NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Nasze miasto »
Nowy Temat Odpowiedz
«« « ... 8 9 10 11 12 13 14 ... » »»
Zanieczyszczenie powietrza !!!, poziom pyłów zawieszonych na podstawie stacji AIR24
Posty: 154
Dołączył: 13 Lis 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 17 Lis 2017r. 13:12  
Cytuj
stacja działa, wtedy gdy nie ma przekroczeń, jak tylko coś "dużo ponad" normę, stacja ma po raz kolejny awarię..

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 17 Lis 2017r. 13:12  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 459
Dołączył: 4 Maja 2017r.
Skąd:
Konto zawieszone
ff
Wysłany: 17 Lis 2017r. 13:30  
Cytuj

Generalnie, jakość powietrza w Polsce jest zła.
Powietrze jest silnie zadymione, zapylone.
Wdychanie go prowadzi do alergii (w tym algergicznego zapalenia zatok), nowotworu płuc, zapalenia mięśnia sercowego... i trudno powiedzieć do czego jeszcze.
Ale co można zrobić ? Oddychać musisz.
I nikt dobrowolnie nie zamknie swojej fabryki, ani nie zrezygnuje z samochodu, bo innym przeszkadza zatrute powietrze.
Jeżeli jeździcie samochodami / motorami / autobusami, i ogrzewacie dom węglem lub drewnem (o paleniu śmieciami nie wspomnę), to zadymione powietrze jest skutkiem ubocznym waszego stylu życia.
Zadymione powietrze, związane z tym choroby i przedwczesny zgon ("odejście").

@ Karolcia

A gdyby ta stacja działa, to co ?
Wychodzi na to, że władze miasta Stalowa Wola powinny nakaz wstrzymanie produkcji w HSW i wszystkich zakładach aluminiowych (Uniwheels, Alutec...).
A to dla tych firm oznaczało by straty finansowe, a jak straty finansowe to zwolnienia pracowników.


Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
GRZ
GRZ
GRZ
Posty: 422
Dołączył: 23 Wrz 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 17 Lis 2017r. 13:37  
Cytuj
CYTAT
Generalnie, jakość powietrza w Polsce jest zła.
...
Zadymione powietrze, związane z tym choroby i przedwczesny zgon ("odejście").


W większości się zgodzę - natomiast proszę zerknij na mapę, która dzisiaj UE opublikowała : http://airindex.eea.europa.eu
Jak widać zachód sobie z problem poradził, a przemysł tam również występuje, ruch uliczny też. Więc jakieś sposoby są i powinniśmy coś z tym tematem robić, a że temat jest nie atrakcyjny wyborczo - to się go przemilcza.

A co do stacji - mi służyła np. aby wiedzieć czy można wyjść z dziećmi na spacer/pobiegać czy lepiej zostać w domu.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 459
Dołączył: 4 Maja 2017r.
Skąd:
Konto zawieszone
ff
Wysłany: 17 Lis 2017r. 13:42  
Cytuj

@ GRZ

To kwestia zastosowania odpowiednich technologii przemysłowych.
Francja i Niemcy już od 1945 roku rozwijały swój przemysł w oparciu o technologie amerykańskie, zaś Polska do 1989 roku bazowała na technologiach radzieckich.
To nie jest tak, że 44-letnie zapóźnienie gospodarcze można nadrobić w 28 lat.
Zresztą Paryż i Berlin też toną w smogu.


Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
GRZ
GRZ
GRZ
Posty: 422
Dołączył: 23 Wrz 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 17 Lis 2017r. 13:50  
Cytuj
CYTAT

To kwestia zastosowania odpowiednich technologii przemysłowych.
Francja i Niemcy już od 1945 roku rozwijały swój przemysł w oparciu o technologie amerykańskie, zaś Polska do 1989 roku bazowała na technologiach radzieckich.
To nie jest tak, że 44-letnie zapóźnienie gospodarcze można nadrobić w 28 lat.
Zresztą Paryż i Berlin też toną w smogu.


