NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Praca »
Nowy Temat Odpowiedz
« 1 2 3 4 »
Praca za godne wynagrodzenie,
uwe
uwe
uwe
Posty: 28
Dołączył: 26 Lis 2017r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 20 Sty 2018r. 22:55  
Cytuj
CYTAT
CYTAT
Ja pie... on mówi o godnych pieniądzach , o takich że chce mieszkać sam a nie z mamusią (bez urazy dla mam) umiechwyjśc z dziewczyną w weekend do baru pubu coś zjeść lub z rodziną to tak wiele ? to teraz zobacz sobie ile kosztuje wynajęcie kawalerki... 3 lata temu płaciłem jakies 650 zł plus wszystkie rachunki , a teraz wynajmuje 3 pokoje więc niewiem po ile chodzą kawalerki ale za 3 pokoje płacę dwa razy tyle . Z miłą chęcia chciałbym zostać specjalistą ,ale mam rodzinę na utrzymaniu , po pracy nie mogę się p..ąć browara i siąść np nad photoshopem javą c++ lub czymś podobnym bo zwycznajnie nie mam siły i czasu (dodatkowe nadgodzinyżeby wiązać jakoś koniec z końcem)dochodzą do tego jeszcze obowiązki domowe a jak się było młodym to się miało siano w głowie i olewało naukę a czy to oznacza że teraz mamy wegetować bo nie jestem specjalistą??w pracy zrobiłem wszystkie szkolenia które były dostępne np: wózek suwnica ... nie walę w .ujaaa robię to co do mnie należy plus jeśli ktoś prosi o nadgodziny to robię .kilkakrotnie byłem kulturalnie po podwyżkę Tylko żona i dziecko mnie tu trzyma , gdybym znał lpiej język juz dawno bym wyjechał i szukał mieszkania za granicą ,bo do samej pracy z zakwaterowaniem miałem multum propozycji .Nigdy w życiu jeszcze nie byłem tak sfrustrowany jak będąc tutaj w Polsce , nie stac mnie nawet na nowe spodnie !!! z promocjii ;)


Człowiek się uczy całe życie. Ale Ty chyba jeden etap edukacji przespałeś w swoim życiu. Jeśli skończyłeś szkoły - i twierdzisz, że nic nie umiesz. No to kolego ... tak się nie da. To oznacza, że jeśli zmarnowałeś czas na naukę, to teraz musisz ponieść tego konsekwencje. Co myślisz, że będziemy Cie utrzymywać? A z jakiej racji?

Podejrzewam, że lat temu kilka/kilkanaście kiedy Ty wolałeś "p...ąć browara" - ja odrabiałem lekcje!
Tak napisałem że olałem naukę ale mam zdaną maturę (z wosu;) jeśli o to ci chodzi , nawet byłem chwile na studiach ale zamarzył mi się zachód i szybki zarobek , poznałem dziewczynę obecną żonę z która mam dziecko. Bardzo jest krzywdzące to co piszesz , ale nie dziwie sie w tym kraju chamów nie brakuje ... w którym miejscu piszę że nic nie umiem? Gdzie ja tu piszę żebyś mnie utrzymywał albo ktokolwiek inny? Gdzie twierdzę że nic nie umiem. odkąd zrezygnowałem ze studiów utrzymuje siebie i rodzinę na własną ręke . Sorry ale szkoła która skończyłeś nie nauczyła cię ani empatii ani zrozumienia drugiego człowieka ani czytania ze zrozumieniem...

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 20 Sty 2018r. 22:55  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
uwe
uwe
uwe
Posty: 28
Dołączył: 26 Lis 2017r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 21 Sty 2018r. 00:01  
Cytuj
CYTAT
CYTAT

Ja pie... on mówi o godnych pieniądzach , o takich że chce mieszkać sam a nie z mamusią (bez urazy dla mam) umiechwyjśc z dziewczyną w weekend do baru pubu coś zjeść lub z rodziną to tak wiele ? to teraz zobacz sobie ile kosztuje wynajęcie kawalerki... 3 lata temu płaciłem jakies 650 zł plus wszystkie rachunki , a teraz wynajmuje 3 pokoje więc niewiem po ile chodzą kawalerki ale za 3 pokoje płacę dwa razy tyle . Z miłą chęcia chciałbym zostać specjalistą ,ale mam rodzinę na utrzymaniu , po pracy nie mogę się p..ąć browara i siąść np nad photoshopem javą c++ lub czymś podobnym bo zwycznajnie nie mam siły i czasu (dodatkowe nadgodzinyżeby wiązać jakoś koniec z końcem)dochodzą do tego jeszcze obowiązki domowe a jak się było młodym to się miało siano w głowie i olewało naukę a czy to oznacza że teraz mamy wegetować bo nie jestem specjalistą??w pracy zrobiłem wszystkie szkolenia które były dostępne np: wózek suwnica ... nie walę w .ujaaa robię to co do mnie należy plus jeśli ktoś prosi o nadgodziny to robię .kilkakrotnie byłem kulturalnie po podwyżkę Tylko żona i dziecko mnie tu trzyma , gdybym znał lpiej język juz dawno bym wyjechał i szukał mieszkania za granicą ,bo do samej pracy z zakwaterowaniem miałem multum propozycji .Nigdy w życiu jeszcze nie byłem tak sfrustrowany jak będąc tutaj w Polsce , nie stac mnie nawet na nowe spodnie !!! z promocjii ;)



1. Co znaczy godnie? Dla jednych godnie to znaczy mieszkanie 80m2 / osoby, nowy Passat co 2 lata i śniadania na zbawixie, a dla drugiego spodnie z HM i 10 letni Opel po Niemcu. Dla ponad połowy ludzi na ziemi godnie to znaczy jeden posiłek dziennie. Wyznacz sobie realny cel ile chcesz zarabiać, bo godnie to nic nie znaczy, a wraz ze wzrostem zarobków styl życia się zmienia i potrzebujesz więcej.

