NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Nasze miasto »
Nowy Temat Odpowiedz
«« « ... 3 4 5 6 7 8 9 ... » »»
Czarny marsz, W stalowce
Posty: 1110
Dołączył: 20 Maja 2012r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 27 Marz 2018r. 17:34  
Cytuj
CYTAT (rsta)
Żaden zakaz nie odbiera człowiekowi wolnej woli.

Co za dyrdymały ksiądz znowu wypisuje? Czego Was tam uczą w tych seminariach? Każdy jeden zakaz czy nakaz odbiera wolą wole bo nakazuje lub zakazuje jakiejś czynności.
CYTAT (rsta)
To nie wiara a nauka u medycyna na której się opieram.

Odpowiedz, czy wolisz aby dokonano morderstwa w Twoim ciele na bazbronnym Twoim dziecku?

zacytuję polonistę bo mu umknęły błędy pisowni popełniane przez księdza prowadzącego temat.
CYTAT (mirek777)
Polska jezyk byc trudna co?

Jak chcesz poprawiać innych sam nie popełniaj błędów.
CYTAT (truskawka1 )
Zapytaj jakiegoś lekarza jak są przeprowadzane aborcje w Polsce, bo Twoja wiedza na ten temat jest co najmniej żenująca mlotek

Ksiądz rsta nie musi pytać bo w seminarium go wszystkiego nauczyli i wie najlepiej. Myśli, że jego wiedza jest nie z tej ziemi.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 27 Marz 2018r. 17:34  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 10502
Dołączył: 9 Sty 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 27 Marz 2018r. 18:54  
Cytuj
Zapytaj Sowe,
on prawdę ci powie.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 11615
Dołączył: 1 Lut 2011r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 27 Marz 2018r. 19:55  
Cytuj
Feniks ty na prawdę nie załapałeś, że to konkretne zdanie celowo pisałem bez polskich znaków? :szok:

I to kilka razy....potluczonyok

Wyobraźcie sobie, że budzicie się rano i macie tylko to, za co podziękowaliście Bogu w modlitwie wieczorem....
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1110
Dołączył: 20 Maja 2012r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 27 Marz 2018r. 20:21  
Cytuj
CYTAT (mirek777)
Feniks ty na prawdę nie załapałeś, że to konkretne zdanie celowo pisałem bez polskich znaków? :szok:

Załapałem czy nie to nie ważne ale jak kogoś się poprawia to samemu pisze się poprawnie to po pierwsze a po drugie czego nie poprawiasz księdza rsta, który robi dużo błędów? Czepiasz się pisowni wtedy tylko jak nie masz żadnych konkretnych argumentów.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 425
Dołączył: 24 Kwie 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 27 Marz 2018r. 21:48  
Cytuj
Afrykaniec chwali się jak łatwo mozna zaliczyć kobietę w Polsce

Jakiś turysta pochodzenia afrykańskiego odwiedził Rzeszów i nagrał filmik w którym pokazuje jak poznał Polkę a potem zaciągnął ją do łózka. Ciekawe czy dziewczyna wie że jest gwiazdą jakiegoś forum dla uwodzicieli.
https://www.wykop(...)-polsce/

moze po to im ta aborcja ;)

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2790
Dołączył: 3 Gru 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 27 Marz 2018r. 23:55  
Cytuj
CYTAT
CYTAT (rsta)
Żaden zakaz nie odbiera człowiekowi wolnej woli.

Każdy jeden zakaz czy nakaz odbiera wolą wole bo nakazuje lub zakazuje jakiejś czynności.

Zakazuje lub nakazuje, ale nie odbiera człowiekowi wolnej woli, bo dalej może zrobić coś przeciwnego.

Sprawdź, czy Czarny Protest to Twój protest!

--->>> https://www.youtube.com/watch?v=F5LYRrv7yqQ

"Unikajcie wszystkiego, co ma choćby pozór zła" (1 Tes 5, 22)
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1110
Dołączył: 20 Maja 2012r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 28 Marz 2018r. 06:49  
Cytuj
CYTAT (rsta)
Zakazuje lub nakazuje, ale nie odbiera człowiekowi wolnej woli, bo dalej może zrobić coś przeciwnego.

Czyli stwierdza ksiądz iż nie stosuje się do obowiązującego prawa? Dlaczego, bo kościół zabrania? Myli ksiądz wolną wole z zasadami wychowawczymi a prawo jest po to aby go przestrzegać.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 11615
Dołączył: 1 Lut 2011r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 28 Marz 2018r. 07:39  
Cytuj
CYTAT
CYTAT (mirek777)
Feniks ty na prawdę nie załapałeś, że to konkretne zdanie celowo pisałem bez polskich znaków? :szok:

Załapałem czy nie to nie ważne ale jak kogoś się poprawia to samemu pisze się poprawnie to po pierwsze a po drugie czego nie poprawiasz księdza rsta, który robi dużo błędów? Czepiasz się pisowni wtedy tylko jak nie masz żadnych konkretnych argumentów.