Ale przecież smog się tworzy tu i teraz, nie dociera do nas z czasów przeszłych.
Przemysł i produkcja przecież jest ustandaryzowana i normy które dzisiejsze przedsiębiorstwa muszą spełniać nie zależą od roku powstania, czy historii Państwa PL.

Co do Berlina i Paryża - proszę o źródło. Bo z moich szybkich obserwacji wynika, że czasami lekko przekraczają normę UE, która i tak jest 3x bardziej restrykcyjna niż w PL.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 459
Dołączył: 4 Maja 2017r.
Skąd:
Konto zawieszone
ff
Wysłany: 17 Lis 2017r. 17:08  
Cytuj

@ GRZ

Trzeba wejść na Google i wpisać "Paryż, smog".

A co do Berlina, to byłem tam, i mogę powiedzieć że powietrze jest tak samo strute jak w Stalowej Woli.


Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
GRZ
GRZ
GRZ
Posty: 422
Dołączył: 23 Wrz 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 17 Lis 2017r. 18:58  
Cytuj
CYTAT
Trzeba wejść na Google i wpisać "Paryż, smog".


No z tych artykułów wynika jasno, że powietrze zanieczyszczone jest dużo mniej niż w PL. Natomiast władza jest nie porównywalne dużo bardziej zaangażowana z walką ze smogiem.

"Berlin smog" nie daje żadnych alarmowych wyników.

Licht trzeba jasno przyznać, że jest BARDZO źle i marne to pocieszenie, że kiedyś było gorzej albo, że w w Iniach też jest złe powietrze.

Szkoda, że nasza władza ma to w 4 literach i każdy wydatek w budżecie jest podporządkowany tylko sondażami i wzrostami w słupkach wyborczych.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 141
Dołączył: 10 Paź 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 20 Lis 2017r. 14:32  
Cytuj
No co tam ostatnio mamy w powietrzu??? stacja działa? czy dla spokoju ją popsuli?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
GRZ
GRZ
GRZ
Posty: 422
Dołączył: 23 Wrz 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 29 Lis 2017r. 19:26  
Cytuj
Nowa strona już pokazuje wyniki.

Co ciekawe są zaskakujące dobre. Lepsze niż np. w Nisku o tych samych porach.

Czy czujniki zmieniły położenie ? Czy konferencja tak szybko przyniosła efekt ? umiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1598
Dołączył: 14 Marz 2016r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 29 Lis 2017r. 20:57  
Cytuj
Pewnie wiatr się zmienił umiech

Wszystko, co słyszymy, jest opinią, nie faktem. Wszystko, co dostrzegamy, jest punktem widzenia, nie prawdą. http://www.komentujnieobrazaj.pl
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 141
Dołączył: 10 Paź 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 15 Gru 2017r. 13:14  
Cytuj
Dzień dobry, zobaczcie Pastwo jakie dzisiejszej nocy mieliśmy powietrze .... http://srodowisko.stalowawola.pl/ , od 2 do 4 godziny ktoś spuszczał syf !!! ... a dzieciaki chorują....
I to nie od palenia w piecach o tej porze....

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
GRZ
GRZ
GRZ
Posty: 422
Dołączył: 23 Wrz 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 18 Gru 2017r. 15:52  
Cytuj
Dzisiaj w całej Polsce wyżyny jeśli chodzi o zanieczyszczenia powietrza, a u nas "sanatorium".

Czy ktoś wie co się zmieniło u nas przez te kilka miesięcy, że nagle powietrze jest czystsze ?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 8407
Dołączył: 17 Kwie 2016r.
Skąd: PiSLamaBad
Ostrzeżenia: 100%
ff
Wysłany: 18 Gru 2017r. 15:54  
Cytuj
Jakie czyste. Na Młodyniu wieczorem nie ma czym oddychać.

To co ta stacja pokazuje to jakaś manipulacja.

Na świecie są dwa rodzaje ludzi: tacy którzy myślą, że rząd stara się działać w ich najlepszym interesie oraz tacy, którzy myślą - Nathan Fraser
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
GRZ
GRZ
GRZ
Posty: 422
Dołączył: 23 Wrz 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 18 Gru 2017r. 16:02  
Cytuj
CYTAT
Jakie czyste. Na Młodyniu wieczorem nie ma czym oddychać.
To co ta stacja pokazuje to jakaś manipulacja.


