NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Rozmowy na każdy temat. »
Nowy Temat Odpowiedz
«« « ... 2 3 4 5 6 7 8 ... » »»
Różaniec Do Granic, Wielka Modlitwa
Posty: 849
Dołączył: 5 Lip 2017r.
Skąd: STALOWA WOLA
Ostrzeżenia: 80%
ff
Wysłany: 29 Wrz 2017r. 14:36  
Cytuj
Po to Bóg dał nam wolną wolę abyśmy sami mogli wybrać.Ty wybrałeś niewiarę a ja wiarę,wiec nie wciskaj mi swoich płytkich argumentow nie popartych poważnymi i wiarygodnymi faktami,Tematem jest różaniec a nie satanizm czy ateizm i tego się trzymajmy

Kocham Jedrule i jego kulture
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 29 Wrz 2017r. 14:36  
Cytuj

Kocham Jedrule i jego kulture
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 11
Dołączył: 29 Wrz 2017r.
Skąd:
Konto zawieszone
ff
Wysłany: 29 Wrz 2017r. 15:13  
Cytuj
CYTAT
Po to Bóg dał nam wolną wolę abyśmy sami mogli wybrać.Ty wybrałeś niewiarę a ja wiarę,wiec nie wciskaj mi swoich płytkich argumentow nie popartych poważnymi i wiarygodnymi faktami,Tematem jest różaniec a nie satanizm czy ateizm i tego się trzymajmy


Wczoraj wikary mi mowil co innego. Moj maz byl nawet zazdrosny ale przypomnial sobie ze niedawno wyszedl z wiezienia i sie uspokoil.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 501
Dołączył: 2 Marz 2009r.
Skąd: stalowka
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 29 Wrz 2017r. 17:35  
Cytuj
CYTAT
Po to Bóg dał nam wolną wolę abyśmy sami mogli wybrać.Ty wybrałeś niewiarę a ja wiarę,wiec nie wciskaj mi swoich płytkich argumentow nie popartych poważnymi i wiarygodnymi faktami,Tematem jest różaniec a nie satanizm czy ateizm i tego się trzymajmy




Tak jak pisalem wczesniej, ze czlowiek jest tak skonstruowany ze musi w cos wierzyc, wiara spelnia pozytywna role w zyciu czlowieka, natomiast twoja ocena czy w cos wierze i zalozenie ze 'wybralem niewiare' jest co najmniej bezzasadne i smieszne bo wszyscy katolicy cechuja sie bardzo niska tolerancja dla innych wyznan, a nawet negowaniem ich, twierdzac ze ich wiara jest jedyna i sluszna...
Oddzielmy jeszcze religie od wiary o czym wspominalem wczesniej, religia zinstytucjonalizowana oparta jest tylko i wylacznie na pieniadzu i zerowaniu tych madrzejszych na naiwnosci tych glupszych.
Jesli nie rozumiesz o czym pisze, to dajmy spokoj jalowej dyskusji bo katolikow takze cechuje niski krytycyzm w stosunku do samych siebie, a religie... zobacz ile przelaly niewinnej krwi 'w imie Boga' przez tysiaclecia, ile nienawisci z nia zwiazanej ile podzialów i Bog jest miloscia? NIE, poki religie ustala element ludzki...I na tym zakoncze

non serviam
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 10502
Dołączył: 9 Sty 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 29 Wrz 2017r. 18:06  
Cytuj
CYTAT
religia zinstytucjonalizowana oparta jest tylko i wyłącznie na pieniądzu i zerowaniu tych mądrzejszych na naiwności tych głupszych.


Takie "argumenty" to początki XIX wieku - postmodernizm. Romans z upadłym materialistycznym marksizmem nastąpił po wykazaniu się "mądrzejszych" komunistów w ZSRR i "najmądrzejszego" Mao w Chinach. Tak powstał współczesny tzw. wojujący ateizm, pełen odniesień do głupawych pseudo-naukowych przypuszczeń materialistów i postmodernistycznej relatywizacji prawdy (liberalny zamordyzm). Wykaz się swoją Supreme Mądrością i bezinteresowną szczodrością bez inwektyw, a zostaniesz zauważony.

