NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Budowa i remonty »
Nowy Temat Odpowiedz
Fachowiec od listew MDF, Poszukiwany
Posty: 9
Dołączył: 12 Wrz 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 23 Lis 2017r. 07:39  
Cytuj
Potrzebuję fachowca do położenia listew przypodłogowych MDF, ok. 30 mb. Panele ułożone, ściany przygotowane, listwy kupione, ukośnica do cięcia jest.

Podajcie proszę jakiś namiar na sprawdzonego gościa, który potrafi to dobrze położyć i nie robi tego 1 raz, podocinać i wykończyć naprawdę elegancko żeby wszystko do siebie pasowało na 100% - bo "jako tako", to umiem zrobić samemu.

Dzięki i pozdrawiam

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 23 Lis 2017r. 07:39  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 87
Dołączył: 1 Sie 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 23 Lis 2017r. 17:44  
Cytuj
A gdzie takie listwy dostałeś, już takich nie widziałem ładnych pare lat w sprzedaży.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 212
Dołączył: 22 Gru 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 23 Lis 2017r. 19:36  
Cytuj
Listwy MDF kupisz w wiekszosci sklepów z panelami.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 249
Dołączył: 14 Wrz 2015r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 23 Lis 2017r. 20:37  
Cytuj
Ja własnie zakonczyłem kompleksowy remont mieszkania,wprawdzie listew MDF nie montował mi fachowiec (mega fachowiec) ale jak chcesz podam namiary i zapytaj.Kazdemu zycze takiego fachowca w remoncie.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 9
Dołączył: 12 Wrz 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 24 Lis 2017r. 08:00  
Cytuj
Witam, bardzo proszę podać namiary. Czy listwy położone są dobrze? Czy miejsca łączeń są dobrze wykończone? Dzięki wielkie i pozdrawiam.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1552
Dołączył: 19 Paź 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 60%
ff
Wysłany: 24 Lis 2017r. 08:58  
Cytuj
Pamiętajcie! Fachowiec tym lepszy i tym lepiej wykonana robota im mniejsze są oczekiwania i wiedza klienta!

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 305
Dołączył: 1 Kwie 2014r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 24 Lis 2017r. 09:26  
Cytuj
Co do łączeń. Listwy MDF lakierowane i montowane na miejscu:
nie da się uniknąć łączeń, one będą mniej lub bardziej widoczne w zależności od fachowca. Pytanie z jakiej odległości da się to łączenie dostrzec. Ładnie zrobione cięcie, uzupełnienie akrylem i podmalowanie (2,3 mm) farbą tą samą co daje producent to łączenie nie będzie się rzucało w oczy. Czasami z doświadczenia wiem, że lepsze jest zostawienie idealnego cięcia z uwzględnieniem kąta padania światła (okno) niż zaciapane farbą ( pod światło bardziej widać takie łączenie bo jest wypukłe. Mimo iż takie łączenie farbą jest fachowe. Najlepszym efektem jest montaż droższych listew poliuretanowych, klejonych, szpachlowanych a następnie malowanych u klienta czy to pędzlem czy natryskowo. Do cięć potrzebna jest profesjonalna ukośnica. Drugim problemem są nierówne podłogi, można to zniwelować poprzez szlifowanie dolnej części lub poprzez dodanie ćwierćwałka.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 305
Dołączył: 1 Kwie 2014r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 24 Lis 2017r. 09:30  
Cytuj
cena za położenie listew typu MDF to koszt minimum 12 zł (najtańsi fachowcy) do 16 i więcej w zależności od metrażu, stopnia trudności (przedpokoje, wiele kątów) i wysokości montowanych listew.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Budowa i remonty »