NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Polityka i gospodarka »
Nowy Temat Odpowiedz
«« « ... 13 14 15 16 17 18 19 ... » »»
Prawda się obroni - należy o niej mówić., Polska to obowiązek siostry i bracia.
Posty: 301
Dołączył: 25 Lis 2015r.
Skąd: St.W.
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 15 Lut 2019r. 12:36  
Cytuj
Za wszystkich spostrzegawczych.
(popieranie poglądów nie musi iść w parze z trzymaniem czyjejś strony)

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 15 Lut 2019r. 12:36  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 3250
Dołączył: 12 Sty 2015r.
Skąd: stalowa
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 15 Lut 2019r. 14:59  
Cytuj
a ja trzymam, no i co?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 301
Dołączył: 25 Lis 2015r.
Skąd: St.W.
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 15 Lut 2019r. 16:01  
Cytuj
Mirek777 popiera to co pisze art2deco i cdn.. i broni zawsze tych nicków. Można pisać prawde że jedna osoba udaje doalog na forum.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 10486
Dołączył: 9 Sty 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 15 Lut 2019r. 16:04  
Cytuj
Wolisz podyskutować z Andrzejkiem to dyskutuj z Andrzejkiem Krysiu, ja sama osobiście uwielbiam go naprowadzać na odpowiedzi. Tylko ze on nie odpowiada.
Nie zmuszaj się, mamy przecie DE-MO-KRA-CJE! i możesz wybierać z kim dyskutujesz.

PS
Ale się nie nagadasz, ani niczego nowego nie dowiesz cool girl

Europosły się wyciszyły przed burzą

Obrazek


Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 8424
Dołączył: 17 Kwie 2016r.
Skąd: PiSLamaBad
Ostrzeżenia: 100%
ff
Wysłany: 15 Lut 2019r. 17:16  
Cytuj
No i prawda sie obroniła umiech Art napisała, cdn sie powołał a Mirek poparł i mamy teorię, powołanie i poparcie czyli fakt umiech 3w1 umiech

Na świecie są dwa rodzaje ludzi: tacy którzy myślą, że rząd stara się działać w ich najlepszym interesie oraz tacy, którzy myślą - Nathan Fraser
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 10486
Dołączył: 9 Sty 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 15 Lut 2019r. 17:24  
Cytuj
Ty zbereźniku zarumieniony

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 11602
Dołączył: 1 Lut 2011r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 16 Lut 2019r. 10:12  
Cytuj
CYTAT
Mirek777 popiera to co pisze art2deco i cdn.. i broni zawsze tych nicków. Można pisać prawde że jedna osoba udaje doalog na forum.


Widać, że bardzo pobieżnie śledzisz, moje wypowiedzi a jednocześnie dajesz sobie mandat do wydawania osądów...

Wyobraźcie sobie, że budzicie się rano i macie tylko to, za co podziękowaliście Bogu w modlitwie wieczorem....
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 301
Dołączył: 25 Lis 2015r.
Skąd: St.W.
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 16 Lut 2019r. 10:19  
Cytuj
To dobrze jak tak nie jest.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 3250
Dołączył: 12 Sty 2015r.
Skąd: stalowa
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 17 Lut 2019r. 07:32  
Cytuj
Jędrek czekam na dzień kiedy powołam się na twoje samodzielne przemyślenia... pospiesz się bo nie mam aż tyle czasu

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 8424
Dołączył: 17 Kwie 2016r.
Skąd: PiSLamaBad
Ostrzeżenia: 100%
ff
Wysłany: 17 Lut 2019r. 09:23  
Cytuj
CYTAT
Jędrek czekam na dzień kiedy powołam się na twoje samodzielne przemyślenia... pospiesz się bo nie mam aż tyle czasu


To nie kwestia czasu. To kwestia otwartości umysłu i chęci samodzielnego myślenia.