2. To musisz przeanalizować czy opłaca Ci się pracować za 15 zł brutto na nadgodzinach czy poświęcić ten czas na naukę czegoś co na starcie przyniesie Ci większe pieniądze. Bez inwestycji czasu w naukę niewiele będzie. Nikt nie każe programować (obecnie ten rynek jest ciężki) ale może coś w obecnym zawodzie np. technolog jeśli jesteś dobry. Może spróbuj w firmach w Jesionce? Wydaje się,że tam coś bardziej zaawansowanego produkują niż felgi.

3. Po podwyżki się nie chodzi. Realne podwyżki dostaje się tylko podczas zmiany pracy i do tego należy dążyć - obecnie praca 2 - 3 lata w jednej firmie to max.

4. Podkaprpacie to mentalne i gospodarcze dno, więc postaraj się przemęczyć jeszcze trochę, a jak dziecko nie będzie wymagało już całodobowej obecności obojga rodziców uciekaj i ściągaj rodzinę. Wolisz aby Twoje dziecko miało podobne dylematy za 10 - 15 lat czy może żyło w normalności?

5. O ile nie staram się osądzać Twojej sytuacji ponieważ każda jest inna to mnie zawsze jedno zastanawia: co kieruje ludźmi którzy ze słabymi zarobkami, brakiem oszczędności i dobrej, stabilnej pracy pobierają się i decydują na dziecko uwiązując się tym samym do jednego miejsca.
Osobiście mam świadomość, że mój status też może się pogorszyć i mogę mieć podobne problemy finansowe jak Twoje tylko decyzje w życiu podejmuję racjonalnie, a nie emocjonalnie kierując się rachunkiem zysków i strat oraz odroczonej nagrody która zazwyczaj jest wyższa niż realizacja zysków od razu dlatego pomimo dobrych zarobków (mam 26 lat - jestem w II progu podatkowym), gotówki na koncie na mieszkanie, wspaniałej dziewczyny nie żenię się bo wiem że jest jeszcze na to za wcześnie).

6. Niestety, ale media wmówiły ludziom że każdy może być młody, piękny i bogaty. Wykreowany obraz przedstawia własne m, nowy samochód co 3 lata i wakacje 2 razy w roku. Niestety, ale ktoś ludziom powinien uświadomić że nigdy tak nie będzie. Większość będzie żyła poniżej pewnego poziomu czyt. w biedzie (oczywiście odnosząc się do krajowych standardów).

7. Gdy uczysz się programowania nie pij piwa bo rozleniwia. I w ogóle odstaw alkohol, bo szkodzi zdrowiu i przynajmniej kasa zostaje umiech



1.Racja im więcej kasy tym więcej nagle człowiek potrzebuje . Ale skoro żyje tu w Polsce to chciałbym poprostu nie liczyć każdej złotówki i patrzeć czy mi starczy do końca miesiąca . Uważam że każdy uczciwy pracujacy człowiek w Polsce powinien zarabiać tyle żeby mógł spokojnie utrzymać siebie i rodzinę .

2.Zdaje sobie z tego sprawę , tylko czemu nie jest u nas jak w niemczech gdzie państwo ułatwia obywatelom i pomaga się im przekwalifikować ,a u nas są szkolenia w urzędzie pracy, ale tylko dla bezrobotnych. A nie stać mnie na kursy np CNC po kilka tys złotych .Są jeszcze unijne np na spawaczy ale nie bardzo mi ten zawód odpowiada a Może jakaś rada od Ciebie ?
3.Zarabiam średnio 3300zł jako operator maszyn , uważasz że np na zachodzie Polski w tym samym zawodzie dostanę więcej?
4. Właśnie chcę żeby miało oboje rodziców , niestety moi byłi właśnie za granicą i nikt nie miał kto ze mną siedzieć przy lekcjach .. tylko wieczne powtarzanie ucz się bo będziesz robił łopatą ... kto wtedy o tym myślał ehh.. I chciałbym być właśnie przy córce żeby ją przypilnować ;) a wyjazd za granicę hmm tylko że jak pojadę z nią w takim wieku to wiem że ona już tam zostanie a ja kocham Polskę pomimo jej wad..
5. Wpadka znasz to pojęcie ? umiech
6.Polecam spróbować życia na zachodzie ;) albo spytać rodaków ,którzy tam są tzn najlepiej bliskich bo wiadomo niektórzy nawet na zachodzie na nic ich nie stać.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2790
Dołączył: 3 Gru 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 21 Sty 2018r. 00:29  
Cytuj
Słuchaj, 3300 zł to nie najgorzej jak na operatora maszyn ...
Znam kogoś kto po studiach jeszcze nie tak dawno zarabiał 2000 zł i miał dwoje dzieci a 500+ jeszcze nie było i jakoś dawał radę ...
Na razie ciesz się tym co masz i nie narzekaj za bardzo, ale i szukaj dalej ..

