NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Praca »
Nowy Temat Odpowiedz
1 2 3 4 ... » »»
Uniwheels - Stalowa Wola, Temat zbiorczy
Posty: 44
Dołączył: 4 Lis 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 26 Marz 2018r. 12:47  
Cytuj
Wcześniejsze pozamykali. boks

I jak pracownicy, zadowoleni z najbliższych kwietniowych podwyżek? co

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 26 Marz 2018r. 12:47  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 5
Dołączył: 14 Marz 2018r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 26 Marz 2018r. 15:01  
Cytuj
Jakie podwyzkinie wiem

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 227
Dołączył: 24 Wrz 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 26 Marz 2018r. 17:38  
Cytuj
No wlasnie, beda jakies podwyzki? Ktos cos wie?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 14
Dołączył: 8 Cze 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 26 Marz 2018r. 18:10  
Cytuj
Ja się dziwię, ze nie macie związków zawodowych, już dawno byście zarabiali drugie tyle bo firme na to stać żeby wam płacić nawet po 8 tysięcy na rękę(w Niemczech odlewnik ma 4 tyś euro)

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2186
Dołączył: 7 Kwie 2010r.
Skąd: z 2irlandii:-) tuska
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 26 Marz 2018r. 19:46  
Cytuj
Naprawdę jesteś taki zburaczony że musisz zakładać 51 wątek o tym zakładzie???

http://stalo(...)e=wyniki

"Naród, który zabija(abortuje)własne dzieci, jest narodem bez przyszłości"
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 46
Dołączył: 25 Wrz 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 26 Marz 2018r. 20:58  
Cytuj
Kto się odważy założyć jaki kolwiek zwiazek zawodowy jak tu sami wazeliniarze I podp.jeden boi się drugiego.Panowie gdyby tak wszyscy razem to byście mogli drugie tyle A tak to jesteście K...a w tyle....I jesteście Debile ode mnie to by było Tyle.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 384
Dołączył: 9 Wrz 2009r.
Skąd: RST-LU
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 27 Marz 2018r. 10:18  
Cytuj
CYTAT
Jakie podwyzkinie wiem


płoty będą podwyższać, żebyście nie mogli spierd... z zakładu !

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 209
Dołączył: 8 Marz 2014r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 80%
ff
Wysłany: 28 Marz 2018r. 11:00  
Cytuj
przecież w tym zakładzie jak się nazywał stahlsmith czy jakoś tak były już związki i wszyscy wiedzą jak się to skończyło.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 63
Dołączył: 13 Maja 2017r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 28 Marz 2018r. 12:48  
Cytuj
CYTAT
przecież w tym zakładzie jak się nazywał stahlsmith czy jakoś tak były już związki i wszyscy wiedzą jak się to skończyło.


Jeden drugiego na taczkach wywoził za bramę. Wszyscy pracownicy zostali wyproszeni przed halę a Niemcy z przyklejonymi nosami do okien obserwowali ze środka tę farsę.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 6
Dołączył: 24 Gru 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 29 Marz 2018r. 18:41  
Cytuj
Odnośnie podwyżek w Uniwheels prawie zawsze co roku jakieś były.Dla porównania Lidl podnosi pensje w tym roku swoim pracownikom do stawek z 2017 o 9,3 proc.a pracownikom z minimum co najmniej 2 letnim stażem nawet do 4050 brutto. Tak więc trochę smutno w serduchu się robi wiedząc że po 12 latach pracy w Uniwheels mam stawkę brutto jak świeżak dopiero co zatrudniony w Lidlu. Mimo wszystko lubię swoją pracę bo nie kosztuje mnie tyle nerwów i jakiegoś stresu choć na pewno chciałbym zarabiać tyle ile zwykły pracownik sieci Lidl.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 566
Dołączył: 15 Marz 2011r.
Skąd: STW
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 29 Marz 2018r. 20:04  
Cytuj
Jeden drugiego na taczkach wywoził za bramę. Wszyscy pracownicy zostali wyproszeni przed halę a Niemcy z przyklejonymi nosami do okien obserwowali ze środka tę farsę. [/cytat]

A dziś... chodzi dumny jak paw ... codziennie jak go widzę to mi na wymioty się ma. Zrobił to za kilkadziesiąt marek ... przykry widok.
A robi z siebie wielkiego kierownika... żal... oj... stare dobre czasy...

Robi wiatr po halach i dopóki ma Starego za sobą jest nie do ruszenia.