Na świecie są dwa rodzaje ludzi: tacy którzy myślą, że rząd stara się działać w ich najlepszym interesie oraz tacy, którzy myślą - Nathan Fraser
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 10486
Dołączył: 9 Sty 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 18 Lut 2019r. 18:23  
Cytuj
https://niezalezna.pl/259394-trzeba-zaczac-od-starannego-doboru-slow-american-jewish-committee-reaguje-na-wypowiedz-katza

Utrata udziałów w tworzonym przez V4 Trójmorzu wygrała umiech
"Czy cel to zorganizowanie szczytu Grupy Wyszehradzkiej w Izraelu, który służy interesom Jerozolimy, zakładającym ustanowienie sojuszy w ramach UE, by zneutralizować antyizraelskie rozwiązania czy środki? Jeżeli tak, minister spraw zagranicznych musi robić, co może, by zagwarantować, że do takiej konferencji dojdzie" - komentuje dzisiaj na łamach "Jerusalem Post" Herb Keinon. "Przed poczynieniem swoich uwag Katz powinien się na chwilę zatrzymać i zadać sobie pytanie, co chciał osiągnąć, jakie są cele Izraela" - pisze komentator.

David Harris z AJC przypomina, że "tysiąca lat żydowskiej obecności na polskiej ziemi nie można sprowadzić do pojedynczego nagłówka prasowego czy krótkiej wypowiedzi dla telewizji" oraz że Polska "była pierwszym celem ataku armii niemieckiej, który stał się początkiem II wojny światowej. Przez prawie sześć lat doświadczyła brutalnej okupacji nazistowskiej (a przez pewien czas także sowieckiej)" - No ale tutaj jest pewna różnica w ocenie "powojennych doświadczeń i obecności". Nie oczekujmy intensywnej "polemiki" ze strony Pałacu Prezydenckiego,,,
a Marzec tuż tuż

Z ostatniej chwili: Czaputowicz się wycofuje,,,
Czaputowicz: Nie damy sobie wejść na głowę i nie będzie żadnego szczytu, jeśli będziemy tak traktowani.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 10486
Dołączył: 9 Sty 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 22 Lut 2019r. 20:15  
Cytuj

Skutki braku klasycznego wykształcenia



Rozdział X: Prolog, ”Nowa polskojęzyczna szkoła historii i Holocaustu”

22 Marzec 2019

Podczas konferencji w Paryżu głos zabrali miedzy innymi prof. Jan Tomasz Gross, prof. Grabowski i Jacek Leociak - współtwórca Nowej Szkoły Poszukiwań nad Holocaustem w Paryżu i pracownik naukowy PAN. Wszyscy oni podkreślali ogrom win Polaków.

prof. Grabowski, który naucza: Polacy (sic!) nic nie robili, żeby bronić i ratować Żydów w czasie Holokaustu. Byli społeczeństwem zupełnie obojętnym wobec tragedii Żydów.

prof. Szurek - który naucza, Polacy (sic!) zachowywali się wobec Żydów, jak Tutsi mordujący Hutu w Rwandzie.

Obrazek



https://pbs.twimg.com/media/DjG9xggX4AAgzRR.jpg:large
https://assets.polskaniepodlegla.pl/media/k2/items/cache/3fece34c9edd54c747b347bbe33757ae_L.jpg

Stare przypisywanie win,,, na drodze do nowego portfela.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 3250
Dołączył: 12 Sty 2015r.
Skąd: stalowa
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 25 Lut 2019r. 00:19  
Cytuj
inżynieria społeczna

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 11602
Dołączył: 1 Lut 2011r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 26 Lut 2019r. 09:26  
Cytuj
Obrazek

