NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Zdrowie i uroda »
Nowy Temat Odpowiedz
Atak grypy żołądkowej w Stalowej Woli,
Posty: 234
Dołączył: 6 Sty 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 12 Lis 2017r. 18:02  
Cytuj
Choruje ktoś teraz z was? co polecacie z domowych sposobów ?placze co mozna jesc kiedy to przejdzie...umieram.....

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 12 Lis 2017r. 18:02  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1233
Dołączył: 3 Gru 2010r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 12 Lis 2017r. 18:05  
Cytuj
spriteumiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 24
Dołączył: 11 Marz 2016r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 12 Lis 2017r. 18:16  
Cytuj
Ryż biały lub klei ryżowy na wodzie nie na mleku(na początku trwania biegunki w sumie to najlepiej). Biszkopty,super zatykacze ;) jesli pieczywo to pieczywo pszenne (ale nie mrożone buły). Gotowana marchew bardzo pomocna, jabłko/mus jabłkowy, jabłko pieczone i banany dojrzałe - zawierające pektyny, które łagodzą objawy biegunki, banany są również źródłem potasu, który jest tracony w znacznych ilościach w czasie biegunki. Można połączyć ryż z marchewką gotowaną i jeść taką papkę, nawet banana można do tego dorzucić. Sprawdzone ;)

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 309
Dołączył: 25 Marz 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 12 Lis 2017r. 22:02  
Cytuj
Pierwszy dzień zero jakichkolwiek posiłków jedynie wodą ewentualnie biszkopty suchary, drugi dzień jakaś lekka zupa ryzanka albo marchwianka.. Jeśli jest na tyle dobrze można np bułkę z masłem.
Na tydzień odstawić nabiał surowe owoce wzywa w tym soki. Przedewszystkim woda i elektrolity. Kup sobie Nifuroksazyd hasco to są tabletki bierz JE 10dni żeby pozbyć się wirusa z organizmu. Dodatkowo węgiel w syropie. Powodzenia u nas dopiero dziś wszystkim przeszło.

Jesteś szalony, brak Ci piątej klepki, jesteś wariatem ale tylko wariaci naprawdę coś są warci
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2320
Dołączył: 5 Marz 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 12 Lis 2017r. 23:36  
Cytuj
Początkiem tygodnia po kolei wszyscy w domu przeszli. Każdy inaczej, wymioty, biegunka, ból brzucha, mocne osłabienie, gorączka, każdy coś z tego miał, nikt wszystko na raz. Wersję mieliśmy fajną, jednodniową. Na drugi dzień jeszcze dyskomfort w żołądku i lekkie osłabienie, ale bez paniki. Jeden dzień bez żarcia, bo się jeść nie dało, a później w miarę normalnie - rosołek, kanapka, kawa umiech W międzyczasie Smecta, elektrolity, probiotyki, woda. Powodzenia.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 459
Dołączył: 4 Maja 2017r.
Skąd:
Konto zawieszone
ff
Wysłany: 12 Lis 2017r. 23:59  
Cytuj

A czym się różni woda od elektrolitów ?
Poprostu trzeba dużo pić, i mało jeść.


Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 234
Dołączył: 6 Sty 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 13 Lis 2017r. 08:03  
Cytuj
dziekuje kochani za rady air kiss ten bol brzucha jest nie do wytrzymania... na internecie czytalam ze moze to trwac nawet 9 dni... sciana placze u nas pół osiedla chorych... takze jezeli zauwazycie symptomy duzego oslabienia i goraczka z dnia na dzien to na pewno grypa zoladkowa!!!

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 309
Dołączył: 25 Marz 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 13 Lis 2017r. 22:15  
Cytuj
CYTAT

A czym się różni woda od elektrolitów ?
Poprostu trzeba dużo pić, i mało jeść.



Bo przy odwodnieniu organizm potrzebuje szybkiego uzupełniania minerałów możesz pić dużo wody wysoko mimeralizowanej gdzie w międzyczasie wymiotujesz i Mas biegunkę więc minerały mają zbyt mało czasu aby przedostać się do krwiobiegu, jedna saszetka elektrolitow zastąpi ci kilka szklanek wody nie będzie cię mdli od dużej ilości płynów. Moje dzieci wymiotowaly woda a po łuku łuku wody z elektrolitami organizm stabilizowal sie

Jesteś szalony, brak Ci piątej klepki, jesteś wariatem ale tylko wariaci naprawdę coś są warci
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2320
Dołączył: 5 Marz 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 13 Lis 2017r. 22:32  
Cytuj
CYTAT

A czym się różni woda od elektrolitów ?
Poprostu trzeba dużo pić, i mało jeść.


Pytanie na poziomie czym się różni benzyna od coca coli. Poszukaj sobie w sieci, może się czegoś nauczysz.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1970
Dołączył: 3 Lip 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 4 Cze 2018r. 23:27  
Cytuj
Spotkało mnie to samo, jednak w moim przypadku prawdopodobną przyczyną jest zatrucie nieświeżym mięsem. Pierwsze objawy wystąpiły nazajutrz - gorączka, biegunka, ból brzucha. Mimo to pofatygowałem się do pracy, a tam po....em się zanim dobiegłem do toalety. Potem wymioty i nagła biegunka co 15 minut. Nie pomagały żadne leki (Nifuroksazyd, Smecta, Stoperan). Uspokoiło się dopiero gdy zażyłem węgiel aktywowany.

Stosował ktoś po zatruciu zamienniki posiłków typu Nutramil?

Pytanie kieruję przede wszystkim do osób aktywnych sportowo. U nas tydzień bycia „na diecie” to duża strata. Musimy w jakiś sposób dostarczać białko, tłuszcze i węgle. Co stosujecie podczas choroby i po?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 305
Dołączył: 1 Kwie 2014r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 5 Cze 2018r. 20:04  
Cytuj
wyborca - twoje objawy wskazują na bakteryjne zapalenie. Najprawdopodobniej jest to salmonella. wysoka gorączka, czas objawów po posiłku do tego bóle brzucha świadczą o bakteryjnym zatruciu a nie wirusowym. Ale najlepiej się zbadań, nawadniać i dbać o higienę osobistą przez najbliższy miesiąc (jeśli moja diagnoza się sprawdzi). Zgłosić się do lekarza i zbadać kał. ostatnio sporo przypadków salmonelli.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Zdrowie i uroda »