NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Polityka i gospodarka »
Nowy Temat Odpowiedz
«« « ... 3 4 5 6 7 8 9 ... » »»
Prawda się obroni - należy o niej mówić., Polska to obowiązek siostry i bracia.
Posty: 2790
Dołączył: 3 Gru 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 26 Lut 2018r. 11:03  
Cytuj
CYTAT
CYTAT
Prawda...?

Powiedz, ilu Polaków uratowali Żydzi narażając swoje własne życie?


No napisz ilu?

Wszyscy Polacy ratowali Żydów z narażeniem życia?


Oczywiście, że nie wszyscy, ale było ich wielu.

Ale podaj mi choć jeden przykład, kiedy to Żydzi ratowali Polaków, przy okazji narażając się na śmierć...

Ale podaj mi choć jeden przykład, kiedy to Żydzi ratowali Żydów, przy okazji narażając się na śmierć...

"Unikajcie wszystkiego, co ma choćby pozór zła" (1 Tes 5, 22)
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 26 Lut 2018r. 11:03  
Cytuj

"Unikajcie wszystkiego, co ma choćby pozór zła" (1 Tes 5, 22)
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 8407
Dołączył: 17 Kwie 2016r.
Skąd: PiSLamaBad
Ostrzeżenia: 100%
ff
Wysłany: 26 Lut 2018r. 17:25  
Cytuj
CYTAT
I znowu sie zapętlasz w swoich chorych dywagacjach.Polacy jako jedyny naród w okupowanej Europie ratując Żyda mieli wyrok śmierci od Niemców.szyscy RYBKO WSZYSCY.JA Ci nie odpowiem tak jak odpowiedział Zienkiewicz Ronenowi Bergmanowi że nie zasługuje nawet na pierdniecie.Żydzi za wszelka cene chcą ukryć swoje morderstwa na swoich rodakach w czasie shoah.Widziałem w TVPInfo mine rabina którego redaktor zapytał czy Żydzi mordowali i wydawali Niemcom swych rodaków.Odpowiedz łamana polszczyzna była:"NIE MA TEMAT"


Pelele, ja zadałem konkretne pytanie. Czy wszyscy Polacy w czasie II WŚ ratowali Żydów? A ty wypisujesz jakieś brednie. Oczywiste jest, że pomoc Żydom była karana śmiercią. Tak jak nie wszyscy Żydzi byli święci i nie byli tylko ofiarami, tak samo Polacy nie byli tylko bohaterami. Świat nie jest czarno biały i nie zakrzyczysz tego.

Rsta, Żydzi walczyli w AK, walczyli ramię w ramię z Polakami. Myślisz, że nie narażali życia?

Na świecie są dwa rodzaje ludzi: tacy którzy myślą, że rząd stara się działać w ich najlepszym interesie oraz tacy, którzy myślą - Nathan Fraser
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 10392
Dołączył: 9 Sty 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 26 Lut 2018r. 18:49  
Cytuj
Andrzejku co wy wygadujesz, wpisujesz się w narracje nowoczesnych. Nie było polskiego holocaustu.


Jest dziejowa rola do wypełnienia przez PFN, należy tłumaczyć politykom .Newratu dlaczego to nie wstyd ratować Żydów. Ujawniły się mielizny moralne wśród środowisk politycznych aspirujących o dotacje Sorosa, które musimy natychmiast zmeliorować. To nie wstyd czegoś w pełni nie zrozumieć, ale to wstyd odmawiać wysiłkowi poznania.



