NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Opinie »
Nowy Temat Odpowiedz
«« « ... 22 23 24 25 26 »
Zakaz handlu w niedziele, co sądzicie, bez zbednych komentarzy nie na temat
Posty: 1816
Dołączył: 6 Lut 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 19 Cze 2018r. 10:55  
Cytuj
CYTAT


Nie było przymusu !!! Nie kłam !!!
Pracowałem w handlu i miałem zawsze sporo wolnych niedziel.


To,że ja czegoś nie widzę nie oznacza,że tego nie ma.
Jest jeszcze grupa,która pracowała w niedziele wbrew swojej woli.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 19 Cze 2018r. 10:55  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 180
Dołączył: 28 Lut 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 19 Cze 2018r. 12:18  
Cytuj
Do znudzenia jest udowadnianie czy źle czy dobrze że jest - zakaz handlu.
Pisałem i nadal będę pisał że to durna ustawa,, polityków '' jest wręcz niesprawiedliwa co do innych zawodów. Może przyjdzie kiedyś moment że w kraju zacznie się naprawdę dobrze żyć, ale w to wątpię gdyż od prawie 30 lat pogłębia się patologia polityczna. Rządy po potwierdziły to w swych czynach a pis udowadnia że są tacy sami.
Politycy nie dbają o naród (tzn. o ludzi którzy chcą żyć uczciwie pracować) tylko interesuje ich własne zaplecze osobowe. Zakazy i durne ustawy to jest najprostszą rzeczą aby kupić wyborców. Nie wspominając już o daninach i o obiecankach.
Im nie przychodzi do głowy aby rozwijać państwo aby każdy miał wybór co chce robić gdzie pracować tylko niestety wielu jest zmuszonych gdzieś pracować żeby żyć i utrzymać rodzinę. Nie jednokrotnie są tam ponizani i pracują za najniższą pensję a jeśli chcą mieć więcej czekają ich nadgodziny.
Oczywiste jest to że jeśli pracownik sklepu miał by wybór innej pracy to by do niej poszedł ale szanownym,, politykom '' nie w głowie gospodarka tylko własny tyłek. Wyobrażacie sobie jaka by była sytuacja w momencie dobrego runku pracy? Nikt by nie pracował w sklepie w niedzielę. Wiec jeśli pracodawca by chciał utrzymać sklep musiał by dać godziwe wynagrodzenie jeśli chodzi o ten dzień. Ale jak widać większość społeczeństwa kupuje wszystkie brednie polityczne z nadzieją że tak będzie lepiej może.
W państwie są potrzebne ustawy o ochronie pracownika i przestrzeganie jego praw. Za pracę godziwe wynagrodzenie.
Jak widać tego nie potrafią włodarze państwa a przecież za to dostają pieniądze więc lepiej zakazywać.
Nie lubię jak mi ktoś zakazuje. Mam swój rozum i ja decyduje co będę robił i kiedy(jestem właśnie po czterech niedzielach pracujących) to mój wybór.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1578
Dołączył: 20 Wrz 2012r.
Skąd: 37-450
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 19 Cze 2018r. 14:47  
Cytuj
CYTAT
To,że ja czegoś nie widzę nie oznacza,że tego nie ma.
Jest jeszcze grupa,która pracowała w niedziele wbrew swojej woli.


Nie ma przymusu pracy wazne

https://img5.dmty.pl//uploads/201511/1448366582_pi03yt_600.jpg
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 11609
Dołączył: 1 Lut 2011r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 19 Cze 2018r. 14:53  
Cytuj
Jedni przymus mieli, inni nie?
Czasami presja psychiczna sprawiała, że ludzie musieli się "zgłaszać na ochotnika" żeby utrzymać pracę.

Tak zwana "dyspozycyjność"...

Wyobraźcie sobie, że budzicie się rano i macie tylko to, za co podziękowaliście Bogu w modlitwie wieczorem....
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1578
Dołączył: 20 Wrz 2012r.
Skąd: 37-450
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 19 Cze 2018r. 15:00  
Cytuj
CYTAT
Jedni przymus mieli, inni nie?
Czasami presja psychiczna sprawiała, że ludzie musieli się "zgłaszać na ochotnika" żeby utrzymać pracę.

Tak zwana "dyspozycyjność"...


No a inni musieli podejmować pracę której też całkiem nie chcieli a presja żeby przeżyć ich zmusiła. Np. niepełnosprawny który siedzi na ochronie całą noc w Boże Narodzenie za tą samą stawkę co w poniedziałek w listopadzie a Państwo utrzymuje takich pracodawców PFRONem i nie ingeruje w to. Tylko zlitował się nad zdrowymi w supermarketach.

https://img5.dmty.pl//uploads/201511/1448366582_pi03yt_600.jpg
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 10488
Dołączył: 9 Sty 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 19 Cze 2018r. 16:29  
Cytuj
CYTAT
CYTAT
To,że ja czegoś nie widzę nie oznacza,że tego nie ma.
Jest jeszcze grupa,która pracowała w niedziele wbrew swojej woli.


