NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Nasze miasto »
Nowy Temat Odpowiedz
«« « ... 13 14 15 16 17 18 19 ... » »»
Czarny marsz, W stalowce
Posty: 688
Dołączył: 16 Gru 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 80%
ff
Wysłany: 11 Kwie 2018r. 12:58  
Cytuj
CYTAT
Paradoksalnie, trylogia tego nobliwego pana została potraktowana przez zawodowych historyków... jako doskonała proza. To sugeruje uważnemu czytelnikowi, że z nauką ma niewiele wspólnego.
Może potraktować te dzieła jak biblię?Pełną przenośni,niedopowiedzeń,mistycyzmu?Da tą zaletę że co kilkaset lat będziemy Mogli wykreślać dowolne rozdziały i dopisywać nowenie wiem

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 11 Kwie 2018r. 12:58  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 688
Dołączył: 16 Gru 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 80%
ff
Wysłany: 11 Kwie 2018r. 13:03  
Cytuj
CYTAT
Trochę pisma obrazkowego potluczony

Obrazek
Nie chcę Cię straszyć Młody ale kiedyś byłeś plemnikiem i mieszkałeś w jajach taty.nie wiem

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 11599
Dołączył: 1 Lut 2011r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 11 Kwie 2018r. 13:04  
Cytuj
Krzysiu.

Od dawna jest tak, że aby wstąpić w związek małżeński, trzeba być pełnoletnim. Oznacza to, że podejmując decyzję o chrzcie swojego dziecka jesteśmy w pełni świadomi tego co robimy.

Za trudne?

Kto to jest najbardziej znany nam ochrzczony?
Zakładam, że chodzi Ci o Jezusa?
Jezus ochrzcił się dla nas. Nie potrzebował chrztu. Bo Bóg nie potrzebuje aktu zmycia z Siebie grzechu pierworodnego. Tym aktem uświęcił wodę którą my jesteśmy chrzczeni. Ochrzcił do Św. Jan Chrzciciel. Człowiek posłany przez Boga. Prorok, który jak wielu innych "prostował ścieżki przed Panem". Głosił Jego nadejście i nawoływał do nawrócenia.

O co Ci chodzi z Abrahamem? Przecież nie zabił swojego syna. Anioł go powstrzymał. Była to próba wiary i posłuszeństwa.

Błaźnisz się takimi wypowiedziami.

Wyobraźcie sobie, że budzicie się rano i macie tylko to, za co podziękowaliście Bogu w modlitwie wieczorem....
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 688
Dołączył: 16 Gru 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 80%
ff
Wysłany: 11 Kwie 2018r. 13:10  
Cytuj
CYTAT
Krzysiu.

Od dawna jest tak, że aby wstąpić w związek małżeński, trzeba być pełnoletnim. Oznacza to, że podejmując decyzję o chrzcie swojego dziecka jesteśmy w pełni świadomi tego co robimy.

Za trudne?

Kto to jest najbardziej znany nam ochrzczony?
Zakładam, że chodzi Ci o Jezusa?
Jezus ochrzcił się dla nas. Nie potrzebował chrztu. Bo Bóg nie potrzebuje aktu zmycia z Siebie grzechu pierworodnego. Tym aktem uświęcił wodę którą my jesteśmy chrzczeni. Ochrzcił do Św. Jan Chrzciciel. Człowiek posłany przez Boga. Prorok, który jak wielu innych "prostował ścieżki przed Panem". Głosił Jego nadejście i nawoływał do nawrócenia.

O co Ci chodzi z Abrahamem? Przecież nie zabił swojego syna. Anioł go powstrzymał. Była to próba wiary i posłuszeństwa.

Błaźnisz się takimi wypowiedziami.
W dniu swego chrztu Jezus z Nazaretu nie był Bogiem.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 688
Dołączył: 16 Gru 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 80%
ff
Wysłany: 11 Kwie 2018r. 13:17  
Cytuj
Od dawna jest tak, że aby wstąpić w związek małżeński, trzeba być pełnoletnim. Oznacza to, że podejmując decyzję o chrzcie swojego dziecka jesteśmy w pełni świadomi tego co robimy.

