NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Nasze miasto »
Nowy Temat Odpowiedz
« 1 2 3 4 5 6 ... » »»
Zanieczyszczenie powietrza !!!, poziom pyłów zawieszonych na podstawie stacji AIR24
Posty: 1508
Dołączył: 14 Gru 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 60%
ff
Wysłany: 27 Sie 2017r. 08:43  
Cytuj
smród smród i syf w tym mieście się robi......wczoraj jadąc od strony Rzeszowa zaraz za Niskiem w godzinach wieczornych nad okolicami Hutnika Ozetu była dziwna śmierdząca mgła.....a to wszystko dla dobra miejsc pracy i statystyk polityczno urzędowych ?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 27 Sie 2017r. 08:43  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 8424
Dołączył: 17 Kwie 2016r.
Skąd: PiSLamaBad
Ostrzeżenia: 100%
ff
Wysłany: 27 Sie 2017r. 11:37  
Cytuj
CYTAT
Gdyby nie pomiary to co by Szlęzak zrobił?
Udawał dalej Greka? Sprawa ruszyła i dobrze. Juz mamy udokumentowane wyniki że normy są przekraczane, pomiary z Niska nikogo nie wskazywały, wskazano więc poprzednio palenie w piecach jako źródło dla jaj, możemy sprawdzić skład pyłu mobilnymi stacjami i porównać do próbek pobranych z zakładów i wiemy który zakład jest źródłem i jaki ma udział, nie rób Jędrek z tego czarnej magii. To jest niezbedne i to obecne władze Stalowej zrobiły. Zrobiły a Szlęzak nie chciał.

Dopiero mając takie informacje zaczynają się realne negocjacje o przekraczaniu pozwolenia przez podmioty gospodarcze. Chyba ze firmy dostały pozwolenia tak duże, ze trzeba renegocjować umowy. Najwidoczniej Rzeszów był zbyt łaskawy i dlatego stanowczo odmawiał interwencji bez twardych danych. Teraz dane są i dalej milczy a to jest jego rola żeby zinterpretować dane w stosunku do podpisanych umów. Nikt nie wskazał zakładów i Rzeszów milczy, co może wskazywać na błędy proceduralne. Inaczej trudno to ogarnąć bo prawo siega wszystkich i o samobójców trudno gdy są dowody.
Urzędnicy są zawsze niewinni a firmy płacić kar nie muszą jeżeli nie łamią zasad pozwolenia. Cisza jest wymowna, szczególnie ze to opozycja milczy jak grób. A UM udostępnił publicznie pomiary, nie ma już wątpliwości że za dużo jest zanieczyszczeń. Za Szlęzaka nawet to było publicznie kwestionowane!!!

Gdyby opozycja zaskarżyła więc limity umów to byłoby jasne, tak samo jak jest dzisiaj jasne że normy są przekraczane w strefie przemysłowej a nie w kominkach, bo tak pasowało poprzedniej ekipie. Taka narracja już nie przejdzie więc opozycja dzisiejsza zmieniła front.
Najwidoczniej wiedzą kogo to dotyczy i cicho siedzą, kuglujac dla odmiany z konstytucją po ulicach miasta i ze świeczkami pod Sądem, razem z wice szefem PO Budka, bardzo ciepło przyjętym przez lokalny aktyw partyjny PO, bardzo zachęcony do aktywności wizytą tuza, ale zajętymi od wyborów przekonywaniem lemingów do słuszności starań Niemców o pucz w Polsce.
Muszą być tak zdesperowani że czepiają się Targowickiej szubienicy zamiast prostej okazji do ataku. Ataku Andrzejku na odpowiedzialny urząd zamiast na robiący to co leży w jego gestii UM. Rzeszów Andrzejku to inny świat :-)




Magpie, pożyteczny idiota to termin historyczny. No ale to trzeba znać historię.

Moderowano przez: magpie
Wow, dziękuję za wytłumaczenie. Niemniej jednak jak napisałam proszę o zaniechanie cytowania Lenina w określaniu użytkowników forum i język nieco łagodniejszy. Nie tylko ty jesteś "wykształcony". Zwracam Ci uwagę nie po to, żebyś komentował uwagi moderatora, lecz zastosował się do nich.


