NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Zdrowie i uroda »
Nowy Temat Odpowiedz
1 2 »
Przepuklina kręgosłupa , Witam. Kogo polecacie na konsultację?
Posty: 7
Dołączył: 19 Lis 2017r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 20 Lis 2017r. 20:44  
Cytuj
Witam. Mam przepukline w kręgosłupie. Kogo polecacie na konsultację?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 20 Lis 2017r. 20:44  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 400
Dołączył: 27 Gru 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 20 Lis 2017r. 21:21  
Cytuj
A konkretnie co jest napisane w opisie rezonansu?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 169
Dołączył: 12 Sty 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 21 Lis 2017r. 11:35  
Cytuj
Jak już się skonsultujesz i będziesz mieć diagnozę, metodę leczenia itd. to możesz spróbować jeszcze u Andrzeja Skórki z Lublina.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2226
Dołączył: 7 Gru 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 21 Lis 2017r. 13:50  
Cytuj
W jaki sposób nabawiłes się takiej przepukliny?

:)
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 673
Dołączył: 13 Sie 2009r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 21 Lis 2017r. 14:21  
Cytuj
przepuklinę robią też w Mielcu . A gdzie się można jej nabawić - zatrudnij się w chłodni z mrożonkami to zobaczysz umiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 339
Dołączył: 3 Paź 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 21 Gru 2017r. 17:43  
Cytuj
Podbijam temat, miał ktoś do czynienia z przepukliną? Do kogo iść?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 7
Dołączył: 19 Lis 2017r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 21 Gru 2017r. 20:53  
Cytuj
Prawdopodobnie Kaczmarczyk z tego co słyszałam. Ja póki co to nie mogę się wypowiadać zbytnio. W szpitalu Kroplowki i leki A po ból jeszcze jeszcze gorszy...

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 24
Dołączył: 16 Kwie 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 21 Gru 2017r. 21:22  
Cytuj
Polecam Danutę Pryszcz przyjmuje między innymi w przychodni ZRYW w Rozwadowie - to konkretna pani neurolog .

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 253
Dołączył: 18 Paź 2011r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 22 Gru 2017r. 10:45  
Cytuj
Neurochirurg, dr. Andrzej Ciupak Lublin - operuje w Zamościu.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 390
Dołączył: 18 Wrz 2017r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 22 Gru 2017r. 13:38  
Cytuj
Ej, przepukliny nie trzeba od razu operować. Zabiegi, masaże, ruch, rehabilitacja. Operacja to ostateczność!!! Można z tym żyć bez bólu tylko trzeba dbać i uważać cały czas. Pływanie jest bardzo dobre ... u nas niestety obecnie niedostępne dzięki termomodernizacji MOSIR. Więc niestety mi się zaczyna ból powoli nasilać. Znowu na lekach jadę a było idealnie przez kilka lat. Ale pływanie 2 razy w tygodniu + inny ruch.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 428
Dołączył: 18 Sty 2014r.
Skąd:
Konto zawieszone
ff
Wysłany: 22 Gru 2017r. 14:00  
Cytuj
Moja mama ma sześć przepuklin w kregosłupie (3 w odcinku lędźwiowym i 3 w odcinku szyjnym). Z tego co pamiętam to na konsultacje chodziła do Pani doktor Morawiec, która przyjmowała kiedyś chyba w przychodni przy szpitalu i do doktora Kamila Stelmacha.Obydwoje odradzali mojej mamie operacje,bo przepukliny lubią nawracać. Chodziła za to na rehabilitację i bierze jakieś leki.Zalecono jej też jazdę na rowerze żeby wzmocnić mięśnie pleców i brzucha bo to naturalny kołnierz dla kręgosłupa.Mam nadzieję, że chociaż trochę pomogłam. pozdrawiam.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 339
Dołączył: 3 Paź 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 22 Gru 2017r. 14:15  
Cytuj
Właśnie nie chciałabym operować, wolę inne metody, a mam w dwóch miejscach przepuklinę więc chyba nie jest tak źle. umiech dziękuję za odpowiedzi i życzę wszystkim zdrowia i pogodnych świąt. Pozdrawiam

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
f18
f18
f18
Posty: 25
Dołączył: 6 Kwie 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 22 Gru 2017r. 16:03  
Cytuj
Prawda jest taka, ze przepukline krazka miedzykregowego obojetnie w ktorym odcinku ma duza wiekszosc z nas. Problem w tym czy to faktycznie ona jest przyczyna bolu, dyskomfortu czy niezdolnosci do zrobienia jakis czynnosci. Kregoslup bolec moze z wielu powodow, niekoniecznie problem musi dotyczyc dysku jak to rzeklo sie mowic i przypisywac cale zlo tylko jednej strukturze. Wg badan tak jak wspomnialem duza czesc ludzi ma przepukline i niekoniecznie oznacza to, ze odczuwaja bol plecow. Oczywiscie ma to wielkie znaczenie jakiej jest wielkosci ale, sama w sobie nie jest wyrokiem ani wskazaniem do operacji. Wiele da sie osiagnac masazem, terapia manualna, ale przede wszystkim odpowiedzialnosc lezy po stronie pacjenta, nalezy zmienic zle nawyki ruchowe i odpowiednio cwiczyc. Ale te droga moze wskazac fizjoterapeuta, niestety rzadko lekarz.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 253
Dołączył: 18 Paź 2011r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 23 Gru 2017r. 19:08  
Cytuj
CYTAT
Właśnie nie chciałabym operować, wolę inne metody, a mam w dwóch miejscach przepuklinę więc chyba nie jest tak źle. umiech dziękuję za odpowiedzi i życzę wszystkim zdrowia i pogodnych świąt. Pozdrawiam