Od jak dawna?Zechciałbyś przybliżyć pełnoletność w miesiącach lub latach liczonych od poczęcia lub narodzin.Nie jestem małostkowy.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 11599
Dołączył: 1 Lut 2011r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 11 Kwie 2018r. 13:28  
Cytuj
CYTAT
W dniu swego chrztu Jezus z Nazaretu nie był Bogiem.


To co napisałeś to bzdura i herezja.

http://biblia.deon.pl/rozdzial.php?id=340

Co do pełnoletności - nie znasz polskiego prawa?

Wiesz Krzysiu - dawno nie czytałem wypowiedzi człowieka tak ..... inteligentnego inaczej.potluczony

Wyobraźcie sobie, że budzicie się rano i macie tylko to, za co podziękowaliście Bogu w modlitwie wieczorem....
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 688
Dołączył: 16 Gru 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 80%
ff
Wysłany: 11 Kwie 2018r. 13:36  
Cytuj
Co do pełnoletności - nie znasz polskiego prawa?

Wiesz Krzysiu - dawno nie czytałem wypowiedzi człowieka tak ..... inteligentnego inaczej.potluczony[/cytat]Nie pytam o polskie prawo administracyjne ani karne A oprawo Boskie

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 688
Dołączył: 16 Gru 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 80%
ff
Wysłany: 11 Kwie 2018r. 13:40  
Cytuj
Jezus ochrzcił się dla nas. Nie potrzebował chrztu. Bo Bóg nie potrzebuje aktu zmycia z Siebie grzechu pierworodnego. Tym aktem uświęcił wodę którą my jesteśmy chrzczeni. Ochrzcił do Św. Jan Chrzciciel. Człowiek posłany przez Boga. Prorok, który jak wielu innych "prostował ścieżki przed Panem". Głosił Jego nadejście i nawoływał do nawrócenia.

Chwała Bogu że to niebyła żaba

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 11599
Dołączył: 1 Lut 2011r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 11 Kwie 2018r. 13:40  
Cytuj
W prawie kanonicznym też jest określona pełnoletniość.
Nie znam prawa kanonicznego.
Zapewne jest to zbieżne z prawem RP.

ok

Słuchaj. Ponieważ zaczynasz obrażać i drwić z mojej wiary, kończę dyskusję. Zresztą.... piszesz takie idiotyzmy,że szkoda klawiatury.

Wyobraźcie sobie, że budzicie się rano i macie tylko to, za co podziękowaliście Bogu w modlitwie wieczorem....
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 688
Dołączył: 16 Gru 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 80%
ff
Wysłany: 11 Kwie 2018r. 13:43  
Cytuj
Jezus ochrzcił się dla nas. Nie potrzebował chrztu. Bo Bóg nie potrzebuje aktu zmycia z Siebie grzechu pierworodnego. Tym aktem uświęcił wodę którą my jesteśmy chrzczeni. Ochrzcił do Św. Jan Chrzciciel. Człowiek posłany przez Boga. Prorok, który jak wielu innych "prostował ścieżki przed Panem". Głosił Jego nadejście i nawoływał do nawrócenia.Kto komu Sakramentu udziela goniec czy król?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 688
Dołączył: 16 Gru 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 80%
ff
Wysłany: 11 Kwie 2018r. 13:45  
Cytuj
CYTAT
W prawie kanonicznym też jest określona pełnoletniość.
Nie znam prawa kanonicznego.
Zapewne jest to zbieżne z prawem RP.

ok

Słuchaj. Ponieważ zaczynasz obrażać i drwić z mojej wiary, kończę dyskusję. Zresztą.... piszesz takie idiotyzmy,że szkoda klawiatury.