Zumba! Bardzo dużo słów i zero konkretów a nawet jedno kłamstwo ;-)
Obecna ekipa z Lucjuszem na czele również mówiła, że te zanieczyszczenia pochodzą z kominków. Poczytaj stare artykuły na SM ;-) Nawet z tej zimy ;-)
Piszesz o firmach i umowach, negocjacjach, że opozycja milczy ;-)
Jak wiesz kto negocjował z jakimi firmami to napisz o tym a tak to wychodzi że konfabulujesz.
Mocno piszesz, błędy, samobójcy, dowody. Na co czekasz? A może własnie twoim zadaniem jest rozmycie tematu ;-)
Piszesz o Szlęzaku. Już go nie ma. Nie jest Prezydentem. Może właśnie "walka" Lucjusza z trucicielami do tego doprowadziła. Tylko jak w obecnej sytuacji wygląda Lucek? To jego ostatnia kadencja bo nie dość, że oszukiwał ludzi. Twierdził, że da się zrobić i musiał znać realia jako szef opozycji. Kłamał? Jeśli nie to co robi dziś?

To kolejny temat o hałasie i zanieczyszczeniach powietrza. Info poszło do UM i Webera. Normalnie temat upadał w dwa no może trzy dni. Teraz temat się utrzymuje, u konkurenci powstał na jego podstawie artykuł. Weber i UM nie może powiedzieć, nie czytam SM nic nie wiedziałem. No i.... Do boju ruszyli pierwsi piewcy obecnego systemu z tematów politycznych. Podają hasełka, niedopowiedzenia, maja dowody ni i wina Szreka ;-)

Pozdrawiam samodzielnie myślących. Wyciągajcie wnioski z tego co piszą obrońcy systemu. To my mieszkańcy zapłacimy rachunek. Tamci nabiją kabzy, dostaną wysokie stanowiska za lojalność i wyjadą.

Na świecie są dwa rodzaje ludzi: tacy którzy myślą, że rząd stara się działać w ich najlepszym interesie oraz tacy, którzy myślą - Nathan Fraser
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 194
Dołączył: 5 Marz 2012r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 27 Sie 2017r. 12:10  
Cytuj
jak Andrzejku masz tyle werwy i chęci do działania to dziś zapewne pan poseł Weber zaszczyci swoją osobą w Zdziechowicach dożynki. Jedź, wyłuszcz mu swoje racje, jak masz takową wiedzę wyjaśnij mu czego oczekujesz w zmianach przepisów (rozumiem, że się super orientujesz) i póżniej zdasz nam relacje... domaganie się cudów od władzy i działania niezgodnego z przepisami nic nie da jak tłumaczyłam (choć nie każdy zrozumiał ze nie mając podstawy prawnej można sobie jedynie pluć na wiatr)

ja własnie udaję się do Zdziechowic więc się może spotkamy przy rozmowach z posłem, a może tez i senator, która na ogół tez jeździ na dożynki, więc mieszkańcy Stalowej Woli do działania, niech na forum zostaną dziś ci, którzy lubią strzępić język po próżnicy!

PS.. jesteś bohaterem, wysłałes maila do Lucka z linkiem do forum, mój dzień stał się lepszy... myslę, że Lucek sam jest na bieżąco i dokładnie czyta co o nim i mieście się mówi...

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 8424
Dołączył: 17 Kwie 2016r.
Skąd: PiSLamaBad
Ostrzeżenia: 100%
ff
Wysłany: 27 Sie 2017r. 12:24  
Cytuj
CYTAT
jak Andrzejku masz tyle werwy i chęci do działania to dziś zapewne pan poseł Weber zaszczyci swoją osobą w Zdziechowicach dożynki. Jedź, wyłuszcz mu swoje racje, jak masz takową wiedzę wyjaśnij mu czego oczekujesz w zmianach przepisów (rozumiem, że się super orientujesz) i póżniej zdasz nam relacje... domaganie się cudów od władzy i działania niezgodnego z przepisami nic nie da jak tłumaczyłam (choć nie każdy zrozumiał ze nie mając podstawy prawnej można sobie jedynie pluć na wiatr)

ja własnie udaję się do Zdziechowic więc się może spotkamy przy rozmowach z posłem, a może tez i senator, która na ogół tez jeździ na dożynki, więc mieszkańcy Stalowej Woli do działania, niech na forum zostaną dziś ci, którzy lubią strzępić język po próżnicy!

