NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Nasze miasto »
Nowy Temat Odpowiedz
« 1 2 3 4 5 6 ... » »»
Obwodnica Stalowej Woli,
xai
xai
xai
Posty: 19
Dołączył: 8 Marz 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 8 Cze 2018r. 17:42  
Cytuj
Polisowy takich jak Ty nazywają po prostu tuman i tyle w temacie

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 8 Cze 2018r. 17:42  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 196
Dołączył: 23 Maja 2018r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 8 Cze 2018r. 20:00  
Cytuj
CYTAT
Polisowy takich jak Ty nazywają po prostu tuman i tyle w temacie


A coś więcej w temacie, jakieś argumenty czy samo obrażanie i post do usunięcia?
Jeżeli nie dostrzegasz porażki Stalowej Woli z tą "obwodnicą" to po prostu brak Ci wyobraźni. Ewentualnie masz płacone żeby tak pisać.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 449
Dołączył: 8 Kwie 2014r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 9 Cze 2018r. 12:51  
Cytuj
CYTAT
CYTAT
Jak trzeba bedzie to przejde przez ulice.

Rozumiem że myślisz że ta obwodnica to będzie takie Poniatowskiego. Jesteś w błędzie.
Nie przejdziesz sobie bo będzie ogrodzona jak podskarpowej, barierki ekranami i innym ustrojstwem. Jedyne przejście ew dojazd będzie tak jak pisał manukun. Przy Czarnieckiego i vivo. Pomiędzy żadnych kładek, wiaduktów czy przejsc. Tak jak na podskarpowej między vivo a brandwicka (tam masz chociaż wiadukt). Poza tym Twierdzisz że przebieg był znany. Wybacz ale w jakiej formie? Rozpikselowanej mapki na której nic nie było widać a zarys ulicy po powiększeniu miał w skali szerokość 100m? To może takiej powinniśmy chcieć skoro takie były plany. Wg mnie obecny przebieg obwodnicy był skrzętnie ukrywany żeby czasem zwykli obwatele nic nie wiedzieli i siedzieli cicho. Kto z was bywa w urzędzie i sprawdza plany zagospodarowania? Obowiązek informowania spoczywa właśnie na mediach. No ale przecież można wrzucić mapkę w kiepskiej jakości i ręce umyte. Przecież informowaliśmy.


Mapki były jak najbardziej dostępne. Szkoda tylko, że nikt o nich nie wiedział. A jak już ktoś wiedział, na planie mógł zobaczyć bezkolizyjną, czteropasmową Trasę Podskarpową z licznymi przejściami na wysokości błoni. Teraz co najwyżej możnaby liczyć na małe przepusty, bo za takie pieniądze - 200 mln zł - nie powstanie nic dobrego dla mieszkańców. Wariant sprzed lat kosztował co najmniej 500 mln zł.


@truskawka1
Będą jeździły, bo nie ma alternatynwego dojazdu do DW 871 na Tarnobrzeg.

Chcący szuka rozwiązania, leniwy - wymówki.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 449
Dołączył: 8 Kwie 2014r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 9 Cze 2018r. 12:57  
Cytuj
CYTAT
Niech budują jak jest. Popieram w 100 procentach. Z ludzmi jest tak ze zawsze trafi sie jakas osoba której cos nie pasuje. Obwodnica musi byc w jakimkolwiek kształcie i guzik mnie obchodza błonia na ktorych jestem raz na rok. Jak trzeba bedzie to przejde przez ulice. Mieszkam przy glownej trasie i mnie nikt nie pytal o zgode na ruch choc dom stoi zanim powstala. Nie wspominam o ruchu 40 metrow od domu a od 7 do 18 ciezko przejsc przez ulice. Ktos kto mi mowi ze 500m od bloku to mało proponuje zeby walnął się w łeb, a jak go nie stac na wyprowadzke na wieś niech sobie uswiadomi ze mieszka w mieście ze wszystkimi tego konsekwencjami. Nasprowadzało się lata temu ludzi zamieszkali w blokach z lokalami usługowymi a teraz wszystko im przeszkadza i przy glownej chce miec cisze jak w kampinosie. Rozumu troche polecam. Wiem co mowie bo mieszkam przy nieszczesnej glownej i jak tylko wyjedzie 30 -40 procent ruchu z miasta bedzie git.


