NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Polityka i gospodarka »
Nowy Temat Odpowiedz
« 1 2 3
Prezydent Tarnobrzega zatrzymany przez CBA,
WHO
WHO
Posty: 297
Dołączył: 2 Gru 2016r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 80%
ff
Wysłany: 23 Lut 2018r. 11:09  
Cytuj
CYTAT
CYTAT (WHO)
Właśnie jest głupi bo dał się złapaćsmiech2

Sądząc po Twoich komentarzach to na 100% dużo mądrzejszy od Ciebie.
CYTAT (rsta)
Już wiadomo, ze to nie PiS ...

CYTAT (Andrzej_2.0 )
rsta już wiadomo? Co masz na myśli? Rozwiń...

CYTAT (rsta)
W 100% nie wiadomo, bo to tylko domysły,

No to wiadomo czy to domysły? Jak nie masz pewności to powinieneś raczej zapytać.
CYTAT (mirek777)
Moim zdaniem nigdy nie jest tak, że jedna osoba bierze w urzędzie...i z nikim nie musi się dzielić....

Zaskakujesz mnie znajomościa tematu i układów panujących w urzędach,,,chyba coś w tym jest.
CYTAT (mirek777)
choć - nigdy nie pracowałem w takim miejscu.

Za bardzo się wypierasz i raczej sądze, że jednak jesteś pracownikiem jak to określiłeś takiego miejsca.


Od ciebie każdy jest mądrzejszy.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 23 Lut 2018r. 11:09  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 459
Dołączył: 4 Maja 2017r.
Skąd:
Konto zawieszone
ff
Wysłany: 23 Lut 2018r. 11:23  
Cytuj

Jako politolog, jestem zdania że "łapówka" "łapcówce" nie jest równa.
Jeżeli podjęta decyzja dotycząca zmiany planu zagospodarowania przestrzennego była obiektywnie dobra / korzystna, a przy okazji podejmujący decyzję zarobił "na lewo" 20 tysięcy złotych, to "łapówkę" można potraktować jako darowiznę.
Nie ma powodu żeby tu kogoś aresztować i zakładać mu sprawę karną.
Co innego, jeżeli przyjęto korzyść majątkową w zamian za podjęcie niekorzystnej / szkodliwej decyzji.
Wtedy taka korzyść majątkowa powinna być traktowana w charakterze typowej "łapówki", rozumianej jako przejaw korupcji.

Generalnie nie powinno się karać ludzi za to, że chcą zarobić i przyjmują darowizny / prezenty, o ile nie prowadzi to do degeneracji aparatu urzędniczego. Zasadnicza idea zwalczania korupcji sprowadza się bowiem do zapobiegania demoralizacji życia publicznego.


Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 74
Dołączył: 11 Lis 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 23 Lut 2018r. 12:46  
Cytuj
nie jestem politologiem, dla mnie darowizna w zamian za przychylność urzędu to łapówka.
Za podejmowanie dobrych decyzji otrzymuje wynagrodzenie i zostanie doceniony otrzymując następną kadencję od wyborców

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2790
Dołączył: 3 Gru 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 23 Lut 2018r. 12:59  
Cytuj
a łapówki w szpitalach dalej funkcjonują?

"Unikajcie wszystkiego, co ma choćby pozór zła" (1 Tes 5, 22)
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1032
Dołączył: 14 Paź 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 23 Lut 2018r. 13:25  
Cytuj
CYTAT

Jako politolog, jestem zdania że "łapówka" "łapcówce" nie jest równa.
Jeżeli podjęta decyzja dotycząca zmiany planu zagospodarowania przestrzennego była obiektywnie dobra / korzystna, a przy okazji podejmujący decyzję zarobił "na lewo" 20 tysięcy złotych, to "łapówkę" można potraktować jako darowiznę.
Nie ma powodu żeby tu kogoś aresztować i zakładać mu sprawę karną.
Co innego, jeżeli przyjęto korzyść majątkową w zamian za podjęcie niekorzystnej / szkodliwej decyzji.
Wtedy taka korzyść majątkowa powinna być traktowana w charakterze typowej "łapówki", rozumianej jako przejaw korupcji.

Generalnie nie powinno się karać ludzi za to, że chcą zarobić i przyjmują darowizny / prezenty, o ile nie prowadzi to do degeneracji aparatu urzędniczego. Zasadnicza idea zwalczania korupcji sprowadza się bowiem do zapobiegania demoralizacji życia publicznego.

