to prędkość graniczno, po 30 km dostaje zadyszki, a po 50 km musiałbym go posadzić na bagażnik. Ale ja go wyćwiczę i za rok będziemy jeździć nawet 100 km. good

Podajcie inne propozycje tras. Szukam czegoś na wschód od Pysznicy i w okolicach Niska.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 382
Dołączył: 30 Lis 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 7 Wrz 2016r. 08:53  
Cytuj
Może taka trasa smiech2 jedziesz za Nisko w stronę Rzeszowa i w lesie przed Nowosielcem jest parking leśny po prawej stronie umiech zjeżdżasz tam i jest ścieżka która prowadzi przez las do Bojanowa umiech ścieżka bardzo ładna a z Bojanowa to juz wiadomo jak wrócić umiech

Ten zjazd na leśny parking jest raczej na poczatku lasu koło Niska tak dla sprecyzowania umiech ale myślę że większość wie o który parking chodzi smiech2

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 673
Dołączył: 13 Sie 2009r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 7 Wrz 2016r. 09:25  
Cytuj
tu poszperaj - to stowarzyszenie ma fajne trasy w Biłgoraju https://www.faceb(...)Roztocze

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1260
Dołączył: 12 Paź 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 7 Wrz 2016r. 13:50  
Cytuj
kolo1...gdzie wysyłasz wyborcę na Roztocze jak nie dojedzie tam umiech
aabbccddee nie wysyłaj nikogo na trasę w kierunku na Rzeszów bo to samobójstwo, no chyba że bocznymi drogami a nie główną

wyborca...wsiadasz na rower i jedziesz, przecież nie masz się prawa zgubić w naszych okolicach, nawet w lesie bo prędzej czy później przecież wyjedziesz gdzieś na asfalt .
Ja tak zaczynałem, a wtedy nie było GPS i nie miałem tez dostępu do internetu aby ustalić sobie trasę na google maps . Wiec po prostu jechałem gdzie mnie poniosło, z każdą wycieczką co raz dalej .

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
1 2 3 »
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Rowerzyści »