"Unikajcie wszystkiego, co ma choćby pozór zła" (1 Tes 5, 22)
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 88
Dołączył: 7 Maja 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 21 Sty 2018r. 00:48  
Cytuj
Niestety nasze miasto to zaścianek, mam 5 kierunków studiów skończone i zarabiam 2000 na rękę - na waciki mąż mówi i się ze mnie śmieje bo ma tylko jedne studia i zarabia 3 razy więcej - ale nie w Stalowej.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
uwe
uwe
uwe
Posty: 28
Dołączył: 26 Lis 2017r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 21 Sty 2018r. 01:04  
Cytuj
CYTAT
Słuchaj, 3300 zł to nie najgorzej jak na operatora maszyn ...
Znam kogoś kto po studiach jeszcze nie tak dawno zarabiał 2000 zł i miał dwoje dzieci a 500+ jeszcze nie było i jakoś dawał radę ...
Na razie ciesz się tym co masz i nie narzekaj za bardzo, ale i szukaj dalej ..


Czy ja prezentuje roszczeniową postawę ? Ja tylko mówię i wytykam błędy obcecnej sytuacji. Kiedyś myślałem jak liberał (wtedy jak byłem za granica) że płay minimalnej nie należy podnosić,tylko ma to rynek regulować itd . Ale jak się zaczęło żyć w Polsce to się człowiek wk,,aa że będąc tam stać cie na wszystko perfumy ciuchy iphony samochód wynająć mieszkanie i jeszcze ci zostanie .

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 36
Dołączył: 26 Cze 2017r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 21 Sty 2018r. 08:38  
Cytuj
CYTAT
Footix premia produkcyjna zalezna od sprzedazy w danym miesiacu brawo ty


To od czego zalezy? Produkuje się po to żeby sprzedawać towar, a nie żeby stał po magazynach i pięknie się prezentował. Każdy pracownik zaczynając od ludzi topiących aluminium pracują tylko po to żeby sprzedać felgi. To od czego jest zależna ta premia? Polaczki parę razy polecieli w chuja, ale z zasady jest to premia za sprzedaż.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 122
Dołączył: 29 Sty 2017r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 21 Sty 2018r. 08:55  
Cytuj
CYTAT

1.Racja im więcej kasy tym więcej nagle człowiek potrzebuje . Ale skoro żyje tu w Polsce to chciałbym poprostu nie liczyć każdej złotówki i patrzeć czy mi starczy do końca miesiąca . Uważam że każdy uczciwy pracujacy człowiek w Polsce powinien zarabiać tyle żeby mógł spokojnie utrzymać siebie i rodzinę .

2.Zdaje sobie z tego sprawę , tylko czemu nie jest u nas jak w niemczech gdzie państwo ułatwia obywatelom i pomaga się im przekwalifikować ,a u nas są szkolenia w urzędzie pracy, ale tylko dla bezrobotnych. A nie stać mnie na kursy np CNC po kilka tys złotych .Są jeszcze unijne np na spawaczy ale nie bardzo mi ten zawód odpowiada a Może jakaś rada od Ciebie ?

3.Zarabiam średnio 3300zł jako operator maszyn , uważasz że np na zachodzie Polski w tym samym zawodzie dostanę więcej?

4. Właśnie chcę żeby miało oboje rodziców , niestety moi byłi właśnie za granicą i nikt nie miał kto ze mną siedzieć przy lekcjach .. tylko wieczne powtarzanie ucz się bo będziesz robił łopatą ... kto wtedy o tym myślał ehh.. I chciałbym być właśnie przy córce żeby ją przypilnować ;) a wyjazd za granicę hmm tylko że jak pojadę z nią w takim wieku to wiem że ona już tam zostanie a ja kocham Polskę pomimo jej wad..

5. Wpadka znasz to pojęcie ? umiech

6.Polecam spróbować życia na zachodzie ;) albo spytać rodaków ,którzy tam są tzn najlepiej bliskich bo wiadomo niektórzy nawet na zachodzie na nic ich nie stać.


Ad. 1 Każdy by chciał, problem w tym że Pani ekonomia jest bezlitosna i nigdy tak nie będzie umiech I dodatkowo znów pojawia się spokojnie utrzymać rodzinę. Co to znaczy? (polecam metodę SMART).
Tylko w ubiegłym miesiącu zarobiłem ponad 10k na czysto, a nie mam samochodu, mój telefon ma już 4 lata, a laptop 5. Ubrania kupuję w sieciówkach na przecenie i uważam, że żyję godnie, chociaż mógłbym mieć najnowsze zabawki i samochód z salonu. Poza tym dziecko podrośnie, żona pójdzie do pracy i będziecie mieli ponad 5k więc da się przeżyć całkiem ok.

Ad. 2 Może dlatego, że w Niemczech to pracodawcy szkolą pracowników i nie mówię tu już o ich świetnym systemie szkolnictwa zawodowego. Państwo nie powinno wtrącać się do szkolenia osób pracujących (sam zapłaciłem 13 000 zł za studia, a w perspektywie kilku lat mam jeszcze w planie MBA i jakoś nie jestem za pomocą Państwa w tym zakresie)

Ad. 3 To lepiej ucz się języka. W każdym korpo w Warszawie, Krakowie czy Wrocku dostaniesz na start więcej umiech Moi rodzice nigdy łącznie nie mieli 3300 zł/mc (ani równowartości po uwzględnieniu inflacji) gdy nas wychowywali i nie uważam się za żyjącego niegodnie.

Ad. 4 Bank patriotyzmu nie przyjmuje, wyłącznie gotówka. Wyjazd jednego rodzica to idiotyzm, więc jak wyjeżdżać to razem (oczywiście po wstępnym rekonesansie).

Ad. 5 Znam, ale jest też pojęcie aborcji które rozwiązuje problem w przypadku braku perspektyw.

