NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Nasze miasto »
Nowy Temat Odpowiedz
«« « ... 9 10 11 12 13 14 15 ... » »»
Czarny marsz, W stalowce
Posty: 1110
Dołączył: 20 Maja 2012r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 8 Kwie 2018r. 10:00  
Cytuj
CYTAT (Marek370)
Taki tam filmik przy okazji waszych rozważań.

https://www.youtu(...)LjQ23Umk

Filmik dokładnie obrazuje jak wygląda wspólnota kościelna. Czego ksiądz rsta albo mirek777 milczycie i nie skomentujecie tego filmiku? Brakło słów, argumentów czy wiedzy?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 8 Kwie 2018r. 10:00  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2790
Dołączył: 3 Gru 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 8 Kwie 2018r. 10:06  
Cytuj
Katolicy są różni. Tacy i tacy ...

Dlatego ja w większości zwracam się do takich katolików "na niby" "...

"Unikajcie wszystkiego, co ma choćby pozór zła" (1 Tes 5, 22)
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1632
Dołączył: 5 Cze 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 8 Kwie 2018r. 11:43  
Cytuj
CYTAT
Tu nie jest tylko kwestia życia dziecka. Tu jest kwestia jego rodziców. Jeśli oni zdecydują sie na życie pełne poświęceń to szacunek dla nich ale jest to ich decyzja. Nie wolno nikomu nakazywać takie go życia. To ma być ich świadomy wybór.
Rząd ma takich rodziców daleko gdzieś, purpuraci biskupi również dlatego nie mają prawa nakazywać czy zakazywać w tym temacie.
Kaczyński doskonale to rozumie i dlatego odwleka tę ustawę.


Pierwsza pozytywna wypowiedź o Kaczyńskim, ale być może go przeceniłeś hehe.
Ani PIS ani nawet biskupi nie chcą tej ustawy, ale z innego powodu. Po prostu posłowie PIS i ich partyjni koledzy w spółkach skarbu państwa, radach nadzorczych i różnych agencjach państwowych maja ochote na druga kadencję. A każdy rząd, który będzie chciał zrobić z Polski Arabie Saudyjską zniknie z powierzchni ziemi.
Najbardziej tej ustawy chce Grzesiu Schetyna razem z Lubnauer i to najlepiej przed jesiennymi wyborami samorządowymi. Zepsułoby to tez pięknie 100 lecie odzyskania niepodległości PISowi.
Dlatego projekt będzie procedowany jak długo się da w komisjach i może będzie dopuszczony do głosowania ale w bezpiecznej odległości od następnych wyborow i przepadnie, ewentualnie zostanie tak zmieniony aby niczego nie zmienił.
Biskupi tez nie maja parcia na ta ustawę, bo wiedzą, że jeśli PISowi noga się powinie i nie będzie mógł utworzyć rządu nawet majac większość to po powrocie PO i Nowoczesnej skończy się miłość kościoła i państwa, przejęte media zrobią wszystko aby odciągnąć młodych od kościoła i wszelkie dotacje dla kościoła będą cięte na zero.
Tak jak PIS nauczył się na błędach tak i PO nauczyłaby się i za cholerę by się jej już nie dało od władzy odsunąć. Wszystkie socjalne programy by zachowali lekko je tylko modyfikując, Angela by sypnęła szczodrze kasą dla swoich stronników tak aby już nigdy jakiś niezależny narodowy rząd nad Wisłę nie wrócił. Sędziowie by też pomogli i cały PIS zasiadłby na ławie oskarżonych, od Ziobry po Macierewicza, a powody znalazłyby się w nadmiarze.
Na dodatek amerykańskie wojska stacjonujące w Polsce zaczęłyby dostawać zepsute hamburgery ,aby się stad jak najszybciej wyniosły, bo ich obecnośc nie jest na rękę ani Niemcom ani Rosjanom, Nord stream 2 zostałby dokończony, patrioty tak naregulowane żeby nie działały, a my Polacy moglibyśmy powspominać jaki to kiedyś mieliśmy niezależny narodowy rząd.
Biskupi to wiedzą, bo to politycy i dlatego pewnie wielu zwolenników ustawy do końca życia będzie zadawać sobie pytanie dlaczego nie poparli w sposób skuteczny tego projektu (bo pozory jakies będą).