PS.. jesteś bohaterem, wysłałes maila do Lucka z linkiem do forum, mój dzień stał się lepszy... myslę, że Lucek sam jest na bieżąco i dokładnie czyta co o nim i mieście się mówi...


Droga dorissano, mam ciekawsze zajęcia od wizyty w Zdziechowicach na dożynkach. Informację Poseł Weber dostał i czekam na odpowiedź. Mam nadzieję, że ją uzyskam. Zawsze mogę iść do jego biura w czasie dyżuru i zapytam. Nie uważam za uzasadnione przeszkadzać mu w jego super pilnych i ważnych obowiązkach w Zdziechowicach.

PS.
Nie nazwałem się bohaterem. Zapytałem co Ty zrobiłaś po za przekonywaniem, że nic nie można i tak ma być. Widać bardzo Cię to zdenerwowało. Mniej nerwów więcej myślenia samodzielnego i logiki w nim. Pozdrawiam ;-)

Na świecie są dwa rodzaje ludzi: tacy którzy myślą, że rząd stara się działać w ich najlepszym interesie oraz tacy, którzy myślą - Nathan Fraser
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 449
Dołączył: 22 Cze 2011r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 27 Sie 2017r. 14:18  
Cytuj
nie rozumiem po co chcecie gadać z tym nieudolnym posłem. mieszka tu od iluś tam lat, był radnym, przewodniczącym rady miejskiej i śmiem twierdzić, że zna doskonale problem trucia.chytry jakby chciał to już by czynił starania i walczył nawet w warszafce o nasze zdrowie razem z tak niby wielbionym nadbereżnym w swojej partii, która rządzi w Polsce, województwie , powiecie i mieście. i jeśli ktoś mówi, że nie da się nic z tym zrobić jest zwykłym leniem albo ignorantem. dobrze wiedzą, że problem jest ale po co się męczyć jak co miesiąc na konto wpływa pokaźna sumka za nic nie robienie.nie wiem

Ten sam kraj, ten sam język, ta sama historia. INNE MARZENIA.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 3250
Dołączył: 12 Sty 2015r.
Skąd: stalowa
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 27 Sie 2017r. 15:22  
Cytuj
Uczciwie opisane Zumba, wytykanie obłudy Andrzejka to nie wyczyn, to przyzwoitość.

Lucek doprowadził do powstania infrastruktury pomiarowej oraz udostępnił mieszkańcom pomiary do wglądu. Obiecał i wykonał. WIOŚ powinien zacząć działać. To jest obowiązek inspektoratu, nadzór egzekwowania przepisów, gdy pomiary wskazują notoryczne przekraczanie norm. Inspektorat olewał skargi mieszkańców bez podania przyczyny z wyjątkiem braku dokładnych pomiarów.

Tutaj macie ich w akcji. (Swoją drogą to stabilne środowisko pracy od dekady smiech2 )
http://www.e-mielec24.pl/2015/03/27/ciag-dalszy-przesluchan-swiadkow-w-sprawie-euro-eko-rozmowa-z-andrzejem-kuligiem-dyrektorem-departamentu-ochrony-srodowiska-urzedu-marszalkowskiego-wojewodztwa-podkarpackiego-w-rzeszowie/


CYTAT

Kolejny fachowiec ;-)
Po co więc Lucjusz finansował taką stację? Jest głupi? A może po prostu jest cynikiem i zakpił z nas?


Właśnie po to, rzucasz się jak...

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 8424
Dołączył: 17 Kwie 2016r.
Skąd: PiSLamaBad
Ostrzeżenia: 100%
ff
Wysłany: 27 Sie 2017r. 20:49  
Cytuj
CYTAT
Uczciwie opisane Zumba, wytykanie obłudy Andrzejka to nie wyczyn, to przyzwoitość.

