NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Nasze miasto »
Nowy Temat Odpowiedz
«« « ... 6 7 8 9 10 11 12 ... » »»
Czarny marsz, W stalowce
Posty: 458
Dołączył: 24 Kwie 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 30 Marz 2018r. 17:37  
Cytuj
CYTAT
CYTAT (rsta)
Miałem tu na myśli przypadek urodzenia dziecka w wyniku wymuszonego porodu, jako aborcji dokonywanej na dziecku.

Pewny ksiądz jest na 100%? W jaki sposób nastąpiło wymuszenie porodu? Nie było to przypadkiem poronienie? Zapomniałem, że Wam księżą wydaje się iż wszystko wiecie najlepiej.
CYTAT (rsta)
Bóg nie karze w ten sposób.

A w jaki? Jak inaczej można to nazwać? Wy księża twierdzicie, że to właśnie Bóg daje i odbiera życie. Bóg sam dokonuje w ten sposób aborcji mimo tego, że rodzice latami starają się o dziecko i każdą utratę mocno przeżywają.


Poczytaj moze Biblie to wiecej zrozumiesz - z pustego Salomon nie naleje . Brak oczytania az sie rzuca w oczy, niekompromituj sie bo niestety strasz sie wejsc w dyskusje , ktorej zupelnie nietrybisz- najlepsza w tych wypadku jest historia Hioba.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 30 Marz 2018r. 17:37  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 8427
Dołączył: 17 Kwie 2016r.
Skąd: PiSLamaBad
Ostrzeżenia: 100%
ff
Wysłany: 30 Marz 2018r. 17:46  
Cytuj
CYTAT
Miałem tu na myśli przypadek urodzenia dziecka w wyniku wymuszonego porodu, jako aborcji dokonywanej na dziecku.

Bóg nie karze w ten sposób.


A jak karze Bóg? Mało to wojen na świecie, w których cierpią małe niewinne dzieci? Bóg na to pozwala?

Na świecie są dwa rodzaje ludzi: tacy którzy myślą, że rząd stara się działać w ich najlepszym interesie oraz tacy, którzy myślą - Nathan Fraser
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 10524
Dołączył: 9 Sty 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 30 Marz 2018r. 19:02  
Cytuj
Bóg pozwala na wszystko, wielu powinno się obecnie cieszyć. Ale wyraźnie powiedział dlaczego.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1816
Dołączył: 6 Lut 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 30 Marz 2018r. 19:15  
Cytuj
Nie lubię wypowiadać się w temacie wiary ale..Bóg nie pozwala na wszystko. Bóg daje człowiekowi przykazania i wolną wolę.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1110
Dołączył: 20 Maja 2012r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 30 Marz 2018r. 22:40  
Cytuj
CYTAT (mario1938)
Poczytaj moze Biblie to wiecej zrozumiesz - z pustego Salomon nie naleje . Brak oczytania az sie rzuca w oczy, niekompromituj sie bo niestety strasz sie wejsc w dyskusje , ktorej zupelnie nietrybisz- najlepsza w tych wypadku jest historia Hioba.

Według Ciebie jak przeczytam Biblie będę mądrzejszy? Uważasz, że jestem nieoczytany? Jeżeli uważasz, że nieoczytanie polega na czytaniu Biblii to ok ale uwierz, że jest dużo innych ciekawych pozycji. Nie staram się wejść w dyskusji a dyskutuje z księdzem, który coraz bardziej zapętla się w swoich wypowiedziach i nie rozumie co to biologia.
CYTAT (Dalibor)
Bóg daje człowiekowi przykazania i wolną wolę.