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 8427
Dołączył: 17 Kwie 2016r.
Skąd: PiSLamaBad
Ostrzeżenia: 100%
ff
Wysłany: 8 Kwie 2018r. 12:44  
Cytuj
Bardzo odbiegłeś od tematu. Nikt nikogo nie posadzi na ławie oskarżonych. To taka gra dla głupich wyborców, jednej jak i drugiej strony. Mam nadzieję, że po tym jak PiS odejdzie w zapomnienie razem z nim zniknie PO i Nowoczesna. Ja ciągle wierzę, że ten głupi wyborca widzący tylko PO i Pis zmądrzeje i zacznie wybierać ludzi, a nie numerki na listach.
Wierzę, że sejm RP będzie kiedyś wolny od takich Weberów i jemu podobnych.


A co do ustawy.
Jest dobra ustawa, potrzeba edukacji już w szkołach podstawowych by nie dochodziło do "niechcianych" ciąży.
Prawdziwy katolik nigdy nie zdecyduje sie na aborcję umiech Celowy uśmieszek bo w większości to tacy katolicy jak na filmiku wyżej umiech

Na świecie są dwa rodzaje ludzi: tacy którzy myślą, że rząd stara się działać w ich najlepszym interesie oraz tacy, którzy myślą - Nathan Fraser
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1110
Dołączył: 20 Maja 2012r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 8 Kwie 2018r. 12:55  
Cytuj
CYTAT (rsta)
Katolicy są różni. Tacy i tacy ...

Dlatego ja w większości zwracam się do takich katolików "na niby" "...

I to jest według księdza komentarz do filmiku? Słaby a wręcz bardzo słaby na tak fanatycznego obrońce kościoła jak ksiądz, może mirek777 będzie lepszy o ile się zdecyduje na komentarz a ksiądz mu pozwoli.
Publiczne forum to nie służy aby zwracać się jak ksiądz to nazwał do takich katolików "na niby" a jak już to w odpowiednim temacie.
Proszę któryś raz z kolei księdza aby założył temat i tam wykładał swoje za i przeciw a nie mieszał do wszystkich tematów kościoła.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 565
Dołączył: 1 Lut 2017r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 8 Kwie 2018r. 13:25  
Cytuj
CYTAT
Bardzo odbiegłeś od tematu. Nikt nikogo nie posadzi na ławie oskarżonych. To taka gra dla głupich wyborców, jednej jak i drugiej strony. Mam nadzieję, że po tym jak PiS odejdzie w zapomnienie razem z nim zniknie PO i Nowoczesna. Ja ciągle wierzę, że ten głupi wyborca widzący tylko PO i Pis zmądrzeje i zacznie wybierać ludzi, a nie numerki na listach.
Wierzę, że sejm RP będzie kiedyś wolny od takich Weberów i jemu podobnych.


A co do ustawy.
Jest dobra ustawa, potrzeba edukacji już w szkołach podstawowych by nie dochodziło do "niechcianych" ciąży.
Prawdziwy katolik nigdy nie zdecyduje sie na aborcję umiech Celowy uśmieszek bo w większości to tacy katolicy jak na filmiku wyżej umiech


Jest tez duzo winy swiadomego wyborcy ktory zamiast glosowac mowi ze ja sam nic nie zmienie bo moi znajomi i tak w dzien wyborow bedą leczyc kaca albo pomyslą ze tez nic nie zmienią. I wtedy plec piekna ktora lubuje się w plaskich nakrycuach glowy z antenką pojdą i wybiorą "słusznie"