Przykry temat.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 63
Dołączył: 13 Maja 2017r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 30 Marz 2018r. 18:21  
Cytuj
CYTAT


Jeden drugiego na taczkach wywoził za bramę. Wszyscy pracownicy zostali wyproszeni przed halę a Niemcy z przyklejonymi nosami do okien obserwowali ze środka tę farsę.


A dziś... chodzi dumny jak paw ... codziennie jak go widzę to mi na wymioty się ma. Zrobił to za kilkadziesiąt marek ... przykry widok.
A robi z siebie wielkiego kierownika... żal... oj... stare dobre czasy...

Robi wiatr po halach i dopóki ma Starego za sobą jest nie do ruszenia.

Przykry temat.[/cytat]

Pracujesz tam nadal? Ja uciekłem po dwóch latach z tego bagna.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 163
Dołączył: 14 Wrz 2016r.
Skąd:
Konto zawieszone
ff
Wysłany: 30 Marz 2018r. 19:26  
Cytuj
Podwyżki będą srakie owakie ale bardzo dobrze ciepłe dni nadciagaja umiechumiechumiech a zyski kiedy ??nie będzie prawdaaa były w grudniu hahahah

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 163
Dołączył: 14 Wrz 2016r.
Skąd:
Konto zawieszone
ff
Wysłany: 30 Marz 2018r. 19:26  
Cytuj
Podwyżki będą srakie owakie ale bardzo dobrze ciepłe dni nadciagaja umiechumiechumiech a zyski kiedy ??nie będzie prawdaaa były w grudniu hahahah

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 16
Dołączył: 16 Gru 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 30 Marz 2018r. 19:50  
Cytuj
Do On/rst - w grudniu była premia dodatkowa za niechorowanie. Co do premii za zyski - było jasno i wyraźnie napisane,że to tylko i wyłącznie wola zarządu. Dostawałeś 3 lata pod rząd to teraz chcesz mieć cały czas - dziecinada.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 44
Dołączył: 4 Lis 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 30 Marz 2018r. 20:36  
Cytuj
Właśnie nie do końca.
Bo gdy ogłoszono w grudniu w/w premię, to poszła plota że owa jest właśnie taką nową premią za niechorowanie, ktoś tam rozsiał dalej że w kwietniu/maju będzie od "zysków". Pismo nt premii z grudnia jest nie jednoznaczne i pewnie dlatego te plotki się spotęgowały. A co do premii "z zysku" to z ponoć jest to uregulowane w regulaminie firmy, takie plotki wcześniej ntt słyszałem. Osobiście nic takiego nie widzie w nim, ale może też nie mam pełnej wersji. Fakt jest faktem, że firma co roku ma coraz większe zyski, na czysto. Widać to rocznych, czy nawet kwartalnych zestawieniach. Ba, nawet w czasach tzw "kryzysu" co załoga starego Stahlschmidtu, dwukrotnie zapierdzielała na 7/10 etatu, po przejęciu jej przez Uniwheels, firma przynosiła zyski, była na tzw + (plusie). Owszem, w tedy tłumaczono to inwestycjami, później spłatami kredytów (bo przecież przejecie nie odbyło się za gotówkę, tylko za pożyczki). Parę lat z rzędu, podwyżki które były w tej firmie, dla większości z nas wynosiły może do 100zł, brutto. A często i dużo mniej.

Coś zaczęło się niby zmieniać w 2016r, a bardziej 2017. Tylko to jest pokłosie tego że wystartowało LP3, zaszły duże zmiany na rynku pracy. Teraz nie jest tak łatwo znaleźć zdesperowanych ludzi żeby za byle ochłap walili bramami i oknami do firmy. Ci bardziej zaznajomieni z obecną w firmie "fluktuacją" zatrudnienia wiedzą o co chodzi. Problem obecnie jest może nie tyle ilości zatrudnianych osób, ale w ich jakości. Co znowu wszystko sprowadza się do zwykłej wypłaty. No niestety.

Do tego mając na uwadze doświadczenie lat ubiegłych, zwracam uwagę na to, ze były już właściciel, postanowił firmę sprzedać. A nowy kupując nas, musiał się na ten zakup zadłużyć... coś Wam to przypomina? Nie trzeba być prorokiem, jak będą wyglądały najbliższe lata. Mówię to z perspektywy starego stahlschmidt'owca: najpierw cierpieliśmy bo nas Rial/Uniwheels przejął, teraz będzie podobnie, ale dla całej grupy, w sumie dla nas na dole drabiny, bo tzw "góra" da sobie rade, jak zawsze...

