NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Ginekolog i poród »
Nowy Temat Odpowiedz
1 2 3 4 »
Rak piersi po antykoncepcji hormonalnej?, 20% zwiększa ryzyko zachorowania
Posty: 2790
Dołączył: 3 Gru 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 8 Gru 2017r. 07:51  
Cytuj
Trudno jest zrozumieć zdrowe kobiety, które biorą tabletki, które przecież mają tak duży wpływ na ich zdrowie.

20% zwiększa się ryzyko raka piersi!


CYTAT
Z najnowszych badań wynika, że kobiety stosujące antykoncepcję hormonalną, są bardziej narażone na zachorowanie na raka piersi. Test przeprowadzono w Danii na grupie 1,8 miliona kobiet. Trwał on 11 lat. Wyniki nie są zbyt optymistyczne. Okazało się, że panie, które stosują antykoncepcję hormonalną, mają o 20% wyższe ryzyko zachorowania na raka piersi.
https://kobieta.onet.pl/zdrowie/antykoncepcja-hormonalna-moze-zwiekszac-ryzyko-raka-piersi/rdwwtf5

Dziewczyny, czy dalej będziecie się truły?

"Unikajcie wszystkiego, co ma choćby pozór zła" (1 Tes 5, 22)
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 8 Gru 2017r. 07:51  
Cytuj

"Unikajcie wszystkiego, co ma choćby pozór zła" (1 Tes 5, 22)
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 4999
Dołączył: 20 Lut 2009r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 8 Gru 2017r. 08:10  
Cytuj
Lecz się człowiwku. Na początku byłeś chłopem, teraz piszesz jako kobieta, ale nieważne. Conw zamian,kalendarzyk??

"Są tylko trzy prawdziwe sporty: Walki byków, wspinaczka, motorsport, a reszta to tylko gry". - Ernest Hemingway.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 223
Dołączył: 14 Lip 2010r.
Skąd: Stalówka
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 8 Gru 2017r. 08:12  
Cytuj
Świata nie zbawisz... Powszechnie wiadomo że palenie papierosów zwiększa wielokrotnie ryzyko zachorowania na wiele różnych nowotworów, a ludzie jak palili tak palą i nie rzucają z tego powodu. Więc wątpię że ktoś odstawi tabletki.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 4999
Dołączył: 20 Lut 2009r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 8 Gru 2017r. 08:37  
Cytuj
Najwięcej osób zabijają samochodowy. Zabrońmy ich używania

"Są tylko trzy prawdziwe sporty: Walki byków, wspinaczka, motorsport, a reszta to tylko gry". - Ernest Hemingway.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2790
Dołączył: 3 Gru 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 8 Gru 2017r. 08:37  
Cytuj
Jestem normalnym facetem troszczącym się również o zdrowie kobiet.

Sam tzw. kalendarzyk nie jest polecany, ale metoda objawowo-termiczna już tak. i jest bardzo skuteczna.

Wiem, że świata nie zbawię, ale może chociaż jedną osobę ...

Wiele osób rzuca palenie ...

Warto, żebyście wiedziały, a i tak zrobicie co będziecie chciały,
bo jak mówi Św. Paweł:
"Wszystko mi wolno, ale nie wszystko przynosi korzyść."

Mądre używanie samochodu może ograniczyć śmiertelność, a tabletki hormonalne mają cały czas szkodliwe działanie.

"Unikajcie wszystkiego, co ma choćby pozór zła" (1 Tes 5, 22)
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 4999
Dołączył: 20 Lut 2009r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 8 Gru 2017r. 08:49  
Cytuj
Rsta 3-4 tygodnie temu byłaś kobietą. Zdecyduj się. Administrator mógłby się tym zainteresować. Gender jeden.

"Są tylko trzy prawdziwe sporty: Walki byków, wspinaczka, motorsport, a reszta to tylko gry". - Ernest Hemingway.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 246
Dołączył: 28 Lis 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 8 Gru 2017r. 09:00  
Cytuj
[cytat]Jestem normalnym facetem troszczącym się również o zdrowie kobiet.