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 436
Dołączył: 24 Kwie 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 8 Kwie 2018r. 16:07  
Cytuj
CYTAT
Bardzo odbiegłeś od tematu. Nikt nikogo nie posadzi na ławie oskarżonych. To taka gra dla głupich wyborców, jednej jak i drugiej strony. Mam nadzieję, że po tym jak PiS odejdzie w zapomnienie razem z nim zniknie PO i Nowoczesna. Ja ciągle wierzę, że ten głupi wyborca widzący tylko PO i Pis zmądrzeje i zacznie wybierać ludzi, a nie numerki na listach.
Wierzę, że sejm RP będzie kiedyś wolny od takich Weberów i jemu podobnych.


A co do ustawy.
Jest dobra ustawa, potrzeba edukacji już w szkołach podstawowych by nie dochodziło do "niechcianych" ciąży.
Prawdziwy katolik nigdy nie zdecyduje sie na aborcję umiech Celowy uśmieszek bo w większości to tacy katolicy jak na filmiku wyżej umiech


Andrzejek moze wybral bys sie troszke zagranice i tam pomieszkal. Najwiecej do powiedzenia maja na temat katolikow Ci ktorzy zyja w Polsce , gdzie wiekszosc dzieki kosciolowi ma wpojone jakies tam wartosci zyciowe. Moze ruszycie te swoje 4 litery i zobaczycie jak jest w innych krajach , gdzie brak zasad moralnych .

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 11634
Dołączył: 1 Lut 2011r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 8 Kwie 2018r. 17:24  
Cytuj
Dziś niedziela miłosierdzia.

Opamiętajcie się pseudopostępowcy.mlotek

Wyobraźcie sobie, że budzicie się rano i macie tylko to, za co podziękowaliście Bogu w modlitwie wieczorem....
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 565
Dołączył: 1 Lut 2017r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 8 Kwie 2018r. 18:27  
Cytuj
A kto to jest pseudopostępowcy

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 11634
Dołączył: 1 Lut 2011r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 8 Kwie 2018r. 19:57  
Cytuj
Ci, co odrzucają wiarę ojców w imię "postępu" i wprowadzają relatywizm do swojej wiary lub ją odrzucają bo ogranicza ich "wolność".

To nie jest postęp - to cywilizacyjny regres i upadek tego co dobre i święte.

Dziś walczycie o prawo do zabijania dzieci nienarodzonych, za 30-40 lat będziecie drżeć ze strachu przed grożącą wam eutanazją.

Ten pseudo postęp zje swoich zwolenników. Tak jak rewolucja francuska.

Wyobraźcie sobie, że budzicie się rano i macie tylko to, za co podziękowaliście Bogu w modlitwie wieczorem....
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2790
Dołączył: 3 Gru 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 8 Kwie 2018r. 19:58  
Cytuj
CYTAT (Andrzej_2.0)

A co do ustawy.
Jest dobra ustawa, potrzeba edukacji już w szkołach podstawowych by nie dochodziło do "niechcianych" ciąży.
Prawdziwy katolik nigdy nie zdecyduje sie na aborcję umiech Celowy uśmieszek bo w większości to tacy katolicy jak na filmiku wyżej umiech

Ustawa nie jest dobra, skoro pozwala na zabijanie bezbronnych i niewinnych dzieci.

Młodzież powinno się uczyć, że współżycie może powodować powstanie nowego życia i należy za to wziąć odpowiedzialność i nie traktować tego jak zabawy, bo to jest zarezerwowane dla odpowiedzialnych małżonków.

"Unikajcie wszystkiego, co ma choćby pozór zła" (1 Tes 5, 22)
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2790
Dołączył: 3 Gru 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 8 Kwie 2018r. 19:59  
Cytuj
CYTAT (Andrzej_2.0)

A co do ustawy.
Jest dobra ustawa, potrzeba edukacji już w szkołach podstawowych by nie dochodziło do "niechcianych" ciąży.
Prawdziwy katolik nigdy nie zdecyduje sie na aborcję umiech Celowy uśmieszek bo w większości to tacy katolicy jak na filmiku wyżej umiech

Ustawa nie jest dobra, skoro pozwala na zabijanie bezbronnych i niewinnych dzieci.

