NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Porady techniczne »
Nowy Temat Odpowiedz
Kocioł Immergas Zeus 26 ,
Posty: 5
Dołączył: 4 Sty 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 6 Wrz 2016r. 08:41  
Cytuj
Witam. Interesują mnie opinie użytkowników tego rodzaju kotła z wbudowanym zasobnikiem 45 litrów.
1. Interesuje mnie głównie wydajność kotła pod względem przygotowania c.w.uż dla 4 osobowej rodziny w domku jednorodzinnym (dwie łazienki. Czy np. przy jednoczesnym rozbiorze ciepłej wody uż. w dwóch punktach po wyczerpaniu pojemności (45 L) zasobnika kocioł nadal produkuje wodę w ilości i temperaturze jak w fazie początkowego rozbioru.
2.Serwis? koszty przeglądów i bezproblemowy dostęp

Pytam ponieważ stoję przed wyborem kotła Kondensacyjnego i zastanawiam się czy wybrać kocioł ja wyżej, czy tradycyjny kocioł + zew. zasobnik np 150 lit.
Instalatorzy polecają mi rozwiązanie z wbudowanym zasobnikiem ale ciekaw jestem opinii użytkowników.
dzięki

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 6 Wrz 2016r. 08:41  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 7
Dołączył: 28 Marz 2016r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 6 Wrz 2016r. 11:25  
Cytuj
Moim zdaniem (inż. z branży z 15 letnim doświadczeniem) taki kocioł do domu jednorodzinnego z dwoma łazienkami z reguły jedna parter druga piętro + kuchnia nie nadaje się (nie miejsce i czas aby tłumaczyć dla czego). Kup kondensacyjny kocioł gazowy jednofunkcyjny z funkcją przygotowywania ciepłej wody w osobnym zasobniku 120 ÷ 150 l. Dodatkowym plusem tego rozwiązania jest możliwość w przyszłości skorzystania z solarów (większość gmin czeka teraz na dotacje unijne i przygotowuje dokumenty aplikacyjne) Wtedy w miejsce zasobnika montuje się nowy podłącza do solarów i wszystko jest prawie jak książka pisze. Zaznaczam, że jest to moje zdanie a jak wolisz posłuchać instalatora, który za zamontowanie takiego kotła jak w temacie zbiera punkty na wycieczkę to twój wybór.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 279
Dołączył: 7 Lip 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 7 Wrz 2016r. 08:07  
Cytuj
Ja mam kocioł Immergas bez zasobnika, wodę grzeje wtedy jak mi potrzeba, z zasobnikiem podgrzewa cały czas, nie wiem czy to taniej czy drożej, ale sam piec w zakupie i montażu wyszedł dużo taniej o ok. 1500 zł.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 36
Dołączył: 17 Lut 2008r.
Skąd: Nisko
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 8 Wrz 2016r. 01:07  
Cytuj
podjedz sobie do argotechu w nisku - napewno Ci pomogą

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Porady techniczne »