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 16
Dołączył: 16 Gru 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 30 Marz 2018r. 21:26  
Cytuj
Dobrze napiłeś- plota , Spytaj kolegów co byli na chorobowym czy dostali tyle samo co Ci co nie byli.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 5
Dołączył: 14 Marz 2018r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 30 Marz 2018r. 22:13  
Cytuj
Ja to tylko nie rozumiem dlaczego starzy pracownicy z doświadczeniem zarabiaja o sto albo dwieście złotych więcej niż osoba świeżo zatrudniona którą trzeba nauczyć wszystkiego a tak naprawdę to kto uczył starych zakapiorow można powiedziec że oni budowali ten zakład od zera a teraz co z tego mają

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 5
Dołączył: 14 Marz 2018r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 30 Marz 2018r. 22:13  
Cytuj
Ja to tylko nie rozumiem dlaczego starzy pracownicy z doświadczeniem zarabiaja o sto albo dwieście złotych więcej niż osoba świeżo zatrudniona którą trzeba nauczyć wszystkiego a tak naprawdę to kto uczył starych zakapiorow można powiedziec że oni budowali ten zakład od zera a teraz co z tego mają

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 122
Dołączył: 29 Sty 2017r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 31 Marz 2018r. 07:39  
Cytuj
CYTAT
Ja to tylko nie rozumiem dlaczego starzy pracownicy z doświadczeniem zarabiaja o sto albo dwieście złotych więcej niż osoba świeżo zatrudniona którą trzeba nauczyć wszystkiego a tak naprawdę to kto uczył starych zakapiorow można powiedziec że oni budowali ten zakład od zera a teraz co z tego mają


Przecież to proste.

Po pierwsze nikt się nie domaga podwyżek gdy już jest zatrudniony, a nowego czymś trzeba skusić.

Po drugie doświadczenie w prostych pracach fizycznych nie przynosi dużo wyższej wydajności, a w tym zysku.

Po trzecie im dłużej ktoś pracuje tym jest starszy, bardziej zmęczony, zdemotywowany co przekłada się negatywnie na jakość.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 166
Dołączył: 20 Cze 2012r.
Skąd: StaloweMiastoToDupa
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 31 Marz 2018r. 09:57  
Cytuj
Kurła a tym dalej nie pasuje dalej ta sama śpiewka. Zwolnij się jak komu co nie pasuje i idź do innej roboty. Pracuj za najniższą w sklepie lub na zlecenie. A jak chcesz więcej niż przy felgach zarobić może nauczyłbym się języka i wyjechal. Czy to takie trudne?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 3
Dołączył: 26 Sie 2017r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 13 Kwie 2018r. 17:36  
Cytuj
git że podwyżka starczy na fajki good

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 45
Dołączył: 14 Kwie 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 13 Kwie 2018r. 21:51  
Cytuj
CYTAT
Kurła a tym dalej nie pasuje dalej ta sama śpiewka. Zwolnij się jak komu co nie pasuje i idź do innej roboty. Pracuj za najniższą w sklepie lub na zlecenie. A jak chcesz więcej niż przy felgach zarobić może nauczyłbym się języka i wyjechal. Czy to takie trudne?


W sklepie pracując na dwie zmiany ( Biedronka, Lidl ) ma się wiecej na umowie podstawy niż w UPP na czterobrygadówce ... zapieprzając świątki piątki

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 227
Dołączył: 24 Wrz 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 13 Kwie 2018r. 22:14  
Cytuj
W UNWHEELS ZNACZNA CZESC POBOROW STANOWIA PREMIE.NP ZA NIECHOROWANIE PRZEZ CALY MIESIAC 330 ZL.JEST TEZ PREMIA COMIRSIECZNA ZA ILOSC I JAKOSC.OD 0-600 ZL...NIEDAWNO BYLO 500-580...A W TYM MIESIACU TYLKO 180 ZL.WSZAK TO PREMIA A TA JEST UZNANIOWA NIESTETY.ALE I TAK ZAROBKI 2500-3000 NA TZW REKE.CZY TO DUZO CZY MALO NA 4 BRYGADOWCE?? JAK NA STALOWA WOLE???OCENCIE PROSZE SAMI.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 126
Dołączył: 22 Lip 2014r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 13 Kwie 2018r. 22:16  
Cytuj
za niedlugo bedziecie mieli autobusy specjalne do alutecu i uniwheelsu, cos jak mksy, dawniej do obozow zaglady to pociagami wozili na sile, teraz to nie trzeba przymusu

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
1 2 3 4 ... » »»
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Praca »