Zacznijmy rozgrzewką dla umiejscowienia się w realiach światopoglądowych.
Dlaczego liberalna lewica zazdrośnie kontroluje wszystkie media, po co to robi tak nachalnie skoro prawda sama się utrzyma? I co się stało z GW gdy straciła utrzymanie od rządu. Czy świadczy to o rzeczywistej popularności szerzonych przez gazetę poglądów (np. twoich)? Skąd czerpiesz przekonanie o ważności wyrażonego osądu? Kto jest źródłem tej wiedzy?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 11615
Dołączył: 1 Lut 2011r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 29 Wrz 2017r. 19:14  
Cytuj
CYTAT
CYTAT
Zadałem Ci pierwszy pytanie i pierwszy oczekuję odpowiedzi.

Odpowiedz zatem: jesteś katolikiem, świadkiem Jehowy, czy może jakiego jeszcze innego wyznania?

Nadal pytanie zawiera błąd. Zaczynam podejrzewać, że działasz z premedytacją umiech Każesz mi wybierać, a ja nie lubię takiego stawiania sprawy.


Widzę tu analogię do pewnych wpisów Andrzejka.
Jeśli wstydzisz się publicznego wyznania wiary, to żadna wiara...

Wyobraźcie sobie, że budzicie się rano i macie tylko to, za co podziękowaliście Bogu w modlitwie wieczorem....
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 849
Dołączył: 5 Lip 2017r.
Skąd: STALOWA WOLA
Ostrzeżenia: 80%
ff
Wysłany: 29 Wrz 2017r. 20:17  
Cytuj
Tak jak pisalem wczesniej, ze czlowiek jest tak skonstruowany ze musi w cos wierzyc, wiara spelnia pozytywna role w zyciu czlowieka, natomiast twoja ocena czy w cos wierze i zalozenie ze 'wybralem niewiare' jest co najmniej bezzasadne i smieszne bo wszyscy katolicy cechuja sie bardzo niska tolerancja dla innych wyznan, a nawet negowaniem ich, twierdzac ze ich wiara jest jedyna i sluszna...
Oddzielmy jeszcze religie od wiary o czym wspominalem wczesniej, religia zinstytucjonalizowana oparta jest tylko i wylacznie na pieniadzu i zerowaniu tych madrzejszych na naiwnosci tych glupszych.
Jesli nie rozumiesz o czym pisze, to dajmy spokoj jalowej dyskusji bo katolikow takze cechuje niski krytycyzm w stosunku do samych siebie, a religie... zobacz ile przelaly niewinnej krwi 'w imie Boga' przez tysiaclecia, ile nienawisci z nia zwiazanej ile podzialów i Bog jest miloscia? NIE, poki religie ustala element ludzki...I na tym zakoncze

Nie ośmieszaj się stwierdzeniem,ze człowiek jest jak piszesz do tego skonstruowany aby w cos wierzyćumiechumiechNic bardziej nieprawdziwego.Niektórzy wierza w Boga,Allaha,czy też Boga inaczej nazywanego,a niektórxzy nie wierza w nic.I w tym jest ręka Boga dajaca ludziom wolna wole.Wiekszość na koniec życia wraca do Boga aby się z nim pojednać.Ty nie musisz wierzyć w Boga,bo nikt do tego Ciebie nie zmusza

Kocham Jedrule i jego kulture
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 11615
Dołączył: 1 Lut 2011r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 29 Wrz 2017r. 20:19  
Cytuj
CYTAT
Ty tez masz prawo tak uwazac, ale jedna prosba, nie rob tego co katolicy w od X do XVI wieku, tego co robia teraz muzułmanie...
Mozesz wierzyc w co chcesz, lecz pamietaj zeby nie wciskac swojej religii innym na sile... Czy tego chciałby Bog?