Młodzież powinno się uczyć, że współżycie może powodować powstanie nowego życia i należy za to wziąć odpowiedzialność i nie traktować tego jak zabawy, bo to jest zarezerwowane dla odpowiedzialnych małżonków.

"Unikajcie wszystkiego, co ma choćby pozór zła" (1 Tes 5, 22)
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 565
Dołączył: 1 Lut 2017r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 8 Kwie 2018r. 20:52  
Cytuj
RSTA no masakra!!!!!! Masakra !!!!!!!!

Po pierwsze mlodziez jest uczona o tym!!!!!
Po drugie to nie chodzi o to aby aborcja byla sposobem na wpadke mlodziezy !!!! Masakra!!!!

Mirek czlowiek bez kontaktu pod respiratorem z ktorym nie ma kontaktu na pewno drzy przez autanazjom.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1110
Dołączył: 20 Maja 2012r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 8 Kwie 2018r. 21:09  
Cytuj
CYTAT (mirek777)
... za 30-40 lat będziecie drżeć ze strachu przed grożącą wam eutanazją.

Ty jako katolik boisz się śmierci? Mało widziałeś w swoim życiu co przekłada się na Twoją wiedzę o nim. Broń Boże nie życzę Ci źle a wręcz odwrotnie ale wyobraź siebie jako roślinkę, którą trzeba nakarmić, przewinąć, umyć itp a oprócz tego jęczysz z bólu i na to wszystko patrzą Twoi bliscy. Chciałbyś tego?
Ja się trochę napatrzyłem i osobiście jak miałbym się męczyć a co za tym idzie męczyć bliskie mi osoby to świadomie wybrałbym eutanazje i to nie ze względu na siebie ale aby zaoszczędzić bliskich.
Widziałeś w jakich męczarniach umiera człowiek z zaawansowanymi przerzutami raka, któremu nie pomagają żadne leki przeciwbólowe?
CYTAT (rsta)
Ustawa nie jest dobra, skoro pozwala na zabijanie bezbronnych i niewinnych dzieci.

Kosztował ksiądz tę ustawę, że wie iż jest niedobra?
CYTAT (rsta)
Młodzież powinno się uczyć, że współżycie może powodować powstanie nowego życia i należy za to wziąć odpowiedzialność i nie traktować tego jak zabawy, bo to jest zarezerwowane dla odpowiedzialnych małżonków.

Ma ksiądz racje co do edukacji młodzieży ale z tą rezerwacją to się ksiądz zapędził. Proszę ponownie księdza do ustosunkowania się do filmiku powyżej. W temacie aborcji jak widać ksiądz ma bardzo dużo do powiedzenia a boi się skomentować filmik, w którym pokazano jak wygląda dzisiejszy chrześcijanin chodzący do kościoła.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 8427
Dołączył: 17 Kwie 2016r.
Skąd: PiSLamaBad
Ostrzeżenia: 100%
ff
Wysłany: 9 Kwie 2018r. 07:20  
Cytuj
CYTAT
CYTAT
Bardzo odbiegłeś od tematu. Nikt nikogo nie posadzi na ławie oskarżonych. To taka gra dla głupich wyborców, jednej jak i drugiej strony. Mam nadzieję, że po tym jak PiS odejdzie w zapomnienie razem z nim zniknie PO i Nowoczesna. Ja ciągle wierzę, że ten głupi wyborca widzący tylko PO i Pis zmądrzeje i zacznie wybierać ludzi, a nie numerki na listach.
Wierzę, że sejm RP będzie kiedyś wolny od takich Weberów i jemu podobnych.


