NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Nasze miasto »
Nowy Temat Odpowiedz
Chrzest dziecka w Bazylice, ile ?
Posty: 1508
Dołączył: 14 Gru 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 60%
ff
Wysłany: 3 Marz 2018r. 10:31  
Cytuj
cześć, chciałbym zapytać ile daliście za chrzest dziecka w Bazylice ( z pomnikiem JP II ) ??

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 3 Marz 2018r. 10:31  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1489
Dołączył: 22 Lut 2013r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 3 Marz 2018r. 10:52  
Cytuj
ja dałem 1000 zł, taki miałem kaprys

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 8
Dołączył: 28 Lut 2018r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 3 Marz 2018r. 12:49  
Cytuj
trzeba bylo dac 4000

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 8
Dołączył: 28 Lut 2018r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 3 Marz 2018r. 12:51  
Cytuj
max 100 i to za duzo, to ich cholerny obowiazek a tacy wlasnie jak ty nabijaja im kieszen a oni sie z was smieja good

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1816
Dołączył: 6 Lut 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 3 Marz 2018r. 14:48  
Cytuj
CYTAT
max 100 i to za duzo, to ich cholerny obowiazek a tacy wlasnie jak ty nabijaja im kieszen a oni sie z was smieja good


Ustal jeszcze cenę kapusty kiszonej sandomierskiej.

A na chrzest,ślub czy pogrzeb dajesz tyle ile chcesz dać, żaden duchowny nie powinien ingerować w kwotę datku. Odpowiedzi typu "ludzie dają ....zł" nic nie wnoszą,bo każdy zarabia inaczej i ma inne wydatki.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1508
Dołączył: 14 Gru 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 60%
ff
Wysłany: 3 Marz 2018r. 16:37  
Cytuj
na ostatnim pogrzebie jakim byłem w jednej z okolicznych parafii ksiądz miał cennik, nawet wiedział ile organista bierze !!

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 586
Dołączył: 28 Sie 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 3 Marz 2018r. 16:48  
Cytuj
CYTAT
na ostatnim pogrzebie jakim byłem w jednej z okolicznych parafii ksiądz miał cennik, nawet wiedział ile organista bierze !!


W naszym mieście też jest parafia z cennikiem.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 481
Dołączył: 28 Sty 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 3 Marz 2018r. 17:00  
Cytuj
Odbiegacie od tematu.

http://stalowemiasto.pl/ogloszenia/stalowa_wola/ogloszenia.php?mode=pokaz_ogloszenie&id=123967
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1489
Dołączył: 22 Lut 2013r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 3 Marz 2018r. 17:36  
Cytuj
CYTAT
max 100 i to za duzo, to ich cholerny obowiazek a tacy wlasnie jak ty nabijaja im kieszen a oni sie z was smieja good


moje pieniądze, i mogę też rozdać, co chcesz od księży, zaglądają ci do portfela? Nawet jak przyjdzie po kolędzie to dam mu do ręki 50, 100 zł. A skąd on ma wziąć, przecież nie ma etatu w urzędzie a rowerem nie będzie jeździł czy piechotą. Jest na łasce i niełasce proboszcza.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 209
Dołączył: 8 Marz 2014r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 80%
ff
Wysłany: 4 Marz 2018r. 11:41  
Cytuj
wg podpisanego konkordatu każdy ksiądz dostaje wypłatę + drugą jeśli uczy w szkole, a skoro są cenniki to US powinien się tym tematem zainteresować, tak jak się słyszy, że ostatnio trzepią np. Państwa Młodych i branże z tym związane. Mają pole do popisu, bo przecież za: śluby, chrzty, pogrzeby, ofiary za odprawienie mszy, o tacy nie wspominając, trzeba płacić klerowi, to wszystko kasa na lewo za co kler nie odprowadza podatku, no chyba że to wszystko od bezdomnych którzy przynieśli, a potem szybko zmarli (tak się trzeba tłumaczyć, zalecenie Guru z Torunia)

