Zaloguj się !
NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Praca »
« 1 2 3
Praca za godne wynagrodzenie,
uwe
uwe
uwe
ff
Wysłany: 20 Sty 2018r. 22:55  
CYTAT
CYTAT
Ja pie... on mówi o godnych pieniądzach , o takich że chce mieszkać sam a nie z mamusią (bez urazy dla mam) umiechwyjśc z dziewczyną w weekend do baru pubu coś zjeść lub z rodziną to tak wiele ? to teraz zobacz sobie ile kosztuje wynajęcie kawalerki... 3 lata temu płaciłem jakies 650 zł plus wszystkie rachunki , a teraz wynajmuje 3 pokoje więc niewiem po ile chodzą kawalerki ale za 3 pokoje płacę dwa razy tyle . Z miłą chęcia chciałbym zostać specjalistą ,ale mam rodzinę na utrzymaniu , po pracy nie mogę się p..ąć browara i siąść np nad photoshopem javą c++ lub czymś podobnym bo zwycznajnie nie mam siły i czasu (dodatkowe nadgodzinyżeby wiązać jakoś koniec z końcem)dochodzą do tego jeszcze obowiązki domowe a jak się było młodym to się miało siano w głowie i olewało naukę a czy to oznacza że teraz mamy wegetować bo nie jestem specjalistą??w pracy zrobiłem wszystkie szkolenia które były dostępne np: wózek suwnica ... nie walę w .ujaaa robię to co do mnie należy plus jeśli ktoś prosi o nadgodziny to robię .kilkakrotnie byłem kulturalnie po podwyżkę Tylko żona i dziecko mnie tu trzyma , gdybym znał lpiej język juz dawno bym wyjechał i szukał mieszkania za granicą ,bo do samej pracy z zakwaterowaniem miałem multum propozycji .Nigdy w życiu jeszcze nie byłem tak sfrustrowany jak będąc tutaj w Polsce , nie stac mnie nawet na nowe spodnie !!! z promocjii ;)

Człowiek się uczy całe życie. Ale Ty chyba jeden etap edukacji przespałeś w swoim życiu. Jeśli skończyłeś szkoły - i twierdzisz, że nic nie umiesz. No to kolego ... tak się nie da. To oznacza, że jeśli zmarnowałeś czas na naukę, to teraz musisz ponieść tego konsekwencje. Co myślisz, że będziemy Cie utrzymywać? A z jakiej racji?

Podejrzewam, że lat temu kilka/kilkanaście kiedy Ty wolałeś "p...ąć browara" - ja odrabiałem lekcje!
Tak napisałem że olałem naukę ale mam zdaną maturę (z wosu;) jeśli o to ci chodzi , nawet byłem chwile na studiach ale zamarzył mi się zachód i szybki zarobek , poznałem dziewczynę obecną żonę z która mam dziecko. Bardzo jest krzywdzące to co piszesz , ale nie dziwie sie w tym kraju chamów nie brakuje ... w którym miejscu piszę że nic nie umiem? Gdzie ja tu piszę żebyś mnie utrzymywał albo ktokolwiek inny? Gdzie twierdzę że nic nie umiem. odkąd zrezygnowałem ze studiów utrzymuje siebie i rodzinę na własną ręke . Sorry ale szkoła która skończyłeś nie nauczyła cię ani empatii ani zrozumienia drugiego człowieka ani czytania ze zrozumieniem...