A co do ustawy.
Jest dobra ustawa, potrzeba edukacji już w szkołach podstawowych by nie dochodziło do "niechcianych" ciąży.
Prawdziwy katolik nigdy nie zdecyduje sie na aborcję umiech Celowy uśmieszek bo w większości to tacy katolicy jak na filmiku wyżej umiech


Andrzejek moze wybral bys sie troszke zagranice i tam pomieszkal. Najwiecej do powiedzenia maja na temat katolikow Ci ktorzy zyja w Polsce , gdzie wiekszosc dzieki kosciolowi ma wpojone jakies tam wartosci zyciowe. Moze ruszycie te swoje 4 litery i zobaczycie jak jest w innych krajach , gdzie brak zasad moralnych .


Zasady moralne nie są przypisane tylko katolikom. Ci zresztą też mają często problem z moralnością.

Na świecie są dwa rodzaje ludzi: tacy którzy myślą, że rząd stara się działać w ich najlepszym interesie oraz tacy, którzy myślą - Nathan Fraser
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 11634
Dołączył: 1 Lut 2011r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 9 Kwie 2018r. 10:05  
Cytuj
Feniks - nie - nie boję się śmierci.
Nie masz pojęcia co widziałem a czego nie.
Samobójstwo - bo tym jest eutanazja - jest grzechem.

Ten wasz relatywizm. Najlepsze jest to, że wielu z was uważa się po prostu za "bardzo nowoczesnych wierzących". To co prezentujecie w tym temacie nie ma nic wspólnego z wiarą.

Powiedz mi Feniks.... a co z sytuacjami, gdy to dzieci, wnuki decydują o eutanazji.....
Jeśli Państwo odmawia osobom w podeszłym wieku drogich procedur medycznych - bo się nie opłaca - to też jest forma eutanazji...

Wyobraźcie sobie, że budzicie się rano i macie tylko to, za co podziękowaliście Bogu w modlitwie wieczorem....
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1110
Dołączył: 20 Maja 2012r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 9 Kwie 2018r. 10:44  
Cytuj
CYTAT (mirek777)
Feniks - nie - nie boję się śmierci.

Boisz się bo inaczej nie straszyłbyś nią.
CYTAT (mirek777)
Nie masz pojęcia co widziałem a czego nie.

Raczej na pewno nie zajmowałeś się bliską Ci osobą ciężko chorą, bo nawet nie poruszałbyś tego tematu.
CYTAT (mirek777)
Samobójstwo - bo tym jest eutanazja - jest grzechem.

Chłopie skończ z tym grzechem bo nie każdy jest wierzący i wystarczy, że raz wypowiesz swoje zdanie a nie w kółko jedno i to samo aby nabić post.
CYTAT (mirek777)
Ten wasz relatywizm. Najlepsze jest to, że wielu z was uważa się po prostu za "bardzo nowoczesnych wierzących". To co prezentujecie w tym temacie nie ma nic wspólnego z wiarą.

A kto twierdzi, że dyskusja ma się opierać na wierze? Ty i ksiądz rsta? Narzucacie swoje przekonania i każdy kto twierdzi inaczej jest zły. Filmik bardzo ładnie obrazuje postać katolika chodzącego co niedziele do kościoła ale ani Ty ani ksiądz nie skomentował rzeczowo tego filmiku a wręcz unikacie tego. Kościół się też zmienia tylko Wy tego nie widzicie. Słyszałeś o ponownym oskarżeniu papieża Franciszka o herezje?
CYTAT (mirek777)
Powiedz mi Feniks.... a co z sytuacjami, gdy to dzieci, wnuki decydują o eutanazji.....

Jestem za jeżeli chory jest nieświadomy i nie ma szans na odzyskanie jej. Tak jak Ci pisałem wcześniej chciałbym zaoszczędzić bliskim oglądania takich widoków i sobie męczarni.
CYTAT (mirek777)
Jeśli Państwo odmawia osobom w podeszłym wieku drogich procedur medycznych - bo się nie opłaca - to też jest forma eutanazji...