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1489
Dołączył: 22 Lut 2013r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 4 Marz 2018r. 12:04  
Cytuj
CYTAT
wg podpisanego konkordatu każdy ksiądz dostaje wypłatę + drugą jeśli uczy w szkole, a skoro są cenniki to US powinien się tym tematem zainteresować, tak jak się słyszy, że ostatnio trzepią np. Państwa Młodych i branże z tym związane. Mają pole do popisu, bo przecież za: śluby, chrzty, pogrzeby, ofiary za odprawienie mszy, o tacy nie wspominając, trzeba płacić klerowi, to wszystko kasa na lewo za co kler nie odprowadza podatku, no chyba że to wszystko od bezdomnych którzy przynieśli, a potem szybko zmarli (tak się trzeba tłumaczyć, zalecenie Guru z Torunia)


Możesz przytoczyć tekst z konkordatu, strona artykuł, akapit? Bo ja mówię że nie masz racji i udowodnij mi że ty masz rację.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 338
Dołączył: 14 Kwie 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 4 Marz 2018r. 12:45  
Cytuj
Proszę powrócić do tematu wątku

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 140
Dołączył: 8 Gru 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 4 Marz 2018r. 20:37  
Cytuj
Miesiac temu dałam 100 zl za chrzest

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 45
Dołączył: 3 Lis 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 4 Marz 2018r. 21:31  
Cytuj
CYTAT
wg podpisanego konkordatu każdy ksiądz dostaje wypłatę + drugą jeśli uczy w szkole, a skoro są cenniki to US powinien się tym tematem zainteresować, tak jak się słyszy, że ostatnio trzepią np. Państwa Młodych i branże z tym związane. Mają pole do popisu, bo przecież za: śluby, chrzty, pogrzeby, ofiary za odprawienie mszy, o tacy nie wspominając, trzeba płacić klerowi, to wszystko kasa na lewo za co kler nie odprowadza podatku, no chyba że to wszystko od bezdomnych którzy przynieśli, a potem szybko zmarli (tak się trzeba tłumaczyć, zalecenie Guru z Torunia)


ile wg Ciebie ta wypłata wynosi? ta z konkordatu?

w Bazylice nie ma żadnego cennika, proboszcz nie poda ceny, jeśli masz takie życzenie możesz dać 50 zł, możesz dać 500 zł... z tego co wiem (a wiem bardzo dobrze, bo prosto ze źródła), jeśli ktoś nie ma pieniędzy to ofiary po prostu nie składa, a chrzest czy pogrzeb i tak się odbędzie umiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 209
Dołączył: 8 Marz 2014r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 80%
ff
Wysłany: 5 Marz 2018r. 12:11  
Cytuj
ok wycofuje się z konkordatu, to teraz moje pytanie czy ksiądz powinien płacić podatki od tych imprez które wymieniłem? jest obywatelem RP czy nie? dlaczego US nie nagłaśnia takich spraw i nie ściga księży za szarą strefę, no chyba że nie bierze za te sakramenty kasy (śmiech) jedyni którzy nie mają cennika i nie wołają kasy to Braciszkowie w Rozwadowie.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 316
Dołączył: 20 Sie 2014r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 5 Marz 2018r. 16:59  
Cytuj
To jeszcze troche doczytaj. Księża płacą podatek dochodowy tylko w formie ryczałtu zależnego od wielkości parafii.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 209
Dołączył: 8 Marz 2014r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 80%
ff
Wysłany: 5 Marz 2018r. 20:33  
Cytuj
płacą podatek od duszyczki, a nie od lewej kasy za śluby, chrzciny, pogrzeby, jedno z drugim nie ma nic wspólnego, nie wyszła próba wybielenia proszę księdza.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
sos
sos
sos
Posty: 41
Dołączył: 29 Lut 2016r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 60%
ff
Wysłany: 5 Marz 2018r. 20:55  
Cytuj
Chrzcilem w Bazylice rok temu.
Bylem zdziwiony,bo proboszcz absolutnie niechcial NIC!dal dziecku dyplomik z chrztu.bylem pod wrazeniem tego ksiedza.ostatecznie dalem mu 100zl.tak 100zl
Powiedzial jeszcze tylko ,,to moj obowiazek,,.niespotykane

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 316
Dołączył: 20 Sie 2014r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 5 Marz 2018r. 22:19  
Cytuj
To ma ryczałt do siebie. Stawki są śmieszne ale to inna sprawa. Faktem jest że bredzisz o tematach o których nie masz pojęcia.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Nasze miasto »