Ad. 6 Po pierwsze zachód był już bogaty przed tym jak my zbankrutowaliśmy, a startowaliśmy z poziomu Ukrainy. Mogliśmy pójść w tą samą stronę umiech Procesy gospodarczego rozwoju trwają lata, a polakom w dupach się poprzewracało i chcieliby wszystko na już. Bywam za granicą w różnych krajach UE praktycznie kilka dni każdego miesiąca i uwierz mi, nie jest tak różowo.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2790
Dołączył: 3 Gru 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 21 Sty 2018r. 09:20  
Cytuj
CYTAT
CYTAT
Słuchaj, 3300 zł to nie najgorzej jak na operatora maszyn ...
Znam kogoś kto po studiach jeszcze nie tak dawno zarabiał 2000 zł i miał dwoje dzieci a 500+ jeszcze nie było i jakoś dawał radę ...
Na razie ciesz się tym co masz i nie narzekaj za bardzo, ale i szukaj dalej ..


Czy ja prezentuje roszczeniową postawę ? Ja tylko mówię i wytykam błędy obcecnej sytuacji. Kiedyś myślałem jak liberał (wtedy jak byłem za granica) że płay minimalnej nie należy podnosić,tylko ma to rynek regulować itd . Ale jak się zaczęło żyć w Polsce to się człowiek wk,,aa że będąc tam stać cie na wszystko perfumy ciuchy iphony samochód wynająć mieszkanie i jeszcze ci zostanie .


Ja odebrałem Twoje pisanie jako własnie roszczenie do obecnej władzy.
A przecież za poprzedniej władzy było dużo gorzej. A teraz różnica jest
ogromna.
Odnosząc się do swojego znajomego gość dostał podwyżkę do ok. 3000 zł, ale i tak nie przekracza 3300 zł ale jest szczęśliwy bo jego zarobki i życie już jest godne a na jego utrzymaniu jest żona i dwoje dzieci.

"Unikajcie wszystkiego, co ma choćby pozór zła" (1 Tes 5, 22)
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1632
Dołączył: 5 Cze 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 21 Sty 2018r. 11:02  
Cytuj
W Polsce nie ma solidarności między ludźmi, człowiek człowiekowi wilkiem albo jeszcze gorzej. Wykorzystują to zachodnie korporację, które w zakładanych tu firmach są w stanie wprowadzić najagresywniejsze metody zarządzania i wyciskania ludzi, o których u siebie nie maja co marzyć.
Jak ktoś u nas zostanie kierownikiem czy dorwie się do kasy to mu się zwykle przewraca w głowie i tych mniej zarabiających traktuje z góry i z lekceważeniem.
Pracując kiedyś w Angli byłem świadkiem jak dyrektor zakładu Bob uciął sobie przyjacielska pogawędkę z Johnem, który tam sprzątał. U nas w Polsce to nie do pomyślenia.
Na pewno warunki życia tam sa o niebo lepsze, pomoc państwa dla rodzin ogromna. Młode małżeństwa z dziećmi mogą liczyc na setki funtów zasiłków na dzieci i czują się bezpieczniej.
Tu wychodzi tez nasza najgorsza cecha narodowa - zawiść i to, że przysłowiowego kotła polskiego w piekle diabli nie musza pilnować. Gdy państwo zdecydowało się wspomóc rodziny kwotą 500 zł, odzywają się setki głosów pełnych zawiści przeciwko tej inicjatywie. A jakoś w Angli czy w Niemczech nikomu to nie przeszkadza.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1489
Dołączył: 22 Lut 2013r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 21 Sty 2018r. 12:20  
Cytuj
CYTAT
CYTAT
Słuchaj, 3300 zł to nie najgorzej jak na operatora maszyn ...
Znam kogoś kto po studiach jeszcze nie tak dawno zarabiał 2000 zł i miał dwoje dzieci a 500+ jeszcze nie było i jakoś dawał radę ...
Na razie ciesz się tym co masz i nie narzekaj za bardzo, ale i szukaj dalej ..


Czy ja prezentuje roszczeniową postawę ? Ja tylko mówię i wytykam błędy obcecnej sytuacji. Kiedyś myślałem jak liberał (wtedy jak byłem za granica) że płay minimalnej nie należy podnosić,tylko ma to rynek regulować itd . Ale jak się zaczęło żyć w Polsce to się człowiek wk,,aa że będąc tam stać cie na wszystko perfumy ciuchy iphony samochód wynająć mieszkanie i jeszcze ci zostanie .


Jakie to kierunki kończyłaś? Poszukuję osoby do firmy w miarę wykształconej i żeby mi nosa nie zadzierała

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 122
Dołączył: 29 Sty 2017r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 21 Sty 2018r. 13:51  
Cytuj
CYTAT


Na pewno warunki życia tam sa o niebo lepsze, pomoc państwa dla rodzin ogromna. Młode małżeństwa z dziećmi mogą liczyc na setki funtów zasiłków na dzieci i czują się bezpieczniej.
Tu wychodzi tez nasza najgorsza cecha narodowa - zawiść i to, że przysłowiowego kotła polskiego w piekle diabli nie musza pilnować. Gdy państwo zdecydowało się wspomóc rodziny kwotą 500 zł, odzywają się setki głosów pełnych zawiści przeciwko tej inicjatywie. A jakoś w Angli czy w Niemczech nikomu to nie przeszkadza.



Spytaj się Morawieckiego dlaczego ten program jest zły skoro sam tak uważa:

CYTAT
Na spotkaniu z sympatykami PiS w Bydgoszczy minister Mateusz Morawiecki skomentował finansowanie programu "Rodzina 500 plus": - Przypominam, że 500 plus jest na kredyt. Zadłużyliśmy się o dodatkowe 20 mld zł, bo chcemy promować dzietność. Jesteśmy we własnym gronie i nie musimy mówić sobie tylko pięknych słów.