Wyobraźcie sobie, że budzicie się rano i macie tylko to, za co podziękowaliście Bogu w modlitwie wieczorem....
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 809
Dołączył: 5 Lut 2016r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 26 Lut 2019r. 09:35  
Cytuj
Nie jestem w żadnej z tych grup, ale uważam, że religia powinna wyjśc ze szkół. Dlaczego? Ano dlatego, że nie jest to zwyczajna lekcja, a tak jest w tej chwili traktowana, na religię powinni chodzić ci, którzy chcą tego, więc przyjdą do sal katechetycznych wybudowanych za pieniądze wiernych przy kościołach. Księża nie powinni mieć płacone za to, to ich posługa i powołanie, a nie lekcja matematyki czy historii. Oni nie są nauczycielami tylko kapłanami, innego rodzaju nauczycielami. Opłacać sprawy religijne powinniśmy my, wierni. Ja sobie nie życzę żeby mi ateista za to płacił i był to tego zmuszany, by szło to z jego podatków. Wstyd dla mnie.
Jeśli chcemy sprawy Boże traktować poważnie, powinniśmy Bogu poświęcić czas osobny, w kościołach, w salach katechetycznych, gdzie odpowiedni klimat, spokój i poszanowanie dla wartości. Szkoła nie jest do tego odpowiednia. Czasy się zmieniają, młodzież jest inna, nie ma szacunku dla nikogo i niczego. Króluje seks, chamstwo, brutalność, pustogłowie.
Religia powinna być w kościołach, tam łatwiej byłoby poukładać pewne sprawy, z dystansu. Wartości rodzą się nie chaosie.. Trzeba mieć pewien dystans, więc religia nie może być przedmiotem szkolnym. Wiarę powinno się zanosić do szkół a nie w niej tworzyć.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 47
Dołączył: 27 Paź 2018r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 26 Lut 2019r. 11:53  
Cytuj
Mryszard ok

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 11602
Dołączył: 1 Lut 2011r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 26 Lut 2019r. 13:16  
Cytuj
A czy przypadkiem lekcje religii nie są dobrowolne w tym sensie, że rodzic może dziecko zapisać lub nie? chytry

Doskonale pamiętam czasy, gdy lekcje odbywały się w salkach katechetycznych. Logistyczny koszmarek. Szczególnie przy kiepskiej pogodzie bez sensu. Sale małe, ciasne, brak szatni, droga między szkołą a kościołem daleka.

No pewno, że nie jest to normalna lekcja. Ale to nie jest argument.
Muzyka też nie jest "normalną" lekcją. Tak samo Plastyka. Co przedmiot to inna specyfika.

Szkoły to niby za czyje pieniądze są budowane?
Nagle podatnicy przestają być w ogromnej większości jednocześnie "wiernymi? potluczony

Co do nie płacenia księżom, to chciałbym najpierw wiedzieć jaka to jest pensja, zanim dam posłuch populizmom, ile to za to by można szpitali postawić...potluczony

Myszard idąc dalej, zaczniesz usuwać krzyże z klas. Żeby tylko ateistom (którzy w ramach swojej hipokryzji latają do kościoła z koszyczkiem w Wielką Sobotę potluczony) było dobrze.

Ludzie walczyli i oddawali życie, za wolność, również za to, żeby religia mogła być w szkołach, a Ty chcesz to oddać, bo Ci źle, że niby-ateiści też za to płacą?

Wyobraźcie sobie, że budzicie się rano i macie tylko to, za co podziękowaliście Bogu w modlitwie wieczorem....
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 809
Dołączył: 5 Lut 2016r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 26 Lut 2019r. 13:51  
Cytuj
nie chce ściągać krzyży, nie tędy droga, ale własnie dlatego, ze sam chodziłem wiele kilometrów pod pacha z katechizmem, wiem co tracą współczesne dzieci. Nie chodzi tu o poniesiony wysiłek, ale to, ze przyjdą tam naprawdę ci co chcą.
statystycznie nas, katolików jest ogromna większość, ale pseudokatolikow w tej puli mnóstwo. Chodząc teraz do szkoły wolałbym mieć religię w tej ciasnej salce katechetycznej z księdzem niż z katechetką, bo uważam, że ksiądz powinien prowadzić lekcje religii, a nie osoba świecka. To moje zdanie. Młodzi ludzie wiele tracą na tym, że mają religie nie przy kościele. Pajacują, uważają, że religia to czas stracony, albo odrabiają (odpisują)lekcje od innych, albo jedzą wtedy i mają wszystko w d...

Do kościoła do sal katechetycznych docieraliby tylko ci, którzy tego chcą. A tak to ci co muszą chodzić ze względu na frekwencję przeszkadzają jedynie innym nic z tego nie wynosząc.
Takie jest moje zdanie. Ile zarabia ksiądz w szkole? Tyle co nauczyciel...