I to jest konkret w temacie a człowiek się do nich stosuje albo nie.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2790
Dołączył: 3 Gru 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 30 Marz 2018r. 22:45  
Cytuj
Obrazek

"Unikajcie wszystkiego, co ma choćby pozór zła" (1 Tes 5, 22)
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 10524
Dołączył: 9 Sty 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 30 Marz 2018r. 23:26  
Cytuj
CYTAT
Nie lubię wypowiadać się w temacie wiary ale..Bóg nie pozwala na wszystko. Bóg daje człowiekowi przykazania i wolną wolę.


umiech

"Bóg w swojej wszechmocy, chce aby wola działała w sposób wolny, a chcąc tego, nie może chcieć czegoś przeciwnego. Gdyby, używając wszechmocy, Bóg działał na przekór naszym własnym decyzjom, działałby również na przekór własnej woli, co jest bezwzględnie niemożliwe."

I to jest największy szkopuł protestantyzmu, a mianowicie ze wszystko jest już zadecydowane za nas i możesz robić co chcesz. Nie jest, ziarno od plew zostanie oddzielone.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1110
Dołączył: 20 Maja 2012r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 30 Marz 2018r. 23:37  
Cytuj
CYTAT (rsta)
Obrazek

Niech zgadnę brakło słów i przeszedł ksiądz na pismo obrazkowe?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1816
Dołączył: 6 Lut 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 31 Marz 2018r. 01:02  
Cytuj
CYTAT


umiech

"Bóg w swojej wszechmocy, chce aby wola działała w sposób wolny, a chcąc tego, nie może chcieć czegoś przeciwnego. Gdyby, używając wszechmocy, Bóg działał na przekór naszym własnym decyzjom, działałby również na przekór własnej woli, co jest bezwzględnie niemożliwe."

I to jest największy szkopuł protestantyzmu, a mianowicie ze wszystko jest już zadecydowane za nas i możesz robić co chcesz. Nie jest, ziarno od plew zostanie oddzielone.




W sposób wolny ale nie swobodny.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 458
Dołączył: 24 Kwie 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 31 Marz 2018r. 09:14  
Cytuj
CYTAT
CYTAT (mario1938)
Poczytaj moze Biblie to wiecej zrozumiesz - z pustego Salomon nie naleje . Brak oczytania az sie rzuca w oczy, niekompromituj sie bo niestety strasz sie wejsc w dyskusje , ktorej zupelnie nietrybisz- najlepsza w tych wypadku jest historia Hioba.

Według Ciebie jak przeczytam Biblie będę mądrzejszy? Uważasz, że jestem nieoczytany? Jeżeli uważasz, że nieoczytanie polega na czytaniu Biblii to ok ale uwierz, że jest dużo innych ciekawych pozycji. Nie staram się wejść w dyskusji a dyskutuje z księdzem, który coraz bardziej zapętla się w swoich wypowiedziach i nie rozumie co to biologia.
CYTAT (Dalibor)
Bóg daje człowiekowi przykazania i wolną wolę.

I to jest konkret w temacie a człowiek się do nich stosuje albo nie.

Opowiadasz bajki i widac , ze cos slyszales ale niewiesz o co chodzi . Aby cokolwiek komentowac na temat wiary to potrzebujesz poczytac Biblie i wiele opracowan aby ja zrozumiec , a ty wykladasz sie na prostych rzeczach jak dziecko w przedszkolu, ktoremu trzeba dac kredki i kolorowanke by zacza cos trybic. Sporo rzeczy w Bibli jest pisanych symbolikom , a prosci ludzie ktorzy wogole cos tam uslysza , a nigdy nieczytali pisza pozniej glupoty . Przykladem niewiedzy jest to jak tacy jak ty pisza , ze Bog storzyl Ziemie w 7 dni i jak to sie ma do nauki ( dinozaury itp).Czlowiek ktory zna sie na odczytywaniu Pisma Swietego wie, ze liczba 7 ma wiele symboli min.oznacza wiele razy, nieskonczonosc i nieokreslona ilosc razy. Wiec opisane 7 dni tworzenia swiata mogl trwac miliony lat i wcale nie musi kolidowac z nauka.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1110
Dołączył: 20 Maja 2012r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 31 Marz 2018r. 10:28  
Cytuj
CYTAT (mario1938)
Opowiadasz bajki i widac , ze cos slyszales ale niewiesz o co chodzi .