Błędnie miałem o tobie lepsze zdanie. Pomyliłem się co do reprezentowanego przez ciebie poziomu.

A co do zwracania uwagi innym - zwracam uwagę tym, z którymi akurat dyskutuję. Mało tego - napisałem w tym wątku całkiem niedawno, że wkurza mnie ten brak poszanowania języka - u wszystkich - niezależnie od poglądów.

Tak to jest jak chcesz się kogoś czepić, ale nie zadasz sobie trudu żeby zgłębić temat którego się czepiasz.

potluczony

Wyobraźcie sobie, że budzicie się rano i macie tylko to, za co podziękowaliście Bogu w modlitwie wieczorem....
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 632
Dołączył: 21 Marz 2018r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 28 Marz 2018r. 08:41  
Cytuj
Feniks
sługa boży Mirek nie jest tu po to aby dyskutować merytorycznie. Ksiądz prowadzący wie, że on sie do tego nie nadaje i dlatego przeznaczył mu inne zadanie.
Jeśli ktoś napisze coś przeciw kościołowi to nie ma on podejmować dyskusji ale atakowac taką osobę personalnie i w ten sposób "zabijać temat"

Ma odwracać uwagę od argumentów kierując dyskusje na personalne chlastanie, aby zniechecic ludzi o innych pogladach do wypowiadania się.

Czasem napisze kilka słów jakiegos bełkotu zasłyszanego na parafii, a potem dumnie sugeruje, że ktos czegos nie zrozumiał, a sam ani w ząb nie wie o czym gada, co zostało juz sprawdzoneumiech

Generalnie środowiska katolickie na tym forum jawią się jako lekko obrzydliweumiech.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 11615
Dołączył: 1 Lut 2011r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 28 Marz 2018r. 08:58  
Cytuj
Specjalista od merytoryki się odezwał/ odezwała.

Ferbi - jakie jest twoje zdanie w kwestii aborcji eugenicznej dzieci, które:
- wg przeprowadzonych badań mają stwierdzony Zespół Downa
- urodzą się upośledzone fizycznie, ale w pełni sprawne umysłowo
- urodzą się z upośledzeniem umysłowym innym niż Zespół Downa, ale przeżyją poród i będą wymagały szczególnej opieki

Czekam.

Jezyk polski za trudna byc dla ciebie co?

Zakładam, że nie jesteś chrześcijaninem/ chrześcijanką....
Mam rację, czy jestem w błędzie?

Wyobraźcie sobie, że budzicie się rano i macie tylko to, za co podziękowaliście Bogu w modlitwie wieczorem....
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2790
Dołączył: 3 Gru 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 28 Marz 2018r. 11:10  
Cytuj
CYTAT (Feniks)
CYTAT (rsta)
Zakazuje lub nakazuje, ale nie odbiera człowiekowi wolnej woli, bo dalej może zrobić coś przeciwnego.

Czyli stwierdza ksiądz iż nie stosuje się do obowiązującego prawa? Dlaczego, bo kościół zabrania? Myli ksiądz wolną wole z zasadami wychowawczymi a prawo jest po to aby go przestrzegać.

Nad prawem każdego kraju jest Prawo Boże.

Prawo w państwie jest egzekwowane od razu.
Prawo Boże egzekwowane będzie po śmierci.

Żadne prawo Ci nie wiąże rąk ani nóg.
I mając wolną wolę możesz robić wszystko.
Niestety za nasze decyzje każdy poniesie konsekwencje.

Wszystko mi wolno, ale nie wszystko przynosi korzyść.
Św Paweł

"Unikajcie wszystkiego, co ma choćby pozór zła" (1 Tes 5, 22)
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 938
Dołączył: 9 Sie 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 80%
ff
Wysłany: 28 Marz 2018r. 11:21  
Cytuj
Czyli popierasz prawo Szariatu Rtsa ??
I nie pisz mi ze Islam to inna bajka, jest na tym swieci jakies 1,5 miliarda Muzulmanow, ponad miliard Hinduistow itd.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1110
Dołączył: 20 Maja 2012r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 28 Marz 2018r. 12:58  
Cytuj
CYTAT (mirek777)
Błędnie miałem o tobie lepsze zdanie. Pomyliłem się co do reprezentowanego przez ciebie poziomu.