Obrazek



Posłanka bardzo nowoczesnych vel równie obywatelskich, Scheuring Wielgus uważa, że nie ma potrzeby upamiętniania bohaterstwa Polaków i chce wycofania ustawy o Dniu Upamiętnienia spod obrad Sejmu. W Cimoszewiczsat News powiedziała - Będzie to kolejne podgrzewanie atmosfery niechęci w środowisku anty-polonijnym które i tak zionie zwierzęcą nienawiścią do Polan. Ostatnie gwałtowne wydarzenia wśród zasłużonych weteranów utrwalania władzy ludowej potwierdziły ich miękkie serca. Miejmy litość! Jej poziomkowa koleżanka o równie wdzięcznie brzmiącym nazwisku jak wielu w tej zorganizowanej grupie, Hennig Kloska nie zna jednak litości i schładza duszną atmosferę wypowiedzi koleżanki dolewając napalmu, naucza ze nie powinniśmy upamiętniać ratowanie ale mordowanie Żydów. Bo tylko o tym wypada mówić w Berlinie w Paryżu w Wiedniu i w Kijowie.

No cóż, co kraj to obyczaj, dzięki Bogu my mamy jak grzybów po deszczu takich bohaterskich nie-europejskich rodzin, Żegotę, Pileckiego i Karskiego ze nieskromnie wypomnę przeżuwaczkom. PFN ma więc przed sobą wiele prac melioracyjnych, żeby taki obóz polityczny nie wślizgnął się podstępnie do Sejmu Najjaśniejszej Rzeczypospolitej. Nazizm w Polsce nie przejdzie, nawet taki nowoczesny.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 8407
Dołączył: 17 Kwie 2016r.
Skąd: PiSLamaBad
Ostrzeżenia: 100%
ff
Wysłany: 27 Lut 2018r. 07:05  
Cytuj
art, postaraj się i przeczytaj mój wpis ze zrozumieniem.

Na świecie są dwa rodzaje ludzi: tacy którzy myślą, że rząd stara się działać w ich najlepszym interesie oraz tacy, którzy myślą - Nathan Fraser
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 849
Dołączył: 5 Lip 2017r.
Skąd: STALOWA WOLA
Ostrzeżenia: 80%
ff
Wysłany: 27 Lut 2018r. 07:23  
Cytuj
CYTAT
[cytat]I znowu sie zapętlasz w swoich chorych dywagacjach.Polacy jako jedyny naród w okupowanej Europie ratując Żyda mieli wyrok śmierci od Niemców.szyscy RYBKO WSZYSCY.JA Ci nie odpowiem tak jak odpowiedział Zienkiewicz Ronenowi Bergmanowi że nie zasługuje nawet na pierdniecie.Żydzi za wszelka cene chcą ukryć swoje morderstwa na swoich rodakach w czasie shoah.Widziałem w TVPInfo mine rabina którego redaktor zapytał czy Żydzi mordowali i wydawali Niemcom swych rodaków.Odpowiedz łamana polszczyzna była:"NIE MA TEMAT"


Pelele, ja zadałem konkretne pytanie. Czy wszyscy Polacy w czasie II WŚ ratowali Żydów? A ty wypisujesz jakieś brednie. Oczywiste jest, że pomoc Żydom była karana śmiercią. Tak jak nie wszyscy Żydzi byli święci i nie byli tylko ofiarami, tak samo Polacy nie byli tylko bohaterami. Świat nie jest czarno biały i nie zakrzyczysz tego.

Rsta, Żydzi walczyli w AK, walczyli ramię w ramię z Polakami. Myślisz, że nie narażali życia?

Nie mam zamiaru polemizować z toba,bo to czas stracony.Ty uwypuklasz kilkaset jednostek szmalcowników a pomijasz większość/olbrzymia/Polaków ktorzy nie odmawiali pomocy Żydom w czasie shoah.
A jeśli chodzi o Żydów w AK to proszę o podanie faktów,a nie pierdołek.Chyba ci sie pomyliła formacja AK z komunistyczna partyzantka Tewje Bielskiego który wymordował właśnie wieś Naliboki.
Jesteś specem od bajdurzenia i tego nie da sie ukryćmlotek
A wieś Koniuchy kto spacyfikował jak nie Żydzi?
A wszyscy Polacy ratujacy Żydów byli narażeni na utratę życia.