Sam tzw. kalendarzyk nie jest polecany, ale metoda objawowo-termiczna już tak. i jest bardzo skuteczna.

Wiem, że świata nie zbawię, ale może chociaż jedną osobę ...

Wiele osób rzuca palenie ...

Warto, żebyście wiedziały, a i tak zrobicie co będziecie chciały,
bo jak mówi Św. Paweł:
"Wszystko mi wolno, ale nie wszystko przynosi korzyść."

Przepraszam za szczerość ale Ty nie jesteś normalny...
Jesteś popie..... głosząc te wszystkie swoje herezje...
Ludzie mogą żyć inaczej niż Ty. Wierzyć w inne wartości, religię..Ty widzisz tylko jedną i próbujesz wszystkich na nią sprowadzić.
Jestem kobietą i będę decydować o swoim zdrowiu i życiu ja sama. Nie Ty...
Ewentualne pretensje będę mieć tylko do siebie.
A Ty zajmij się czymś pożytecznym...

Jes­tem Ko­bietą niczy­jego ser­ca...za sil­na by być z kimś, za słaba by być samą, za wyb­redna by brać to co od ręki mi dają...
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2790
Dołączył: 3 Gru 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 8 Gru 2017r. 09:17  
Cytuj
BLADIR, wystarczy, że ktoś powie Ci prawdę i już go nazywasz nienormalnym?

Aż tak bardzo prawda w oczy kole?

Jeżeli naukowcy o tym ostrzegają, to warto się nad tym zastanowić.
Ja nikomu niczego nie zakazuję, a tylko pokazuję konsekwencje ...

Jak przyjdzie choroba, to może być już za późno ...

"Unikajcie wszystkiego, co ma choćby pozór zła" (1 Tes 5, 22)
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 108
Dołączył: 16 Wrz 2015r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 8 Gru 2017r. 12:03  
Cytuj
"Przypuszcza się. iż długotrwałe, trwające 10 lat i dłużej, stosowanie antykoncepcji hormonalnej może zwiększać ryzyko zachorowania na nowotwory, szczególnie raka piersi oraz raka szyjki macicy. Ryzyko zwiększa się w przypadku rozpoczęcia antykoncepcji przed 25 rokiem życia oraz przed pierwszą ciążą. Nie wszystkie syntetyczne hormony działają jednak jednokierunkowo. Zaobserwowano korzystny wpływ dwuskładnikowej tabletki antykoncepcyjnej np. na nienowotworowe schorzenia gruczołu sutkowego. U kobiet stosujących hormony rzadziej występuje rak błony śluzowej macicy oraz jajnika. Uważa się także, że antykoncepcja hormonalna, prawdopodobnie poprzez zmniejszanie produkcji kwasów żółciowych, zmniejsza ryzyko raka jelita grubego, okrężnicy i odbytnicy."
http://www.forum(...)y/6432/2

Są dobre i złe strony. W przypadku zespołu policystycznych jajników bez kuracji tabletkami hormonalnymi się nie obejdzie inaczej zajście w ciąże w przyszłości będzie praktycznie niemożliwe.

A tak poza tym uprasza się mężczyzn o nie wtrącanie się w kobiece ciało bez ich zgody. To samo tyczy się całego rządu!

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2790
Dołączył: 3 Gru 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 8 Gru 2017r. 13:31  
Cytuj
Corona, jeżeli już onet o tym pisze, to sprawa musi być poważna.

Zauważ, że ja nie piszę negatywnie o używania tabletek hormonalnych do celów leczniczych tylko do celów wyłącznie przyjemnościowych wynikających z braku poszanowania swojego ciała.

Właśnie biorąc te tabletki i rozkładając nogi dajecie facetom prawo dysponowania swoim ciałem ...

