NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Inwestycje, zmiany, polityka i gospodarka »
Nowy Temat Odpowiedz
«« « ... 24 25 26 27 28 29 30 ... » »»
Nowe mieszkania komunalne,
Posty: 1
Dołączył: 23 Cze 2018r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 23 Cze 2018r. 18:22  
Cytuj
Witam wszystkich,

Czy orientuje się ktoś kiedy będzie można składać wnioski na 3 blok na Orzeszkowej lub nowe osiedle na Leśnej???
Przyznam się szczerze że przespałem pierwszy terminumiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 23 Cze 2018r. 18:22  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 4
Dołączył: 7 Kwie 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 26 Cze 2018r. 10:13  
Cytuj
dostaliśmy mieszkanie 87,3 metra i mamy pytanie czy ktoś nie chciałby się zamienić, my chcielibyśmy takie ok 70 metrów?? albo to 77 metrów.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 4
Dołączył: 7 Kwie 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 26 Cze 2018r. 10:15  
Cytuj
Za notariusza trzeba coś płacić? Nie wyobrażam sobie podpisać umowę jak nie zobaczę mieszkania.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 21
Dołączył: 26 Cze 2018r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 26 Cze 2018r. 11:06  
Cytuj
Za notariusza nic nie płacisz, koszty pokrywa MZB, a mieszkania będzie można obejrzeć dopiero w połowie lipca

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 91
Dołączył: 23 Sie 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 26 Cze 2018r. 12:04  
Cytuj
CYTAT
Za notariusza trzeba coś płacić? Nie wyobrażam sobie podpisać umowę jak nie zobaczę mieszkania.


Koszty notariusza 1000 zł ponosi się w przypadku rezygnacji już po podpisaniu umowy

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 429
Dołączył: 10 Marz 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 80%
ff
Wysłany: 26 Cze 2018r. 13:17  
Cytuj
Jezcze planow 3 budynku nie ma a wy juz pytacie kiedy bedzie mozna podania skladacscianamlotek

pewnie za 3-4 lata przy dobrych wiatrach;)

Gratuluje

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 167
Dołączył: 10 Paź 2017r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 26 Cze 2018r. 15:06  
Cytuj
Byłem na spotkaniu wyborczym jednego z kandydatów na włodarza naszego miasta, jest konkretna obietnica opozycji, jeśli wygrają wybory to takich bloków wybudują cztery razy więcej niż obiecuje wam nieudolny PIS. Wystarczy tylko uzbroić sie w cierpliwość. Mają być nawet mieszkania dla takich co nie pracują.
Ma być tak że budowa pierwszych czterech zacznie się miesiąc po przejęciu władzy przez opozycje. Czyli za rok pierwsi mieszkańcy będą wnosić meble.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 11
Dołączył: 30 Maja 2018r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 27 Cze 2018r. 07:33  
Cytuj
CYTAT
Witam wszystkich,

Czy orientuje się ktoś kiedy będzie można składać wnioski na 3 blok na Orzeszkowej lub nowe osiedle na Leśnej???
Przyznam się szczerze że przespałem pierwszy terminumiech


Budowa trzeciego bloku rusza jeszcze w tym roku. Rekrutacja planowana jest na wiosnę 2019 r.. Informacje na ten temat można znaleźć na stronie MZB - budownictwo wielorodzinne.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 112
Dołączył: 23 Gru 2008r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 27 Cze 2018r. 09:59  
Cytuj
CYTAT
To istny cyrk moim zdaniem. Ciekawe jak oni sprawdzali te wnioski. Daja odmowe po odwolaniu jednak wpisuja na jakas tam liste rezerwowa. Porazka. Ale na dobra sprawe jak kuoujesz mieszkanie od dewelopera to tez nie widzisz go zanim kupisz. Masz rzut i jakies dodatkowe info i na tym koniec



