NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Inwestycje, zmiany, polityka i gospodarka »
Nowy Temat Odpowiedz
« 1 2 3 4 »
Wolne niedziele.. Nowa ustawa,
Posty: 1960
Dołączył: 3 Lip 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 24 Lis 2017r. 23:26  
Cytuj
Powinni rozwiązać ten problem inaczej - wprowadzić zapis do kodeksu pracy, że pracownikowi w handlu należy się co druga niedziela wolna. Wtedy sklepy byłby wciąż czynne w niedzielę, bo właściciele by sobie poradzili.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 24 Lis 2017r. 23:26  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 254
Dołączył: 12 Cze 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 25 Lis 2017r. 07:41  
Cytuj
CYTAT
Największymi przeciwnikami wolnych niedziel są ci, którzy sami w niedzielę nie pracują ale chcą się relaksować w niedzielę w centrach handlowych i nie stresować w sobotę, że czegoś nie kupili na niedzielny obiad.potluczony

Uważacie, że sprzedawcy to taka wasza współczesna służba.

A ja lubie sobie w niedziele razem z rodzinka pojsc do kina, czasem do teatru albo opery, poplywac kajakiem w Zwierzyncu, poogladac zwierzeta w zoo w Zamosciu, polazic po drzewach w parku linowym, poleciec na wycieczke nad morze, pozyczyc tam smochod i zwiedzic lokalne muzeum, zjesc dorsza i lody. A zima pojezdzic na nartach na fajnym stoku. Do wszystkiego potrzebni mi sa inni ludzie, ktorzy beda pracowac. Czasem wystarcza sami wlasciciele tych biznesow, ale przewaznie potrzebni sa pracownicy. Zebym ja z rodzina przyjemnie spedzil czas. Dlaczego to tylko sprzedawcow duzych sklepow obejmuje ta ustawa? To jest sprawiedliwosc? Jakis kaczy klakier wie?
Jak sprzedawcy nie pasuje praca w niedziele zawsze moze zmienic prace. Czy nie moze?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 8407
Dołączył: 17 Kwie 2016r.
Skąd: PiSLamaBad
Ostrzeżenia: 100%
ff
Wysłany: 25 Lis 2017r. 10:18  
Cytuj
CYTAT
wega - rozróżniasz służby mundurowe oraz służbę zdrowia od sprzedawców w sklepach?:szok:

To co piszesz nie ma sensu.


Na stacjach benzynowych oraz w kawiarniach i restauracjach nie pracują (jeszcze) mundurowi ani służba zdrowia.

Na świecie są dwa rodzaje ludzi: tacy którzy myślą, że rząd stara się działać w ich najlepszym interesie oraz tacy, którzy myślą - Nathan Fraser
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 8407
Dołączył: 17 Kwie 2016r.
Skąd: PiSLamaBad
Ostrzeżenia: 100%
ff
Wysłany: 25 Lis 2017r. 10:21  
Cytuj
CYTAT
Pracowałam w soboty i niedzielę i jest to strasznie beznadziejne. Wszyscy w pracy narzekali, że nie mamy weekendu. Jak pracodawca dawał nam wolne to np wtorek i czwartek. Tak nie powinno być. Bardzo dobrze, że sklepy będą zamknięte.



Nie masz obowiązku wybierania takiej pracy.

Na świecie są dwa rodzaje ludzi: tacy którzy myślą, że rząd stara się działać w ich najlepszym interesie oraz tacy, którzy myślą - Nathan Fraser
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 253
Dołączył: 18 Paź 2011r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 25 Lis 2017r. 11:02  
Cytuj
CYTAT
mlotekWeźcie pod uwagę tych ludzi którzy muszą w tym sklepie pracować w niedziele, bo takie osoby jak Wy musicie kupować ;) mlotek