Lucek doprowadził do powstania infrastruktury pomiarowej oraz udostępnił mieszkańcom pomiary do wglądu. Obiecał i wykonał. WIOŚ powinien zacząć działać. To jest obowiązek inspektoratu, nadzór egzekwowania przepisów, gdy pomiary wskazują notoryczne przekraczanie norm. Inspektorat olewał skargi mieszkańców bez podania przyczyny z wyjątkiem braku dokładnych pomiarów.

Tutaj macie ich w akcji. (Swoją drogą to stabilne środowisko pracy od dekady smiech2 )
http://www.e-mielec24.pl/2015/03/27/ciag-dalszy-przesluchan-swiadkow-w-sprawie-euro-eko-rozmowa-z-andrzejem-kuligiem-dyrektorem-departamentu-ochrony-srodowiska-urzedu-marszalkowskiego-wojewodztwa-podkarpackiego-w-rzeszowie/


CYTAT

Kolejny fachowiec ;-)
Po co więc Lucjusz finansował taką stację? Jest głupi? A może po prostu jest cynikiem i zakpił z nas?


Właśnie po to, rzucasz się jak...


Obłudy? A czym sobie na takie określenie zasłużyłem?

Uważasz, że rola Prezydenta miasta jest już wyczerpana? Słabo oceniasz możliwości Lucjusza. Po co pompował te baloniki jak wiedział, że Prezydent nic nie może? To właśnie jest obłuda. Jaki masz interes w bronieniu obecnej sytuacji?

dorissana, rozmawiałaś z posłem Weberem? Zdradzisz co obiecał?

Na świecie są dwa rodzaje ludzi: tacy którzy myślą, że rząd stara się działać w ich najlepszym interesie oraz tacy, którzy myślą - Nathan Fraser
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 302
Dołączył: 7 Maja 2017r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 27 Sie 2017r. 23:12  
Cytuj
Andrzejek jest jak Petru, całą wiedza po nim spływa.

Forum bez niego byłoby smutne.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1140
Dołączył: 18 Lut 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 27 Sie 2017r. 23:44  
Cytuj
Widze Pisowski prikaz lekceważyć problem i odwracać kota ogonem. A fakty są takie że Lucjusz jak tylko mówił o walce o nasze i wasze zdrowie, tak tylko gada. Możecie się obrażać, ale pamiętajcie to zdrowie waszych rodzin. A poza postawieniem stacji brak jakichkolwiek działań które obiecywał zrobić.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 8424
Dołączył: 17 Kwie 2016r.
Skąd: PiSLamaBad
Ostrzeżenia: 100%
ff
Wysłany: 28 Sie 2017r. 06:04  
Cytuj
Oh Zumba!, porównanie do Petru, bezcenne ;-) A co do tematu nic. Wykonać rozkaz. Obśmiać, lekceważyć. Rally, dobrze pisze, to nasze zdrowie. Nie wiem gdzie mieszkasz i jakie masz plany na przyszłość ale im dłużej to trwa tym gorzej. No chyba, że masz w tym interes a rodziny nie masz lub mieszka zupełnie gdzie indziej. Wtedy to twoje zachowanie miało by sens. Inne wytłumaczenie to głupota i ślepa wiara we władzę ale o to cie nie podejrzewam.

Na świecie są dwa rodzaje ludzi: tacy którzy myślą, że rząd stara się działać w ich najlepszym interesie oraz tacy, którzy myślą - Nathan Fraser
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 141
Dołączył: 10 Paź 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 28 Sie 2017r. 06:50  
Cytuj
Zobaczcie ile dzisiaj nadmuchali świństwa - o 1 w nocy przeszło 3500, to chyba z okazji dożynek!!!! air24

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 3250
Dołączył: 12 Sty 2015r.
Skąd: stalowa
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 28 Sie 2017r. 06:52  
Cytuj
Wytłumaczono ci do kogo należy decyzja Andrzejku.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1140
Dołączył: 18 Lut 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 28 Sie 2017r. 07:29  
Cytuj
Mamy prezydenta który żyje tak dobrze z premier i resztą, a nie może wpłynąć na wios???