Szosa Sandomierz-Jarosław istniała zanim powstało miasto, więc nie mogłeś mieszkać tam przed budową drogi. Przeczytaj swój komentarz i sam się dostosuj do porad tam zawartych. Bardzo dobrze opisałeś swoją postwę ;)

Chcący szuka rozwiązania, leniwy - wymówki.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 162
Dołączył: 4 Sty 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 9 Cze 2018r. 15:01  
Cytuj
Kolego manun dom w którym mieszkam powstał tam jak droga była z treblinki i jezdziły po niej konne zaprzegi i chodzili ludzie . Nikt nie pytał sie ludosci czy włączyć ta drogę jako krajową i przepuscić nią największy ruch w okolicy adziło się to pod oknami ludzi którzy mieszkali tam od lat 50tych. Przejedz się ta drogą i zobacz stare domy 20 metrow od głownej. Skoro Ty mi mowisz ze mam popatrzec i sie zastosowac to powiedz mi czy jest roznica pomiedzy drogą 500m od domu a 50 ? Człowieku nie wiesz co gadasz i zostań przy milczeniu.Podobnie ja jak i tysiące mieszkańcow którzy maja nieszczeście mieszkac przy głownej stalowa nisko mamy gdzies czy bedzie ci sie dogodnie przechodzic na błonia raz do roku czy nie. My nie mozemy przejśc na druga strone ulicy i mamy tiry od rana do wieczora.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 470
Dołączył: 9 Cze 2007r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 9 Cze 2018r. 17:45  
Cytuj
Jak widzę, obwodnica w obecnym kształcie przeszkadza 2-3 osobom, które się udzielają na forum. Reszta nawet członków tego forum ma w nosie czy będzie tu czy tam. Ważne dla nich jest że będzie w stosunkowo niedługim czasie. Do tego momentu pewnie zginie parę osób na Jana Pawła i Poniatowskiego, do momentu zbudowania obwodnicy to nieuniknione. Pytanie czy życie następnych kilku, kilkunastu osób jest warte ciszy dla mankuna lub spokojnego wypoczynku na działkach. Ja uważam że za dużo już ludzi zginęło na ulicach w mieście z powody braku obwodnicy i nie przekonuje mnie argument poczekajmy kilka żyć dalej i wybudujmy może w jakiś detalach lepszy wariant (choć lepszy to tylko dla kilku mieszkańców Stalowej Woli, gorszy dla rzeszy mieszkańców Pysznicy czy Jastkowic) za 10-15 lat później. Pytanie gdzie więcej zginie i czyje życie ważniejsze mieszkańca Poniatowskiego czy Jastkowic. Dla mnie odrobinę bardziej uciążliwy wariant dojścia na Błonia nie ma żadnego porównania do życia ludzkiego.

Zygfryd
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 302
Dołączył: 7 Maja 2017r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 9 Cze 2018r. 18:28  
Cytuj
Poznamy szczegóły to będziemy wiedzieć. To dopiero w przyszłym roku. Będą duże zmiany błoni po naszej stronie Sanu. Samo objechanie miasta pod miastem byłoby nieekonomiczne. Aż tak nie szasta się pieniędzmi. Dodatkowe środki na kładki sie znajdą. Czegoś tak głupiego jak wiadukt w Rozwadowie nie przewiduje :-)

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 449
Dołączył: 8 Kwie 2014r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 9 Cze 2018r. 19:10  
Cytuj
CYTAT
Kolego manun dom w którym mieszkam powstał tam jak droga była z treblinki i jezdziły po niej konne zaprzegi i chodzili ludzie . Nikt nie pytał sie ludosci czy włączyć ta drogę jako krajową i przepuscić nią największy ruch w okolicy adziło się to pod oknami ludzi którzy mieszkali tam od lat 50tych. Przejedz się ta drogą i zobacz stare domy 20 metrow od głownej. Skoro Ty mi mowisz ze mam popatrzec i sie zastosowac to powiedz mi czy jest roznica pomiedzy drogą 500m od domu a 50 ? Człowieku nie wiesz co gadasz i zostań przy milczeniu.Podobnie ja jak i tysiące mieszkańcow którzy maja nieszczeście mieszkac przy głownej stalowa nisko mamy gdzies czy bedzie ci sie dogodnie przechodzic na błonia raz do roku czy nie. My nie mozemy przejśc na druga strone ulicy i mamy tiry od rana do wieczora.


Czyli jednak droga była pierwsza. Budując dom obok drogi trzeba zawsze liczyć się z ryzykiem zwiększenia na niej ruchu. Do kogo teraz masz pretensje?

