NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Porady techniczne »
Nowy Temat Odpowiedz
Hej Doradzicie ? ;),
Posty: 10
Dołączył: 14 Lip 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 15 Lis 2017r. 14:34  
Cytuj
Heja , mieszkam na wsi 9km od stw smiech2 z czego Tv i internet polecacie ? smiech2

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 15 Lis 2017r. 14:34  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 57
Dołączył: 23 Sie 2009r.
Skąd: RST
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 15 Lis 2017r. 14:47  
Cytuj
CYTAT
Heja , mieszkam na wsi 9km od stw smiech2 z czego Tv i internet polecacie ? smiech2


też mam 9 km do Stalowej umiech
telewizja - NC+
internet - MTM ( radiowy )

i wszystko daje radę !

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 10
Dołączył: 14 Lip 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 15 Lis 2017r. 15:44  
Cytuj
CYTAT
CYTAT
Heja , mieszkam na wsi 9km od stw smiech2 z czego Tv i internet polecacie ? smiech2


też mam 9 km do Stalowej umiech
telewizja - NC+
internet - MTM ( radiowy )

i wszystko daje radę !









a można radiowo połączyć nc TV I NET ?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 246
Dołączył: 3 Wrz 2011r.
Skąd: Stalowa Wola,
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 15 Lis 2017r. 18:16  
Cytuj
Polsat. Masz tv i neta z jednej anteny
Minus to że przy zlej pogodzie nie masz nic chyba ze masz duży talerzyk

Awwf
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 56
Dołączył: 18 Gru 2016r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 16 Lis 2017r. 11:06  
Cytuj
A gdzie konkretnie mieszkasz?

Ja w Pysznicy i problem miałem głównie z netem.

Jeśli chodzi o tv, założyłem antenę satelitarną i poczwórny konwerter, kable podciągnąłem do czterech pokojów i w każdym można oglądać tv sat oddzielnie, potrzebne tylko osobne tunery, a to czy podpiszesz umowę z nc+, czy z Polsatem to kwestia wyboru.

Z netem było gorzej. Przeprowadzałem się 11 lat temu i zadzwoniłem do MTM, zamówiłem radiówkę. Czekałem 2 miesiące i nic, mimo licznych ponagleń. W końcu zadzwoniłem do Orange i zamówiłem Neostradę, po 2 dniach miałem już internet. Na początku było ok, ale jakieś 7-8 lat temu zwiększyłem prędkość do 10 MBit i to było max. Obecnie 10MBit to najniższa prędkość Neostrady jaką oferuje Orange. U mnie na większą nie ma szans, Orange nie inwestuje w mojej okolicy w nowy sprzęt, więc miesiąc temu zrezygnowałem, kiedy skończyła mi się umowa.

Ponownie zgłosiłem się do MTM, bo na mojej ulicy jest podciągnięty ich światłowód. Na podłączenie czekam już półtora miesiąca i obawiam się, że mogę poczekać jeszcze i z pół roku. Przyłącza do światłowodu realizuje firma zewnętrzna i ponoć ma dużo roboty. Zresztą sąsiad też czekał kilka miesięcy, najpierw mówili, że dużo roboty mają, potem, że za zimno itd.

Póki co korzystam z LTE, mam z Plusa i Playa (Plus z telefonu i ustawiam Hotspot, Play to Internet na kartę przez modem LTE). Działa to tak sobie, często rozłącza połączenie, praktycznie dopiero późnym wieczorem działa to w miarę ok. No i niestety są limity pobieranych danych. Musiałem zrezygnować z Netflixa, na YT jak już coś oglądam, to muszę obniżać rozdzielczość itp... Jak uruchamiałem speedtest na telefonie, w Stalówce zdarzało się uzyskać 70-80Mbps, w domu zwykle mam 3-5Mbps, 15 w porywach. Już lepsza była ta Neostrada, bo te 10Mbps było stale, ale nie chciałem znów wiązać się na minimum rok i płacić 70zł miesięcznie, gdy klepnąłem już światłowód z MTM.

Polsat chyba też z LTE ciągnie, nie przez talerz, więc ma wszystkie wady LTE, czyli zależy od zasięgu, ukształtowania terenu, ruchu w sieci, pogody, ma niskie pingi itp.

Dla mnie tylko kabel, albo światłowód.

Ale jeśli internetu potrzebujesz tylko do przeglądania stron, nie potrzebujesz wysokiej rozdzielczości filmów, nie ściągasz za dużo, nie grasz w gry sieciowe to możesz pójść w LTE, albo radiówkę.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 490
Dołączył: 25 Lut 2016r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 16 Lis 2017r. 20:04  
Cytuj
Bwele 30 km od stw miałem lte z polsatu czyli od plusa. Filmy w hd chodziły bardzo dobrze, obecnie Play lte i też śmiga super.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 56
Dołączył: 18 Gru 2016r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 17 Lis 2017r. 08:42  
Cytuj
Możliwe, tak jak pisałem: w Stalowej sprawdzałem speedtestem i miałem 70-80 Mbps, u mnie mam 3-5. Zależy bardziej od terenu, u mnie wokoło chałupy i las.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Porady techniczne »