Jeżeli uważasz, że opowiadam bajki to po co się udzielasz? Załóż temat o Biblii i tam forumowicze będą dyskutować i wykazywać się wiedzą.
CYTAT (mario1938)
Aby cokolwiek komentowac na temat wiary to potrzebujesz poczytac Biblie i wiele opracowan aby ja zrozumiec , a ty wykladasz sie na prostych rzeczach jak dziecko w przedszkolu,

Ja nie muszę czytać Biblii bo nie komentuje tematu wiary. Temat jest jak zauważyłeś o aborcji a ja staram się aby ksiądz rsta, który na każdym kroku stara się mieszać temat z kościołem sobie odpuścił. Nie dopuszcza możliwości iż są ludzie innych wyznań a wręcz niewierzący, którzy mają na to inny pogląd.
CYTAT (mario1938)
Przykładem niewiedzy jest to jak tacy jak ty pisza , ze Bog storzyl Ziemie w 7 dni i jak to sie ma do nauki ( dinozaury itp)

Gdzie ja tak napisałem? Chyba źle mnie zrozumiałeś. Masz rację nie jestem studentem Biblii i masz dużo większą wiedzę niż ja w tym temacie ale ja jestem raczej realistą. Zastanawiam się dlaczego Biblia nic nie wspomina o dinozaurach, na których życie mamy namacalne i wiarygodne dowody ani o teorii ewolucji wg. Darwina itp.
Uważam, że w tym wszystkim naukę trzeba potraktować poważnie a nie tłumaczyć wszystko wolą Bożą.
CYTAT (mario1938)
.Człowiek ktory zna sie na odczytywaniu Pisma Swietego wie, ze liczba 7 ma wiele symboli min.oznacza wiele razy, nieskonczonosc i nieokreslona ilosc razy. Wiec opisane 7 dni tworzenia swiata mogl trwac miliony lat i wcale nie musi kolidowac z nauka.

Oczywiście to tylko teoria bez dowodów naukowych.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 188
Dołączył: 12 Lut 2008r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 31 Marz 2018r. 10:33  
Cytuj
CYTAT
CYTAT
Miałem tu na myśli przypadek urodzenia dziecka w wyniku wymuszonego porodu, jako aborcji dokonywanej na dziecku.

Bóg nie karze w ten sposób.


A jak karze Bóg? Mało to wojen na świecie, w których cierpią małe niewinne dzieci? Bóg na to pozwala?


Bóg na zło nie pozwala,ale to człowiek nie słucha Boga i czyni krzywdy innym.Bóg dał człowiekowi rozum i wolna wolę.
Jeden będzie się starał zyć po bożemu,a inny będzie z niego kpił.
Takie to życie,pełne sprzeczności.

WJ
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2790
Dołączył: 3 Gru 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 31 Marz 2018r. 10:53  
Cytuj
CYTAT
CYTAT (rsta)
Obrazek

Niech zgadnę brakło słów i przeszedł ksiądz na pismo obrazkowe?


Do wielu osób tylko tak da się dotrzeć...

"Unikajcie wszystkiego, co ma choćby pozór zła" (1 Tes 5, 22)
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1110
Dołączył: 20 Maja 2012r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 31 Marz 2018r. 11:09  
Cytuj
CYTAT (rsta)
Do wielu osób tylko tak da się dotrzeć...

Rozumiem, że ksiądz ma na myśli swoje owieczki.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 40
Dołączył: 26 Marz 2018r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 5 Kwie 2018r. 07:15  
Cytuj
Proszę Państwa przedstawiam Wam czyny naszych katolickich obywateli Stalowej Woli.
Obrazek