Kocham Jedrule i jego kulture
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 11558
Dołączył: 1 Lut 2011r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 27 Lut 2018r. 07:33  
Cytuj
Wczoraj w TVP krótki wywiad z kobietą która uczestniczyła w uratowaniu dwóch żydówek. Po wszystkim nie podziękowały, nie interesowało ich, co stało się z ludźmi, którzy narażali dla nich życie.

Obrazek

Wyobraźcie sobie, że budzicie się rano i macie tylko to, za co podziękowaliście Bogu w modlitwie wieczorem....
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 10392
Dołączył: 9 Sty 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 27 Lut 2018r. 16:24  
Cytuj
CYTAT
art, postaraj się i przeczytaj mój wpis ze zrozumieniem.


Poezja była dla rozluźnienia dusznej atmosfery Andrzejku, .nowocześni na dorobku zawsze się sprawdzają. Padło na Ciebie ale chyba się nie gniewasz?

Rabin Schudrich w rozmowie z Radiem Wnet mówił o zbrodni w Jedwabnem. Wypowiedział bardzo krytyczną opinię o pomyśle ekshumacji. Podkreślił jednocześnie: - Nie ma znaczenia, ile tam osób zginęło.



Uprzedzam,,,, poezja się skończyła i przechodzimy na prozę zycia, możesz spasować.

Jak jednogłośnie podkreślają uczeni w piśmie, nawet jedna ofiara żydowskiego pochodzenia wystarczy dla potępienia wszystkich Polaków. Nawet jeden Polak odmawiający pomocy Żydom pod karą śmierci, wystarczy żeby potępić wszystkich Polaków. Paru w lesie wystarczy za cały naród.
Czy jedna złożona ofiara polskiego pochodzenia wystarczy żeby powiedzieć,,, coś dobrego o wszystkich Polakach?

Są tu tacy wśród nas, nie będę wskazywała, którzy nie przestają liczyć na palcach i na głos, w celu przeliczenia jednostek na odpowiedzialność zbiorową. Uprawianie takiej pedagogiki wstydu napełniło mnie rycyną.

Nauczali, 1600 ofiar żydowskiego pochodzenia w Jedwabnem, ludzie zapamiętali, wiadomość poszła w świat. Kwaśniewski bił się na kolanach we wszystkie polskie piersi mocniej od Cimoszki. Czy wykrzyczą na cały świat gdy policzą że kłamali? Może ci "ludzie honoru" od Cimoszewicza? Przecież to nie ma znaczenia ilu.

Nam liczyć nie kazano..
Wstąpiłem na działo. I spójrzałem na pole; dwieście armat grzmiało.
Artyleryi ruskiej ciągną się szeregi,. Prosto, długo, daleko, jako morza brzegi.


Rozwiązanie zagadki pytania do Morawieckiego: "przez roztargnienie pomylili" Ukraińców z Polakami.

https://niezlomni.com/matka-bergmana-tych-pytan-nie-zadaly-bergmanowi-polskie-media/


Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2790
Dołączył: 3 Gru 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 1 Marz 2018r. 08:13  
Cytuj
CYTAT
Wczoraj w TVP krótki wywiad z kobietą która uczestniczyła w uratowaniu dwóch żydówek. Po wszystkim nie podziękowały, nie interesowało ich, co stało się z ludźmi, którzy narażali dla nich życie.

Widziałem to, smutne ...
Dlaczego taki brak wdzięczności dla Polaków a jeszcze oskarżanie(?)

"Unikajcie wszystkiego, co ma choćby pozór zła" (1 Tes 5, 22)
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 11558
Dołączył: 1 Lut 2011r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 1 Marz 2018r. 08:25  
Cytuj
Bo narracja jest prosta: Nieważne, że pomagaliście. Nieważne, że ryzykowaliście życie swoje i najbliższych. Chcemy odszkodowań!!!!!!

Wyobraźcie sobie, że budzicie się rano i macie tylko to, za co podziękowaliście Bogu w modlitwie wieczorem....
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2790
Dołączył: 3 Gru 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 1 Marz 2018r. 09:14  
Cytuj
Czy nie tak dzieje się kiedy człowiekiem zawładnie mamona pieniądza...?