Ale nieważne. Żeby zrobić dobrze sobie, chcesz zrobić gorzej innym. Czyli sąsiad może mieć gorzej, Ty masz to w dupie, bo będiesz miał lepiej. Od razu dodam, że mieszkam na osiedlu z dala od "głównej" i tym bardziej błoni, więc temat teoretycznie nie powienien mnie dotyczyć. Ale w przeciwieństwie do Ciebie uwzględniam interes wszystkich mieszkańców i wyraźnię piszę, że budowa obwodnicy w obecnie planowanym przebiegu nie jest rozwiązaniem problemu, tylko gaszeniem ognia benzyną. Przerzucenie drogi tranzytowej z jednej strony osiedla na drugie i jednoczesne odcięcie terenów rekreacyjnych od reszty miasta to najgorsze z możliwych rozwiązań. Najtańsze też nie. Piszę to po to, żeby uświadomić wszystkim głupotę decydentów. Celem nie jest udupienie obwodnicy, bo wyobraź sobie - domyślam się jak bardzo wywalenia potrzebujesz spod domu ruchu ciężkiego. Zresztą jak każdy mieszkający obok krajówki.

Trzeba wspólnych, oddolnych działań, które przyspieszą realizację wariantu most na Sanie+S74 do Zarzecza. Taka obwodnica realnie wyprowadza tranzyt z dala od osiedli. Ale ludzie Twojego pokroju wolą psioczyć na każdego, kto podnosi ten temat. Nie bój żaby, przedłużenie Trasy Podskarpowej powstanie. Tylko czy wyprowadzi ruch?

@Niemiec
Wiesz w ogóle, o czym mówimy tutaj pisząc o obwodnicy za Sanem? Tam ma powstać S74 bez względu na obwodnicę Stalowej Woli i Niska. W pełni bezkolizyjna droga ekspresowa. O jakim zagrożeniu życia dla mieszkańców Jastkowic Ty w ogóle piszesz?

Już był taki jeden, co pisał o "naruszeniu integralności terytorialnej Jastkowic i Pysznicy" w przypadku budowy S74 i dojazdu do niej w przedłużeniu ul. Chopina. Twoja troska o życie ludzi mieszkających z dala od planowanej ekspresówki jest zadziwiająca. Nawet wolisz poświęcić dojście do błoń w Stalowej Woli.

Chcący szuka rozwiązania, leniwy - wymówki.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 196
Dołączył: 23 Maja 2018r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 9 Cze 2018r. 20:23  
Cytuj
Poza tym z tego co pamiętam więcej osób w Stalowej zabili samochodami osoby właśnie ze Stalowej i okolic niż tiry.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 90
Dołączył: 5 Maja 2016r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 13 Marz 2019r. 08:50  
Cytuj
Orientujecie się czy dzieje się coś w temacie obwodnicy? Czy 15. marca, po zakończeniu okresu zimowego ruszą prace?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 707
Dołączył: 21 Gru 2017r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 13 Marz 2019r. 09:13  
Cytuj
Spokojnie - umowa jest podpisana. Do połowy 2021 Mostostal musi inwestycję skończyć.

Obawiam się tylko, że start budowy mógł zostać przesunięty na "przed" wyborami, aby jeszcze pare sweet fotek wrzucić z startu budowy i parę głosów zyskać.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
cdn
cdn
cdn
Posty: 302
Dołączył: 15 Lis 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 80%
ff
Wysłany: 13 Marz 2019r. 09:31  
Cytuj
Jak sie juz przekonalismy na przykladzie stadionu pilkarskiego umowy w Stalowej Woli nie sa przestrzegane i nic nie znacza.Rownie dobrze obwodnica moze byc zakonczona bez zadnych konsekwencji dla budowniczych w 2030 roku.Stadion juz pol roku temu mial byc oddany do uzytku a tak naprawde nikt nie wie kiedy bedzie .A co najgorsze wszyscy milcza w tej sprawie.Lacznie z Nadbereznym i Weberem.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 707
Dołączył: 21 Gru 2017r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 13 Marz 2019r. 09:36  
Cytuj
CYTAT
Jak sie juz przekonalismy na przykladzie stadionu pilkarskiego umowy w Stalowej Woli nie sa przestrzegane i nic nie znacza.Rownie dobrze obwodnica moze byc zakonczona bez zadnych konsekwencji dla budowniczych w 2030 roku.Stadion juz pol roku temu mial byc oddany do uzytku a tak naprawde nikt nie wie kiedy bedzie .A co najgorsze wszyscy milcza w tej sprawie.Lacznie z Nadbereznym i Weberem.