Nie ma przymusu pracy wazne


Oczywiście że nie ma, zmień pracę i,,,?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1578
Dołączył: 20 Wrz 2012r.
Skąd: 37-450
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 19 Cze 2018r. 17:01  
Cytuj
Należysz do osób co za szczyt możliwości uważają kasę w sklepie i pobyt tam do emerytury?

https://img5.dmty.pl//uploads/201511/1448366582_pi03yt_600.jpg
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1816
Dołączył: 6 Lut 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 19 Cze 2018r. 21:59  
Cytuj
CYTAT
CYTAT
To,że ja czegoś nie widzę nie oznacza,że tego nie ma.
Jest jeszcze grupa,która pracowała w niedziele wbrew swojej woli.


Nie ma przymusu pracy wazne



Przymusu jedzenia też nie ma, a jednak głód robi swoje.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1578
Dołączył: 20 Wrz 2012r.
Skąd: 37-450
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 19 Cze 2018r. 23:13  
Cytuj
CYTAT
Przymusu jedzenia też nie ma, a jednak głód robi swoje.

zapytanie

https://img5.dmty.pl//uploads/201511/1448366582_pi03yt_600.jpg
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 8424
Dołączył: 17 Kwie 2016r.
Skąd: PiSLamaBad
Ostrzeżenia: 100%
ff
Wysłany: 20 Cze 2018r. 06:14  
Cytuj
Przymusu pracy nie ma. Dzisiaj brakuje pracowników i jest rynek pracownika.

Na świecie są dwa rodzaje ludzi: tacy którzy myślą, że rząd stara się działać w ich najlepszym interesie oraz tacy, którzy myślą - Nathan Fraser
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2790
Dołączył: 3 Gru 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 20 Cze 2018r. 07:25  
Cytuj
CYTAT (rock)
Do znudzenia jest udowadnianie czy źle czy dobrze że jest - zakaz handlu.
Pisałem i nadal będę pisał że to durna ustawa,, polityków '' jest wręcz niesprawiedliwa co do innych zawodów.

A sprawiedliwe było, że urzędnicy mieli już od dawna wolne, a handlowcy musieli pracować?
Też chciałbym w sobotę pozałatwiać sobie sprawy administracyjne, podatkowe czy gospodarcze...

"Unikajcie wszystkiego, co ma choćby pozór zła" (1 Tes 5, 22)
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 180
Dołączył: 28 Lut 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 20 Cze 2018r. 15:54  
Cytuj
Nikt nikomu nie zabrania być urzędnikiem, nauczycielem, pracownikiem fizycznym na budowie lub przy pracach drogowych,lekarzem,kucharzem , sprzedawcą w sklepie, artystą itd. i każdy z tych zawodów ma plusy i minusy. Każdy z tych zawodów jest bardzo potrzebny i nie każdy ma, chce, może mieć wyższe wykształcenie. Wszyscy są potrzebni. Ci bez wykształcenia też są ważni . Jedni pracują w zawodach z większymi predyspozycjami i wykształceniem drudzy z mniejszymi kwalifikacjami. Jedni pracują w jakimś zawodzie z przypadku bo tak się trafiło drudzy chcą pracować zgodnie ze swym wykształceniem ale niestety nie mają możliwości z wielu powodów. Więc jeśli ktoś się decyduje pracować w markecie, sklepie, galerii handlowej jako sprzedawca musi się z tym liczyć że są to inne godziny pracy niż urzędnika lub nauczyciela. I wytłumaczenie tego zjawiska jest tylko jedno - zmieniam pracę jeśli nie godzę się na takie a nie inne warunki. Tłumaczenie że nie ma innej pracy? A co robi rząd, co robią powiaty, gminy aby przyciągać inwestorów do otwierania zakładów pracy? Nie było by problemów z pracą i człowiek na każdym stanowisku w każdym zakładzie pracy by był szanowany bo jeśli by był fachowcem pracodawca dbał by o niego. Kiedyś jeden biznesmen mi powiedział że on nie ma pieniędzy dzięki klientom - ma pieniądze dzięki pracownikom bo to oni powodują że klient płaci.