Wg. naszych miejskich czujników (www.air24.pl) PM2.5/10 na tą chwilę ok. 45 jednostek. Co jest wynikiem całkiem dobrym jak na polskie warunki.

Natomiast post jak najbardziej z przymróżeniem oka pisany - bo jak jest na zewnątrz każdy widzi i czuje.
Pytanie co się zmieniło, że tak wyniki poszły w dół.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 849
Dołączył: 5 Lip 2017r.
Skąd: STALOWA WOLA
Ostrzeżenia: 80%
ff
Wysłany: 18 Gru 2017r. 16:14  
Cytuj
DZis rano można było się tego syfu nawąchać od strony domków na Niezłomnych.Spalony plastik,papa,i inne kaloryczna świństwa

Kocham Jedrule i jego kulture
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 446
Dołączył: 12 Cze 2011r.
Skąd:
Konto zawieszone
ff
Wysłany: 19 Gru 2017r. 09:57  
Cytuj
Obrazek

Otwieram internety, a tam zdjęcie małpy jakbym spojrzał w lustro (pic rel). I podpisane, że śmieci dzieli się na te palone w dzień i te palone w nocy. A przecież dzieli się na te do pieca i do lasu. Gówno kogo obchodzi co palę, więc palę śmieci w biały dzień, a w nocy śpię.

Postanowiłem sprawę drążyć. Nie mogłem wypuścić tego z rąk. Taki już jestem, muszę dojść do prawdy.

Po poradę udałem się do sołtysa mojej wsi. Powiedziałem mu, że śmieci sortuję na te do pieca i do lasu, ale w internety piszo, że ludzie dzielą je na te palone w nocy i te palone w dzień.

Sołtys był bardzo zdziwiony. Powiedział, że on to pali w dzień, bo w nocy to ciemno, poobijać się można. Ale może powinienem pogadać z posterunkowym w powiecie. On zna się na prawie. Za jego radą udałem się do posterunkowego.

Posterunkowy zmarszczył brwi i podkręcił wąsa. Czuł, że musi tak zrobić, żeby dodać sobie powagi odkąd przeszedł na emeryturę mundurową w wieku 30 lat, aby zaraz zatrudnić się ponownie w komendzie. Spytał, czy słodzę. Powiedziałem, że siedem łyżek, bo nie wiadomo kiedy mi się znowu taka okazja trafi. Posterunkowy wsypał siedem ćwierci łyżeczek cukru i podał herbatę w koszyczku.

Powiedziałem mu, że niektórzy ludzie palą śmiecie również w nocy i dlaczego to tak. Posterunkowy oświadczył, że nie wie, widać taka moda jakaś przyszła z Zachodu, gdzie islamski kalifat i muslimy w nocy nie śpią, bo ramadanda. W TVP tak mówili. On osobiście w ogóle nie sortuje, tylko wszystko jak leci wywozi do lasu w sąsiedniej gminie. "A to tak jak ja" - ucieszyłem się. Posterunkowy powiedział, że niestety nie może ze mną dłużej rozmawiać, ponieważ prowadzi śledztwo. Otóż jakiś skurwiel z sąsiedniej gminy wyrzuca gruz w naszym lesie i on posterunkowy Jerzy Maj, go dorwie. Ale na pewno ksiądz będzie coś w sprawie wiedział, bo zawsze mówi, co robić, a czego nie robić. Poza tym ma Mercedesa okularnika, a to dowód mądrości.

„Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus, proszę księdza”, krzyknąłem na cały głos, gdy wszedłem na teren parafii. Ksiądz był tak zaskoczony, że aż potknął się o rurę z szamba pompującą nieczystości do potoku obok kościoła. W żołnierskich słowach nakreśliłem zagadnienie palenia śmieci w nocy. Ksiądz przerwał mi w pół słowa. Powiedział, że to bardzo nieładnie, że wszystkie śmieci palę sam u siebie. Czy w dzień, czy w nocy.

