NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Budowa i remonty »
Nowy Temat Odpowiedz
Budowa Kominka , polecacie kogoś ??
M83
M83
M83
Posty: 18
Dołączył: 14 Cze 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 30 Lis 2017r. 21:18  
Cytuj
Witam poszukuje ekipy do postawienia kominka wraz z kominem. Może macie już jakieś doświadczenia w tym temacie ?? Na co zwracać uwagę itp.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 30 Lis 2017r. 21:18  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 339
Dołączył: 11 Sty 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 1 Gru 2017r. 10:14  
Cytuj
Polecam firmę z Rozwadowa, Ciepły Dom, sklep mają obok Drew-Panel. Budowali u mnie kominek 9 lat temu, wraz z kominem. Wszystko działa jak powinno, nic nie pęka, nie rozpada się. Kominiarz był ostatnio czyścić komin, stwierdził że nie ma czego czyścić. Polecam.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 35
Dołączył: 16 Marz 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 1 Gru 2017r. 15:49  
Cytuj
http://www.kominkikuras.pl/

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
M83
M83
M83
Posty: 18
Dołączył: 14 Cze 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 3 Gru 2017r. 09:53  
Cytuj
dzięki za odpowiedzi zawsze to coś.. szukając w necie w naszym regionie nie ma za dużo specjalistów a partaczy nie brakuje.. dwa pytania w temacie i wiesz z kim rozmawiasz

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 384
Dołączył: 9 Wrz 2009r.
Skąd: RST-LU
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 3 Gru 2017r. 16:32  
Cytuj
CYTAT
Polecam firmę z Rozwadowa, Ciepły Dom, sklep mają obok Drew-Panel. Budowali u mnie kominek 9 lat temu, wraz z kominem. Wszystko działa jak powinno, nic nie pęka, nie rozpada się. Kominiarz był ostatnio czyścić komin, stwierdził że nie ma czego czyścić. Polecam.


wspomniana ekipa robiła kominek sąsiadowi jak zobaczyłem efekt końcowy, to u mnie już nie robili... a jeśli nie było co czyścić to raczej zasługa materiału jakim palisz ...

Przed postawieniem zastanów się czy:

- sam kominek
- kominek i nadmuchy
- kominek i płaszcz wodny

każde z powyższych to inny poziom kosztów, inny wkład ( ilość kW ), sposób budowy ( ale nieznacznie ).

Tutaj jest masa różnych czynników które trzeba wziąć pod uwagę, po wybraniu którejś z opcji..., polecam czytać fora ( ale bez przesady bo tam też jest masa bajkopisarzy ) a przede wszystkim pooglądać na żywo u ludzi którzy mają.

Ja mam z nadmuchami 4 lata
salon + 4 pokoje i powiem, że jak rozchajcuje w kominku to 0,5 h i już ciepło w każdym pokoju, dmuchawa z baypasem więc nawet przy braku zasilania można palić.
średnio 6 m3 drewna na cały sezon kominkowy ( październik - kwiecień )palone niemal codziennie. Drewno twarde ( grab - buk - akacja ) inne nie warte uwagi i suche ( nie brudzi tak szyby )
koszt całości ok 15000 ( na gotowo z wkładem kominowym -ceramicznym ), płaszcz wodny będzie drożej

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
M83
M83
M83
Posty: 18
Dołączył: 14 Cze 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 4 Gru 2017r. 09:33  
Cytuj
A jakiej mocy masz kominek? No ja też planuje z nadmuchem bo z płaszczem wodnym będzie za dużo zabawy.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 384
Dołączył: 9 Wrz 2009r.
Skąd: RST-LU
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 4 Gru 2017r. 16:21  
Cytuj
CYTAT
A jakiej mocy masz kominek? No ja też planuje z nadmuchem bo z płaszczem wodnym będzie za dużo zabawy.


Uniflam 15kW.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Budowa i remonty »