NawigacjaStart » Forum » Okolice » Bliskie okolice »
Nowy Temat Odpowiedz
Podatki w Gminie Zaleszany,
Posty: 34
Dołączył: 27 Gru 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 1 Sie 2017r. 08:04  
Cytuj
Dotknęła mnie trąba podatkowa , bo okazało ze podatek od posesji 20 arowej wzrósł w porównaniu z rokiem 2016 z kwoty 71 zł do 340 zł.
Oczywiście tradycyjnie z treści tej decyzji nic nie wiadomo takim językiem napisana i tu nie ma dobrej zmiany /po to w urzędzie są działy i wydziały żeby ludzie nie wiedziały gdzie pieniądze się podziały.Do decyzji załączony druk informacji w sprawie w/w podatku.A zatem najpierw wg urzędu decyzja ,a potem informacja z której wynika decyzja.
Dobra zmiana to nie jest ,czyżby samorząd zabiegał o wyborczy gest Kozakiewicza.?
Wiem że taki szok podatkowy dotyczy innych mieszkańców gminy Zaleszany.
Co o tym sadzicie.?.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 1 Sie 2017r. 08:04  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
RRJ
RRJ
RRJ
Posty: 420
Dołączył: 12 Lut 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 2 Sie 2017r. 18:48  
Cytuj
Ma działkę identycznej wielkości w tej gminie i mnie "jakimś cudem" ominęły takie podwyżki? Ciekawe.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 34
Dołączył: 27 Gru 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 4 Sie 2017r. 07:22  
Cytuj
Aby wiedzieć dlaczego jest tak drastyczna podwyżka podatku rolnego i podatku od nieruchomości o 500% musiałem spędzić wiele czasu przed komputerem.Okazało się że wpisanie w google hasła podatki i grunty pozostałe pozwoliło uzyskać informacje o co chodzi.
Taką informację moim zdaniem podatnicy winny otrzymać od Urzędu Gminy z odpowiednim wyprzedzeniem ,albo dodatkowe wyjaśnienie załączone do decyzji podatkowej.
Niestety nasi wybrańcy mają nasze zatroskanie i niepotrzebne emocje w doopie. Tu należy dodać że ustawodawca ustanowił że podatek ten może wynosić od 2 gr do 39 gr. Nasza władza samorządowa postanowiła zrobić jednorazowo skok na kasę stosując prawie maksymalna stawkę tj .27 gr /może bawi ich szokowanie./.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 7
Dołączył: 27 Lut 2014r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 4 Sie 2017r. 07:51  
Cytuj
Czy pusta działka , czy są budynki, bo jeżeli pusta to nie 27 gr za m.kw tylko 17 gr. z m.kw. 340:2000= 0.17 Czyli podobnie jak w Stalowej Woli. Gdzie np. w sąsiednich Gorzycach jest 32 gr. Wiec chyba nie ma tragedii.Patrząc na uchwałę R.D. Zaleszany za działkę jest 22 gr. W twoim przypadku zapewne masz działkę rolno budowlaną
Jeżeli chodzi o podatek rolny to akurat staniał w porównaniu z 2016 r. Stawka max pomniejszyła się. A to ustala corocznie GUS.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1
Dołączył: 4 Sie 2017r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 4 Sie 2017r. 09:44  
Cytuj
Tak się zastanawiam, jaki cel przyświeca temu wątkowi. Nie prościej zapytać u źródła. Miałem podobny problem 2 lub 3 lata temu, bo też mieszkam w tej gminie, ale zamiast wymyślać cuda na kiju po prostu zadzwoniłem i zapytałem urzędników. Akurat ta podwyżka nie jest zależna od gminy. Chodzi pewnie o tzw. modernizację, którą robi starostwo, a nie gmina.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1
Dołączył: 4 Sie 2017r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 4 Sie 2017r. 10:37  
Cytuj
Yorki45 masz racje!! Dzwoniłem i dowiedziałem się jak wygląda sprawa.
W wyniku modernizacji grunty zabudowane zostały zakwalifikowane i opisane jako tereny mieszkaniowe (B), a zapis ten powoduje zmiany w kwocie podatków. O ile wcześniej działki były opodatkowane podatkiem rolnym , to po tej zmianie opodatkowane są podatkiem od nieruchomości za stawką od gruntów pozostałych tj. 0,27 zł/m2 ( w 2016 roku 0,25 zł/m2).

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1
Dołączył: 5 Sie 2017r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 5 Sie 2017r. 08:10  
Cytuj
500%podwyżki podatku bez wcześniejszego informowania podatników jest szokujace. To ma znamiona arogancji władzy samorządowej.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Okolice » Bliskie okolice »