Nikt do pracy nikogo nie zmusza, a zreszta na tygodniu te osoby maja wolne. Więc w czym problem? 7 dni ie pracuja. A ja pracuje 6 dni od poniedziałku do soboty włacznie i nie mam kiedy wyskoczyc żeby sobie zakupy zrobić, i nie mówie o chlebie czy mleku tylko np o butach bo sezon sie zbliża albo kurtce bo na zime nie mam. Co to za demokracja gdzie czlowieka zmusza się do tylu rzeczy jakich nas rządzący. Uprzywilejowana jest tylko niewielka część społeczeństwa. A reszta to co? Gorszy sort?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 449
Dołączył: 22 Cze 2011r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 25 Lis 2017r. 11:44  
Cytuj
z pracą w niedzielę jest podobnie jak z zabijaniem nienarodzonych dzieci (za zabijaniem są ci, którzy zdążyli się urodzić). tu również najwięcej ci krzyczą za pracującymi niedzielami, którzy nigdy nie pracowali w niedzielę.chytry

Ten sam kraj, ten sam język, ta sama historia. INNE MARZENIA.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 119
Dołączył: 15 Marz 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 25 Lis 2017r. 15:18  
Cytuj
Brawo piket.!!!! Najwięcej krzyczą ci co w niedzielę nie pracują. A może w drugą stronę niech wszystkie banki, urzędy i instytucje publiczne pracują 7 dni w tygodniu na dwie zmiany tak jak w markecie. Do tego nie ma 15.00 i zamykamy tylko trzeba zostać po godzinach i sprzątać po brudasach co nie umieją poszanowac ani czyjejś pracy ani towaru. Zobaczymy czy tak bardzo będzie się chciało pracować w niedzielę. Sklepy na tygodniu są czynne do 21-22 więc wypowiedź że nie można kupić kurtki po pracy jest śmieszna zwłaszcza że pracując w sobotę też ma się za nią dzień wolny na tygodniu.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1577
Dołączył: 20 Wrz 2012r.
Skąd: 37-450
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 25 Lis 2017r. 15:26  
Cytuj
CYTAT
z pracą w niedzielę jest podobnie jak z zabijaniem nienarodzonych dzieci (za zabijaniem są ci, którzy zdążyli się urodzić). tu również najwięcej ci krzyczą za pracującymi niedzielami, którzy nigdy nie pracowali w niedzielę.chytry


Krzyczą też ci co pracują w niedziele i w sobote i inne dni i różnie wypadnie z zakupami.

https://img5.dmty.pl//uploads/201511/1448366582_pi03yt_600.jpg
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 319
Dołączył: 11 Marz 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 25 Lis 2017r. 16:08  
Cytuj
CYTAT
z pracą w niedzielę jest podobnie jak z zabijaniem nienarodzonych dzieci (za zabijaniem są ci, którzy zdążyli się urodzić). tu również najwięcej ci krzyczą za pracującymi niedzielami, którzy nigdy nie pracowali w niedzielę.chytry


Pojęcia nie masz kto tu pisze, więc przestań bredzić.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 762
Dołączył: 15 Paź 2007r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 25 Lis 2017r. 16:31  
Cytuj
Obrazek

Dyskusja z fanatykami i ślepymi wyznawcami jest bezsensowna.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1110
Dołączył: 20 Maja 2012r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 25 Lis 2017r. 17:32  
Cytuj
"Niedzielna praca w g..no się obraca."

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
bzk
bzk
bzk
Posty: 900
Dołączył: 28 Kwie 2013r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 25 Lis 2017r. 17:39  
Cytuj
Do lena32
Tak jak napisalas ze nikt nikogo do pracy nie zmusza. Wiec jak nie masz czasu pujsc do sklepu na tygodniu to zrezygnuj z tej pracy. Bedziesz tez miala wolne dni tak jak sprzedawcy.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 187
Dołączył: 11 Paź 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 25 Lis 2017r. 18:43  
Cytuj
ciekawe co ze studentami ja studiowalam dziennie i we wszysytkie weekendy pracowalam bo tak chcialam w sklepie wlasnie. Do gastronomi nie chcialam isc

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 449
Dołączył: 22 Cze 2011r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 25 Lis 2017r. 18:48  
Cytuj
CYTAT
CYTAT
z pracą w niedzielę jest podobnie jak z zabijaniem nienarodzonych dzieci (za zabijaniem są ci, którzy zdążyli się urodzić). tu również najwięcej ci krzyczą za pracującymi niedzielami, którzy nigdy nie pracowali w niedzielę.chytry


Pojęcia nie masz kto tu pisze, więc przestań bredzić.

