NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Motoryzacja »
Nowy Temat Odpowiedz
Usuwanie farby olejnej z auta,
Posty: 113
Dołączył: 20 Marz 2014r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 5 Lut 2018r. 19:15  
Cytuj
Witam, tak jak w tytule. Ma ktoś sprawdzony patent na usunięcie farby olejnej (maska samochodu)?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 5 Lut 2018r. 19:15  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 5002
Dołączył: 20 Lut 2009r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 5 Lut 2018r. 20:36  
Cytuj
Ostry nóż do tapet i delikatnie skrobiesz maksymalnie równolegle do maski. Potem polerka maski.

"Są tylko trzy prawdziwe sporty: Walki byków, wspinaczka, motorsport, a reszta to tylko gry". - Ernest Hemingway.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 39
Dołączył: 20 Lut 2013r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 11 Lut 2018r. 10:52  
Cytuj
A dużo tej farby?
Stara?
Smarować WD-40 i ostrą, gładką szpachelką, a jak się obawiasz o uszkodzenie lakieru to delikatnie drewienkiem (po wd-40 dla poślizgu) a potem szmatką, można też próbować mleczkiem lub woskami w płynie do konserwacji lakieru i podważać drewienkiem, w ostateczności zmiękczyć benzyną ekstrakcyjną. Ja tak usuwałem różne i farby i naklejki.

R.G.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 5002
Dołączył: 20 Lut 2009r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 11 Lut 2018r. 11:38  
Cytuj
Na wodorościeńczalnych farbach wd40 potrafi zmatowić lakier mettalic tak mocno że nie da się spolerować

"Są tylko trzy prawdziwe sporty: Walki byków, wspinaczka, motorsport, a reszta to tylko gry". - Ernest Hemingway.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 306
Dołączył: 24 Lis 2017r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 11 Lut 2018r. 20:21  
Cytuj
CYTAT
A dużo tej farby?
Stara?
Smarować WD-40 i ostrą, gładką szpachelką, a jak się obawiasz o uszkodzenie lakieru to delikatnie drewienkiem (po wd-40 dla poślizgu) a potem szmatką, można też próbować mleczkiem lub woskami w płynie do konserwacji lakieru i podważać drewienkiem, w ostateczności zmiękczyć benzyną ekstrakcyjną. Ja tak usuwałem różne i farby i naklejki.

R.G.


Chłopie idz z takimi radami w cholere. Chyba ze chcesz na mur beton komus poradzic jak zniszczyc lakier.
Naklejki usuwa sie preparatami typu tar&glue - po 2 minutach pozostałosci spływają same a nie jakies drewienka...

Co do farby - szukaj w detailingowych sklepach - kiedys przeleciał mi przed oczami preprarat do usuwania grafitti z auta. Generalnie temat ciezki - jak nie to jedz do zakładu detailingowego, zalezy jakie oczywiscie auto i jak uwalone tą farbą, może polerka i dziadostwo zejdzie. Duzo zalezy od tego jak wygladaja te zabrudzenia.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Motoryzacja »