Prywatna wiadomość 

uwe
uwe
uwe
ff
Wysłany: 21 Sty 2018r. 00:01  
CYTAT
CYTAT

Ja pie... on mówi o godnych pieniądzach , o takich że chce mieszkać sam a nie z mamusią (bez urazy dla mam) umiechwyjśc z dziewczyną w weekend do baru pubu coś zjeść lub z rodziną to tak wiele ? to teraz zobacz sobie ile kosztuje wynajęcie kawalerki... 3 lata temu płaciłem jakies 650 zł plus wszystkie rachunki , a teraz wynajmuje 3 pokoje więc niewiem po ile chodzą kawalerki ale za 3 pokoje płacę dwa razy tyle . Z miłą chęcia chciałbym zostać specjalistą ,ale mam rodzinę na utrzymaniu , po pracy nie mogę się p..ąć browara i siąść np nad photoshopem javą c++ lub czymś podobnym bo zwycznajnie nie mam siły i czasu (dodatkowe nadgodzinyżeby wiązać jakoś koniec z końcem)dochodzą do tego jeszcze obowiązki domowe a jak się było młodym to się miało siano w głowie i olewało naukę a czy to oznacza że teraz mamy wegetować bo nie jestem specjalistą??w pracy zrobiłem wszystkie szkolenia które były dostępne np: wózek suwnica ... nie walę w .ujaaa robię to co do mnie należy plus jeśli ktoś prosi o nadgodziny to robię .kilkakrotnie byłem kulturalnie po podwyżkę Tylko żona i dziecko mnie tu trzyma , gdybym znał lpiej język juz dawno bym wyjechał i szukał mieszkania za granicą ,bo do samej pracy z zakwaterowaniem miałem multum propozycji .Nigdy w życiu jeszcze nie byłem tak sfrustrowany jak będąc tutaj w Polsce , nie stac mnie nawet na nowe spodnie !!! z promocjii ;)

1. Co znaczy godnie? Dla jednych godnie to znaczy mieszkanie 80m2 / osoby, nowy Passat co 2 lata i śniadania na zbawixie, a dla drugiego spodnie z HM i 10 letni Opel po Niemcu. Dla ponad połowy ludzi na ziemi godnie to znaczy jeden posiłek dziennie. Wyznacz sobie realny cel ile chcesz zarabiać, bo godnie to nic nie znaczy, a wraz ze wzrostem zarobków styl życia się zmienia i potrzebujesz więcej.

2. To musisz przeanalizować czy opłaca Ci się pracować za 15 zł brutto na nadgodzinach czy poświęcić ten czas na naukę czegoś co na starcie przyniesie Ci większe pieniądze. Bez inwestycji czasu w naukę niewiele będzie. Nikt nie każe programować (obecnie ten rynek jest ciężki) ale może coś w obecnym zawodzie np. technolog jeśli jesteś dobry. Może spróbuj w firmach w Jesionce? Wydaje się,że tam coś bardziej zaawansowanego produkują niż felgi.

3. Po podwyżki się nie chodzi. Realne podwyżki dostaje się tylko podczas zmiany pracy i do tego należy dążyć - obecnie praca 2 - 3 lata w jednej firmie to max.

4. Podkaprpacie to mentalne i gospodarcze dno, więc postaraj się przemęczyć jeszcze trochę, a jak dziecko nie będzie wymagało już całodobowej obecności obojga rodziców uciekaj i ściągaj rodzinę. Wolisz aby Twoje dziecko miało podobne dylematy za 10 - 15 lat czy może żyło w normalności?

5. O ile nie staram się osądzać Twojej sytuacji ponieważ każda jest inna to mnie zawsze jedno zastanawia: co kieruje ludźmi którzy ze słabymi zarobkami, brakiem oszczędności i dobrej, stabilnej pracy pobierają się i decydują na dziecko uwiązując się tym samym do jednego miejsca.
Osobiście mam świadomość, że mój status też może się pogorszyć i mogę mieć podobne problemy finansowe jak Twoje tylko decyzje w życiu podejmuję racjonalnie, a nie emocjonalnie kierując się rachunkiem zysków i strat oraz odroczonej nagrody która zazwyczaj jest wyższa niż realizacja zysków od razu dlatego pomimo dobrych zarobków (mam 26 lat - jestem w II progu podatkowym), gotówki na koncie na mieszkanie, wspaniałej dziewczyny nie żenię się bo wiem że jest jeszcze na to za wcześnie).

6. Niestety, ale media wmówiły ludziom że każdy może być młody, piękny i bogaty. Wykreowany obraz przedstawia własne m, nowy samochód co 3 lata i wakacje 2 razy w roku. Niestety, ale ktoś ludziom powinien uświadomić że nigdy tak nie będzie. Większość będzie żyła poniżej pewnego poziomu czyt. w biedzie (oczywiście odnosząc się do krajowych standardów).