I wszystko byłoby super, oczywiście można żyć z przepukliną-jednak jeśli masz ucisk na rdzeń kręgowy to operacja jest konieczna. Sama byłam w takiej sytuacji. A konsekwencje na dłuższą mete są nieodwracane. Np. gdy ucisk jest na odcinku lędźwiowym można mieć niedowład nogi, opadającą stopę, i im dłużej zwleka się z operacją tym bardziej nie odwracalne są postępy ucisku. Tak samo jest z szyjnym, rwa barkowa jest straszna, niedowład ręki lub obu w zależności od rodzaju i miejsca ucisku. Jeżeli przepuklina jest neutralna to nie ma potrzeby operacji, ale są sytuacje których potem nie odwrócisz. Zdrowia życzę umiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 5
Dołączył: 15 Maja 2008r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 23 Gru 2017r. 19:45  
Cytuj
Właśnie borykam się z przepuklina neurochirurg zalecił spróbować rehabilitacji i powiem ze mi pomaga. Na rehabilitacje jeżdżę do Rzeszowa. Operacja nie jest rozwiązaniem.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 7
Dołączył: 19 Lis 2017r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 23 Gru 2017r. 20:23  
Cytuj
Lena to znaczy, że poddałaś się operacji?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 253
Dołączył: 18 Paź 2011r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 23 Gru 2017r. 21:54  
Cytuj
CYTAT
Właśnie borykam się z przepuklina neurochirurg zalecił spróbować rehabilitacji i powiem ze mi pomaga. Na rehabilitacje jeżdżę do Rzeszowa. Operacja nie jest rozwiązaniem.


W twoim wypadku zapewne nie.W moim przypadku rehabilitacja dawała skutek na miesiąc no i nie chciałam zostać kaleką w młodym wieku. A od operacji nic mnie nie boli, uprawiam sport, chodzę po górach a nie minął rok. Więc nie dla każdego rehabilitacja to rozwiązanie.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 253
Dołączył: 18 Paź 2011r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 23 Gru 2017r. 21:54  
Cytuj
CYTAT
Lena to znaczy, że poddałaś się operacji?

Tak umiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 339
Dołączył: 3 Paź 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 23 Gru 2017r. 22:19  
Cytuj
Kto operował i gdzie?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 7
Dołączył: 19 Lis 2017r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 24 Gru 2017r. 10:23  
Cytuj
Również interesuje mnie kto i gdzie operował? Zastanawiam się coraz bardziej nad operacją, gdyż leki nie padają a mam coraz większy problem z chodzeniem.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1552
Dołączył: 19 Paź 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 60%
ff
Wysłany: 24 Gru 2017r. 11:07  
Cytuj
No trudno, żeby leki pomogły ... zdegustowany

Tu jeśli może pomóc tylko terapia manualna, chociaż sprawa jest dosyć niepewna i może faktycznie być potrzebna ingerencja chirurgiczna.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1232
Dołączył: 3 Gru 2010r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 24 Gru 2017r. 11:40  
Cytuj
leki to pic na wodę jadłem garściami i pomagały tylko na chwile pól roku temu miałem w stw zabiegi i na razie jest super,operacja to już naprawdę ostateczność

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
f18
f18
f18
Posty: 25
Dołączył: 6 Kwie 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 27 Gru 2017r. 10:38  
Cytuj
Kilka kwestii chcialbym uscislic. Jesli chodziliscie na "rehabilitacje" (celowo napisalem w cudzyslowiu) polagajaca na naswietlaniu soluxem, laserem, czy lezeniu w polu magnetycznym to naprawde nie dziwcie sie, ze nie pomoglo. Duza czesc problemow ma mniejszy lub wiekszy zwiazek z szeroko pojetym siedzacym trybem zycia (praca, takze czas wolny)to w jaki sposob kwadransem lezenia na stole u terapeuty, czy przyjmujac kolejne dawki zabiegow fizykoterapeutycznych, tudziez lekow, chcecie odwrocic negatywne skutki badz co badz swoich bledow, popelnionych bardziej lub mniej swiadomie. Super zrobiony masaz, terapia manualna swietnie przygotuje i pomoze wrocic organizmowi na wlasciwe tory, ale bardzo ukierunkowane, regularne cwiczenia i zmiana nawykow i wzorcow ruchowych pomoze w perspektywie conajmniej kilkumiesiecznej pozbyc sie bolu kregoslupa.
Nieprawidlowe wzorce ruchowe, slabe miesie okolic kregoslupa moga powodowac tzw. przepukline, ale przepuklina nie musi od razu oznaczac bolu, pamietajcie od tym. I co z tego, ze operacyjnie ustabilizujemy przepukline. Za jakis czas podobny problem mamy niemal gwarantowany w innym segmencie kregoslupa. Powodem tego jest to, ze "leczylismy" objaw czyli przepukline a nie przyczyne, przez ktora przepuklina powstala. Niestety kazdy przypadek nalezaloby rozpatrywac osobno i nie ma jednej uniwersalnej recepty dla wszystkich.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 7
Dołączył: 19 Lis 2017r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 27 Gru 2017r. 20:38  
Cytuj
Czyli ćwiczenia... A co jak nie można żadnych ćwiczeń wykonywać?
Zmuszać swoje ciało do niepowtarzalnego cierpienia?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 3
Dołączył: 15 Gru 2017r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 27 Gru 2017r. 20:55  
Cytuj
f18 dobrze pisze, a dobry terapeuta dobierze indywidualnie to, co można/trzeba w danym momencie zrobić, aby było lepiej a nie gorzej.
Jeśli nie ma (bezwzględnych) wskazań do zabiegu operacyjnego to nie warto iść pod nóż.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
1 2 »
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Zdrowie i uroda »