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1578
Dołączył: 20 Wrz 2012r.
Skąd: 37-450
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 26 Lut 2019r. 13:55  
Cytuj
Mialem religie w kosciele. Milej to wspominam niż pózniej w technikum w szkole.
Wolność to teź szkoła bez wyznania.
Nie zamierzam sie klocic tylko podsuwam mysli.

Choć dla mnie może być w szkole. Jak te lekcje wyglądały każdy pamieta sam bo chodził

https://img5.dmty.pl//uploads/201511/1448366582_pi03yt_600.jpg
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 11602
Dołączył: 1 Lut 2011r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 26 Lut 2019r. 15:25  
Cytuj
Wolność to bezideowość?
Wolność to neutralność światopoglądowa?

Wolne żarty.

Wolność to robienie wszystkiego, co nie krzywdzi drugiego człowieka.
To jest wolność i zarazem jej granica. Wciskanie ludziom kitu, że coś powinno być neutralne, bo inaczej narusza czyjś światopogląd to schizofrenia bezideowców. Ich działania prowadzą w rezultacie do silnej dyskryminacji tego, co zwalczają - czyli cywilizacji chrześcijańskiej.

Świetnym przykładem są tu feministki, które walczą o aborcję, ale gdzieś mają idee emancypacji kobiet i potrzeby matek. Dla feministki matka to zło. Jakby same zostały znalezione w kapuście.

Z pustką jest tak, że od razu zajmuje ją to, co najagresywniejsze.

Wiecie dlaczego wasze myślenie jest niebezpieczne w dalekiej perspektywie czasowej?
Bo dajecie się wciągnąć w ideologie oparte na rzekomym postępie cywilizacyjnym neutralnym światopoglądowo. To w rezultacie prowadzi do regresu cywilizacji i islamizacji.

Wyobraźcie sobie, że budzicie się rano i macie tylko to, za co podziękowaliście Bogu w modlitwie wieczorem....
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 10486
Dołączył: 9 Sty 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 26 Lut 2019r. 15:53  
Cytuj

Obchodzimy dziś święto, które na stałe wpisało się do kalendarza każdego Polaka. Zostało ustanowione na 1 marca – rocznicę zamordowania członków IV Zarządu WiN-u dowodzonego przez Łukasza Cieplińskiego ps. „Pług”. To wydarzenie pozostaje symbolicznym wyrazem walki żołnierzy podziemia antykomunistycznego z okupantem Polski.




Obrazek

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 11602
Dołączył: 1 Lut 2011r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 4 Marz 2019r. 07:47  
Cytuj
Obrazek

Wyobraźcie sobie, że budzicie się rano i macie tylko to, za co podziękowaliście Bogu w modlitwie wieczorem....
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 302
Dołączył: 17 Maja 2012r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 4 Marz 2019r. 10:16  
Cytuj
Obrazek

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 167
Dołączył: 10 Paź 2017r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 4 Marz 2019r. 15:24  
Cytuj
tez kiedys myslałem ze pedały to zwykli ludzie, ale jak sie dowiedziałem z internetu ze wieksz czesc pedofili jest homosiami to zmienilem o nich zdanie i teraz krzywo patrze na tyh zboczencow pedersatow homosi

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 10486
Dołączył: 9 Sty 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 4 Marz 2019r. 16:28  
Cytuj

oDMIENNE sTANY śWIADOMOŚCI



Wiele trzeba uwagi poświęcić świadomości rodzicielskiej. Ten kręgosłup zachowań tworzy się oczywiście w normalnej rodzinie. Szkoła ma tutaj duże znaczenie penetracyjne, stąd będą lekcje dodatkowe i seria spotkań światopoglądowych na temat otwartości tego kręgosłupa - uchyla rąbka tajemnicy o intencjach interrogacji edukatorów w żłobkach, w przedszkolach i w szkołach, tandem postępu i demokracji Trzaskowski-Rabiej. Wszystko wyśpiewacie, Klos!

Obrazek
Tata tak mówił w domu?


Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
«« « ... 13 14 15 16 17 18 19 ... » »»
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Polityka i gospodarka »