NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Turystyka »
Nowy Temat Odpowiedz
« 1 2
Czarnogóra - wakacje,
Posty: 390
Dołączył: 18 Wrz 2017r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 18 Sty 2018r. 13:27  
Cytuj
6 lat temu byłem w Czarnogórze a 5 lat temu w Chorwacji. W tamtych "czasach" umiech Czarnogóra była sporo tańsza od Chorwacji jeśli chodzi o restauracje, kluby, sklepy, jakieś atrakcje dodatkowe (skutery wodne, motorówki). Kwatery również były tańsze ale niewiele. Oczywiście w obydwóch przypadkach piszę o wybrzeżu.

Chorwacja ma lepiej rozwiniętą infrastrukturę turystyczną. Czarnogóra, w niektórych miejscach to trochę "dziki kraj" (co ja traktuję jako plus). W Chorwacji jest zdecydowanie czyściej niż w Czarnogórze, co nie znaczy, że w Czarnogórze jest jakiś syf. Sporo gorzej jest w Albanii jeśli o to chodzi. Plaże w zależności od regionu, trudno wskazać, gdzie jest lepiej ale Chorwacja ma zdecydowanie dłuższą linię brzegową więc większy wybór. Chorwacja też ma wyspy umiech. Nie lubię tych "plaży" betonowych, które czasami trafiają się zarówno w Czarnogórze jak i w Chorwacji. Myślę, że warto pod tym kontem sprawdzić okolicę w jakiej szuka się kwatery.

Bezpiecznie jest w obydwóch tych krajach a ludzie są bardzo mili ... żyją z tego umiech.

Ktoś powyżej wspomniał tą długą plażę w Czarnogórze w Ulcinji. Mi się nie podobała, piasek ciemny, bardzo drobny, pył praktycznie, wciskał się wszędzie. Woda przez długi czas bardzo płytka. To jest ogromna zaleta jak są małe dzieci (ale i tak nie można ich spuścić z oka) i duża wada dla dorosłych potrafiących pływać.

Jak teraz bym miał jechać to wybrał bym Czarnogórę. Nocleg tranzytowy w Plitwicach połączony ze zwiedzaniem parkuumiech.

PS. Czarnogóra, Ulcinji - polecam knajpę u Lovaca.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 18 Sty 2018r. 13:27  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 56
Dołączył: 18 Gru 2016r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 18 Sty 2018r. 14:09  
Cytuj
Wiadomo, że w Chorwacji jest wszystkiego więcej, ale i ceny wyższe. W tym roku sporo rzeczy podrożało - opłaty za autostrady, paliwo i nie tylko. Chorwacja jest na pewno bardziej "imprezowa", chociaż i w Czarnogórze znajdzie się takie miejsca na wybrzeżu, gdzie odbywają się imprezy na plażach do późnej nocy (np. Bar).

Generalnie każdy znajdzie coś dla siebie w obu krajach. W Czarnogórze też potrafi być drogo, ale są takie miejsca nad morzem, gdzie jest sporo taniej (jak pisałem wcześniej, jest tak bliżej granicy z Albanią).
Do tego, jeśli ktoś lubi góry, to w Czarnogórze zarówno Durmitor, jak i Góry Przeklęte (na granicy z Albanią) są na prawdę piękne. W Chorwacji też trochę pochodziłem po Velebicie, ale wspominam to gorzej (góry wapienne, same skały, mało wody roślinności, a upał był wtedy straszny).

Z resztą całe Bałkany warto zwiedzić. Podobała mi się Bośnia i Hercegowina, 2 razy byłem w Słowenii, byłem i w Serbii (tu wydawało mi się najmniej ciekawie, no i brak dostępu do morza). Brakuje mi jeszcze do kompletu Macedonii, ale jeśli zbiorę ekipę, to pewnie i tam pojadę pozwiedzać.

Pozdrawiam!

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 9
Dołączył: 28 Sty 2018r.
Skąd:
Konto zawieszone
ff
Wysłany: 28 Sty 2018r. 02:13  
Cytuj
potwierdzam, byłem w tym roku wraz z rodziną-widoki, atmosfera przepiękna

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 27
Dołączył: 14 Maja 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 7 Lut 2018r. 15:49  
Cytuj
Czarnogora jest spoko

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
« 1 2
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Turystyka »