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 141
Dołączył: 10 Paź 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 28 Sie 2017r. 10:46  
Cytuj
Uwaga dzisiejszej nocy należało NIE ODDYCHAĆ !!! albo spać w szczelnie zamkniętych pokojach i maskach p/pyłowych - i to nie jest śmieszne !!!!

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 8424
Dołączył: 17 Kwie 2016r.
Skąd: PiSLamaBad
Ostrzeżenia: 100%
ff
Wysłany: 28 Sie 2017r. 17:20  
Cytuj
CYTAT
Wytłumaczono ci do kogo należy decyzja Andrzejku.


Wytłumacz Luckowi.

CYTAT
Mamy prezydenta który żyje tak dobrze z premier i resztą, a nie może wpłynąć na wios???


Może nie wie do kogo należy decyzja ;-)

Na świecie są dwa rodzaje ludzi: tacy którzy myślą, że rząd stara się działać w ich najlepszym interesie oraz tacy, którzy myślą - Nathan Fraser
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1140
Dołączył: 18 Lut 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 29 Sie 2017r. 08:11  
Cytuj
Ma problem z tym prezydent. Ale może ludzie zapomną

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 8424
Dołączył: 17 Kwie 2016r.
Skąd: PiSLamaBad
Ostrzeżenia: 100%
ff
Wysłany: 29 Sie 2017r. 08:38  
Cytuj
Dziś rano też przekroczenia. PM 2.5 bardzo zły. Nie ma winnych. Co robią władze? Wysyłają "obrońców" na fora do walki o dobre imię władzy.

Noc z soboty na niedziele to jakaś masakra. No ale nie da się. Baloników zabrakło.

Na świecie są dwa rodzaje ludzi: tacy którzy myślą, że rząd stara się działać w ich najlepszym interesie oraz tacy, którzy myślą - Nathan Fraser
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 451
Dołączył: 26 Lis 2008r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 29 Sie 2017r. 10:36  
Cytuj
Dla wszystkich głuchych i slepych na fakty polecam zwrócić uwagę że radykalne przekroczenia są przy konkretnym wietrze (kierunku). Stacja podaje nam wiec ostrzeżenia tylko wtedy gdy truciciel ma pecha z kierunkiem wiatru. Gdy wiatr wieje w inną stronę, tych przekroczen już nie widzimy więc nie mamy pełnych danych. Sprawa ewidentnie do WIOS i do szczegółowego zbadania całej strefy, chociaż ja niestety obstawiam elektrownie.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 141
Dołączył: 10 Paź 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 29 Sie 2017r. 13:27  
Cytuj
Elektrownia ma za wysokie kominy by pył dotarł do stacji pomiarowej oddalonej od kominów o 1500 metrów poza tym mają elektrofiltry, może to z firmy która miele samochody przy Grabskiego ale stawiam na aluminiowców lub HSJ. Przypominam że odlewnie aluminium mamy w całym tamtym rejonie to nie tylko Alutec - są inne z typowo polskimi nazwami

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1140
Dołączył: 18 Lut 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 29 Sie 2017r. 22:27  
Cytuj
To bardziej wygląda na regularne czyszczenie filtra.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 302
Dołączył: 7 Maja 2017r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 29 Sie 2017r. 22:31  
Cytuj
Miejmy nadzieje ze Prezydent Rzeszowa po ofercie sprowadzania ubogacajacych afrykanów dla mieszkańców odejdzie na zasłużoną emeryture.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1140
Dołączył: 18 Lut 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 29 Sie 2017r. 22:37  
Cytuj
Mógłby mod wywalić ten post nie na temat zumby???

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 302
Dołączył: 7 Maja 2017r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 29 Sie 2017r. 22:40  
Cytuj
A dlaczego, ma wielki wpływ na WIOS.
Władze lokalne są niezależne od centralnej.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1140
Dołączył: 18 Lut 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 29 Sie 2017r. 23:21  
Cytuj
W Polsce, województwie, mieście, powiecie rządzi Pis. Na nikogo nie zwalą nieróbstwa i olewania problemów.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 302
Dołączył: 7 Maja 2017r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 29 Sie 2017r. 23:45  
Cytuj
Kto rządzi Rzeszowem good

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
« 1 2 3 4 5 6 ... » »»
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Nasze miasto »