Zrozumiałem swój błąd. To bardzo egoistycznie z mojej strony.

Od teraz będę zanosił część śmieci na parafię, gdzie będę mógł dołożyć własną cegiełkę do ogrzewania kościoła.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 13
Dołączył: 27 Kwie 2017r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 7 Sty 2018r. 21:23  
Cytuj
I jak tam smog w nowym roku ???? Zakłady już ruszyły po przerwie świątecznej . Przez ten okres nikt ani słowa o paleniu śmieciami w piecach w domkach , czy coś się zmieniło czy to jednak nie wina pieców ??? Zobaczmy jaki jest stan powietrza po przerwie świątecznej . Czyżby aluminium już nie szkodziło??? a może premie za duże ???

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
uwe
uwe
uwe
Posty: 28
Dołączył: 26 Lis 2017r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 7 Sty 2018r. 23:25  
Cytuj
CYTAT
DZis rano można było się tego syfu nawąchać od strony domków na Niezłomnych.Spalony plastik,papa,i inne kaloryczna świństwa

Dokładnie to samo idzie z rozwadowa i piasków. Rozumiem kredyt na chałupę jest i oszczędzacie ile się da paląc jakieś gó...oo , ale wy też to wdychacie więc życzę wam żebyście przynajmniej dożyli końca okresu spłaty..

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2494
Dołączył: 9 Sty 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 100%
ff
Wysłany: 8 Sty 2018r. 00:52  
Cytuj
Nie trzeba iść na Piaski, śmierdzi już na Górce.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 8407
Dołączył: 17 Kwie 2016r.
Skąd: PiSLamaBad
Ostrzeżenia: 100%
ff
Wysłany: 8 Sty 2018r. 06:47  
Cytuj
Wg. stacji jest dobrze umiech

Na świecie są dwa rodzaje ludzi: tacy którzy myślą, że rząd stara się działać w ich najlepszym interesie oraz tacy, którzy myślą - Nathan Fraser
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 322
Dołączył: 8 Wrz 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 8 Sty 2018r. 12:13  
Cytuj
Niemożliwe!!!
Umyjcie sobie samochód i zostawcie na 24h pod starą Dyrekcją. Zobaczycie jaki nalot na nim będziecie mieli. Wg mnie ta stacja to lipa a pokazywanie wyników godzinnych co ma na celu jak normy są dobowe? Domki kopcą ale to przez niewiedzę użytkowników pieców CO. Nawet w okresie letnim, gdy piece CO są używane sporadycznie do CWU normy są zaj...e przekraczane. Może to przez dym papierosowy? Jadąc kiedyś z Niska widziałem jaka piękna chmurka przemieszcza się z SSG w stronę centrum miasta. Pewnie to Jod na poprawę pracy tarczycy.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
M70
M70
M70
Posty: 505
Dołączył: 16 Gru 2016r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 80%
ff
Wysłany: 8 Sty 2018r. 12:25  
Cytuj
Zagłębie aluminiowe ?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
GRZ
GRZ
GRZ
Posty: 422
Dołączył: 23 Wrz 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 8 Sty 2018r. 22:31  
Cytuj
Nadal sanatorium wg. strony. Ktoś wie co się zmieniło ?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 4999
Dołączył: 20 Lut 2009r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 9 Sty 2018r. 04:57  
Cytuj
Algorytm nowy jest super. Jest źle ale wg strony jest super. Elektorat zadowolony ze zmian.

"Są tylko trzy prawdziwe sporty: Walki byków, wspinaczka, motorsport, a reszta to tylko gry". - Ernest Hemingway.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 11558
Dołączył: 1 Lut 2011r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 9 Sty 2018r. 08:17  
Cytuj
Zamknąć wszystkie zakłady przemysłowe!!!!!!!mlotek

Wyobraźcie sobie, że budzicie się rano i macie tylko to, za co podziękowaliście Bogu w modlitwie wieczorem....
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
«« « ... 8 9 10 11 12 13 14 ... » »»
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Nasze miasto »