NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Nasze miasto »
Nowy Temat Odpowiedz
«« « ... 3 4 5 6 7 8 9 »
Tabletka "po",
Posty: 3250
Dołączył: 12 Sty 2015r.
Skąd: stalowa
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 16 Lut 2018r. 04:40  
Cytuj
Wszyscy wiemy po co są te tabletki.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 16 Lut 2018r. 04:40  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2320
Dołączył: 5 Marz 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 16 Lut 2018r. 05:59  
Cytuj
CYTAT
Czyli jeżeli zostanie przyjęty o właściwej porze[czyt. wcześnie] to zadziała poronnie?

Nie, błędnie rozumujesz.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 8424
Dołączył: 17 Kwie 2016r.
Skąd: PiSLamaBad
Ostrzeżenia: 100%
ff
Wysłany: 16 Lut 2018r. 06:48  
Cytuj
CYTAT
Ktoś cytował tutaj :
http://www.poradnikzdrowie.pl/seks/antykoncepcja/tabletka-po-jak-dzialaja-ile-kosztuja_41734.html
dr n. med. Barbara Grzechocińska, ginekolog położnik, adiunkt I Katedry i Kliniki Położnictwa i Ginekologii Uniwersytetu Medycznego w Warszawie
więc i ja poproszę o odpowiedź na proste pytanie do zdania:
CYTAT
Kiedy levonorgestrel zostanie przyjęty zbyt późno, nie zadziała poronnie.

- Czyli jeżeli zostanie przyjęty o właściwej porze[czyt. wcześnie] to zadziała poronnie?


Nie.

Na świecie są dwa rodzaje ludzi: tacy którzy myślą, że rząd stara się działać w ich najlepszym interesie oraz tacy, którzy myślą - Nathan Fraser
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 11591
Dołączył: 1 Lut 2011r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 16 Lut 2018r. 07:15  
Cytuj
CYTAT

- Czyli jeżeli zostanie przyjęty o właściwej porze[czyt. wcześnie] to zadziała poronnie?


O poronieniu w aspekcie medycznym, mówimy wtedy, gdy embrion jest już zagnieżdżony.
Tabletki "dzień po" między innymi nie pozwalają ludzkiemu zarodkowi zagnieździć się. Wówczas taki zarodek - nowe życie - obumiera.

Wyobraźcie sobie, że budzicie się rano i macie tylko to, za co podziękowaliście Bogu w modlitwie wieczorem....
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2790
Dołączył: 3 Gru 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 16 Lut 2018r. 08:06  
Cytuj
I to obumarcie zarodka na wskutek tej tabletki nazywane jest działaniem wczesnoporonnym.
Ale to obumarcie nie nastąpiło w sposób naturalny, ale pod wpływem świadomego zastosowania tej tabletki przez matkę tego dziecka. Często może pod wpływem ojca tego poczętego dziecka.

Jeżeli ojciec tego poczętego dziecka jako równie odpowiedzialny, a może i bardziej odpowiedzialny, powiedziałby matce tego dziecka, że on to chce tego dziecka i podejmuje się je otoczyć troską i opieką, to matka prawie nigdy by się nie zdecydowała na zastosowanie tej tabletki ani nie dokonałaby aborcji ...



CYTAT
Wszyscy wiemy po co są te tabletki.

Ale nie wszyscy wiedzą w jaki sposób one mogą zadziałać ...

"Unikajcie wszystkiego, co ma choćby pozór zła" (1 Tes 5, 22)
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2320
Dołączył: 5 Marz 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 16 Lut 2018r. 09:30  
Cytuj
CYTAT

Jeżeli ojciec tego poczętego dziecka jako równie odpowiedzialny, a może i bardziej odpowiedzialny, powiedziałby matce tego dziecka, że on to chce tego dziecka i podejmuje się je otoczyć troską i opieką, to matka prawie nigdy by się nie zdecydowała na zastosowanie tej tabletki ani nie dokonałaby aborcji ...

