NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Porady techniczne »
Nowy Temat Odpowiedz
Regeneracja skrzyni biegów w okolicy,
Posty: 48
Dołączył: 4 Kwie 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 11 Marz 2018r. 10:49  
Cytuj
Czy ktoś mógł by mi polecić serwis który świadczy usługi renowacji skrzyni biegów. Chodzi mi dokładnie o sześcio biegową skrzynie M32.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 11 Marz 2018r. 10:49  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 5002
Dołączył: 20 Lut 2009r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 11 Marz 2018r. 10:52  
Cytuj
http://www.leja.rze.pl/ polecam w ciemno. Naprawiali kilka skrzyń mi i znajomym.

"Są tylko trzy prawdziwe sporty: Walki byków, wspinaczka, motorsport, a reszta to tylko gry". - Ernest Hemingway.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 48
Dołączył: 4 Kwie 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 12 Marz 2018r. 13:46  
Cytuj
Dziękuję za odpowiedz.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 258
Dołączył: 25 Kwie 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 12 Marz 2018r. 14:25  
Cytuj
Tu trzeba uważać, nie każdy ma sprzęt i wiedzę co do akurat tej skrzyni. Ja tą skrzynie wysyłałem do Poznania. Jest jeszcze firma w sosnowcu, która dokładnie te skrzynie remontuje bo padają jak muchy.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 48
Dołączył: 4 Kwie 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 12 Marz 2018r. 16:16  
Cytuj
@herman_dzikus dawno temu przerabiałeś temat? Jak z kosztami samej regeneracji (usługa + materiał)?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 258
Dołączył: 25 Kwie 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 13 Marz 2018r. 07:23  
Cytuj
3 lata temu. Jak robisz regeneracje to koniecznie wszystkie łożyska wymieniaj (to jest koło 600zł) ale ja miałem jeszcze mechanizm różnicowy do wymiany więc aż takiego czarnego scenariusza nie zakładaj. Za robociznę gość mi wziąl mało bo koło 100zł a naprawia to hurtowo (szybko robi bo jeden dzień wysyłka, naprawa i w ten sam dzień odsyła). W tej skrzyni nie jest problem jak ją złożyć tylko ustawić jakieś luzy czy coś. Poczytaj na forach mnóstwo tematów jest o tej skrzyni. Tu masz adres: http://www.skrzynienaprawaczesci.pl/
Ja jeżdzę już 3 lata i jest ok. Aha wymieniaj na łożyska Timken (nie jakieś plastikowe francuskie bo są i takie...) i zalej lepszy olej do skrzyni. Ja mam Fuchs Titan Sintofluid 75w80. Ilość oleju też jest ważna, zalej min. 2,8l!! Tylko wyjęcie skrzyni miałem za darmo (bo wujek zrobiłumiech ) więc za to już będziesz musiał bulić a roboty troche z wyjęciem jest...

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 48
Dołączył: 4 Kwie 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 13 Marz 2018r. 15:12  
Cytuj
@hernan_dzikus zgadza się, na takich elementach nie ma co oszczędzać. Dziękuję za fajne omówienie tematu.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Porady techniczne »