NawigacjaStart » Forum » Okolice » Nisko »
Nowy Temat Odpowiedz
Dni Niska DKMS,
Posty: 153
Dołączył: 9 Kwie 2016r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 24 Sie 2016r. 17:08  
Cytuj
Dotarło mnie dzisiaj info, że podczas Dni Niska będzie można zarejstrować się jako dawca szpiku (baza DKMS). Akcja ma odbyć się dla 29-letniego Piotra z Niska.

Cała akcja obędzie się w szkole podstawowej koło stadionu Sokoła.
Sobota, 27, Sierpnia godz. 12:00 - 19:00
Niedziela, 28, Sierpnia godz. 11:00 - 17:00

O ile mi wiadomo to dostajemy patyczek, który wkładamy do ust? nie wiem i wypełniamy ankiete z naszymi danymi.

Wiem też, że wydawane są karty od fundacji DKMS, ale zastanawia mnie czy są one wydawane na miejscu czy przyjdą do nas pocztą?

Ktoś z was uczestniczył w czymś takim? macie jakieś doświadczenia? Zastanawiam się nad rejestracją dość poważnie, ale wolałabym usłyszeć zdanie kogoś realnego niż czytać formułki z neta.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 24 Sie 2016r. 17:08  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 367
Dołączył: 6 Marz 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 24 Sie 2016r. 17:28  
Cytuj
Więc tak: przy rejestracji dostajesz formularz do wypełnienia (dane, adres zamieszkania, telefon kontaktowy) i zostaje przeprowadzony z Tobą którki wywiad. Czy w ostatnim czasie byłeś pod narkozą, czy miałeś jakies operacje itp itd.

Potem dostajesz od tego wolontariusza dwa patyczki- jednym pocierasz przez (z tego co pamiętam) 60 sekund między prawym dziąsłem a policzkiem, a potem drugim między lewym dziąsłem a policzkiem. Ja chyba robiłem to za mocno, bo aż mi poleciała krew i zabarwiła ten patyczek ale to w niczym nie przeszkodziło smiech2

Następnie wolontariusz pakuje przy Tobie te patyczki do koperty i zakleja. Ty dostajesz kopię tego formularza który wypełniłaś i to wszystko.

Kartę dostajesz po jakimś czasie, mi przyszła listem po dwóch miesiącach od rejestracji. Kiedy już przyjdzie masz oficjalne potwierdzenie, że jesteś w bazie dawców szpiku umiech

Fajna sprawa, można komuś pomóc. Pozdrawiam!

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 124
Dołączył: 12 Sie 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 24 Sie 2016r. 17:30  
Cytuj
ja rejestrowałam się w dkms gdy była akcja dla jakiejś dziewczyny.wszystko poszło szybciutko.karta przychodzi pocztą.

nie troszcz się zbytnio o jutro bo przegapisz szczęśliwe dziś.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 153
Dołączył: 9 Kwie 2016r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 24 Sie 2016r. 17:49  
Cytuj
dziękuję za tak szybkie odpowiedzi. umiech

jak to się mówi ''raz się żyję''. good

Podjadę tam się zarejstrować. pod pretekstem piwa w kubkach i koncertu boysów namówię znajomych i zachęcam wszystkich, którzy mają ochote pomóc chłopakowi z Niska. jeśli nie wy- to może wasi znajomi. smiech2

Wiem, że zwykle gdy taka sytuacja nie dotyczy nas samych lub naszych bliskich mamy takie akcje w tyłku, no ale może ktoś jednak się przekona?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 153
Dołączył: 9 Kwie 2016r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 27 Sie 2016r. 13:34  
Cytuj
to już dziś umiech !

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 246
Dołączył: 28 Lis 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 27 Sie 2016r. 14:05  
Cytuj
Już od dawna jestem w bazie DKMS.
Wszystko zalatwialam poprzez korespondencję listowna.
Wszystko poszło sprawnie.
Obym tylko mogła komuś pomóc. Jestem również dawcą narządów...w razie "w"
Zachęcam do pomocy...współpracy z DKMS.

Jes­tem Ko­bietą niczy­jego ser­ca...za sil­na by być z kimś, za słaba by być samą, za wyb­redna by brać to co od ręki mi dają...
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 153
Dołączył: 9 Kwie 2016r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 28 Sie 2016r. 10:41  
Cytuj
zachęcam do rejestracji w Nisku (szkoła koło stadionu) dziś do godziny 17 umiech to dosłownie 10 minut i nie ma żadnych igieł! ok

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Okolice » Nisko »