"Unikajcie wszystkiego, co ma choćby pozór zła" (1 Tes 5, 22)
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 455
Dołączył: 9 Wrz 2016r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 8 Gru 2017r. 13:41  
Cytuj
Promujesz chescijanskie podeście do życia i Każda nowinka ze świata nauki która nie jest potwierdzona , jest twoja wymówka do napisania jak bardzo coś jest złego , potwierdzić to nie sprawdzonymi wiadomościami oraz obrócić kobiety żeby nie zastosowały bo będzie rak... bardzo pięknie podejście do sprawy
To tak jak kościół zawsze straszył i straszy diabłem... od wieków wczesnego katolicyzmu
Dla ciebie to już za późno na co kolowiek... a do nieba napewno nie pójdziesz

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 108
Dołączył: 16 Wrz 2015r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 8 Gru 2017r. 13:52  
Cytuj
Akurat Onet nie jest dla mnie stroną na której można polegać. W dużej mierze jest to serwis plotkarski.

Niektóre zamężne kobiety stosują taką antykoncepcję bo nie chcą mieć dzieci, a to nie znaczy, że dają komu popadnie...

PS. "rozkładanie nóg" w celach przyjemnościowych również jest indywidualną sprawą kobiety. Jej pusia- jej sprawa. Do tego sex ma właśnie być przyjemnością i nie ma nic wspólnego z brakiem poszanowania swojego ciała.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 980
Dołączył: 11 Lis 2012r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 8 Gru 2017r. 13:53  
Cytuj
Ooooooo tak i znowu wszech wiedzacy i wyznaczajacy kierunek zycia wszystkim ludziom. Czlowiek ktory jedynie swoje zasady uznaje za dobre i oczywiscie jak dla niego dobre to i dobre dla wszystkich. Mistrz pisania na tematy które go nie dotycza, czsami mi sie wydaje że jest bardziej święty niż papież. Osoba ktora mowi nam jak mamy współżyc. Mam rade, jak chcesz pokazac jakim wielkim jestes katolikiem to zamiast zajmowac sie dyniami, znakami, i antykoncepcja, lepiej pomóż cierpiacemu, nakarm glodnego, wspomóż biednego. Nie chodzi mi tu o modlitwe,bo za to chleba sobie nikt nie kupi, tylko o realna pomoc.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2790
Dołączył: 3 Gru 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 8 Gru 2017r. 14:05  
Cytuj
wopin, do nieba prowadzi droga stroma i kręta, czasami trzeba iść pod prąd tym co zbiegają z góry z niewłaściwie pojętą wolnością.
Nikogo nie straszę, a tylko piszę o konsekwencjach ...

Corona, masz dużo racji, bo nie można uogólniać, ale coraz więcej kobiet zaczyna współżycie poza małżeństwem co jest bardzo smutne, że dla swojego męża nie mają już tego daru jakim jest dziewictwo ...

b.l.u.e., nie jestem idealny, też mam swoje ułomności, pomagam również potrzebującym, głodnym, cierpiącym i bezdomnym.
Pomoc należy się dla ciała i dla ducha.


Moje podejście do życia nie zmienia faktu naukowego na szkodliwość działania tych tabletek ...

"Unikajcie wszystkiego, co ma choćby pozór zła" (1 Tes 5, 22)
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 108
Dołączył: 16 Wrz 2015r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 8 Gru 2017r. 14:08  
Cytuj
załamujesz mnie tym darem dziewictwa...

Pan i władca mąż ma przecież dostać "czystą" kobietę...

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 246
Dołączył: 28 Lis 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 8 Gru 2017r. 14:26  
Cytuj
Corona, masz dużo racji, bo nie można uogólniać, ale coraz więcej kobiet zaczyna współżycie poza małżeństwem co jest bardzo smutne, że dla swojego męża nie mają już tego daru jakim jest dziewictwo...