7. Gdy uczysz się programowania nie pij piwa bo rozleniwia. I w ogóle odstaw alkohol, bo szkodzi zdrowiu i przynajmniej kasa zostaje umiech

1.Racja im więcej kasy tym więcej nagle człowiek potrzebuje . Ale skoro żyje tu w Polsce to chciałbym poprostu nie liczyć każdej złotówki i patrzeć czy mi starczy do końca miesiąca . Uważam że każdy uczciwy pracujacy człowiek w Polsce powinien zarabiać tyle żeby mógł spokojnie utrzymać siebie i rodzinę .

2.Zdaje sobie z tego sprawę , tylko czemu nie jest u nas jak w niemczech gdzie państwo ułatwia obywatelom i pomaga się im przekwalifikować ,a u nas są szkolenia w urzędzie pracy, ale tylko dla bezrobotnych. A nie stać mnie na kursy np CNC po kilka tys złotych .Są jeszcze unijne np na spawaczy ale nie bardzo mi ten zawód odpowiada a Może jakaś rada od Ciebie ?
3.Zarabiam średnio 3300zł jako operator maszyn , uważasz że np na zachodzie Polski w tym samym zawodzie dostanę więcej?
4. Właśnie chcę żeby miało oboje rodziców , niestety moi byłi właśnie za granicą i nikt nie miał kto ze mną siedzieć przy lekcjach .. tylko wieczne powtarzanie ucz się bo będziesz robił łopatą ... kto wtedy o tym myślał ehh.. I chciałbym być właśnie przy córce żeby ją przypilnować ;) a wyjazd za granicę hmm tylko że jak pojadę z nią w takim wieku to wiem że ona już tam zostanie a ja kocham Polskę pomimo jej wad..
5. Wpadka znasz to pojęcie ? umiech
6.Polecam spróbować życia na zachodzie ;) albo spytać rodaków ,którzy tam są tzn najlepiej bliskich bo wiadomo niektórzy nawet na zachodzie na nic ich nie stać.

Prywatna wiadomość 

ff
Wysłany: 21 Sty 2018r. 00:29  
Słuchaj, 3300 zł to nie najgorzej jak na operatora maszyn ...
Znam kogoś kto po studiach jeszcze nie tak dawno zarabiał 2000 zł i miał dwoje dzieci a 500+ jeszcze nie było i jakoś dawał radę ...
Na razie ciesz się tym co masz i nie narzekaj za bardzo, ale i szukaj dalej ..

"Unikajcie wszystkiego, co ma choćby pozór zła" (1 Tes 5, 22)
Prywatna wiadomość 

ff
Wysłany: 21 Sty 2018r. 00:48  
Niestety nasze miasto to zaścianek, mam 5 kierunków studiów skończone i zarabiam 2000 na rękę - na waciki mąż mówi i się ze mnie śmieje bo ma tylko jedne studia i zarabia 3 razy więcej - ale nie w Stalowej.

Prywatna wiadomość 

uwe
uwe
uwe
ff
Wysłany: 21 Sty 2018r. 01:04  
CYTAT
Słuchaj, 3300 zł to nie najgorzej jak na operatora maszyn ...
Znam kogoś kto po studiach jeszcze nie tak dawno zarabiał 2000 zł i miał dwoje dzieci a 500+ jeszcze nie było i jakoś dawał radę ...
Na razie ciesz się tym co masz i nie narzekaj za bardzo, ale i szukaj dalej ..

Czy ja prezentuje roszczeniową postawę ? Ja tylko mówię i wytykam błędy obcecnej sytuacji. Kiedyś myślałem jak liberał (wtedy jak byłem za granica) że płay minimalnej nie należy podnosić,tylko ma to rynek regulować itd . Ale jak się zaczęło żyć w Polsce to się człowiek wk,,aa że będąc tam stać cie na wszystko perfumy ciuchy iphony samochód wynająć mieszkanie i jeszcze ci zostanie .

Prywatna wiadomość 

« 1 2 3

NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Praca »