Pytasz czego chciałby Bóg, w którego Ty nie wierzysz?zaklopotany

Wyobraźcie sobie, że budzicie się rano i macie tylko to, za co podziękowaliście Bogu w modlitwie wieczorem....
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 501
Dołączył: 2 Marz 2009r.
Skąd: stalowka
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 29 Wrz 2017r. 20:53  
Cytuj
CYTAT



Nie ośmieszaj się stwierdzeniem,ze człowiek jest jak piszesz do tego skonstruowany aby w cos wierzyćumiechumiechNic bardziej nieprawdziwego.Niektórzy wierza w Boga,Allaha,czy też Boga inaczej nazywanego,a niektórxzy nie wierza w nic.I w tym jest ręka Boga dajaca ludziom wolna wole.Wiekszość na koniec życia wraca do Boga aby się z nim pojednać.Ty nie musisz wierzyć w Boga,bo nikt do tego Ciebie nie zmusza


Jestem pod wrazeniem twojej nieznajomosci tematu, nic juz nie wniesiesz do dyskusji niestety

non serviam
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 10502
Dołączył: 9 Sty 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 29 Wrz 2017r. 21:13  
Cytuj
Ta polemika jest już dawno zakończona. Jeżeli wraca to tylko dzięki tym, którzy nie akceptują stanu społeczeństwa współczesnego Zachodu. Chcą go powielić.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 301
Dołączył: 25 Lis 2015r.
Skąd: St.W.
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 29 Wrz 2017r. 21:15  
Cytuj
CYTAT
sammael - masz prawo tak uważać, ale to nie znaczy, że masz rację.
Niestety jesteś w błędzie, ale masz do tego prawo.


Panie Rsta A Ty na 100% znasz prawde jedną jedyną
najprawdziwszą.
Bez krzty refleksji i dystansu.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 849
Dołączył: 5 Lip 2017r.
Skąd: STALOWA WOLA
Ostrzeżenia: 80%
ff
Wysłany: 30 Wrz 2017r. 07:01  
Cytuj
Brzydko mi pisać o tym,ale na 100% jestem pewien,ze Sammael i inni na łożu śmierci będą wołac nie lekarza a księdza jak wielu ateistycznych czy satanistycznych za zycia betonów .Nikt WAs Sammael,Kryśka czy inny Andrzejek nie przymusza do wiary w Boga.KAżdy ma prawo do głoszenia swoich poglądów a nie ma prawa do wyśmiewania się z praktyk bliźnich,Mylisz się pisząc że każdy katolik jest krytyczny wobec innych a bezkrytyczny wobec siebie.To już zakrawa na głupotęumiechCo Ty możesz wiedzieć o KAZDYM katoliku widząc tylko ich wąskie grono?.JA nie mogę powiedzieć o ateistach,że każdy z nich to głupiec bo nie wierzy w Boga.Nienawidzisz wiary i w tym cały Twój problem.

Kocham Jedrule i jego kulture
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 301
Dołączył: 25 Lis 2015r.
Skąd: St.W.
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 30 Wrz 2017r. 20:01  
Cytuj
CYTAT (Pelele)
Brzydko mi pisać o tym,ale na 100% jestem pewien,ze Sammael i inni na łożu śmierci będą wołac nie lekarza a księdza jak wielu ateistycznych czy satanistycznych za zycia betonów .Nikt WAs Sammael,Kryśka czy inny Andrzejek nie przymusza do wiary w Boga.KAżdy ma prawo do głoszenia swoich poglądów a nie ma prawa do wyśmiewania się z praktyk bliźnich,Mylisz się pisząc że każdy katolik jest krytyczny wobec innych a bezkrytyczny wobec siebie.To już zakrawa na głupotęumiechCo Ty możesz wiedzieć o KAZDYM katoliku widząc tylko ich wąskie grono?.JA nie mogę powiedzieć o ateistach,że każdy z nich to głupiec bo nie wierzy w Boga.Nienawidzisz wiary i w tym cały Twój problem.


CYTAT (Pelele)
Mylisz się pisząc że każdy katolik jest krytyczny wobec innych a bezkrytyczny wobec siebie.To już zakrawa na głupotęumiechCo Ty możesz wiedzieć o KAZDYM katoliku widząc tylko ich wąskie grono?