Rst nie przesadzaj że co tydzień jeśli by był urząd jakiś tam państwowy czynny to byś do niego biegał z byle głupotą.
Powtarzam jeszcze raz za pracę w niedzielę godziwe wynagrodzenie i po sprawie. Jak się stworzyło kolejną ustawę 300 zł. dla ucznia to nie rozumiem dlaczego nie stworzyć ustawy zapłaty w handlu za niedzielę... Przecież gdy w niedzielę sklep nie przynosił by dochodu to właściciel by go zamknął i po sprawie. Ale nie - wielu ludzi się kupuje właśnie przez 500+,300 szkoła i zakazy. Jak można lubieć zakazy...

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 10488
Dołączył: 9 Sty 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 20 Cze 2018r. 16:00  
Cytuj
To jest dyspozycyjność ochotnicza.


CYTAT
Przymusu pracy nie ma. Dzisiaj brakuje pracowników i jest rynek pracownika.


Jest zakaz przymusu handlu w Niedziele Andrzejku.

Morawiecki niedługo tak się otworzy na innostrancow ze Polacy nie będą potrzebni i będą mogli wyjechać na truskawki. Plaga niedomiaru rak do pracy i tak jest lepsza od nadmiaru. Na przykład w Niemczech zaprosili a teraz będą wypraszać (albo liberałów wywiozą na taczkach) bo zaproszeni nie są robotni.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 303
Dołączył: 17 Maja 2012r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 20 Cze 2018r. 16:24  
Cytuj
Art2deco moźe kazdy od ręki powinien dostać zasiłek za to że jest i żeby go nikt do pracy nie musiał zmuszać? Co? Ja nie widzialem aby zarząd biedronki łapał na ulicy, ludzie sami dobrowolnie chodzili i zanisili CV

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2790
Dołączył: 3 Gru 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 20 Cze 2018r. 23:15  
Cytuj
rock,
A jeżeli ktoś ma predyspozycje do pracy w sklepie, a chce mieć niedziele wolne?

Należy odróżniać prace konieczne od niekoniecznych ...

"Unikajcie wszystkiego, co ma choćby pozór zła" (1 Tes 5, 22)
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 207
Dołączył: 15 Sie 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 20 Cze 2018r. 23:27  
Cytuj
CYTAT
rock,
A jeżeli ktoś ma predyspozycje do pracy w sklepie, a chce mieć niedziele wolne?

Należy odróżniać prace konieczne od niekoniecznych ...


To niech składa CV w takim sklepie, który jest w niedzielę zamknięty.Rock,
popieram w 100% to co napisałeś.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 303
Dołączył: 17 Maja 2012r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 20 Cze 2018r. 23:32  
Cytuj
Rsta a jak ktoś ma predyspozycje do pracy w sklepie a chce mieć te wolne niedziele i jeszcze i 5 z przodu na wypłate?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 180
Dołączył: 28 Lut 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 21 Cze 2018r. 00:18  
Cytuj
Rsta jakie jeszcze pobożne życzenia dla pracownika w handlu ? Taxi do pracy i powrót na koszt pracodawcy?
Szukasz taniej dyskusji więc ją masz. Powiedz - napisz dlaczego wielu lekarzy bierze bardzo często dyżury nocne, niedzielne i w święta ? No dlatego że mają ustawowo zagwarantowane sowite wynagrodzenie za ten czas.
Kolejny raz napiszę czy osoba pracująca w innym zawodzie np. handlu też by nie mogła mieć zagwarantwanej rekompensaty finansowej za pracę w niedzielę i określała by to ustawa ?
Takich zawodów jest wiele gdzie się pracuje w niedzielę.
Jeśli chodzi o osobę która ma świetne predyspozycje w handlu to sądzę że nie będzie mieć ona trudności w zmianie pracy, a wcześniej może u pracodawcy postawić własne warunki zatrudnienia. Mądry właściciel firmy dobrego pracownika nie będzie się pozbywał.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1816
Dołączył: 6 Lut 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 25 Cze 2018r. 10:33  
Cytuj
CYTAT
Jak można lubieć zakazy...



Zwyczajnie są potrzebne,bo ilu jest ludzi to każdy z nich na swój sposób postrzega świat i jego codzienność. Chciałbyś aby była totalna swoboda i nie było zakazu np: prowadzenia pojazdów pod wpływem alkoholu czy urządzania zawodów motocross w parkach narodowych ? Uświadamianie jest dobre ale nie do wszystkich dociera.