"Unikajcie wszystkiego, co ma choćby pozór zła" (1 Tes 5, 22)
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 11558
Dołączył: 1 Lut 2011r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 2 Marz 2018r. 18:43  
Cytuj
"Reduta Dobrego Imienia złożyła pozew do Sądu Okręgowego w Warszawie przeciwko lewicowemu argentyńskiemu dziennikowi internetowemu Pagina12. Redakcja w artykule o zbrodni w Jedwabnem wykorzystała zdjęcie... pomordowanych polskich żołnierzy podziemia niepodległościowego, tzw. Żołnierzy Wyklętych. To pierwszy proces, w którym korzysta się z nowego prawa, jakie wynika z nowelizacji ustawy o IPN!"

Wyobraźcie sobie, że budzicie się rano i macie tylko to, za co podziękowaliście Bogu w modlitwie wieczorem....
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 10392
Dołączył: 9 Sty 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 2 Marz 2018r. 19:20  
Cytuj

Czas na kuracje przeczyszczającą opłacanego i deprecjonującego Polaków antypolonizmu
umiech
Najwyższy



Obrazek


Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 70
Dołączył: 14 Wrz 2017r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 3 Marz 2018r. 13:44  
Cytuj
CYTAT

Czas na kuracje przeczyszczającą opłacanego i deprecjonującego Polaków antypolonizmu
umiech
Najwyższy



Obrazek



A delegacja rządowa po pokucie w USRAELU powróciła do Polski.Tylko dlaczego maja takie wytarte i wypukłe spodnie na kolanach?Czyzby pokutowali klęcząc?Wstyd mi za tą uległość za oplucie Polski przez żydów,za niewyjaśnione napaści na Polska Ambasade.WSTYD!!!
Na fotce u gory to chyba Jair Lapid i Pani-_- ambasadorek Azari.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 8407
Dołączył: 17 Kwie 2016r.
Skąd: PiSLamaBad
Ostrzeżenia: 100%
ff
Wysłany: 3 Marz 2018r. 15:45  
Cytuj
Obrazek

Na świecie są dwa rodzaje ludzi: tacy którzy myślą, że rząd stara się działać w ich najlepszym interesie oraz tacy, którzy myślą - Nathan Fraser
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 3250
Dołączył: 12 Sty 2015r.
Skąd: stalowa
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 3 Marz 2018r. 16:07  
Cytuj
Rozmowy rządu RP w Izraelu o Polakach, to bardzo nowatorskie. Kelnerów od Sowy nie było!

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2790
Dołączył: 3 Gru 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 4 Marz 2018r. 15:17  
Cytuj
Jeżeli Polak przyłącza się do powstającego obecnie antypolonizmu, to jest jego wielki upadek.
Zdradza swoją ojczyznę ...

"Unikajcie wszystkiego, co ma choćby pozór zła" (1 Tes 5, 22)
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2790
Dołączył: 3 Gru 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 4 Marz 2018r. 15:19  
Cytuj
Jeżeli Polak przyłącza się do powstającego obecnie antypolonizmu, to jest jego wielki upadek.
Zdradza swoją ojczyznę ...

"Unikajcie wszystkiego, co ma choćby pozór zła" (1 Tes 5, 22)
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 8407
Dołączył: 17 Kwie 2016r.
Skąd: PiSLamaBad
Ostrzeżenia: 100%
ff
Wysłany: 4 Marz 2018r. 17:22  
Cytuj
CYTAT
Jeżeli Polak przyłącza się do powstającego obecnie antypolonizmu, to jest jego wielki upadek.
Zdradza swoją ojczyznę ...


Masz rację, to bardzo źle.

Na świecie są dwa rodzaje ludzi: tacy którzy myślą, że rząd stara się działać w ich najlepszym interesie oraz tacy, którzy myślą - Nathan Fraser
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 10392
Dołączył: 9 Sty 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 6 Marz 2018r. 22:47  
Cytuj
Polacy głosami posłów PiS i Kukiz'15 uchwalili tzw. ustawę degradacyjną. Ustawa zakłada możliwość pozbawiania stopni wojskowych osób i żołnierzy rezerwy, którzy w latach 1943-1990 swoją postawą "sprzeniewierzyli się polskiej racji stanu".