Mógłbyś podać przykład?
Czy lekarze odłączający pacjenta od aparatury podtrzymującej życie popełniają eutanazje?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 11634
Dołączył: 1 Lut 2011r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 9 Kwie 2018r. 11:20  
Cytuj
Nie straszę śmiercią siebie tylko was - masz nielogiczny sposób rozumowania.ok

Nie rozumiesz podstawowych rzeczy. To, że ktoś nie boi się śmierci, nie oznacza, ze chce umrzeć, albo że godzi się by ktoś inny odebrał mu życie. Widzę, że dla ciebie za trudne są takie sprawy.

- Nie trzeba koniecznie zajmować się cierpiącą osobą obłożnie chorą, żeby rozumieć takie sprawy.

- a ty jesteś wierzący? Nie - nie skończę z pisaniem o tym, co jest grzechem.

- tematy dotyczące czarnego marszu chcąc nie chcąc są powiązane z wiarą i światopoglądem. Niczego nikomu nie narzucam. Nie osądzam. Napominam i przypominam o niewygodnych dla wielu pseudokatolików sprawach. Nie oglądałem filmiku i nie zamierzam. To, co robi obecny Papież w kwestiach Komunii Św. dla rozwodników w ponownym związku jest mocno niepokojące.

- W klinice "Budzik" byłbyś doktorem śmiercią. Dla ciebie najwyraźniej każdy w śpiączce to powód do eutanazji...

- wystarczy starszemu człowiekowi kazać czekać rok na poważną operację.....

Na ostatnie pytanie odpowiem ci pytaniem. Pamiętasz jak było z leczeniem Świętego Jana Pawła II w jego ostatnich dniach?

Wyobraźcie sobie, że budzicie się rano i macie tylko to, za co podziękowaliście Bogu w modlitwie wieczorem....
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1110
Dołączył: 20 Maja 2012r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 9 Kwie 2018r. 12:06  
Cytuj
CYTAT (mirek777)
Nie straszę śmiercią siebie tylko was - masz nielogiczny sposób rozumowania.

A nie przyszło Ci do głowy, że "my" się śmierci nie boimy bo jest to normalne następstwo życia? To wy katolicy jak z tego filmu kurczowo trzymacie się życia na tej ziemi nawet za cenę udręki w ostatnich swoich chwilach dla najbliższych.
CYTAT (mirek777)
Nie rozumiesz podstawowych rzeczy. To, że ktoś nie boi się śmierci, nie oznacza, ze chce umrzeć, albo że godzi się by ktoś inny odebrał mu życie. Widzę, że dla ciebie za trudne są takie sprawy.

To ty nie rozumiesz bo patrzysz przez pryzmat kościoła a nie umiesz sam myśleć.
CYTAT (mirek777)
- Nie trzeba koniecznie zajmować się cierpiącą osobą obłożnie chorą, żeby rozumieć takie sprawy.

Jesteś w wielkim błędzie i powie ci to każdy, który opiekował się lub opiekuje się osoba "rośliną"
CYTAT (mirek777)
- a ty jesteś wierzący?

Co to za pytanie? Nie jestem fanatykiem religijnym tak jak Wy.
CYTAT (mirek777)
Nie - nie skończę z pisaniem o tym, co jest grzechem.

Bo fanatyzm Ci nie pozwala.
CYTAT (mirek777)
-Napominam i przypominam o niewygodnych dla wielu pseudokatolików sprawach.

Kim Ty jesteś żeby napominać, też księdzem jak rsta, diakonem,kaznodzieją a może mesjaszem?
CYTAT (mirek777)
Nie oglądałem filmiku i nie zamierzam.

I właśnie jesteś taki sam jak ta katoliczka z filmiku. Nie potrafisz naprowadzić tych co oglądnęli na właściwą drogę ale nie skończysz pisaniem o grzechu?
CYTAT (mirek777)
To, co robi obecny Papież w kwestiach Komunii Św. dla rozwodników w ponownym związku jest mocno niepokojące.