Jak to nie widzisz u dewelopera? Możesz wejść, obejrzeć już w fazie budowy, wybrać lokal itp. Jak kupowałem moje mieszkanie w naszym rodzimym nowym budownictwie to jeszcze kiedy trwała budowa (a raczej wykończenie) bloku oglądałem wolne mieszkania, mierzyłem, sprawdzałem rozkład pomieszczeń. Co więcej gdybym się zdecydował na mieszkanie zanim postawili ściany działowe to mogłem zmienić rozkład mieszkania, powiększyć/pomniejszyć pomieszczenia, przesunąć przyłącza wod/kan, dołożyć czy zmienić miejsca w których są zamontowane gniazda elektryczne, włączniki czy punkty oświetleniowe - i to zrobiłby deweloper za darmo (jeśli oczywiście zmiany nie byłyby drastyczne) lub za niewielką opłatą gdy robota grubsza/sporo więcej materiału.
Wiem, że drożej. Ale kupiłem co chciałem.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 91
Dołączył: 23 Sie 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 28 Cze 2018r. 11:18  
Cytuj
CYTAT
Byłem na spotkaniu wyborczym jednego z kandydatów na włodarza naszego miasta, jest konkretna obietnica opozycji, jeśli wygrają wybory to takich bloków wybudują cztery razy więcej niż obiecuje wam nieudolny PIS. Wystarczy tylko uzbroić sie w cierpliwość. Mają być nawet mieszkania dla takich co nie pracują.
Ma być tak że budowa pierwszych czterech zacznie się miesiąc po przejęciu władzy przez opozycje. Czyli za rok pierwsi mieszkańcy będą wnosić meble.


uchylisz rąbka tajemnicy jakiego kandydata bo coś żaden się nie chce ujawnić? jezyk

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 22
Dołączył: 11 Cze 2018r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 3 Lip 2018r. 15:15  
Cytuj
Mam takie pytanie... Czy wszyscy, którym przyznano mieszkanie byli już u notariusza??? Dostałam list już miesiąc temu i zaakceptowałam ich propozycje a do tej pory nikt do mnie nie zadzwonił, żeby podpisać umowę i tak zastanawiam się czy o mnie nie zapomnieli...

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 91
Dołączył: 23 Sie 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 3 Lip 2018r. 15:45  
Cytuj
CYTAT
Mam takie pytanie... Czy wszyscy, którym przyznano mieszkanie byli już u notariusza??? Dostałam list już miesiąc temu i zaakceptowałam ich propozycje a do tej pory nikt do mnie nie zadzwonił, żeby podpisać umowę i tak zastanawiam się czy o mnie nie zapomnieli...


Nie zapomnieli, też się martwiłam ale Pani z MZB powiedziała, że jak już mamy list z pozytywną decyzją to będą dzwonić do upadłego kiedy przyjdzie Nasza kolej umiech może to idzie alfabetycznie? ja mam nazwisko na R.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 22
Dołączył: 11 Cze 2018r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 3 Lip 2018r. 16:12  
Cytuj
Ja na S. To może rzeczywiście idzie alfabetycznie.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 30
Dołączył: 21 Maja 2018r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 5 Lip 2018r. 10:26  
Cytuj
Od pewnego czasu nurtuje mnie sprawa centralnego ogrzewania i tego jak ewentualnie mogą wyglądać rachunki miesiączne.czy ktoś z was mieszkał lub mieszka obecnie w mieszkaniu z opomiarowanym c.o z sieci? Jak wygląda miesięczny rachunek za takie ogrzewanie? Nie mam tu na myśli ryczałtu tylko faktyczne zużycie

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 707
Dołączył: 21 Gru 2017r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 5 Lip 2018r. 10:34  
Cytuj
CYTAT
Od pewnego czasu nurtuje mnie sprawa centralnego ogrzewania i tego jak ewentualnie mogą wyglądać rachunki miesiączne.czy ktoś z was mieszkał lub mieszka obecnie w mieszkaniu z opomiarowanym c.o z sieci? Jak wygląda miesięczny rachunek za takie ogrzewanie? Nie mam tu na myśli ryczałtu tylko faktyczne zużycie


No dostajesz tyle ile faktycznie zużyłeś.