Niestety w Polsce więcej jest lekcji religii w szkołach niż ekonomii dlatego ludzie nie potrafią sobie wbić do swoich pustych głów, że UK czy Niemcami jeszcze długo nie będziemy. Nasza gospodarka jest za słaba na socjal a kredytując się na przejadanie dodatkowo ten proces opóźniamy.

Przypomina to sytuację gdy po zwolnieniach na terenie Stalowej Woli i Niska w latach 90 ludzie sobie auta pokupowali za odprawy, a później po opiece społecznej chodzili aby dostać pieniądze na życie.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1632
Dołączył: 5 Cze 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 21 Sty 2018r. 15:29  
Cytuj
Każde przecież wie że dzieci to inwestycja, nie będzie żadnych emerytur jeśli nie zapewnimy zastępowalności pokoleń. Jeśli tego nie zrobimy za 20 lat będziemy się bić o przydział emigrantów i tuszować ich gwałty na naszych córkach jak robią to kraje Europy zachodniej byle tylko chcieli pracować. Już jest sytuacja trudna, polscy pracodawcy występują rocznie o setki tysięcy pozwoleń pracy dla Ukraińców.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 122
Dołączył: 29 Sty 2017r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 21 Sty 2018r. 15:57  
Cytuj
CYTAT
Każde przecież wie że dzieci to inwestycja, nie będzie żadnych emerytur jeśli nie zapewnimy zastępowalności pokoleń. Jeśli tego nie zrobimy za 20 lat będziemy się bić o przydział emigrantów i tuszować ich gwałty na naszych córkach jak robią to kraje Europy zachodniej byle tylko chcieli pracować. Już jest sytuacja trudna, polscy pracodawcy występują rocznie o setki tysięcy pozwoleń pracy dla Ukraińców.


Ale to jest mrzonka. Już nie będzie zastępowalności pokoleń. Wszelkie badania w krajach w których są o wiele bardziej rozbudowane programy pomocy rodzinom to pokazują.

Wraz z rozwojem społeczeństwa i wzrostem długości życia dzietność w każdym kraju maleje. Zmienia się standard życia, ludzie zaczynają chcieć od życia więcej niż 20 lat opieki nad dziećmi. Kobiety chcą się kształcić, realizować zawodowo i rozwijać pasje. Mężczyźni tak samo, tylko dla nich dziecko jest mniejszym poświęceniem. W takiej socjalistycznej Szwecji 30% populacji żyje samotnie ponieważ tak jest wygodniej. Z perspektywy małych miast i wsi to jeszcze nie jest tak widoczne, ale w dużych miastach życie wygląda już inaczej - bardziej hedonistycznie.

Po drugie zadłużanie państwa na miliardy aby lekko podnieść dzietność to wysyłanie tych dzieci na emigrację. One będą te kredyty musiały kiedyś spłacić. W kontekście przemysłu 4.0 i tak większość z nich nie będzie miała pracy.

Po trzecie system emerytalny trzeba całkowicie zmienić na równy dla wszystkich tj. 67 lat i obywatelski tj. każdy otrzymuje taką samą minimalną emeryturę np 1000 zł + coroczny wzrost inflacyjny. Ile kapitału ponad tą emeryturę zbierzesz na emeryturę w trakcie życia zawodowego zależy od Ciebie. Tylko żaden polityk jeszcze nie ma w tym kraju jaj aby powiedzieć głośno, że ten system już się zawalił i ratunku nie ma.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 470
Dołączył: 9 Cze 2007r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 21 Sty 2018r. 19:01  
Cytuj
DobryDzien nie przesadzałbym z tą zmianą pracy co 2 lata. Tym sposobem w wieku 40 lat będziesz miał staż w wielu firmach i nic nie będziesz potrafił zrobić. Przestaniesz się liczyć na rynku pracy. Aby zostać specjalistą dobrze płatnym to staż 2 lata za mało. Papierkami po szkoleniach można sobie ścianę wytapetować. Dobrze się płaci za realną specjalistyczną robotę. Tak jest w Polsce i na zachodzie. To samo z ilością fakultetów, nic nie znaczy to dla pracodawcy. Jego interesuje jak radzisz sobie w jego działce. Szeroka wiedza o starożytnych Grekach jest fajna na spotkanie ze znajomymi przy kawie.

Zygfryd
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1632
Dołączył: 5 Cze 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 21 Sty 2018r. 19:55  
Cytuj
Dobrydzien a ty masz dzieci? Jeśli masz to jak ma na imię ta twoja przeszkoda i twojej żony w korzystaniu z życia i rozwijaniu karier zawodowych?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
uwe
uwe
uwe
Posty: 28
Dołączył: 26 Lis 2017r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 21 Sty 2018r. 22:06  
Cytuj
CYTAT
CYTAT

1.Racja im więcej kasy tym więcej nagle człowiek potrzebuje . Ale skoro żyje tu w Polsce to chciałbym poprostu nie liczyć każdej złotówki i patrzeć czy mi starczy do końca miesiąca . Uważam że każdy uczciwy pracujacy człowiek w Polsce powinien zarabiać tyle żeby mógł spokojnie utrzymać siebie i rodzinę .

2.Zdaje sobie z tego sprawę , tylko czemu nie jest u nas jak w niemczech gdzie państwo ułatwia obywatelom i pomaga się im przekwalifikować ,a u nas są szkolenia w urzędzie pracy, ale tylko dla bezrobotnych. A nie stać mnie na kursy np CNC po kilka tys złotych .Są jeszcze unijne np na spawaczy ale nie bardzo mi ten zawód odpowiada a Może jakaś rada od Ciebie ?