No to się wysiliłeś kolego.ok żaden konkret, tylko "uszczypliwość". a skąd wiesz kto tu pisze? może jestem tym co pracuje w niedzielę, a może tym co ma wolne i chcę aby jak najwięcej ludzi też miało wolne. wszystkie rozumy pozjadałeś?good wątpię.zaklopotany

Ten sam kraj, ten sam język, ta sama historia. INNE MARZENIA.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 8407
Dołączył: 17 Kwie 2016r.
Skąd: PiSLamaBad
Ostrzeżenia: 100%
ff
Wysłany: 25 Lis 2017r. 18:54  
Cytuj
W sondzie wygrywają zwolennicy otwartych sklepów. Jak ktoś nie chce pracować w niedzielę to niech poszuka takiej pracy, która tego nie wymaga. A jak ktoś jest zwolennikiem ustawy o zamykaniu sklepów to niech w niedziele do nich nie chodzi. To proste. Jeśli większość ludzi nie będzie chodziła do sklepów w niedzielę to tego sklepu nikt nie otworzy.
Tesco zrezygnowało z otwierania sklepu w nocy. Widocznie sie nie opłacało.

Na świecie są dwa rodzaje ludzi: tacy którzy myślą, że rząd stara się działać w ich najlepszym interesie oraz tacy, którzy myślą - Nathan Fraser
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2
Dołączył: 25 Lis 2017r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 25 Lis 2017r. 20:40  
Cytuj
Abyś mógł spędzić bardzo dobrą imprezę na koniec roku i zaoferować wiele prezentów swojej rodzinie, przyjaciołom, a zwłaszcza dzieciom, oferujemy Ci bardzo atrakcyjne oferty kredytowe.

manekovasvetlana100_(at)_gmail.com

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 3250
Dołączył: 12 Sty 2015r.
Skąd: stalowa
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 25 Lis 2017r. 20:51  
Cytuj
Jakie zamykanie Jędrek, nie otwieranie :-) Może gdy będziemy pracować po 10 godzin dziennie to byłoby wskazane, byłby rozwój gospodarczy i dużo zbędnych pieniędzy na obowiązkowe cotygodniowe spędzanie weekendu w galeriach.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 39
Dołączył: 14 Maja 2016r.
Skąd: Stalowa
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 25 Lis 2017r. 22:41  
Cytuj
CYTAT
CYTAT
mlotekWeźcie pod uwagę tych ludzi którzy muszą w tym sklepie pracować w niedziele, bo takie osoby jak Wy musicie kupować ;) mlotek


Nikt do pracy nikogo nie zmusza, a zreszta na tygodniu te osoby maja wolne. Więc w czym problem? 7 dni ie pracuja. A ja pracuje 6 dni od poniedziałku do soboty włacznie i nie mam kiedy wyskoczyc żeby sobie zakupy zrobić, i nie mówie o chlebie czy mleku tylko np o butach bo sezon sie zbliża albo kurtce bo na zime nie mam. Co to za demokracja gdzie czlowieka zmusza się do tylu rzeczy jakich nas rządzący. Uprzywilejowana jest tylko niewielka część społeczeństwa. A reszta to co? Gorszy sort?


Po pracy w sobotę wyskocz, albo zakupy online
Pozdr ;)

W 1968 wystarczyło kilka Mhz żeby posłać rakietę na księżyc, teraz potrzeba Pentium 4 3.0 Ghz żeby odpalić Viste...
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2790
Dołączył: 3 Gru 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 25 Lis 2017r. 22:54  
Cytuj
Popieram wolne niedziele od handlu.