. logika PO - niewazne co mowilismy, ale wazne kto nas nagrał

Przez lata elity budowały legendę Wałęsy i niszczyły każdego, kto twierdził,ze to kapuś. Dziś, gdy okazało się, że nim był dalej nie przyjmują tego do wiadomości. Bo nie niszczmy bohatera ble,ble,ble
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1110
Dołączył: 20 Maja 2012r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 23 Lut 2018r. 15:31  
Cytuj
CYTAT (WHO)
Od ciebie każdy jest mądrzejszy.

Być może ale Ty na 100% nie.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
WHO
WHO
Posty: 297
Dołączył: 2 Gru 2016r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 80%
ff
Wysłany: 23 Lut 2018r. 15:47  
Cytuj
CYTAT
CYTAT (WHO)
Od ciebie każdy jest mądrzejszy.

Być może ale Ty na 100% nie.


Skoro każdy to również ja. Jakieś problemy z czytaniem ze zrozumieniem?

Bo to, że problemy z przecinkami masz, to akurat wiem.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 73
Dołączył: 9 Lut 2014r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 23 Lut 2018r. 16:30  
Cytuj
sąd zdecydował 3 miechy dla pana K widocznie dowody są bardzo dobre i świeta wielkanocne w kratke sobie zobaczy

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
WHO
WHO
Posty: 297
Dołączył: 2 Gru 2016r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 80%
ff
Wysłany: 23 Lut 2018r. 16:42  
Cytuj
CYTAT
sąd zdecydował 3 miechy dla pana K widocznie dowody są bardzo dobre i świeta wielkanocne w kratke sobie zobaczy



On jest niewinny, to PIS się na niego uwziął.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1598
Dołączył: 14 Marz 2016r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 23 Lut 2018r. 18:53  
Cytuj
Pis rządzi już 2 lata, zatrzymań medialnych było dużo, a czy jakaś sprawa zakończyła się powodzeniem ?
Czy wina kasty umiech

Wszystko, co słyszymy, jest opinią, nie faktem. Wszystko, co dostrzegamy, jest punktem widzenia, nie prawdą. http://www.komentujnieobrazaj.pl
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 884
Dołączył: 1 Lis 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 23 Lut 2018r. 21:02  
Cytuj
CYTAT
Pis rządzi już 2 lata, zatrzymań medialnych było dużo, a czy jakaś sprawa zakończyła się powodzeniem ?
Czy wina kasty umiech


Przypomnij sobie Bob12 ile trwał proces Kamińskiego to być może nie będziesz zadawał takich pytań.


Odnośnie prezia z Tarnobrzega to zastanawiam się w jakim celu ta dyskusja? Złapali chłopa na gorącym uczynku więc sprawa jest prosta, chyba że opozycja ja zagmatwa i zrobią z niego męczennika. Trzeba mieć nasrane w głowie, aby stać w obronie urzędnika co ma lepkie ręce. Przecież nikt mu tej kasy na siłę nie podrzucił do kieszeni.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1110
Dołączył: 20 Maja 2012r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 24 Lut 2018r. 00:38  
Cytuj
CYTAT (rsta)
a łapówki w szpitalach dalej funkcjonują?

To się nie zmieniło. Wręczenie koperty w szpitalu nazywa się aktem wdzięczności.
CYTAT (WHO)
Skoro każdy to również ja. Jakieś problemy z czytaniem ze zrozumieniem?

Ty swoją głupotą w komentarzach przebijasz wszystkich bez wyjątku.
CYTAT (WHO)
Bo to, że problemy z przecinkami masz, to akurat wiem.

Być może gdzieś nie postawiłem przecinka ale polonistyki też nie kończyłem.
Sprawdza się stwierdzenie, że ci co brakło im argumentów do rzeczowej dyskusji czepiają się braku przecinków itp.
Naucz się wklejać krótkie teksty do konkretnej odpowiedzi a nie całość postu a później wytykaj komuś niewstawienie przecinka.
CYTAT (WHO)
On jest niewinny, to PIS się na niego uwziął.

Okaże się czy jest winny czy niewinny. Teraz jest oskarżony a o ewentualnej winie zadecyduje sędzia.
Nie dam więcej sprowokować się takiemu bufonowi jak Ty.
CYTAT (mariusz12879)
Złapali chłopa na gorącym uczynku więc sprawa jest prosta,,,

Nie wiem czy kojarzysz sprawę ujęcia na gorącym kardiologa Mirosława G. i wypowiedź Zbigniewa Ziobry „już nikt nigdy przez tego pana życia pozbawiony nie będzie”? Czas pokaże co dalej. Poczekajmy na koniec śledztwa.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1598
Dołączył: 14 Marz 2016r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 24 Lut 2018r. 07:40  
Cytuj
CYTAT
Przypomnij sobie Bob12 ile trwał proces Kamińskiego to być może nie będziesz zadawał takich pytań.


