NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Budowa i remonty »
Nowy Temat Odpowiedz
Dekarze wysokiej klasy, Dekarze wysokiej klasy
Posty: 1680
Dołączył: 1 Marz 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 30 Sty 2018r. 18:58  
Cytuj
Potrzebuję namiarów na ekipy dekarskie wysokiej klasy. Docelowo dach 2spadowy pokryty dachówką ceramiczną lub cementowa. Zależy mi na fachowcach z prawdziwego zdarzenia, majacych solidna wiedzę teoretyczną i doświadczenie. Chodzi o pedantow a nie partaczy z łapanki mających sie we wlasnym mniemaniu za fachowcow, ktorzy w życiu nie uczestniczyli w zadnym poważniejszym szkoleniu podnoszacym kwalifikacje.

Z góry dziękuję za informacje.

"Demokracja jest wtedy, gdy dwa wilki i owca głosują, co zjeść na obiad. Wolność jest wtedy, gdy uzbrojona po zęby owca może się bronić przed demokratycznie podjętą decyzją." Benjamin Franklin
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 30 Sty 2018r. 18:58  
Cytuj

"Demokracja jest wtedy, gdy dwa wilki i owca głosują, co zjeść na obiad. Wolność jest wtedy, gdy uzbrojona po zęby owca może się bronić przed demokratycznie podjętą decyzją." Benjamin Franklin
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 84
Dołączył: 22 Lip 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 80%
ff
Wysłany: 30 Sty 2018r. 19:24  
Cytuj
sam se zrób !!good


Moderowano przez: sm
2. Zabronione jest w szczególności publikowanie:
2.2. treści ironizujących, prześmiewczych lub złośliwych, stanowiących przejaw braku szacunku

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1680
Dołączył: 1 Marz 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 30 Sty 2018r. 23:27  
Cytuj
Mam swoja pracę i nie po to ja wykonuje aby jeszcze dachy kryc, mam zamiar zapłacić za porzadnie wykonaną robotę i tak samo podchodze do innych rzeczy. Dziadom i partaczom mówię nie!!!

"Demokracja jest wtedy, gdy dwa wilki i owca głosują, co zjeść na obiad. Wolność jest wtedy, gdy uzbrojona po zęby owca może się bronić przed demokratycznie podjętą decyzją." Benjamin Franklin
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 194
Dołączył: 23 Lis 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 30 Sty 2018r. 23:44  
Cytuj
A co można zrobić nie tak na dachu 2 spadowym . Ja u siebie miałem Dach wielospadowy ponad 360 m2 krytych dachówką jakoś specjalnie ekipy nie szukałem nie selekcjonowałem i zrobili dobrze :cwaniak:

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1680
Dołączył: 1 Marz 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 31 Sty 2018r. 00:08  
Cytuj
Akurat dach jest elementem, w którym można popełnić masę błędów i niedociągnięć. Obróbki wokół komina, wielkość wysuniecia krawędzi nad rynnę, stosowanie dobrego sprzetu do obróbek zamiast przysłowiowego obgryzania kombinerkami, zachowanie odpowiedniego spadku rynien i gestosci ich mocowań. Jak dekarz nie ma wiedzy i doswiadczenia to moze zepsuc w zasadzie wszystko czego się czepi.
Pseudodekarz nawet czesto nie ma pojecia o istnieniu wielu akcesoriów o konkretnym przeznaczeniu i sposobie ich montażu jak np. zabezpieczenia przciwko zsuwaniu sie śniegu, siatki przeciw owadom zabezpieczające wlot to przestrzeni wentylacyjnej połaci, itp.
Może większość ma o tym pojęcie ale zbyt wiele sie nasłuchałem od inwestorów co mieli przykre doświadczenia dlatego tak do tematu podchodze i nie chodzi tu tylko o dekarzy.

"Demokracja jest wtedy, gdy dwa wilki i owca głosują, co zjeść na obiad. Wolność jest wtedy, gdy uzbrojona po zęby owca może się bronić przed demokratycznie podjętą decyzją." Benjamin Franklin
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 194
Dołączył: 23 Lis 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 31 Sty 2018r. 22:13  
Cytuj
Dach 2 spadowy jest dość prostą konstrukcją raczej nie ma co się tam pomylić, jeżeli będziesz robił zgodnie z projektem ! Odnośnie obróbek istotny jest materiał jaki kupisz, czyli sprzedawca policzy ci ilość dachówki,grzebienia,rynny ilość haków,zaproponuje ci taśmę do obróbki komina (nie oszczędzaj na tym) proponuje Wakaflex istotna jest też membrana dachowa, do wyboru dostaniesz blachę stalową lub aluminiową stalowa jest lepsza w obróbce aluminiowa strasznie się gnie i ciężko ją zrobić idealnie. Jeśli jesteś dobrze przygotowany wybór firmy też nie jest trudny w naszym regionie jest ich dość sporo i większość z nich to fachowcy którzy mają sprzęt i znają się. Dzwonisz do jakiej kol wiek firmy pytasz się o cenę i gdzie możesz zobaczyć ich prace jedziesz na budowę jeśli ci pasuje to wybór jest prosty.

Ps. Nie ma co się podniecać

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 149
Dołączył: 5 Lis 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 31 Sty 2018r. 22:27  
Cytuj
coTak...dobry dekarz obrobi komin taśmąscianapo roku od położenia dachu już widać zacieki po kominie gdzie obrobili komin taśmąplacze. Teraz muszę szukać kogoś kto to wszystko poprawi, tylko znajdz tu człowieku kogoś kto ma pojęcie i to poprawico

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 194
Dołączył: 23 Lis 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 31 Sty 2018r. 22:40  
Cytuj
Do taśmy przychodzi listwa ! Możliwości obróbki komina jest wiele to był przykład zaklopotany

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1552
Dołączył: 19 Paź 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 60%
ff
Wysłany: 31 Sty 2018r. 23:45  
Cytuj
CYTAT
A co można zrobić nie tak na dachu 2 spadowym . Ja u siebie miałem Dach wielospadowy ponad 360 m2 krytych dachówką jakoś specjalnie ekipy nie szukałem nie selekcjonowałem i zrobili dobrze :cwaniak:


Robota jest tym lepiej wykonana, im mniejsze są wiedza i oczekiwania klienta ... potluczony

Jeśli dla Ciebie nie ma co zepsuć przy dachu dwuspadowym ... no cóż zdegustowany Pogratulować beztroski.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 194
Dołączył: 23 Lis 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 1 Lut 2018r. 19:54  
Cytuj
Dach 2 spadowy na domku jednorodzinnym to nie kościół z wielospadowym dachem myślę ze większość ekip sobie z tym poradzi! Jeżeli ktoś coś zrobi ci nie tak musi się liczyć z utratą wynagrodzenia.

ps. jak miał bym się wszystkim przejmować to już dawno zeszedł bym za zawał

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 84
Dołączył: 22 Lip 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 80%
ff
Wysłany: 1 Lut 2018r. 20:43  
Cytuj
im mniej wiesz tym lepiej śpisz umiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 194
Dołączył: 23 Lis 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 1 Lut 2018r. 21:01  
Cytuj
Masz racje mlotek

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Budowa i remonty »