Jan Paweł II też był heretykiem bo chciał zjednoczyć wszystkie wyznania? A wyprawy krzyżowe, w których mordowano pogan i palono całe osady w imię Boże nie były grzechem? A Zakon Szpitala Najświętszej Marii Panny Domu Niemieckiego w Jerozolimie był błogosławioną bronią kościoła, którego nikt nie atakował, tylko był wysyłany na wyprawy krzyżowe.
CYTAT (mirek777)
- W klinice "Budzik" byłbyś doktorem śmiercią. Dla ciebie najwyraźniej każdy w śpiączce to powód do eutanazji...

Ale nim nie jestem i nie zamierzam być. Gdzie, w którym miejscu napisałem każdy? Czytanie ze zrozumieniem boli czy to taki katolicki zwyczaj szukanie zaczepki?
CYTAT (mirek777)
- wystarczy starszemu człowiekowi kazać czekać rok na poważną operację.....

No widzisz i sam powoli wyciągasz prawidłowe wnioski. Decydenci w pierwszej kolejności powinni zająć się Służbą Zdrowia aby zlikwidować kolejki bo to znacząco podniosłoby kondycje obecnie żyjących oraz w przyszłych obywateli .
Zapomniałeś odpowiedzieć mi na pytanie:
CYTAT (Feniks)
Czy lekarze odłączający pacjenta od aparatury podtrzymującej życie popełniają eutanazje?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 11634
Dołączył: 1 Lut 2011r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 9 Kwie 2018r. 12:23  
Cytuj
Przestałem czytać po twojej odpowiedzi na temat tego czy wierzysz czy nie.

Dyskusja z kimś, kto normalne traktowanie wiary uważa za fanatyzm, a sam z przykazań i nauki KK wybiera co mu wygodne, nie ma sensu. Jesteś w wielkim błędzie. Brak ci pokory a twoja "mądrość" - z której jesteś zapewne niesamowicie dumny to tylko pycha podesłana ci z dołu. Wydaje ci się, że oto już jesteś tak dojrzały, tak doświadczony i tak nieomylny, że omal nie pękniesz.good

Sam dla siebie stałeś się Bogiem.

Pozostaje się modlić za ciebie i tobie podobnych.
Kiedyś zrozumiesz. Obyś zdążył.

Zaraz w akcie przedszkolnej gry w ping-ponga napiszesz, że to mi brak pokory, że to ja zachowuję się jakbym pozjadał wszystkie rozumy....bla bla bla.

Bóg jest mądrością, miłością i miłosierdziem. W nim pokładam nadzieję i jego naukę zapisaną w Ewangelii traktuję jako punkt odniesienia. Nie moje "widzimisię". Owszem - czasami brakuje mi pokory, czasami jestem zbyt gorliwy w dyskusjach tu na forum. Ale jestem tego świadom i z tym walczę. Nie wolno być "letnim". Zaś ty i tobie podobni - nie macie sobie nic do zarzucenia - i to jest smutne i złe.

Pokój Bracie.

Wyobraźcie sobie, że budzicie się rano i macie tylko to, za co podziękowaliście Bogu w modlitwie wieczorem....
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1110
Dołączył: 20 Maja 2012r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 9 Kwie 2018r. 12:40  
Cytuj
CYTAT (mirek777)
Przestałem czytać po twojej odpowiedzi na temat tego czy wierzysz czy nie.

Wierze bo nie masz rzeczowych i konkretnych argumentów.
Zapytałem Ciebie jako katolika:
CYTAT (Feniks)
Czy lekarze odłączający pacjenta od aparatury podtrzymującej życie popełniają eutanazje?