Nie ma obowiązku pracy W zimie też można chodzić w samej koszulce,bo nie ma obowiązku ubierania się cieplej, tylko sytuacja (w tym przypadku mróz) wymusza na nas założenie kurtki. Tak samo jest z pracą dla tych, którzy mają np: dom, dzieci na wychowaniu i chcą iść przez życie bez pasożytnictwa.
Oczywiście,że ustawa nie jest korzystna dla wszystkich,znam takich co są z niej zadowoleni i nie przez "zakazy" ale,że spędzają czas z dzieci,które tylko na weekendzie mają wolne od szkoły.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 171
Dołączył: 6 Kwie 2012r.
Skąd: STALOWA WOLA
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 25 Cze 2018r. 11:11  
Cytuj
CYTAT (Mirek777)
Uważam, że strzelanie focha to objaw niedojrzałości


To trochę tak samo jak krytykowanie WOŚP bo nie podoba się postać owsiaka i jego poczynania. Nie patrząc ilu ludzi bezinteresownych stoi za sumą zebraną i ilu ten sprzet pomoze. Bez zaczepek bez ironii- tylko moje spostrzeżenie.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 11609
Dołączył: 1 Lut 2011r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 25 Cze 2018r. 12:19  
Cytuj
Zupełnie nie tak samo.

Widzisz co właśnie potwierdziłaś?
Że wosp to wasza religia, w której Owsiak jest waszym Mesjaszem.

Wyobraźcie sobie, że budzicie się rano i macie tylko to, za co podziękowaliście Bogu w modlitwie wieczorem....
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 171
Dołączył: 6 Kwie 2012r.
Skąd: STALOWA WOLA
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 25 Cze 2018r. 13:15  
Cytuj
CYTAT
Zupełnie nie tak samo.

Widzisz co właśnie potwierdziłaś?
Że wosp to wasza religia, w której Owsiak jest waszym Mesjaszem.



Twierdzisz, że nie robisz focha Bogu z powodu że ksiądz się nie podoba. i dobrze.
A cały wosp oceniasz na podstawie postawy owsiaka nie patrząc na zasługi innych- też OK mnie to nie interesuje tylko wydało mi się to podobne

Mnie owsiak jest zupełnie obojętny. Nie interesuje się owsiakiem
a wpis że wosp jest religią a owsiak mesjaszem i w liczbie mnogiej jest całkowicie bez szacunku. poczułam się urażona. Chcący dowiedzieć się czyichś przemysleń zostaje się pomówionym

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 11609
Dołączył: 1 Lut 2011r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 25 Cze 2018r. 13:37  
Cytuj
To nie temat o wosp.

Poczytaj może najpierw - zobacz co konkretnie mi się nie podoba...
W temacie o Wośp tłumaczyłem to najprościej jak się da.

Poczytaj - jeśli chcesz - zamiast pisać o moich poglądach niestworzone rzeczy.

Sama użyłaś porównania relacji wiernych do księży i do Boga, z relacjami naród - Owsiak - fundacja. Więc czemu czujesz się urażona?

Proponuję powrót do tematu.
W lipcu trzy niedziele bez handlu - jak to niektórzy przeżyją?good

Wyobraźcie sobie, że budzicie się rano i macie tylko to, za co podziękowaliście Bogu w modlitwie wieczorem....
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 171
Dołączył: 6 Kwie 2012r.
Skąd: STALOWA WOLA
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 25 Cze 2018r. 19:40  
Cytuj
CYTAT
To nie temat o wosp.

Poczytaj może najpierw - zobacz co konkretnie mi się nie podoba...
W temacie o Wośp tłumaczyłem to najprościej jak się da.

Poczytaj - jeśli chcesz - zamiast pisać o moich poglądach niestworzone rzeczy.

Sama użyłaś porównania relacji wiernych do księży i do Boga, z relacjami naród - Owsiak - fundacja. Więc czemu czujesz się urażona?

Proponuję powrót do tematu.
W lipcu trzy niedziele bez handlu - jak to niektórzy przeżyją?good





Nie zrozumiałeś mnie.

Wracając do tematu głównego jak czasem w niedziele czegoś braknie a jest zamknięte to się ratuje źabkami i małymi sklepami.

Lepszym było by przegłosować wysoką stawkę dla pracowników handlu w niedziele i to dało by możliwość czasem dorobić. A czasem wymusiło by to zamknięcie sklepu.

Na przykład przed świętami pracownik sklepu gdy jest urwanie głowy zarobił by sobie bo sklep wtedy sporo zarabia.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1578
Dołączył: 20 Wrz 2012r.
Skąd: 37-450
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 9 Lut 2019r. 09:51  
Cytuj

Związek Przedsiębiorców i Pracodawców upadło 16 tys. małych sklepików




https://wolnemedia.net/rzad-zweryfikuje-ograniczenie-handlu-w-niedziele/

https://img5.dmty.pl//uploads/201511/1448366582_pi03yt_600.jpg
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
«« « ... 22 23 24 25 26 »
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Opinie »