Czekaliśmy na tę ustawę bardzo długo, tak jak inne, o których mówiłem, powinna wydarzyć się zaraz po 1989 roku – powiedział portalowi Niezalezna.pl Tadeusz Płużański.

Zdaniem historyka "każdy Polak powinien się z tej ustawy cieszyć i być z niej dumnym, bo z jednej strony ta ustawa degraduje komunistycznych zbrodniarzy, a z drugiej strony oddaje szacunek ich ofiarom".

Przeciwko opowiedzieli się posłowie z PO, Nowoczesnej i PSL-UED.

Departament Stanu USA stanowczo zaprzecza doniesieniom o zawieszeniu stosunków z Polską. „Doniesienia mediów o zawieszeniu przez USA stosunków z Polską i inne tego typu wiadomości są po prostu robotą rozwietki” - oznajmiła na konferencji prasowej rzeczniczka Departamentu Stanu Heather Nauert.
Tymczasem według informacji portalu ojnet i wirtualnychpolaków, Amerykanie rzekomo... i tak dalej... i tajnie.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 849
Dołączył: 5 Lip 2017r.
Skąd: STALOWA WOLA
Ostrzeżenia: 80%
ff
Wysłany: 7 Marz 2018r. 06:49  
Cytuj
JAkiś jankesożyd puścił bąka w USA ,a ŻydOnet karmiący sie papka plotek i insynuacji z radościa i nadzieja powielił ta plote.Widać więc czym nas karmi MSN i ŻydOnet.Co Żydzi dali Stanom Zjednoczonym?Nic poza drenażem ich kieszeni i banków.Polska im sdała Pułaskiego,Kościuszke inż. Modrzejewskiego i wielu innych pożytecznych dla nich obywateli
Jankesi skolonizowali Indian a Żydzi Jankesów

Kocham Jedrule i jego kulture
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 11558
Dołączył: 1 Lut 2011r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 7 Marz 2018r. 08:26  
Cytuj
A jaką satysfakcję czerpią z rzekomego pogorszenia stosunków..ok

Ja tylko przypomnę - że za rządów PO-PSL - USA nazywano wrogim mocarstwem w kontekście współpracy przy wyjaśnianiu Smoleńska....ok

Wyobraźcie sobie, że budzicie się rano i macie tylko to, za co podziękowaliście Bogu w modlitwie wieczorem....
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 10392
Dołączył: 9 Sty 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 7 Marz 2018r. 15:46  
Cytuj
Zerwali kontakty dyplomatyczne tajnie, żeby nikt się nie dowiedział. To nowa tradycja :-) fejkowania.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2790
Dołączył: 3 Gru 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 7 Marz 2018r. 16:13  
Cytuj
Nie łatwo dojść do prawdy, czasami trzeba iść pod górkę, ale w końcu prawda zatriumfuje!

"Unikajcie wszystkiego, co ma choćby pozór zła" (1 Tes 5, 22)
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 11558
Dołączył: 1 Lut 2011r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 7 Marz 2018r. 19:12  
Cytuj
Obrazek

Rysio się zapuścił.....

Wyobraźcie sobie, że budzicie się rano i macie tylko to, za co podziękowaliście Bogu w modlitwie wieczorem....
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 707
Dołączył: 21 Gru 2017r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 7 Marz 2018r. 23:28  
Cytuj
Obrazek

O co tu chodzi? Wyjaśnijcie mi.

Najpierw PIS mówi, że nie było żadnej notatki, a następnie ścigają za ujawnienie dokumentu, który powinien być tajny?

To Nasze Państwo naprawdę jest teoretyczne. Jedno jest pewne na Kremlu strzelają korki od szampana...

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
«« « ... 3 4 5 6 7 8 9 ... » »»
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Polityka i gospodarka »