Zaloguj się !
NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Nasze miasto »
Czy w Stalowej Woli działa lotnisko odrzutowe? , W godzinach wieczornych nieustanny huk jak pod lotniskiem
ff
Wysłany: 11 Kwie 2018r. 12:52  
Dzisiaj same pytania:
Pytanie za 100 ptk czy Lotnisko działa w "okolicach" HSJ czy gdzieś nieopodal? Bo w godzinach wieczornych loty trwają nieustannie.
Czy ktoś tam ma pozwolenia na loty odrzutowe?
Czy ktoś w tym rejonie ma pozwolenie na emisję perfum do atmosfery?

Mam nadzieję że te aluzje dadzą do myślenia bo mam powoli dość mieszkania w tym mieście. mloteknie wiemnie wiem
Wszyscy wiedzą o co chodzi ale nikt nic nie robi.

Prywatna wiadomość 

Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 11 Kwie 2018r. 12:55  
Szum który słyszysz pochodzi zapewne z HSJ. Tak głośno słychać prąd elektyczny płynący od elektrod węglowych do wsadu pieca podczas topienia go.

W Stalowej Woli, ani w okolicach nie ma lotniska, na którym mogłyby lądować samoloty z napędem odrzutowym.

Wyobraźcie sobie, że budzicie się rano i macie tylko to, za co podziękowaliście Bogu w modlitwie wieczorem....
Prywatna wiadomość 

ff
Wysłany: 11 Kwie 2018r. 14:07  
Kogo to obchodzi??? Jedyny gość co latał i robił pomiary teraz jest dyrektorem MZB i ma to głęboko w tyle. Tak władza dba o spoleczenstwo. Jak Ci to przeszkadza to kup sobie podobne urzadzenie, zacznij robić afery to dostaniesz posadke za którą będziesz mógł sobie wybudować dom na przedmieściach i problem z głowy.

Prywatna wiadomość 

ff
Wysłany: 12 Kwie 2018r. 20:01  
W życiu nie słyszałam o lotnisku,, odrzutowym,, 😐

Prywatna wiadomość 

Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 12 Kwie 2018r. 20:42  
CYTAT

Wspaniałe lotnisko jest od niedawna w PYSZNICY . Jest ogrodzone płotem a na nim zielona siatka, obok mieszkają wspaniali ludzie którzy to akceptują a ty człowieku szukasz aferygood

Niech moc będzie z mieszkańcami PYSZNICY.ok

Byfuch
Prywatna wiadomość 

ff
Wysłany: 13 Kwie 2018r. 12:59  
Dokładnie - przekroczenie kilkunastokrotne poziomu hałasu, HSJ daje czadu, wystarczy zobaczyć na wyniki na stronie srodowisko . stalowawola . pl
Jest już jeden wątek na ten temat "głośne buczenie elektrownia"
Jak widać z zapowiedzi prezydenta nic nie zostało, pewnie przy najbliższej kampanii wyborczej znowu padną zapewnienie o walce z hałasem w porze nocnej.

Prywatna wiadomość 

ff
Wysłany: 13 Kwie 2018r. 17:09  
:cwaniak:
CYTAT

proszę czytać między wierszami umiech:cwaniak: Nie chcę być dosłowny, każdy wie o co i o kogo chodzi. Pozdrawiam

Prywatna wiadomość 

ff
Wysłany: 16 Kwie 2018r. 13:56  
dzisiaj odrzutowce pod HSJ dawały radę całą noc.

Prywatna wiadomość 

Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 16 Kwie 2018r. 13:58  
To nie są odrzutowce. To są piece.
W nocy mają tańszy prąd. potluczony

Wyobraźcie sobie, że budzicie się rano i macie tylko to, za co podziękowaliście Bogu w modlitwie wieczorem....
Prywatna wiadomość 

Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 16 Kwie 2018r. 16:54  
Autostrady wygłuszamy, a z prostym hałasem z fabryki sobie nie radzimy. Gdzie jest Prezydent? Jak trzeba to kupię mu zielone baloniki. Może został przekonany do niezwracania uwagi na hałas?