"Unikajcie wszystkiego, co ma choćby pozór zła" (1 Tes 5, 22)
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 8407
Dołączył: 17 Kwie 2016r.
Skąd: PiSLamaBad
Ostrzeżenia: 100%
ff
Wysłany: 25 Lis 2017r. 23:13  
Cytuj
CYTAT
Jakie zamykanie Jędrek, nie otwieranie :-) Może gdy będziemy pracować po 10 godzin dziennie to byłoby wskazane, byłby rozwój gospodarczy i dużo zbędnych pieniędzy na obowiązkowe cotygodniowe spędzanie weekendu w galeriach.


Chcesz Madziu to pracuj. Twój wybór. Ja ci nie nakazuje ani nie zabraniam. Twój wybór.

Na świecie są dwa rodzaje ludzi: tacy którzy myślą, że rząd stara się działać w ich najlepszym interesie oraz tacy, którzy myślą - Nathan Fraser
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
uwe
uwe
uwe
Posty: 28
Dołączył: 26 Lis 2017r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 26 Lis 2017r. 00:38  
Cytuj
Mam nadzieję ,że ustawa nie dotyczy małych sklepów , które w większości są w rękach polaków. A zyski wypracowane przez zagraniczne sieci handlowe wiadomo ,gdzie wędrują... więc jeśli ustawodawca miał na celu wzmocnienie pozycji małego handlu to jestem zwolennikiem w przeciwnym razie mija się to z celem...

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 319
Dołączył: 11 Marz 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 26 Lis 2017r. 08:59  
Cytuj
CYTAT
Mam nadzieję ,że ustawa nie dotyczy małych sklepów , które w większości są w rękach polaków. A zyski wypracowane przez zagraniczne sieci handlowe wiadomo ,gdzie wędrują... więc jeśli ustawodawca miał na celu wzmocnienie pozycji małego handlu to jestem zwolennikiem w przeciwnym razie mija się to z celem...


Po pierwsze "Polaków", a nie "polaków". Skoro taki z ciebie patriota, powinieneś to wiedzieć.

Ustawa nie dotyczy małych sklepów, gdzie będzie sprzedawał właściciel, pod warunkiem, że sklep nie jest "w sieci". Czyli jeśli to sieciówka typu Żakba, abc to będzie zamknięty nawet jeśli sprzedawać będzie właściciel.

Na Węgrzech wprowadzono takie rozwiązanie i obecnie się z niego wycofują, bo ta ustawa zamiast pomóc, zaszkodziła małym sklepom.

Poczytaj o tym http://www.portalspozywczy.pl/handel/wiadomosci/prch-zakaz-handlu-w-niedziele-wplynie-negatywnie-na-male-sklepy,151655.html

CYTAT
Podobny trend społeczny uaktywnił się na Węgrzech, tuż po wprowadzeniu zakazu handlu w niedziele w marcu 2015 roku. Węgrzy przyzwyczaili się do robienia zakupów w sklepach, które oferowały im największy wybór, a przy tym najniższe ceny. Podobnie jak w Polsce, zakupy w małych osiedlowych sklepach - głównie ze względu na koszty - traktowano jako ostateczność.

Zamknięcie wielkopowierzchniowych sklepów w jeden dzień w tygodniu spowodowało ogromną mobilizację Węgrów do robienia w nich zakupów na zapas - obroty wielkopowierzchniowych sklepów spożywczych wzrosły o ok. 24 proc. w czwartki i 21 proc. w piątki.

- Wzmożony ruch w dni poprzedzające zamknięte niedziele wymusił konieczność dopasowania się dużych sklepów do potrzeb klientów. Wiele sieci handlowych wydłużyło godziny pracy w tygodniu, szczególnie w piątki i soboty, co miało na celu z jednej strony rozłożenie natężenia ruchu, z drugiej umożliwienie realizacji zakupów nawet w późnych godzinach nocnych w soboty. Duże sklepy spożywcze poszły jeszcze o krok dalej - w wydłużonych godzinach funkcjonowania wprowadzały liczne promocje i obniżki cen, pozbawiając tym samym jakiejkolwiek konkurencyjności małe, osiedlowe sklepy. Dłuższe godziny otwarcia, bardzo atrakcyjne ceny i dodatkowe promocje wyrobiły w mieszkańcach Węgier nowy nawyk - robienia zakupów na zapas - mówi Radosław Knap, dyrektor generalny Polskiej Rady Centrów Handlowych.