3.Zarabiam średnio 3300zł jako operator maszyn , uważasz że np na zachodzie Polski w tym samym zawodzie dostanę więcej?

4. Właśnie chcę żeby miało oboje rodziców , niestety moi byłi właśnie za granicą i nikt nie miał kto ze mną siedzieć przy lekcjach .. tylko wieczne powtarzanie ucz się bo będziesz robił łopatą ... kto wtedy o tym myślał ehh.. I chciałbym być właśnie przy córce żeby ją przypilnować ;) a wyjazd za granicę hmm tylko że jak pojadę z nią w takim wieku to wiem że ona już tam zostanie a ja kocham Polskę pomimo jej wad..

5. Wpadka znasz to pojęcie ? umiech

6.Polecam spróbować życia na zachodzie ;) albo spytać rodaków ,którzy tam są tzn najlepiej bliskich bo wiadomo niektórzy nawet na zachodzie na nic ich nie stać.


Ad. 1 Każdy by chciał, problem w tym że Pani ekonomia jest bezlitosna i nigdy tak nie będzie umiech I dodatkowo znów pojawia się spokojnie utrzymać rodzinę. Co to znaczy? (polecam metodę SMART).
Tylko w ubiegłym miesiącu zarobiłem ponad 10k na czysto, a nie mam samochodu, mój telefon ma już 4 lata, a laptop 5. Ubrania kupuję w sieciówkach na przecenie i uważam, że żyję godnie, chociaż mógłbym mieć najnowsze zabawki i samochód z salonu. Poza tym dziecko podrośnie, żona pójdzie do pracy i będziecie mieli ponad 5k więc da się przeżyć całkiem ok.

Ad. 2 Może dlatego, że w Niemczech to pracodawcy szkolą pracowników i nie mówię tu już o ich świetnym systemie szkolnictwa zawodowego. Państwo nie powinno wtrącać się do szkolenia osób pracujących (sam zapłaciłem 13 000 zł za studia, a w perspektywie kilku lat mam jeszcze w planie MBA i jakoś nie jestem za pomocą Państwa w tym zakresie)

Ad. 3 To lepiej ucz się języka. W każdym korpo w Warszawie, Krakowie czy Wrocku dostaniesz na start więcej umiech Moi rodzice nigdy łącznie nie mieli 3300 zł/mc (ani równowartości po uwzględnieniu inflacji) gdy nas wychowywali i nie uważam się za żyjącego niegodnie.

Ad. 4 Bank patriotyzmu nie przyjmuje, wyłącznie gotówka. Wyjazd jednego rodzica to idiotyzm, więc jak wyjeżdżać to razem (oczywiście po wstępnym rekonesansie).

Ad. 5 Znam, ale jest też pojęcie aborcji które rozwiązuje problem w przypadku braku perspektyw.

Ad. 6 Po pierwsze zachód był już bogaty przed tym jak my zbankrutowaliśmy, a startowaliśmy z poziomu Ukrainy. Mogliśmy pójść w tą samą stronę umiech Procesy gospodarczego rozwoju trwają lata, a polakom w dupach się poprzewracało i chcieliby wszystko na już. Bywam za granicą w różnych krajach UE praktycznie kilka dni każdego miesiąca i uwierz mi, nie jest tak różowo.


1.A jakie studia skończyłeś i czym się zajmujesz , mozesz napisać ogólnikowo?.
2.No tylko że właśnie Niemcy bardzo mocno ingerują w swoją gospodarkę ,szkolnictwo, wspierają swoje firmy , kupują swoje wyroby . Nawet fabryki z Chin itp przenoszą z powrotem do siebie.
3.Przychodzisz zje..y z roboty i naprawdę jest ciężko się za cokolwiek wziąść a co dopiero po nockach... dziecko rzuca ci sie na szyje żona prosi o pomoc i tak to leci ...
4.Niewiem co odpisać , może że nie tylko pieniądze są najważniejsze.
5.Hmmm aborcja bo państwo nie daje rady ??
6.Różowo nie jest chodzi ci o zarobki ,uchodzców? Jakoś nie zauważyłem.
Podsumowując Państwo musi dbać o obywateli w ten sposób że każdy uczciwie pracujący powinien : no tak tu wiele można wiele napisać . Ale czy sprzątaczki, ochrona ,pracownicy marketów i wiele innych zawodów poprostu nie powinni się martwić o to czy im wystarczy a narazie tak jest . Oczywiście wiele z tych zawodów wyginie i dlatego należy ciagle podnosić swoje kwalifikacje , tylko jak ma sie rodzine i h..ą robote to człowiek nie ma siły bo jest przepracowany co nie jest rzadkościa w polsce , sam de facto muszę nieraz walić po 40 nadgodzin żeby być spokojnym do końca miesiąca.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
uwe
uwe
uwe
Posty: 28
Dołączył: 26 Lis 2017r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 21 Sty 2018r. 22:15  
Cytuj
CYTAT
CYTAT
Każde przecież wie że dzieci to inwestycja, nie będzie żadnych emerytur jeśli nie zapewnimy zastępowalności pokoleń. Jeśli tego nie zrobimy za 20 lat będziemy się bić o przydział emigrantów i tuszować ich gwałty na naszych córkach jak robią to kraje Europy zachodniej byle tylko chcieli pracować. Już jest sytuacja trudna, polscy pracodawcy występują rocznie o setki tysięcy pozwoleń pracy dla Ukraińców.