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 983
Dołączył: 11 Lis 2012r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 5 Kwie 2018r. 08:30  
Cytuj
Wyspowiada sie z wandalizmu i bedzie dalej udawał dobrego człowieka.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 501
Dołączył: 2 Marz 2009r.
Skąd: stalowka
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 5 Kwie 2018r. 10:21  
Cytuj
Nie rozumiem, dlaczego czegokolwiek tu zabraniać, skoro wedle statystyk mamy coś kolo 90%(może sie mylę) zdeklarowanych katolików...
Przecież katolik nie usunie sobie ciąży ponieważ jego poglądy, przekonania i wiara i to co nauczy ksiądz ginekolog-położnik nie pozwolą mu na to...
Więc dlaczego nie wolno?
Kazdy człowiek ma wolną wolę (jak uczą katolicy) i po to ma rozum i sumienie żeby samemu za siebie decydować.
Wszyscy spece forumowi (szczególnie ci święci w spodniach!) nie powinni się wypowiadać zakazując czegoś czy nakazując kobiecie określony światopogląd czy wartości którymi sami żyją, bo każdy sam wybiera sobie drogę w życiu i po to człowiek ma rozum żeby o sobie decydował, każdego życie kształtuje inaczej każdy ma inne problemy i każdy jest inny, a nikt tu nie jest niczyim niewolnikiem, bądź też nie jest ubezwłasnowolniony...

non serviam
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 11652
Dołączył: 1 Lut 2011r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 5 Kwie 2018r. 10:40  
Cytuj
Jak tam?
Koszyczki z pokarmami były?
Spowiedź była?

Pamiętajcie o jednym. Popieranie aborcji nie idzie w parze z przystępowaniem do Komunii Św. To grzech świętokradztwa.
I należy się z tego spowiadać, jeśli ktoś uważa się za katolika.

Nie chodzi tu o potępianie ludzi, ale o świadome chrześcijaństwo.
Każdy grzech można zmazać spowiedzią. Ale to musi być szczera spowiedź.

Naszym obowiązkiem jest grzesznych napominać. Nie jesteśmy od osądzania Was.

Wyobraźcie sobie, że budzicie się rano i macie tylko to, za co podziękowaliście Bogu w modlitwie wieczorem....
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 40
Dołączył: 26 Marz 2018r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 5 Kwie 2018r. 11:11  
Cytuj
Chętnie upomniałabym tego wandala... boks

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 11652
Dołączył: 1 Lut 2011r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 5 Kwie 2018r. 11:18  
Cytuj
Oczywiście. Było to zniszczenie mienia.

Takie działania przynoszą odwrotne skutki.

Wyobraźcie sobie, że budzicie się rano i macie tylko to, za co podziękowaliście Bogu w modlitwie wieczorem....
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2790
Dołączył: 3 Gru 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 5 Kwie 2018r. 12:33  
Cytuj
Takie zniszczenia plakatów są w obydwie strony ...
Plakaty pro-life też są niszczone przez wandali.

"Unikajcie wszystkiego, co ma choćby pozór zła" (1 Tes 5, 22)
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 11652
Dołączył: 1 Lut 2011r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 5 Kwie 2018r. 12:36  
Cytuj
Tylko, że nie tędy droga.
"Kto mieczem wojuje...."

Dialog i argumenty.

Wyobraźcie sobie, że budzicie się rano i macie tylko to, za co podziękowaliście Bogu w modlitwie wieczorem....
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2790
Dołączył: 3 Gru 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 5 Kwie 2018r. 13:07  
Cytuj
Dlatego panna Coronita84 i kawaler b.l.u.e. również powinni nazwać tych drugich wandalami ...

sammael
Wolność tak, ale bezprawnie nie!

"Unikajcie wszystkiego, co ma choćby pozór zła" (1 Tes 5, 22)
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 40
Dołączył: 26 Marz 2018r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 5 Kwie 2018r. 14:14  
Cytuj
Panną już nie jestem od jakiegoś czasu, to po pierwsze a po drugie każdy kto niszczy jakąś własność jest wandalem.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 40
Dołączył: 26 Marz 2018r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 5 Kwie 2018r. 14:17  
Cytuj
rsta a o co Ci chodzi z tą wolnością, że bezprawnie nie. Nikt nie mówi o łamaniu prawa.

PS. Gdyby mężczyźni mogli zachodzić w ciążę to aborcja wpisana by była w konstytucję.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
«« « ... 6 7 8 9 10 11 12 ... » »»
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Nasze miasto »