Przykładowo u nas w bloku dla mieszkania ~70m2 koszty są od 200 do 400 zł miesięcznie w okresie grzewczym. Zależy od temperatur na zewnątrz i temp do jakiej się dogrzewa mieszkanie.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 30
Dołączył: 21 Maja 2018r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 5 Lip 2018r. 11:26  
Cytuj
Ok dzięki chodziło mi właśnie o sumę jaka można otrzymać w rachunku

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 24
Dołączył: 29 Marz 2016r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 6 Lip 2018r. 10:05  
Cytuj
Widział już ktoś umowy najmu i sprzedaży i może coś na ten temat napisać?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 73
Dołączył: 15 Gru 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 6 Lip 2018r. 14:30  
Cytuj
Tak. Znajoma konsultowala się i sama poszła po rozum do głowy. Najwazniejsze: zmieni się VAT z 8 na 23%a to lada chwila wzrośnie zakup mieszkania o 15%. Dodatkowo jak ktoś nie będzie płacił za mieszkanie to opłaty za części wspólne będą pokrywaly mieszkańcy wspólnoty.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 24
Dołączył: 29 Marz 2016r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 8 Lip 2018r. 12:44  
Cytuj
Ktoś coś więcej może się wypowiedzieć na temat umów?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 91
Dołączył: 23 Sie 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 9 Lip 2018r. 18:01  
Cytuj
nikt nic więcej nie powie? ja jeszcze nie miałam spotkania z notariuszem

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 15
Dołączył: 2 Maja 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 9 Lip 2018r. 19:45  
Cytuj
Dostajesz projekt mieszkania, fakturę do opłacenia pierwszej wpłaty no i ta umowa...o której mowa ☺

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 167
Dołączył: 10 Paź 2017r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 10 Lip 2018r. 07:02  
Cytuj
Już są przyjmowane zapisy na nową liste na te nowe bloki co obiecuje wybudować opozycja. Mieszkania będą tańsze i wszyscy uzyskają zwolnienie z płacenia czynszu do momentu spłacenia kredytu. Każdy lokal będzie miał garaż podziemny.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 91
Dołączył: 23 Sie 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 10 Lip 2018r. 13:18  
Cytuj
CYTAT
Już są przyjmowane zapisy na nową liste na te nowe bloki co obiecuje wybudować opozycja. Mieszkania będą tańsze i wszyscy uzyskają zwolnienie z płacenia czynszu do momentu spłacenia kredytu. Każdy lokal będzie miał garaż podziemny.


a gdzie są przyjmowane te zapisy? umiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 167
Dołączył: 10 Paź 2017r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 10 Lip 2018r. 16:06  
Cytuj
CYTAT
CYTAT
Już są przyjmowane zapisy na nową liste na te nowe bloki co obiecuje wybudować opozycja. Mieszkania będą tańsze i wszyscy uzyskają zwolnienie z płacenia czynszu do momentu spłacenia kredytu. Każdy lokal będzie miał garaż podziemny.


a gdzie są przyjmowane te zapisy? umiech



Jak będziesz chodzić na wiece lokalnej opozycji to sie wszystkiego dowiesz.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 91
Dołączył: 23 Sie 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 10 Lip 2018r. 18:24  
Cytuj
CYTAT
CYTAT
CYTAT
Już są przyjmowane zapisy na nową liste na te nowe bloki co obiecuje wybudować opozycja. Mieszkania będą tańsze i wszyscy uzyskają zwolnienie z płacenia czynszu do momentu spłacenia kredytu. Każdy lokal będzie miał garaż podziemny.


a gdzie są przyjmowane te zapisy? umiech



Jak będziesz chodzić na wiece lokalnej opozycji to sie wszystkiego dowiesz.


zabawne i bardzo konkretne smiech2

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
«« « ... 24 25 26 27 28 29 30 ... » »»
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Inwestycje, zmiany, polityka i gospodarka »