Gwiżdże na to jakie masz zdanie o mnie szczególnie Ty i szanowny ksiądz rsta.
Faktycznie budową pierwszego swojego udowadniasz, że język polski nie jest trudny i mocno go szanujesz. Licz się jednak z tym, że publiczne forum to nie jest lekcja polskiego ani dyktando czy kartkówka i pomyłki się zdarzają.
CYTAT (rsta)
Nad prawem każdego kraju jest Prawo Boże.

Niestety ksiądz się mocno myli. Prawo bezwzględnie obowiązuje na ziemi bez wpływu na nie prawa bożego.
CYTAT (rsta)
Prawo w państwie jest egzekwowane od razu.

Dodałbym tylko niezależnie od wyznania
CYTAT (rsta)
Prawo Boże egzekwowane będzie po śmierci.

Tylko, że to jest akurat tylko i wyłącznie kwestią, w którego Boga wierzy zmarły.
CYTAT (rsta)
Żadne prawo Ci nie wiąże rąk ani nóg.

Ale ustala zasady postępowania.
CYTAT (rsta)
I mając wolną wolę możesz robić wszystko.

Oczywiście w granicach dopuszczonych prawem cywilnym a jak jesteś wierzący to także boskim.
CYTAT (rsta)
Niestety za nasze decyzje każdy poniesie konsekwencje.

A to to się okaże.
CYTAT (heniek)
Czyli popierasz prawo Szariatu Rtsa ??

Ksiadz rsta sam już gubi się w swoich wypowiedziach.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 10502
Dołączył: 9 Sty 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 28 Marz 2018r. 15:21  
Cytuj
CYTAT

I nie pisz mi że Islam to inna bajka,,



To system polityczny, korzeniem Islamu jest permanentna walka. Gdybyście sobie przypomnieli gdzie to już było,,, Miłość do reakcjonistów od pierwszego wejrzenia :cwaniak:

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 400
Dołączył: 19 Kwie 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 28 Marz 2018r. 16:25  
Cytuj
Nad czym tu się rozwodzić, co niektóre osioły pragną państwa religijno-policyjnego. Nie jestem za aborcja ale kto będzie chciał to i tak to zrobi na Słowacji czy Czechach jest blisko i legalnie, te osoby możecie tylko w posladek cmoknnąc te osoby wasze zakazy nakazy maja pomiędzy pośladkami.
Lepiej się zastanówcie nad edukacją seksualną młodzieży już w podstawówkach zamiast nauki pacierza.
Edukować, edukować i jeszcze raz edukować a nie zakazywać, nakazywać.

POSIADANIE WŁASNEGO ZDANIA NIE JEST ŻADNYM PRZESTĘPSTWEM.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 10502
Dołączył: 9 Sty 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 28 Marz 2018r. 16:27  
Cytuj
Edukować, edukować osioły.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2790
Dołączył: 3 Gru 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 28 Marz 2018r. 16:39  
Cytuj
CYTAT
CYTAT (rsta)
Prawo Boże egzekwowane będzie po śmierci.

(Feniks)
Tylko, że to jest akurat tylko i wyłącznie kwestią, w którego Boga wierzy zmarły.


Uważasz, że rzeczywistości po śmierci będzie tyle ile wierzeń?
Tyle jest bogów ile religii?

Po śmierci istnieje tylko jedna rzeczywistość i jeden Bóg.



CYTAT
Nie jestem za aborcja ale kto będzie chciał to i tak to zrobi na Słowacji czy Czechach jest blisko i legalnie,

Wiemy, że nie zatrzymamy wszystkich przed dokonaniem aborcji, ale chodzi o życie w prawdzie.
O nazwanie dobra - dobrem, a zła - złem.
Prawo ma stanowić o prawdzie, a nie usprawiedliwiać zło.

CYTAT
Lepiej się zastanówcie nad edukacją seksualną młodzieży już w podstawówkach

Ależ edukacja jest!

"Unikajcie wszystkiego, co ma choćby pozór zła" (1 Tes 5, 22)
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 938
Dołączył: 9 Sie 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 80%
ff
Wysłany: 28 Marz 2018r. 18:01  
Cytuj
CYTAT
CYTAT

I nie pisz mi że Islam to inna bajka,,



To system polityczny, korzeniem Islamu jest permanentna walka. Gdybyście sobie przypomnieli gdzie to już było,,, Miłość do reakcjonistów od pierwszego wejrzenia :cwaniak:


A w polsce Kler to nie system polityczny.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 10502
Dołączył: 9 Sty 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 28 Marz 2018r. 18:47  
Cytuj
edukacja, edukacja