Wiesz, jaki jest Twój problem....i dlaczego piszesz te wszystkie głupoty...???
Nie bzykasz....Innego wytłumaczenia dla tych durnych Twoich wpisów....nie ma.

Jes­tem Ko­bietą niczy­jego ser­ca...za sil­na by być z kimś, za słaba by być samą, za wyb­redna by brać to co od ręki mi dają...
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1232
Dołączył: 3 Gru 2010r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 8 Gru 2017r. 16:54  
Cytuj
coś nie doczytałeś:0

http://zdrow(...)00001513

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 53
Dołączył: 12 Kwie 2017r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 8 Gru 2017r. 16:58  
Cytuj
CYTAT
wopin, do nieba prowadzi droga stroma i kręta, czasami trzeba iść pod prąd tym co zbiegają z góry z niewłaściwie pojętą wolnością.
Nikogo nie straszę, a tylko piszę o konsekwencjach ...

Corona, masz dużo racji, bo nie można uogólniać, ale coraz więcej kobiet zaczyna współżycie poza małżeństwem co jest bardzo smutne, że dla swojego męża nie mają już tego daru jakim jest dziewictwo ...

b.l.u.e., nie jestem idealny, też mam swoje ułomności, pomagam również potrzebującym, głodnym, cierpiącym i bezdomnym.
Pomoc należy się dla ciała i dla ducha.


Moje podejście do życia nie zmienia faktu naukowego na szkodliwość działania tych tabletek ...


Ty to poważnie piszesz czy jaja se robisz ?
Bo z tą ułomnością Twoją to już pojechałeś, ale to było przynajmniej prawdziwe.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2186
Dołączył: 7 Kwie 2010r.
Skąd: z 2irlandii:-) tuska
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 8 Gru 2017r. 17:37  
Cytuj
CYTAT

Jestem kobietą i będę decydować o swoim zdrowiu i życiu ja sama. Nie Ty...
Ewentualne pretensje będę mieć tylko do siebie.
A Ty zajmij się czymś pożytecznym...



No tak ale w razie W za czyje pieniądze będziesz się leczyć za nasze czy za swoje??

"Naród, który zabija(abortuje)własne dzieci, jest narodem bez przyszłości"
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 246
Dołączył: 28 Lis 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 8 Gru 2017r. 18:34  
Cytuj
CYTAT
CYTAT

Jestem kobietą i będę decydować o swoim zdrowiu i życiu ja sama. Nie Ty...
Ewentualne pretensje będę mieć tylko do siebie.
A Ty zajmij się czymś pożytecznym...



No tak ale w razie W za czyje pieniądze będziesz się leczyć za nasze czy za swoje??


A co Cię interesuje to jak będę się leczyć? Pracuję, płacę składki... mogę leczyć się na koszt państwa.
Piętnaście lat zapieprzam...a do lekarza chodzę na NFZ raz na rok/ewentualnie rzadziej...Opieka zdrowotna należy mi się jak psu-buda, podobnie jest w przypadku zwykłego Kowalskiego...
Moje ciało to moja sprawa. Ja decyduje o nim i ponoszę ewentualne konsekwencje moich decyzji...
Do Twoich decyzji się nie wtrącam i nie interesuje mnie jak się leczysz...i za czyje.

Jes­tem Ko­bietą niczy­jego ser­ca...za sil­na by być z kimś, za słaba by być samą, za wyb­redna by brać to co od ręki mi dają...
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 6
Dołączył: 23 Maja 2017r.
Skąd:
Konto zawieszone
ff
Wysłany: 8 Gru 2017r. 21:11  
Cytuj
no dokladnie przeciez to ja place zawsze za swoje wybory i innej opcji nie ma ;/ zreszta sory, ale niektorzy sa skazani na antykoncepcje hormonalna. szkoda ze nie mowi sie od razu o jej dobrych stronach. mi jakos "domowe" sporoby nie pomagaly uporac sie z krwotokami miesiaczkowymi i potwornymi bolami. gdyby nie wkładka hormonalna levosert raczej nie dalabym rady przetrwac calych 7 dni okresu w dodatku w kazdym mscu... ale co o tym moze wiedziec facet