Ale to jest mrzonka. Już nie będzie zastępowalności pokoleń. Wszelkie badania w krajach w których są o wiele bardziej rozbudowane programy pomocy rodzinom to pokazują.

Wraz z rozwojem społeczeństwa i wzrostem długości życia dzietność w każdym kraju maleje. Zmienia się standard życia, ludzie zaczynają chcieć od życia więcej niż 20 lat opieki nad dziećmi. Kobiety chcą się kształcić, realizować zawodowo i rozwijać pasje. Mężczyźni tak samo, tylko dla nich dziecko jest mniejszym poświęceniem. W takiej socjalistycznej Szwecji 30% populacji żyje samotnie ponieważ tak jest wygodniej. Z perspektywy małych miast i wsi to jeszcze nie jest tak widoczne, ale w dużych miastach życie wygląda już inaczej - bardziej hedonistycznie.

Po drugie zadłużanie państwa na miliardy aby lekko podnieść dzietność to wysyłanie tych dzieci na emigrację. One będą te kredyty musiały kiedyś spłacić. W kontekście przemysłu 4.0 i tak większość z nich nie będzie miała pracy.

Po trzecie system emerytalny trzeba całkowicie zmienić na równy dla wszystkich tj. 67 lat i obywatelski tj. każdy otrzymuje taką samą minimalną emeryturę np 1000 zł + coroczny wzrost inflacyjny. Ile kapitału ponad tą emeryturę zbierzesz na emeryturę w trakcie życia zawodowego zależy od Ciebie. Tylko żaden polityk jeszcze nie ma w tym kraju jaj aby powiedzieć głośno, że ten system już się zawalił i ratunku nie ma.

Popatrz na Francję Niemcy Anglię one na pewno będą miały zastępowalność pokoleń , przecież do takich Niemiec wiesz ile oni ściągają studentów ? a ilu jest tu polaków rumunów i pół bałkanów a ile turków ? i kiedyś słyszałem jaki to miał być z nimi problem a pracujac tam w fabryce jest ich cała masa i wcale nie na lekkich stanowiskach kierownikami byli polacy ze śląska. a ile ludzi z bałkanów normalnie pracujący przy produkcji koszy na śmieci ;) Kazdy z nich mówił i po niemiecku i po swojemu . Narazie się jakoś to trzyma , a hedonistyczny styl życia zawsze prowadzi do upadku cywilizacjii może to na czeka ? Tak samo miało być podaczas pierwszej rewoulucji przemysłowej i każdej innej wątpie żeby to miało się zmienić .

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 136
Dołączył: 17 Sie 2017r.
Skąd:
Konto zawieszone
ff
Wysłany: 21 Sty 2018r. 22:19  
Cytuj
CYTAT
Po trzecie system emerytalny trzeba całkowicie zmienić na równy dla wszystkich tj. 67 lat i obywatelski tj. każdy otrzymuje taką samą minimalną emeryturę np 1000 zł + coroczny wzrost inflacyjny. Ile kapitału ponad tą emeryturę zbierzesz na emeryturę w trakcie życia zawodowego zależy od Ciebie. Tylko żaden polityk jeszcze nie ma w tym kraju jaj aby powiedzieć głośno, że ten system już się zawalił i ratunku nie ma.



BRAWO, BRAWO TOWARZYSZU, LENIN JEST Z CIEBIE DUMNY!!! KAŻDEMU PO RÓWNO... czerwona zaraza wam mózgi dawno przeżarła... Lenin wiecznie żywy, a za plecami wujek Józek...

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
uwe
uwe
uwe
Posty: 28
Dołączył: 26 Lis 2017r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 21 Sty 2018r. 22:58  
Cytuj
CYTAT
CYTAT
CYTAT
Słuchaj, 3300 zł to nie najgorzej jak na operatora maszyn ...
Znam kogoś kto po studiach jeszcze nie tak dawno zarabiał 2000 zł i miał dwoje dzieci a 500+ jeszcze nie było i jakoś dawał radę ...
Na razie ciesz się tym co masz i nie narzekaj za bardzo, ale i szukaj dalej ..


Czy ja prezentuje roszczeniową postawę ? Ja tylko mówię i wytykam błędy obcecnej sytuacji. Kiedyś myślałem jak liberał (wtedy jak byłem za granica) że płay minimalnej nie należy podnosić,tylko ma to rynek regulować itd . Ale jak się zaczęło żyć w Polsce to się człowiek wk,,aa że będąc tam stać cie na wszystko perfumy ciuchy iphony samochód wynająć mieszkanie i jeszcze ci zostanie .


Jakie to kierunki kończyłaś? Poszukuję osoby do firmy w miarę wykształconej i żeby mi nosa nie zadzierała


Nie ukończyłem ;) Powiedz mi do czego to Ci poprostu powiem czy się tam nadaję , to że pracuję w takiej firmie to nie znaczy że nic innego nie potrafię ale inni wiedzą lepiej...

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
uwe
uwe
uwe
Posty: 28
Dołączył: 26 Lis 2017r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 21 Sty 2018r. 23:05  
Cytuj
CYTAT
CYTAT
Po trzecie system emerytalny trzeba całkowicie zmienić na równy dla wszystkich tj. 67 lat i obywatelski tj. każdy otrzymuje taką samą minimalną emeryturę np 1000 zł + coroczny wzrost inflacyjny. Ile kapitału ponad tą emeryturę zbierzesz na emeryturę w trakcie życia zawodowego zależy od Ciebie. Tylko żaden polityk jeszcze nie ma w tym kraju jaj aby powiedzieć głośno, że ten system już się zawalił i ratunku nie ma.