Przytoczysz dokładne dane kto i kiedy i na jakiej grupie osób przeprowadził to badanie na podstawie którego wysnute zostały cytowane przez Ciebie wnioski? Czy znowu przeprowadziłeś badanie metodą jasnowidztwa i wiary w to, że jednak pozjadałeś wszystkie rozumy i wszystko wiesz najlepiej?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 390
Dołączył: 18 Wrz 2017r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 16 Lut 2018r. 09:55  
Cytuj
Moderowano przez: magpie
Bez wularyzmów!



Jak kogoś razi słowo na ka, to przepraszam ja tylko cytuję.[/cytat]

dobre i jakie prawdziwe ....

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 837
Dołączył: 24 Kwie 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 80%
ff
Wysłany: 16 Lut 2018r. 10:14  
Cytuj
Napisz [moderowano] i zleca sie moderatorzy zaprowadzic porzadek zgodnie z regulaminem

Pisz pseudokatolickie wypociny nie na temat, na wiele stron, pod co drugim tematem siejac zamet co rowniez jest nie zgodne z regulaminem i bedzie ok.

Widac ze dla moderatorow wazniejsza jest [moderator] niz kilku kolesi robiacych kibel z co drugiego tematu wypisujac swoje poglady religijne.

Moderowano przez: magpie
Proszę bez wulgaryzmów

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 280
Dołączył: 26 Lis 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 16 Lut 2018r. 10:21  
Cytuj
CYTAT
Przytoczysz dokładne dane kto i kiedy i na jakiej grupie osób przeprowadził to badanie na podstawie którego wysnute zostały cytowane przez Ciebie wnioski? Czy znowu przeprowadziłeś badanie metodą jasnowidztwa i wiary w to, że jednak pozjadałeś wszystkie rozumy i wszystko wiesz najlepiej?


Szopen to jest oczywiste. Przecież jeśli gwałciciel zadeklaruje pełną i troskliwą opiekę nad dzieckiem to każda kobieta będzie wniebowzięta.

Nie zauważyłeś że tutaj nie chodzi o szacunek do ludzkiego życia tylko o narzucenie swojej jedynej słusznej racji.
Chce Ci się jeszcze z tym betonem dyskutować?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2320
Dołączył: 5 Marz 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 16 Lut 2018r. 11:21  
Cytuj
Bawi mnie to umiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 108
Dołączył: 16 Wrz 2015r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 16 Lut 2018r. 11:31  
Cytuj
@Ja_30
good ok

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2790
Dołączył: 3 Gru 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 16 Lut 2018r. 11:59  
Cytuj
To bardzo nieładnie w Waszej strony tak się nabijać i wyśmiewać z poważnych tematów i zgwałconych kobiet.
Teraz widać bardzo wyraźnie kto zaśmieca to forum ...

SzoPeN, Twój emblemat pokazuje znak szatana i Ty się pod nim podpisujesz?
Ty się nim afiszujesz? który przynosi tylko zło i śmierć?

Nie dziwi mnie teraz ta agresja na poczęte życie ludzkie ...
Oraz na chęć utrzymania kobiet w kłamstwie o możliwym działaniu tabletki "po" ...

"Unikajcie wszystkiego, co ma choćby pozór zła" (1 Tes 5, 22)
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 390
Dołączył: 18 Wrz 2017r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 16 Lut 2018r. 11:59  
Cytuj
CYTAT
Bawi mnie to umiech

Mnie też to bawiło przez jakiś czas ale przestało. Staram się więc ich ignorować umiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 11591
Dołączył: 1 Lut 2011r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 16 Lut 2018r. 12:17  
Cytuj
Rsta daj spokój.
Kto miał z tej dyskusji wynieść coś pozytywnego - już to zrobił.
Teraz to już są tylko utarczki słowne z ludźmi, którzy szyderstwo uznają za najlepsze antidotum na słabiutki głos resztek swojego sumienia.

Wyobraźcie sobie, że budzicie się rano i macie tylko to, za co podziękowaliście Bogu w modlitwie wieczorem....
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 73
Dołączył: 12 Kwie 2013r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 16 Lut 2018r. 12:31  
Cytuj
Jak już tak rozmawiacie 😉 trochę odbiegne od tematu..
Ej znawcy wszystkiego co boskie mam pytanie które mnie nurtuje, a mianowicie:
Jak to jest ze Maryja zawdze dziewica, urodziła podobno syna bożego? Jak doszło do zapłodnienia?
Czy to może było invitro??