Tak samo Pan się myli twierdząc, że jesteś na 100% pewien co będą robić ludzie na łóżu śmierci.
Znane są przypadki, że ludzie życzą sobie świecki pogrzeb i taka wola zostaje spełniona i łoże śmierci tego nie zmienia.
Mieszasz ateizm z satanizmem i ubliżasz ludziom nazywając ich betonami.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 3
Dołączył: 30 Wrz 2017r.
Skąd:
Konto zawieszone
ff
Wysłany: 30 Wrz 2017r. 20:09  
Cytuj
Pelele ja na łożu śmierci to sukienkowca nie chciałabym widzieć. Jeszcze bym koszmary miała na tym drugim świecie.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1260
Dołączył: 12 Paź 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 30 Wrz 2017r. 21:58  
Cytuj
Nie jeden już tak twierdził i zarzekał się...a potem nagle, przed samą śmiercią jednak poprosił o księdza . Więc nie piszczcie że NIGDY..bo nie wiece co Was czeka .

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2790
Dołączył: 3 Gru 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 30 Wrz 2017r. 22:18  
Cytuj
CYTAT
CYTAT
sammael - masz prawo tak uważać, ale to nie znaczy, że masz rację.
Niestety jesteś w błędzie, ale masz do tego prawo.


Panie Rsta A Ty na 100% znasz prawde jedną jedyną
najprawdziwszą.
Bez krzty refleksji i dystansu.


Ciągle szukam prawdy i ciągle się czegoś nowego dowiaduję.
Refleksja i dystans jest potrzebny.
Wciąż poznaję Boga!

"Unikajcie wszystkiego, co ma choćby pozór zła" (1 Tes 5, 22)
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 849
Dołączył: 5 Lip 2017r.
Skąd: STALOWA WOLA
Ostrzeżenia: 80%
ff
Wysłany: 1 Paź 2017r. 08:51  
Cytuj
Bóg jest nieogarniony,niezmierzony często dajacy nam dowody swej obecności.Jak pisałem kiedyś nie jestem człowiekiem wielkiej wiary,raczej mającym czasami chwile refleksji nad życiem,religią,ale dowody w moim życiu na istnienie Boga były i to utwierdza mnie w Jego istnieniu.Codziennie odmawiam dziesiatke rozanca i to pomaga mi w wierze i znoszeniu choroby onkologicznej i klopotow dnia codziennego.ok

Kocham Jedrule i jego kulture
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
M70
M70
M70
Posty: 505
Dołączył: 16 Gru 2016r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 80%
ff
Wysłany: 1 Paź 2017r. 08:59  
Cytuj
Obrazek

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2790
Dołączył: 3 Gru 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 1 Paź 2017r. 09:05  
Cytuj
CYTAT
Bóg jest nieogarniony,niezmierzony często dajacy nam dowody swej obecności.Jak pisałem kiedyś nie jestem człowiekiem wielkiej wiary,raczej mającym czasami chwile refleksji nad życiem,religią,ale dowody w moim życiu na istnienie Boga były i to utwierdza mnie w Jego istnieniu.Codziennie odmawiam dziesiatke rozanca i to pomaga mi w wierze i znoszeniu choroby onkologicznej i klopotow dnia codziennego.

Życzę zdrowia!
Może każdy katolik dziś pomodli się dziesiątkiem różańca za ludzi cierpiących na choroby onkologiczne?

"Unikajcie wszystkiego, co ma choćby pozór zła" (1 Tes 5, 22)
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 849
Dołączył: 5 Lip 2017r.
Skąd: STALOWA WOLA
Ostrzeżenia: 80%
ff
Wysłany: 1 Paź 2017r. 09:23  
Cytuj
Dziekuje!!

Kocham Jedrule i jego kulture
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 8424
Dołączył: 17 Kwie 2016r.
Skąd: PiSLamaBad
Ostrzeżenia: 100%
ff
Wysłany: 1 Paź 2017r. 11:43  
Cytuj
CYTAT
Po to Bóg dał nam wolną wolę abyśmy sami mogli wybrać.Ty wybrałeś niewiarę a ja wiarę,wiec nie wciskaj mi swoich płytkich argumentow nie popartych poważnymi i wiarygodnymi faktami,Tematem jest różaniec a nie satanizm czy ateizm i tego się trzymajmy


A co w religii masz poparte wiarygodnymi faktami😄?