Jako błazen pytam.A ty [wpisz tu sobie co chcesz]masz obowiązek odpowiedzieć.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 11599
Dołączył: 1 Lut 2011r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 11 Kwie 2018r. 13:50  
Cytuj
Zacznij prowadzić dyskusję w cywilizowany sposób to będę ci odpisywał. Puki co - nie ma najmniejszego sensu.

Wyobraźcie sobie, że budzicie się rano i macie tylko to, za co podziękowaliście Bogu w modlitwie wieczorem....
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 688
Dołączył: 16 Gru 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 80%
ff
Wysłany: 11 Kwie 2018r. 13:55  
Cytuj
CYTAT
Zacznij prowadzić dyskusję w cywilizowany sposób to będę ci odpisywał. Puki co - nie ma najmniejszego sensu.

Nie chcę Cie smucić ale masz obowiązek.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1110
Dołączył: 20 Maja 2012r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 11 Kwie 2018r. 14:00  
Cytuj
CYTAT (mirek777)
Nie znam prawa kanonicznego.
Zapewne jest to zbieżne z prawem RP.

To jaki z Ciebie katolik jak nie znasz prawa? Jakbyś był katolikiem to byś znał prawo kanoniczne i go przestrzegał a tak jesteś zwykłym krzykaczem jak większość fanatyków kościelnych.
Rozbuchałeś się kaznodziejo ale wbij sobie do głowy, że Polska to przynajmniej na razie nie Kościół. Kościół powinien pilnować swoich spraw a nie wtrącać się w politykę Państwa. No ale przecież ci co mają odmienne zdanie to gorszy sort bo liczy się tylko kler i parafianie.
CYTAT (S.J.P)
parafianka

1. członkini parafii;
2. przestarzałe określenie na kobietę bez ogłady, wykształcenia, zacofaną, ograniczoną.
parafianin

przestarzałe: człowiek bez ogłady, wykształcenia, zacofany, ograniczony

Tak nas postrzega kler.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 688
Dołączył: 16 Gru 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 80%
ff
Wysłany: 11 Kwie 2018r. 14:05  
Cytuj
Słuchaj. Ponieważ zaczynasz obrażać i drwić z mojej wiary, kończę dyskusję. Zresztą.... piszesz takie idiotyzmy,że szkoda klawiatury.

[/cytat]Pytanie pierwsze;Gdzie kiedy i w jaki sposób obraziłem lub zadrwiłem z Twojej wiary?Pytam z ciekawości i wiedzy na przyszłość by znów Cie nie urazić.W co wierzysz?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 564
Dołączył: 1 Lut 2017r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 11 Kwie 2018r. 14:27  
Cytuj
CYTAT
Czyli na chrzcie swojego dziecka - Ty, Twoja żona, oraz rodzice chrzestni nie zobowiązaliście się przed Bogiem do wychowania go w wierze?


Tak. Chodzi na religie. Zna postawe chrzescijanską jak i swieckie wartosci dobra. Ja szanuje wiare i inne wiary. Tylko nie przymuszam i czasem zona tlumaczy pewne sprawy z dystansem.
Co do tej aborcji to popieram jako ostateczne wyjscie z ekstremalnej sytuacji. Jak juz nie ma innego wyjscia. Tyle. No bo przeciez to powaznieksza sprwawa niz handel ktory mozna od tak zakazac w niedziele bez wiekszych skotkow.
Niepopieram tez uczynku tej pani piosenkarki co ma male mieszkanie i wiadomo co zrobila bo przez takie panie jak ona moze ucierpiec ktos dla kogo aborcja to ostateczne wyjscie.
Koniec.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 11599
Dołączył: 1 Lut 2011r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 11 Kwie 2018r. 14:49  
Cytuj
Doceniam szczerość i rzeczowość tej odpowiedzi paradoks.