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1032
Dołączył: 14 Paź 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 28 Marz 2018r. 20:23  
Cytuj
CYTAT
Nad czym tu się rozwodzić, co niektóre osioły pragną państwa religijno-policyjnego. Nie jestem za aborcja ale kto będzie chciał to i tak to zrobi na Słowacji czy Czechach jest blisko i legalnie, te osoby możecie tylko w posladek cmoknnąc te osoby wasze zakazy nakazy maja pomiędzy pośladkami.
Lepiej się zastanówcie nad edukacją seksualną młodzieży już w podstawówkach zamiast nauki pacierza.
Edukować, edukować i jeszcze raz edukować a nie zakazywać, nakazywać.
. Ty nie rozumiesz, ze dzieciaki dobrze wiedza co i jak tylko nie myślą, co bedzie po? Nie chca stosować antykoncepcji tylko potem jako antykoncepcję aborcję!

Przez lata elity budowały legendę Wałęsy i niszczyły każdego, kto twierdził,ze to kapuś. Dziś, gdy okazało się, że nim był dalej nie przyjmują tego do wiadomości. Bo nie niszczmy bohatera ble,ble,ble
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 762
Dołączył: 15 Paź 2007r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 28 Marz 2018r. 20:46  
Cytuj
CYTAT
Pani Kamila*, mieszkanka Krakowa, mama 4-letniej Basi*, jest obecnie w kolejnej ciąży. Wie, że tym razem będzie chłopczyk. W 2008 roku zdecydowała się na zabieg przerwania ciąży. Usłyszała od lekarzy jasną, bardzo bolesną diagnozę: płód nie rozwija się prawidłowo. Przez długi czas w ogóle nie chciała o tym mówić i wracać do tego tematu - dziś, po latach, gdy biskupi żądają od polityków odebrania kobietom możliwości legalnego zabiegu, zdecydowała się na szczerą rozmowę z reporterką TOK FM.

Więcej w internecie.

Dyskusja z fanatykami i ślepymi wyznawcami jest bezsensowna.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 10502
Dołączył: 9 Sty 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 28 Marz 2018r. 20:53  
Cytuj
Czy masz większe zaufanie do lekarzy czy prawników w Polsce. Pytanie podchwytliwe Roger.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 762
Dołączył: 15 Paź 2007r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 28 Marz 2018r. 20:54  
Cytuj
CYTAT
Tu nie ma co wspierać kobiet. Nie ma co mówić, że to są przepisy, które liberalizują czy wspierają aborcję. To są przepisy, które dotyczą praw reprodukcyjnych, a te od 1995 roku uznane są za prawa człowieka. Dwa lata wcześniej władza w Polsce wzięła na siebie obowiązek przestrzegania tych praw. Uznając prawo każdego do odpowiedzialnego decydowania o posiadaniu dzieci, państwo zobowiązało się zapewnić każdemu prawo do informacji, edukacji, badań prenatalnych i aborcji w warunkach ustalonych przepisami. A dziś władza traktuje ponad połowę społeczeństwa nie jak ludzi, nie jak osoby, którym przysługuje status obywatelski, więc rzecz nie idzie o aborcję. Rzecz idzie o zniewolenie połowy społeczeństwa, odbieranie praw i nieprzestrzeganie prawa, które władza sama ustanowiła.
prof. Monika Płatek

Dyskusja z fanatykami i ślepymi wyznawcami jest bezsensowna.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 10502
Dołączył: 9 Sty 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 28 Marz 2018r. 21:01  
Cytuj
Pani profesor wyraziła opinie. Twoja jest równie istotna.

CYTAT
Uznając prawo każdego do odpowiedzialnego decydowania o posiadaniu dzieci.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2790
Dołączył: 3 Gru 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 28 Marz 2018r. 21:31  
Cytuj
CYTAT (prof. Monika Płatek)
"A dziś władza traktuje ponad połowę społeczeństwa nie jak ludzi, nie jak osoby, którym przysługuje status obywatelski, więc rzecz nie idzie o aborcję. Rzecz idzie o zniewolenie połowy społeczeństwa, odbieranie praw i nieprzestrzeganie prawa, które władza sama ustanowiła."


Czy Pani Monika Płatek miała na myśli nienarodzone dzieci, które traktuje się jak nie ludzi, nie jak osoby, którym przysługuje status obywatelski?

Zniewolenie przez aborcję jest naprawdę duże. Jeżeli zostanie ustalony zakaz aborcji, to rzeczywiście rząd będzie musiał tego prawa przestrzegać.
A co ze społeczeństwem? Też będą to prawo przestrzegać?

"Unikajcie wszystkiego, co ma choćby pozór zła" (1 Tes 5, 22)
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
«« « ... 3 4 5 6 7 8 9 ... » »»
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Nasze miasto »