Jednym z powodów wprowadzenia zakazu handlu na Węgrzech była potrzeba wsparcia działalności małych rodzinnych firm. Sklepy o powierzchni handlowej nieprzekraczającej 200 metrów kwadratowych mogły być otwarte poza regularnym okresem zamykania sklepów w niedziele, jeśli były obsługiwane przez właściciela sklepu lub członka rodziny.

Niestety nowe zwyczaje zakupowe Węgrów doprowadziły do sytuacji zupełnie odwrotnej od zakładanej. W efekcie kupowania jedzenia na zapas, małe sklepy, które mogły być otwarte w niedziele, zaczęły plajtować na niespotykaną skalę. Podczas gdy średnia liczba zamykanych rodzinnych sklepów wynosiła ok. tysiąca rocznie, to w trakcie obowiązywania zakazu zamknięto ich około 5 tysięcy."

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 459
Dołączył: 4 Maja 2017r.
Skąd:
Konto zawieszone
ff
Wysłany: 26 Lis 2017r. 12:26  
Cytuj

Ja uważam że sklepy powinny być czynne 7 dni w tygodniu, a ich pracownicy opłacani stosownie do nakładu pracy.


Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 180
Dołączył: 28 Lut 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 26 Lis 2017r. 15:00  
Cytuj
Rząd i,, politycy''powinni zająć się tym aby w kraju było gdzie pracować i za pracę każdy powinien dostawać BARDZO DOBRE PENSJE. Od tego trzeba zacząć!!! A co ta ustawa da? Czas pokaże.
Jeśli o mnie chodzi sklepy niech będą otwarte, ale warunek dobra zapłata za czas spędzony w pracy. I taką ustawę powinni wprowadzić. Ja pracuje w soboty i niedziele ale jako muzyk zarabiam przyzwoite pieniądze i nie mam zamiaru zrezygnować z tej pracy. Jeśli sprzedawca w sklepie by dostał dodatkowe solidne wynagrodzenie pewnie chętnie by poszedł do pracy. Bo najniższa krajowa już wystarcza na ledwo dwa tygodnie. Tym się,, rząd pełen,, polityków '' '' nie zajmie a powinien. Jaki jest rynek pracy w St. Woli? Czyli kilka zakładów aluminiowych gdzie trzeba pracować w światki, piątki i niedzielę i aby zarobić solidnie to nadgodziny trzeba rypac. Jest Huta która siorpie i tak jak do elektrowni to ciężko się zatrudnić. O mniejszych i innych wyzyskiwaczach w mieście i okolicy się nie będę rozpisywał bo wszędzie najniższa krajowa a bonusy w kieszeń, a później lament że emerytura słabo naliczona. Jeśli rynek pracy by był duży to każdy by szukał pracy godnej dla siebie, aby się rozwijać i zarabiać godziwe pieniądze a jest jak jest i brak wyboru wykorzystują pracodawcy. Nie jestem za tą ustawą mimo że w niedzielę do sklepów nie chadzam czesto jak inni. Dzisiaj nie idę mimo że bym piwko wypił a nie mam.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 459
Dołączył: 4 Maja 2017r.
Skąd:
Konto zawieszone
ff
Wysłany: 26 Lis 2017r. 19:30  
Cytuj

@ rock

O tym właśnie mówię.
Nie że wyzysk 7 dni w tygodniu lub 6 dni w tygodniu (bo zakaz handlu w niedzielę), i jeszcze dziękuj że wogóle masz pracę. Tylko praca powinna być dostępna dla każdego, za przyzwoite pieniądze.

P.S. Polska jest państwem świeckim, a więc laickiem, i moim zdaniem zakazu handlu w niedzielę być nie powinno.
Jeżeli ktoś uważa że handel w niedzielę to grzech, to niech nie robi zakupów w niedzielę.


Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
« 1 2 3 4 »
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Inwestycje, zmiany, polityka i gospodarka »