Wyobraźcie sobie, że budzicie się rano i macie tylko to, za co podziękowaliście Bogu w modlitwie wieczorem....
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 688
Dołączył: 16 Gru 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 80%
ff
Wysłany: 11 Kwie 2018r. 15:04  
Cytuj
CYTAT
Doceniam szczerość i rzeczowość tej odpowiedzi paradoks.
Jedna żyjesz

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1110
Dołączył: 20 Maja 2012r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 11 Kwie 2018r. 15:07  
Cytuj
CYTAT (mirek777)
Doceniam szczerość i rzeczowość tej odpowiedzi paradoks.

Szkoda tylko, że masz klapki na oczach i poza nimi nie widzisz świata. Zauważyłem, że zmieniłeś taktykę i zarzucasz:
CYTAT (mirek777)
Słuchaj. Ponieważ zaczynasz obrażać i drwić z mojej wiary, kończę dyskusję.

Wypadałoby odpowiedzieć na zadane pytanie komuś komu zarzucasz, że zaczyna obrażać i drwić szczególnie na drugie, które zaznaczyłem:
CYTAT (KRZYSIU)
Pytanie pierwsze;Gdzie kiedy i w jaki sposób obraziłem lub zadrwiłem z Twojej wiary?Pytam z ciekawości i wiedzy na przyszłość by znów Cie nie urazić.W co wierzysz?

W tym pytaniu widać dobrą wolę KRZYSIA, tylko, że Ty jak widać nie odpowiadasz na niewygodne pytania a ja myślałem, że tylko na moje.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 632
Dołączył: 21 Marz 2018r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 11 Kwie 2018r. 15:41  
Cytuj
CYTAT
Zacznij prowadzić dyskusję w cywilizowany sposób to będę ci odpisywał. Puki co - nie ma najmniejszego sensu.



Czyżby to ten polonista... umiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 10486
Dołączył: 9 Sty 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 11 Kwie 2018r. 15:52  
Cytuj
Widziałam wasze innowacyjne wpisy pod tematem wyborów. Jakie środowisko popieracie, zarekomendujcie z własnego doświadczenia.

Musicie krzysiu/feniks/ferbi/marcin.so/manukun zdradzić nam namiary na to prężne środowisko Artystyczne w naszym mieście. Otworzyliście wszystkim oczy, jaka ciemna Obora tu była placze

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1110
Dołączył: 20 Maja 2012r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 11 Kwie 2018r. 15:52  
Cytuj
CYTAT (ferbi246)
Czyżby to ten polonista... umiech

Dokładnie ten sam.
CYTAT (art2deco)
Musicie krzysiu/feniks/ferbi/marcin.so/manukun zdradzić nam namiary na to prężne środowisko Artystyczne w naszym mieście.

Nic nie musimy a możemy jak będziemy chcieli. Tobie jak się postarasz to może zdradzę tajemnice,,,,to jak postarasz się?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 10486
Dołączył: 9 Sty 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 11 Kwie 2018r. 15:57  
Cytuj
Paradoks oczywiście tez. Niech moc będzie z wami!

Paradoks paradoksalnie jest moim ulubieńcem.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 688
Dołączył: 16 Gru 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 80%
ff
Wysłany: 11 Kwie 2018r. 16:15  
Cytuj
CYTAT
Widziałam wasze innowacyjne wpisy pod tematem wyborów. Jakie środowisko popieracie, zarekomendujcie z własnego doświadczenia.

Musicie krzysiu/feniks/ferbi/marcin.so/manukun zdradzić nam namiary na to prężne środowisko Artystyczne w naszym mieście. Otworzyliście wszystkim oczy, jaka ciemna Obora tu była placze
Słyszysz i widzisz to czego inni nie napisali ani nie rzekli.Czas do lekarza pójść.nie wiem

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 10486
Dołączył: 9 Sty 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 11 Kwie 2018r. 16:23  
Cytuj
Wytrzymamy, to co cie nie zabije to cie wzmocni. My przeżyliśmy tutaj el.Bolka i Andrzejka. Nie w kij dmuchał.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
«« « ... 13 14 15 16 17 18 19 ... » »»
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Nasze miasto »