Na świecie są dwa rodzaje ludzi: tacy którzy myślą, że rząd stara się działać w ich najlepszym interesie oraz tacy, którzy myślą - Nathan Fraser
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 849
Dołączył: 5 Lip 2017r.
Skąd: STALOWA WOLA
Ostrzeżenia: 80%
ff
Wysłany: 1 Paź 2017r. 12:04  
Cytuj
A objawienia,uzdrowienia,?W końcu świat który nas otacza,zwierzeta,rośliny które leczą czyli zioła.Samo z siebie to nie powstało.W końcu niezbadany dotąd wszechświat/kosmos/Gdzie się to konczy?
A dlaczego pytasz mnie,ktorego uważasz za idiote?ja jako idiota nie mogę przekonać takiego mędrca jak ty .możesz wierzyć lub nie bo każdy człowiek ma wolna wolę nawet taki z przerosnietym ego i taka sama przysadka mózgową

Kocham Jedrule i jego kulture
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
M70
M70
M70
Posty: 505
Dołączył: 16 Gru 2016r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 80%
ff
Wysłany: 1 Paź 2017r. 17:01  
Cytuj
Zrobiłeś sobie lichwiarzu z kościoła katolickiego pośmiewisko, tylko dlaczego nie chcesz powiedzieć po jakiego diabła ochrzciłeś swego bachora ? I jeszcze za to płacąc. To jest szczyt hipokryzji, przebiłeś wszystkich polityków.
I pamiętaj, obrażanie katolików na dobre ci nie wyjdzie. Zła karma wraca.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2320
Dołączył: 5 Marz 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 2 Paź 2017r. 08:50  
Cytuj
CYTAT
po jakiego diabła ochrzciłeś swego bachora ?

Bachor - w języku katolickiego miłosierdzia określenie płodu urodzonego żywym. Bachor służy przede wszystkim do uzyskania 500+, chodzenia ze śmieciami i przyjmowania surowych kar dominującego i silnego Ojca rodziny katolickiej.
Stara, baba, ku..wa, szmata, niewiasta - w nomenklaturze katolickiej samica, istota której zadaniem jest wydalenie na świat bachora, najlepiej mnóstwa bachorów. Mieszka w kuchni, sypia z mężem jak mąż ma ochotę na akt miłosny. Zwykle szanuje i kocha ponad wszystko swojego męża. Pamięta zawsze o tym, że mąż jest dominującym i silnym Ojcem rodziny.
M70 - użytkownik forum, pełen miłosierdzia. Cierpi z powodu obrażania katolików. Zachodzi w głowę, dlaczego niektórzy chrzczą swoje bachory, a inni nie chrzczą bachorów. Twierdzi, że karma wraca.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 136
Dołączył: 17 Sie 2017r.
Skąd:
Konto zawieszone
ff
Wysłany: 2 Paź 2017r. 09:09  
Cytuj
szopen: jedyna różnica pomiędzy twoją a M70 wypowiedzią jest taka, że ty stosujesz poprawność polityczną... Buuu, bójcie się bo przyjdzie zły katolik i każe wam modlić się ... buuu... swoje dzieci takimi bajeczkami straszysz??

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2790
Dołączył: 3 Gru 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 2 Paź 2017r. 09:43  
Cytuj
CYTAT
CYTAT
SzoPeN, przecież mogłeś odpowiedzieć: ani jedno, ani drugie, bo jestem wyznawcą ateizmu, ale nie, wolałeś udowadniać jakieś swoje teorie.

Nie ma czegoś takiego jak "wyznawca ateizmu" umiech Wydaje mi się, że toczyliśmy w miarę rzeczową dyskusję, a kwestia tego pytania była lekką odskocznią. Może się troszkę drażniłem.

W miarę ...

CYTAT
CYTAT
Wracamy do modlitwy różańcowej:

Módlcie się. Już nie przeszkadzam umiech

Niestety za długo nie wytrzymałeś ... umiech
I Twoja ostatnia wypowiedź pokazuje, że albo nie znasz wiary katolickiej, albo znasz kłamliwy jej obraz ...

-------------------------------------

Wracamy do tematu modlitwy różańcowej do granic !!!

Przemysław Babiarz zachęca do tej modlitwy: Różaniec Do Granic

Obejrzyj -->> https://www.youtube.com/watch?v=eAGbbE3QTKs



Obrazek

"Unikajcie wszystkiego, co ma choćby pozór zła" (1 Tes 5, 22)
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
«« « ... 2 3 4 5 6 7 8 ... » »»
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Rozmowy na każdy temat. »