Kamińskiego sprawa była skomplikowana, większość obecnie medialnych to łapówki raczej proste umiech

Wszystko, co słyszymy, jest opinią, nie faktem. Wszystko, co dostrzegamy, jest punktem widzenia, nie prawdą. http://www.komentujnieobrazaj.pl
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 8407
Dołączył: 17 Kwie 2016r.
Skąd: PiSLamaBad
Ostrzeżenia: 100%
ff
Wysłany: 24 Lut 2018r. 10:22  
Cytuj
CYTAT
CYTAT
Pis rządzi już 2 lata, zatrzymań medialnych było dużo, a czy jakaś sprawa zakończyła się powodzeniem ?
Czy wina kasty umiech


Przypomnij sobie Bob12 ile trwał proces Kamińskiego to być może nie będziesz zadawał takich pytań.


Odnośnie prezia z Tarnobrzega to zastanawiam się w jakim celu ta dyskusja? Złapali chłopa na gorącym uczynku więc sprawa jest prosta, chyba że opozycja ja zagmatwa i zrobią z niego męczennika. Trzeba mieć nasrane w głowie, aby stać w obronie urzędnika co ma lepkie ręce. Przecież nikt mu tej kasy na siłę nie podrzucił do kieszeni.


Z konferencji wynika, że nie na gorącym uczynku. No chyba, że kasę dała mu sekretarka.

Na świecie są dwa rodzaje ludzi: tacy którzy myślą, że rząd stara się działać w ich najlepszym interesie oraz tacy, którzy myślą - Nathan Fraser
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 65
Dołączył: 7 Lis 2017r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 24 Lut 2018r. 10:25  
Cytuj
uśmiechuśmiechuśmiechuśmiechponoć zapas mydła do aresztu zabrał good

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 459
Dołączył: 4 Maja 2017r.
Skąd:
Konto zawieszone
ff
Wysłany: 24 Lut 2018r. 11:16  
Cytuj

@ duraf

"(...) dla mnie darowizna w zamian za przychylność urzędu to łapówka."

Ale czym jest ta "przychylność" ?

Jeżeli przyjęty plan zagospodarowania przestrzennego jest dobry, to przyjęte pieniądze nie są aktem korupcji, a zwyczajną darowizną / prezentem.

Korupcja, to synonim degradacji, rozkładu, zgnilizny.


Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 3250
Dołączył: 12 Sty 2015r.
Skąd: stalowa
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 25 Lut 2018r. 07:46  
Cytuj
Za co wziął to trzeba zapytac dającego w takim przypadku. Warszawa podrzymała decyzje. Wziął i podzielił kasę. Jeszcze gorzej.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 8407
Dołączył: 17 Kwie 2016r.
Skąd: PiSLamaBad
Ostrzeżenia: 100%
ff
Wysłany: 25 Lut 2018r. 09:00  
Cytuj
CYTAT
Za co wziął to trzeba zapytac dającego w takim przypadku. Warszawa podrzymała decyzje. Wziął i podzielił kasę. Jeszcze gorzej.


Na gorącym uczynku dzielił?

Na świecie są dwa rodzaje ludzi: tacy którzy myślą, że rząd stara się działać w ich najlepszym interesie oraz tacy, którzy myślą - Nathan Fraser
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2790
Dołączył: 3 Gru 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 25 Lut 2018r. 17:25  
Cytuj
CYTAT
CYTAT
sąd zdecydował 3 miechy dla pana K widocznie dowody są bardzo dobre i świeta wielkanocne w kratke sobie zobaczy



On jest niewinny, to PIS się na niego uwziął.

Nie ma żadnych podstaw, że to PiS.

Natomiast dziwne jest to, że jest nieobecny i nie odbiera telefonów radny z PO i przedsiębiorca, który był przed CBA u prezydenta.

"Unikajcie wszystkiego, co ma choćby pozór zła" (1 Tes 5, 22)
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 3250
Dołączył: 12 Sty 2015r.
Skąd: stalowa
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 25 Lut 2018r. 17:37  
Cytuj
Wziął po obywatelsku.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 11558
Dołączył: 1 Lut 2011r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 26 Lut 2018r. 10:08  
Cytuj
A tam - roztargniony był....

Wyobraźcie sobie, że budzicie się rano i macie tylko to, za co podziękowaliście Bogu w modlitwie wieczorem....
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
« 1 2 3
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Polityka i gospodarka »