Na świecie są dwa rodzaje ludzi: tacy którzy myślą, że rząd stara się działać w ich najlepszym interesie oraz tacy, którzy myślą - Nathan Fraser
Prywatna wiadomość 

ff
Wysłany: 16 Kwie 2018r. 17:24  
Ja co wieczór myślę o zadzwonieniu na policję i zgłoszeniu o zakłócaniu ciszy nocnej. Ale wiem że to nic nie da... A naprawdę tego się nie da wytrzymać, szczególnie przy otwartym oknie! Mieszkam stosunkowo blisko HSJ, okolice UM i huk od godzin wieczornych jest nie do zniesienia... Ja wiem ze na górce rozwadowskiej pewnie tego nie słychać... Ale niestety mieszkańcy tego miasta pamiętają przedwyborne obietnice...! 😤

Prywatna wiadomość 

las
las
las
ff
Wysłany: 16 Kwie 2018r. 17:30  
Trzeba zamykać okna bo z jednej strony smród z zakładów odlewających felgi a z drugiej strony hałas podobny do samolotów odrzutowych powoduje tomlotek łuk elektryczny na stalowni.

Prywatna wiadomość 

ff
Wysłany: 16 Kwie 2018r. 18:06  
Zamykanie okien nic nie daje plastiki dosyć szczelne i dalej huk PS to widać na wykresach że w nocy huk bywa glosniejszy niż w dzień

Prywatna wiadomość 

ff
Wysłany: 16 Kwie 2018r. 20:50  
Dokładnie, mam okna trzyszybowe idealnie wyciszają odgłosy z ulicy, ale huk a właściwie buczenie o niskiej częstotliwości dalej słychać. W nocy 90 decybeli, w dzień 70 - szok.

Prywatna wiadomość 

ff
Wysłany: 16 Kwie 2018r. 20:55  
jaka władza takie miasto

Prywatna wiadomość 

ff
Wysłany: 16 Kwie 2018r. 21:28  
I dzisiaj znowu to samo!!! Huk jakby mi za oknem pociąg jechał, albo tak jak było napisane, samolot startował... 😠😤 kiedyś to przynajmniej było rzadziej, a teraz od 3 tygodniu,albo i lepiej. może było z 3 dni przerwy...! Nerwicy idzie dostać... Taki permanentny hałas, serio potrafi człowieka rozregulowac nerwowo...😩

Prywatna wiadomość 

ff
Wysłany: 16 Kwie 2018r. 21:38  
ano Lucjan Nadberezny wspominał coś przed wyborami o powodziach hałasie itp...jak widać robi swoje

Prywatna wiadomość 

ff
Wysłany: 17 Kwie 2018r. 08:57  
Faktycznie z pomiarów dostępnych na stronie http://srodo(...)dzwieku/
wynika że normy są znaczie przekroczone.

Odpowiednie przepisy znajdują się m. in. w ustawie z dnia 27 kwietnia 2001 roku Prawo ochrony środowiska, która zawiera dział V ochrona przed hałasem. Wydane na podstawie tej ustawy Rozporządzenie Ministra Środowiska z dnia 14 czerwca 2007 roku w sprawie dopuszczalnych poziomów hałasu w środowisku określa parametry dopuszczalnego poziomu hałasu w zależności od rodzaju terenu na którym znajduje się określona zabudowa.

Zasadniczo dopuszczalny poziom hałasu w terenie zabudowanym w porze dziennej wynosi 60 dB (od 6.00 do 22.00), a w porze nocnej - 50 dB. Poziom hałasu mierzony jest nie tylko na ulicach, ale także w domach. Pomiarów w pomieszczeniach zamkniętych dokonuje Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna. Wyższe normy w tym zakresie przewidziane są dla strefy śródmiejskiej miast powyżej 100 tys. mieszkańców będącej terenem zwartej zabudowy mieszkaniowej z koncentracją obiektów administracyjnych, handlowych i usługowych. W przypadku miast w których występują dzielnice o liczbie mieszkańców pow. 100 tys., można wyznaczyć w tych dzielnicach strefę śródmiejską, jeżeli charakteryzuje się ona zwartą zabudową mieszkaniową z koncentracją obiektów administracyjnych, handlowych i usługowych. Poziom hałasu w takiej zabudowie nie powinien przekraczać jednak poziomu 65 dB, a w porze nocnej 55 dB.

https://www.porad(...)975.html

Prywatna wiadomość 

NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Nasze miasto »