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 737
Dołączył: 15 Lut 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 16 Lut 2018r. 12:35  
Cytuj
CYTAT
Rsta daj spokój.
Kto miał z tej dyskusji wynieść coś pozytywnego - już to zrobił.
Teraz to już są tylko utarczki słowne z ludźmi, którzy szyderstwo uznają za najlepsze antidotum na słabiutki głos resztek swojego sumienia.


Witam

Miruś moje sumienie jest MOJE i tylko Moje umiechumiechumiech

Tobie skarbie nic do tego umiechumiechumiech

Tak trudno zrozumieć????


Pozdrawiam

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2320
Dołączył: 5 Marz 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 16 Lut 2018r. 13:27  
Cytuj
CYTAT

SzoPeN, Twój emblemat pokazuje znak szatana i Ty się pod nim podpisujesz?
Ty się nim afiszujesz? który przynosi tylko zło i śmierć?

Nie dziwi mnie teraz ta agresja na poczęte życie ludzkie ...

Jaka ku..a agresja na poczęte życie? Poj...ło Cię? Agresję we mnie wzbudzają jedynie takie oszołomy jak Ty... albo nie, to nie agresja, to śmiech i pożałowanie.
"Emblemat pokazuje znak szatana" - zabawny jesteś. Widziałeś kiedyś szatana z tym znakiem? Szatan zsyła tylko zło i śmierć? To przytoczę Ci, co zsyła Twój Pan, skopiuję to z neta, będzie mi szybciej, choć to pewnie ledwo cząstka jego cudów:

1. Bóg zsyła jadowite węże, żeby zabiły Izraelitów za narzekanie, że nie mają co jeść (Lb 21, 6).

2. Bóg morduje 14700 ludzi za narzekanie, że dużo ich morduje (Lb 17, 6-15).

3. Bóg morduje część mieszkańców Ekronu, a na pozostałą część zsyła hemoroidy. (1 Sm 5, 9-12).

4. Bóg pali żywcem 102 ludzi za to, że chcieli, żeby prorok Eliasz zszedł z pagórka (2 Krl 1, 10-12).

5. Bóg zsyła lwy, żeby rozszarpały mieszkańców Samarii za to, że nie wiedzą, w jaki sposób go czcić (2 Krl 17, 25-26).

6. Bóg zsyła niedźwiedzie, żeby rozszarpały 42 dzieci za to, że śmiały się z łysiny proroka Elizeusza (2 Krl 2, 23-24).

7. Bóg wybija Amorytów rzucając w nich z nieba wielkimi kamieniami (Joz 10, 10-11).

8. Bóg zabija dziecko Dawida przez siedem dni (2 Sm 12, 15-18).

9. Bóg zabija milion Kuszytów, żeby pokazać, jak bardzo lubi Asę, króla Judy (2 Krn 14, 12-13)

10. Bóg morduje całą ludzkość (z wyjątkiem Noego i jego rodziny) za całokształt (Rdz 7, 21-23).

smiech2 smiech2 smiech2

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2790
Dołączył: 3 Gru 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 16 Lut 2018r. 13:46  
Cytuj
CYTAT (dr hab. Sylwester Jędrzejewski SDB, adiunkt w katedrze hermeneutyki biblijnej i judaistyki UPJPII w Krakowie)
Rzeczywiście, lektura tekstów Starego Testamentu, bez uwzględnienia kontekstu historycznego i kulturowego, może być szokująca (...) Dopiero rozwój nauki, w oparciu o odkrycia archeologiczne, badania języków biblijnych, studia nad literaturą starożytną i studia porównawcze, oraz aplikowanie tych osiągnięć do studiów nad tekstami Biblii, pozwolił na podstawowy wniosek: rozwijający się (ewoluujący) obraz Boga w Starym Testamencie jest adekwatny do ówczesnej kultury. Został więc wyrażony i zapisany w języku i pojęciach, używanych w tamtych, odległych czasach. I był zgodny z ówczesnym postrzeganiem różnych bóstw, które miały pełnić funkcję opiekuńczą. Funkcja taka domagała się tego, aby było to bóstwo dominujące nad innymi, silniejsze. Widziano zatem i Boga Izraela jako opiekuna swojego ludu, zwyciężającego wszelkie przeciwności. Dodać należy, że Bóg w ujęciu Starego Testamentu, konfrontowany był ciągle z innymi bóstwami. Jego pojęcie rodziło się zatem w konfrontacji: najpierw z politeizmem (mnogość równoprawnych bóstw), potem z henoteizmem (mój bóg jest „lepszy” od innych bóstw), aby ostatecznie przybrać formę monoteizmu (mój/nasz Bóg jest jeden, potem jedyny; inne są nicością).
http://www.bosko.pl/wiara/Dlaczego-Bog-Starego-Testamentu-wydaje-sie-taki-okrutny.html