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2790
Dołączył: 3 Gru 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 8 Gru 2017r. 21:42  
Cytuj
Masz rację BLADIR - ja nie bzykam - ja celebruję współżycie z żoną ... umiech


Kolejny przykład i potwierdzenie na innym portalu, że tabletki antykoncepcyjne w zależności od tego, jak długo kobiety je zażywają mogą zwiększyć ryzyko zachorowania na raka piersi nawet o 38 procent, wynika to z najnowszych badań naukowców z Uniwersytetu w Kopenhadze, którzy przebadali 1,8 miliona kobiet z Danii w wieku poniżej 50 lat.


https://www.wprost.pl/zycie/10091142/najnowsze-badania-antykoncepcja-hormonalna-zwieksza-zachorowalnosc-na-raka-o-38-proc.html

"Unikajcie wszystkiego, co ma choćby pozór zła" (1 Tes 5, 22)
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 428
Dołączył: 18 Sty 2014r.
Skąd:
Konto zawieszone
ff
Wysłany: 8 Gru 2017r. 22:44  
Cytuj
A nie pomyśleliście,że skoro Rsta ma żonę to rozbieżność w jego płci wynikać może z tego,że oboje korzystają z jednego konta?cool girl Zachowajcie pewien poziom i nie obrzucajcie się inwektywami.Forum to nie rynsztok.Co z Waszym szacunkiem dla drugiego człowieka? Fajnie,że Rsta napisał o tym raku i antykoncepcji,ale to co zrobicie z tą informacją zależy od Was samych.Jedni dalej będą łykać tabsy a inni przestaną. Macie swój rozum i wolną wolę a każdy medal ma dwie strony. Nikt Wam niczego narzucić nie może umiech Dla rozładowania napięcia proponuję poczytać atlas kotów ha ha (taki żarcik oczywiście).
P.s Bardzo podoba mi się się stwierdzenie,że Rsta nie bzyka tylko celebruje.Bardzo ładne stwierdzenie. Jedynie z tą czystością kobiety i trzymaniem cnoty do ślubu pojechałeś.Pozdrawiam i życzę mniej nerwów a więcej uśmiechu na twarzy good

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 4
Dołączył: 24 Marz 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 9 Gru 2017r. 13:26  
Cytuj
Te rewelacje to pewnie od amerykańskich naukowców. jezyk
Antykoncepcję ze względów zdrowotnych stosuję prawie 30 lat, zaczęłam przed urodzeniem pierwszego dziecka i jakiś zmian na gorsze nie zauważyłam. Wystarczy jak każde leczenie robić to z głową i pod nadzorem dobrego specjalisty.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1444
Dołączył: 18 Lip 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 60%
ff
Wysłany: 9 Gru 2017r. 15:41  
Cytuj
CYTAT
Masz rację BLADIR - ja nie bzykam - ja celebruję współżycie z żoną ... umiech


Kolejny przykład i potwierdzenie na innym portalu, że tabletki antykoncepcyjne w zależności od tego, jak długo kobiety je zażywają mogą zwiększyć ryzyko zachorowania na raka piersi nawet o 38 procent, wynika to z najnowszych badań naukowców z Uniwersytetu w Kopenhadze, którzy przebadali 1,8 miliona kobiet z Danii w wieku poniżej 50 lat.


https://www.wprost.pl/zycie/10091142/najnowsze-badania-antykoncepcja-hormonalna-zwieksza-zachorowalnosc-na-raka-o-38-proc.html


Matko moja,to Ty ołtarz masz żeby celebrować współżycie?umiech

"Jeden tam tylko jest porządny człowiek:prokurator;ale i ten,prawdę mówiąc,świnia"-Mikołaj Gogol
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
1 2 3 4 »
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Ginekolog i poród »