A Ty się wypiąłeś bo nie znasz odpowiedzi. Tak chętnie dyskutujesz w temacie aborcji a na to pytanie nie znasz rzeczowej odpowiedzi. Jak to katolikowi przystoi nie mając argumentów to unikać odpowiedzi jak diabeł święconej wody.
Pozdrawiam i zaznaczam, że nie jestem żadnym twoim bratem ani biologicznym ani duchowym.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 11634
Dołączył: 1 Lut 2011r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 9 Kwie 2018r. 12:59  
Cytuj
Odpowiedziałem ci na to pytanie innym pytaniem.

Do jeszcze jednej rzeczy się odniosę - pisząc, że Święty Jan Paweł II próbując zjednoczyć Kościół Chrystusowy dopuścił się herezji, pokazujesz, że kompletnie nie masz pojęcia co piszesz ani o czym. Rozumiem, że chciałeś to przyrównać, do skomentowanej przez mnie sprawy związanej z obecnym Papieżem?zaklopotany

Czytasz po łebkach albo w ogóle a potem wypisujesz głupoty. Tak jak w przypadku mojego zwracania uwagi na pisownię u innych. Zbłaźniłeś się wtedy niepomiernie. I nie potrafiłeś przyznać się do błędu, lecz brnąłeś głębiej.


Nie ma sensu używać wobec ciebie argumentów, bo je ignorujesz.
Jesteś zamkniętym na argumenty uprzedzonym do ludzi odważnie wierzących ignorantem. I nie traktuj tego jako inwektywę. Nie jest to też osąd nad tobą. Taki obraz ciebie jako człowieka wykreowałeś w dyskusjach ze mną. (odpiszesz w niewybredny sposób, że masz to gdzieś?)

Twoje wypowiedzi czytam z politowaniem i współczuciem. (Odpiszesz, że tego nie potrzebujesz?)

Jesteś Bratem w Wierze - ale i tego nie masz odwagi publicznie przyznać.

Wyobraźcie sobie, że budzicie się rano i macie tylko to, za co podziękowaliście Bogu w modlitwie wieczorem....
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2790
Dołączył: 3 Gru 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 9 Kwie 2018r. 13:34  
Cytuj
Nie kłóćcie się panowie i nie obrażajcie się.
Tylko argumenty mogą przekonać.

Ja opieram się na współczesnej nauce, która mówi, że życie człowieka zaczyna się w momencie poczęcia.
I to jest punkt wyjścia.

I to powinno zamknąć temat, ale niestety inni wymyślili sobie swoje światopoglądy ...

"Unikajcie wszystkiego, co ma choćby pozór zła" (1 Tes 5, 22)
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 565
Dołączył: 1 Lut 2017r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 9 Kwie 2018r. 13:41  
Cytuj
CYTAT
Nie kłóćcie się panowie i nie obrażajcie się.
Tylko argumenty mogą przekonać.

Ja opieram się na współczesnej nauce, która mówi, że życie człowieka zaczyna się w momencie poczęcia.
I to jest punkt wyjścia.

I to powinno zamknąć temat, ale niestety inni wymyślili sobie swoje światopoglądy ...


To daj zyc innym tak jak tego chcą. Tak jak inni dają tobie zyc jak chcesz

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2790
Dołączył: 3 Gru 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 9 Kwie 2018r. 13:49  
Cytuj
CYTAT
CYTAT
Nie kłóćcie się panowie i nie obrażajcie się.
Tylko argumenty mogą przekonać.

Ja opieram się na współczesnej nauce, która mówi, że życie człowieka zaczyna się w momencie poczęcia.
I to jest punkt wyjścia.

I to powinno zamknąć temat, ale niestety inni wymyślili sobie swoje światopoglądy ...


To daj zyc innym tak jak tego chcą. Tak jak inni dają tobie zyc jak chcesz


I daj innym w ogóle żyć, nawet chorym i niepełnosprawnym dzieciom ...

Pozwól innym żyć i nie zabieraj im prawa do życia ...

"Unikajcie wszystkiego, co ma choćby pozór zła" (1 Tes 5, 22)
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
«« « ... 9 10 11 12 13 14 15 ... » »»
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Nasze miasto »