BRAWO, BRAWO TOWARZYSZU, LENIN JEST Z CIEBIE DUMNY!!! KAŻDEMU PO RÓWNO... czerwona zaraza wam mózgi dawno przeżarła... Lenin wiecznie żywy, a za plecami wujek Józek...


A co w tym złego ? tzn dobry dzień tutaj uprościł ale bardzo pododbny system emrytalny ma kanada. W ogóle emerytura powinna być finansowana z budżetu należało by ściągać to z podaktów . Dlaczego tylko pracujący zarabiją na innych ? albo na emerytury dla sędziów górników i policjantów ? równe podatki dla wszystkich i równy wiek emeretlny dla wszystkich.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 136
Dołączył: 17 Sie 2017r.
Skąd:
Konto zawieszone
ff
Wysłany: 22 Sty 2018r. 11:18  
Cytuj
towarzyszu uwe: nic w tym złego, nic a nic, wszystkim po równo, czy się siedzi czy się leży tysiąc się należy... no to budujemy drugą kanadę!!! była już japonia, irlandia, szwecja ....

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 122
Dołączył: 29 Sty 2017r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 22 Sty 2018r. 18:17  
Cytuj
CYTAT

1.A jakie studia skończyłeś i czym się zajmujesz , mozesz napisać ogólnikowo?.
2.No tylko że właśnie Niemcy bardzo mocno ingerują w swoją gospodarkę ,szkolnictwo, wspierają swoje firmy , kupują swoje wyroby . Nawet fabryki z Chin itp przenoszą z powrotem do siebie.
3.Przychodzisz zje..y z roboty i naprawdę jest ciężko się za cokolwiek wziąść a co dopiero po nockach... dziecko rzuca ci sie na szyje żona prosi o pomoc i tak to leci ...
4.Niewiem co odpisać , może że nie tylko pieniądze są najważniejsze.
5.Hmmm aborcja bo państwo nie daje rady ??
6.Różowo nie jest chodzi ci o zarobki ,uchodzców? Jakoś nie zauważyłem.
Podsumowując Państwo musi dbać o obywateli w ten sposób że każdy uczciwie pracujący powinien : no tak tu wiele można wiele napisać . Ale czy sprzątaczki, ochrona ,pracownicy marketów i wiele innych zawodów poprostu nie powinni się martwić o to czy im wystarczy a narazie tak jest . Oczywiście wiele z tych zawodów wyginie i dlatego należy ciagle podnosić swoje kwalifikacje , tylko jak ma sie rodzine i h..ą robote to człowiek nie ma siły bo jest przepracowany co nie jest rzadkościa w polsce , sam de facto muszę nieraz walić po 40 nadgodzin żeby być spokojnym do końca miesiąca.


Ad. 1. Kończyłem 2 uczelnie - mam tytuł inżyniera mechanika i licencjat oraz magistra z zarządzania. Obydwie uczelnie top 3 w Polsce. Obecnie zajmuję się ... zarządzaniem, bo w inżynierii słaba kasa umiech
Ad. 2. To nie jest ingerencja w gospodarkę. To społeczna odpowiedzialność biznesu i patriotyzm konsumencki. Jest to mentalność obywateli i państwo tu nie ma nic do rzeczy. Znam ten temat dobrze bo pracowałem 2 lata w najbardziej niemieckiej z niemieckich firm. Nawet czekolada na święta była Niemiecka umiech
Ad. 3. No cóż. Dziecko jest Twoją decyzją i Państwo nie ma nic do tego.
Ad. 4. Nie są, ale są bardzo przydatne umiech
Ad. 5. Państwo jest wyłącznie odpowiedzialne za zapewnienie dóbr społecznie pożądanych. Dzieci obywateli nimi nie są. Twoje dziecko powinno być wyłącznie Twoim problemem. Dlaczego Państwo, a dokładniej inni obywatele mają odpowiadać za konsekwencje Twojego ciupciania?
Ad. 6. I znów niestety podstawowa nieznajomość ekonomii się kłania. Polecam zapoznać się z pojęciem efektu Balassy - Samuelsona aby dowiedzieć się dlaczego sprzątaczka na razie nie będzie zarabiała "godnie" cokolwiek to znaczy (nawet w historii myśli ekonomicznej jest cały nurt dotyczący rozważań na temat ceny sprawiedliwej) umiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 122
Dołączył: 29 Sty 2017r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 22 Sty 2018r. 18:18  
Cytuj
CYTAT

BRAWO, BRAWO TOWARZYSZU, LENIN JEST Z CIEBIE DUMNY!!! KAŻDEMU PO RÓWNO... czerwona zaraza wam mózgi dawno przeżarła... Lenin wiecznie żywy, a za plecami wujek Józek...


Kanada i Nowa Zelandia tak bardzo komunistyczna. Przecież nikt niczego za darmo nie da. Wszyscy w tym systemie pracują do określonego wieku wpłacając takie same składki na swoje konto emerytalne, a stawka jest stała niezależnie od pensji.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
uwe
uwe
uwe
Posty: 28
Dołączył: 26 Lis 2017r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 22 Sty 2018r. 21:35  
Cytuj
CYTAT
towarzyszu uwe: nic w tym złego, nic a nic, wszystkim po równo, czy się siedzi czy się leży tysiąc się należy... no to budujemy drugą kanadę!!! była już japonia, irlandia, szwecja ....

hehe umiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 60
Dołączył: 14 Wrz 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 23 Sty 2018r. 18:09  
Cytuj
good

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
« 1 2 3 4 »
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Praca »