Krótkie wyjaśnienie i pamiętamy o nie schodzeniu z właściwego tematu ...

"Unikajcie wszystkiego, co ma choćby pozór zła" (1 Tes 5, 22)
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2320
Dołączył: 5 Marz 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 16 Lut 2018r. 14:07  
Cytuj
CYTAT
rozwijający się (ewoluujący) obraz Boga w Starym Testamencie jest adekwatny do ówczesnej kultury. Został więc wyrażony i zapisany w języku i pojęciach, używanych w tamtych, odległych czasach. I był zgodny z ówczesnym postrzeganiem różnych bóstw, które miały pełnić funkcję opiekuńczą.

Pięknie to ujęte. A ja Ci wytłumaczę co tu jest napisane. Napisane jest tyle, że tamten Bóg i tamte święte księgi były WYMYŚLANE i ZMYŚLANE przez ludzi żyjących w tamtych czasach, więc dlatego tamten Bóg jest taki a nie inny. Później w czasach nowego testamentu, ewangelie i inne księgi WYMYŚLALI sobie inni ludzie, o innej mentalności i usposobieniu, stąd tamten Bóg jest całkiem inny od tego starego, nieaktualnego już w zasadzie.

To co zacytowałeś jest tylko i wyłącznie dowodem na to, że wszystko co o Bogu napisano zostało WYMYŚLONE przez ludzi. Tylko widać nie bardzo zrozumiałeś co cytujesz.... chyba, że powiesz mi, że jeżeli w starym testamencie jest napisane, że Bóg zabił dziecko, to to nie prawda, bo tamtym ludziom się tlyko wydawało, że je zabił, a ono żyło, tylko taki był obraz Boga w starym testamencie, że on to dziecko zabił, choć naprawdę uleczył i kochał... sam widzisz, że to bzdury....

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2790
Dołączył: 3 Gru 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 16 Lut 2018r. 14:16  
Cytuj
Wracając do właściwego tematu, bo nie mam zamiaru z Toba dyskutować, ciekawy jestem ile kobiet korzystało lub zamierza skorzystać z tej tabletki "dzień po" mając jednocześnie 100% pewności, że nie przyczynią się one w żaden sposób do obumarcia czy uśmiercenia poczętego już życia ludzkiego ich dziecka?

"Unikajcie wszystkiego, co ma choćby pozór zła" (1 Tes 5, 22)
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2320
Dołączył: 5 Marz 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 16 Lut 2018r. 14:19  
Cytuj
Trzymaj się zatem tematu i schodź na mojego avatara i swoje teorie z nim związane.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 280
Dołączył: 26 Lis 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 16 Lut 2018r. 14:21  
Cytuj
CYTAT
Wracając do właściwego tematu, bo nie mam zamiaru z Toba dyskutować, ciekawy jestem ile kobiet korzystało lub zamierza skorzystać z tej tabletki "dzień po" mając jednocześnie 100% pewności, że nie przyczynią się one w żaden sposób do obumarcia czy uśmiercenia poczętego już życia ludzkiego ich dziecka?


Nie to było tematem. Właściwy temat już dawno został zakończony, zresztą przez samą autorkę.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 3250
Dołączył: 12 Sty 2015r.
Skąd: stalowa
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 16 Lut 2018r. 14:24  
Cytuj
Teatralnie wrażliwa inaczej - przykład hipokryzji brytyjskiej lewicy:

Obrazek
słodka focia wyborcza



https://hansard.parliament.uk/commons/2017-11-07/debates/EC65DD6F-B62F-44ED-B633-F3442703A558/FamilyPlanningClinicsPublicOrderLegislation

Klinika Marie Stopes w moim okręgu wyborczym zapewnia legalne aborcje NHS. To jest na ruchliwej arterii, Mattock Lane, która graniczy z parkiem. Na drodze jest szkoła dla dzieci i teatr amatorski, a po obu stronach są stacje West Ealing i Ealing Broadway, więc wiele osób przechodzi przez to. W ostatnich latach stało się po prostu nie do przejścia ze względu na protestujących pro-life poza bramą kliniki, którzy proponują kobietom w drodze i przy użyciu niepokojących obrazów.

Czuję się nieswojo na tej ulicy. Zabieram mojego syna do jego grupy teatralnej i kiedy mówi: "Mamusiu, kim są ci ludzie? Czego oni chcą? Co oni robią? "Trudno to wytłumaczyć. Wyspowiadam się: wolałabym, żeby żadna z tych grup nie była na miejscu, ponieważ to właśnie kobiety w klinikach czują się zdegradowane. Zapewne żadna :-)

To jest jej wypowiedz z końca roku w Izbie Gmin dla zakazania akcji protestów i akcji informacyjnej przed kliniką aborcyjną w jej obwodzie wyborczym, gdy zostanie przyjęta stanie się powszechnym prawem.


Lewicowa wrażliwość i otwartość jest powszechnie znana na regresowej platformie, ma wiele przejawów chociaż tylko jedna twarz totalniactwa. Przypomnijmy, apel Rupa Huq, która reprezentuje w parlamencie tradycyjnie zamieszkiwaną przez Polaków dzielnicę Ealing na zachodzie Londynu, ma związek z „rosnącym zaniepokojeniem z powodu wysyłania przez ekstremistyczne grupy (do Wielkiej Brytanii) osób, które szerzą nienawiść”. Sprawę opisał "Guardian". Według gazety, Ziemkiewicz w przeszłości porównywał muzułmanów do „najeźdźców” i „barbarzyńców”.
To uruchomiło taką lawinę policyjnych najść: i organizatorzy byli nachodzeni, straszeni, i właściciele, dysponenci obiektów. Nawet restauracji, w której była zarezerwowana kolacja, nie żaden publiczny event. Niestety przychodzi policja i mówi: „Zostaliśmy ostrzeżeni, że ma tu przyjechać człowiek, którego mogą nie lubić mniejszości etniczne, może dojść do zamieszek, my nie chcemy zamieszek. Krótko mówiąc: to nie może się odbyć”



Rozumiecie Towarzysze i Towarzyszki, ekstremizm i nienawiść i wszystko jasne. Labour partia jest gorącym propagatorem islamizacji Anglii - w imię walki islamistów z ekstremizmem i nienawiścią :szok: takich faszystów jak Ziemkiewicz smiech2

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2320
Dołączył: 5 Marz 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 16 Lut 2018r. 14:38  
Cytuj
CYTAT

Nie to było tematem. Właściwy temat już dawno został zakończony, zresztą przez samą autorkę.

ok

Tak właśnie RSTA, właściwy temat już dawno został zakończony, ten, który wg. Ciebie jest właściwy wymyśliłeś sobie sam i wcisnąłeś w ten wątek. nie zaklinaj rzeczywistości. Nie chcesz ze mną dyskutować to opuść wątek. Twoje wywody nie mają związku ze sprawą.

Jest wątek nt. starych drzwi do nowych futryn. Wbij się tam i nauczaj, tam zapewne też się jakiś wstrętny ateista trafi.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 136
Dołączył: 17 Sie 2017r.
Skąd:
Konto zawieszone
ff
Wysłany: 16 Lut 2018r. 14:44  
Cytuj
a ty szopen podsycasz każdym postem... rzuć kamieniem, bądź bez winy...

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
«« « ... 3 4 5 6 7 8 9 »
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Nasze miasto »