Ale tutaj stroną umowy nie jest miasto, tylko GDDKiA. My tylko na czas mamy łączniki wybudować, taka nasza rola w budowie obwodnicy.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 90
Dołączył: 5 Maja 2016r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 13 Marz 2019r. 10:45  
Cytuj
Tak, wiem o podpisanych umowach. Zastanawia mnie tylko harmonogram prac. Jesienią 2018 mówiło się że budowa rozpocznie się pod koniec 2018 lub wczesną wiosną 2019 a tu cisza w temacie.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 343
Dołączył: 16 Sty 2008r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 13 Marz 2019r. 16:07  
Cytuj
Mam w zakładce tę stronkę i powiem że dość słabiutko te procenty rosną.


https://youtu.be/Uz-86gErMSY


Postęp robót – Obwodnica Stalowej Woli i Niska http://obwod(...)p-robot/

Nie sprzedawaj duszy diabłu - Bóg da Ci za nią więcej! Mała Fatima Rzeszowszczyzny. https://nowiny24.pl/mazury-mala-fatima-rzeszowszczyzny-cuda-dokonuja-sie-tu-do-dzis/ar/5827669
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 90
Dołączył: 5 Maja 2016r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 14 Marz 2019r. 11:01  
Cytuj
Właśnie o to chodzi. "Zaawansowanie procentowe prac projektowych [%]: 81%" podczas gdy na wiosnę 2019 najpóźniej miała rozpocząć się budowa.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 44
Dołączył: 17 Cze 2018r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 15 Marz 2019r. 08:30  
Cytuj
I koniec ze spokojnymi milymi spacerami z dziecmi czy psem nad Sanem. Ehhh

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 90
Dołączył: 5 Maja 2016r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 15 Marz 2019r. 08:50  
Cytuj
To cena postępu

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2320
Dołączył: 5 Marz 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 15 Marz 2019r. 09:39  
Cytuj
CYTAT
I koniec ze spokojnymi milymi spacerami z dziecmi czy psem nad Sanem. Ehhh

Będziesz mógł wyjść na spokojny spacer z dziećmi po mieście, przejść bezpiecznie przez ulicę, nie dusić się od tylu spalin, nie stać w korkach, nie jeździć po zniszczonej przez TIRy nawierzchni, nie słuchać nocami ciągle hamujących i ruszających ciężarówek, nie stać na przejściach na czerwonym tyle co teraz. Jeżeli spacerowałeś z dzieckiem kilometrami po chaszczach wzdłuż Sanu, to faktycznie teraz będzie trudniej.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 196
Dołączył: 23 Maja 2018r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 7 Cze 2019r. 17:21  
Cytuj
Nooo to czekam na te zachwyty nad postępem prac, organizacją i oznakowaniem wszystkiego.
Był ktoś?
Warto popatrzyć bo cyrk za darmo.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 343
Dołączył: 16 Sty 2008r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 8 Cze 2019r. 11:08  
Cytuj
Na specjalistycznym portalu jest takowy wątek z fotkami.

Nawet znany z naszych lokalnych portali dyżurny manukun tam się udziela:szok:


[DK77] Obwodnica Stalowej Woli i Niska - Page 3 - SkyscraperCity https://www.skysc(...)age=3&=1

Nie sprzedawaj duszy diabłu - Bóg da Ci za nią więcej! Mała Fatima Rzeszowszczyzny. https://nowiny24.pl/mazury-mala-fatima-rzeszowszczyzny-cuda-dokonuja-sie-tu-do-dzis/ar/5827669
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 196
Dołączył: 23 Maja 2018r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 8 Cze 2019r. 16:02  
Cytuj
Faktycznie, ostatni wpis 4 dni temu.
Od wczoraj zaczął się cyrk przy vivo.
Myślałem że ktoś to może uwiecznił - jak widać nie.
Efekty zapewne zostały do dziś jednak widzieć to na żywo - tą super organizacje. Niezapomniane.
Pewnie nic nikomu nie przeszkadza.
Skoro tak, to ok.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 72
Dołączył: 14 Sty 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 8 Cze 2019r. 17:49  
Cytuj
CYTAT

Od wczoraj zaczął się cyrk przy vivo.


A dlaczego cyrk?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1489
Dołączył: 22 Lut 2013r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 8 Cze 2019r. 19:23  
Cytuj
CYTAT
Faktycznie, ostatni wpis 4 dni temu.
Od wczoraj zaczął się cyrk przy vivo.
Myślałem że ktoś to może uwiecznił - jak widać nie.
Efekty zapewne zostały do dziś jednak widzieć to na żywo - tą super organizacje. Niezapomniane.
Pewnie nic nikomu nie przeszkadza.
Skoro tak, to ok.


Nie wiem jakiego się dorobiłeś zawodu ale o budowie masz blade pojęcie

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 196
Dołączył: 23 Maja 2018r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 8 Cze 2019r. 21:00  
Cytuj
CYTAT
A dlaczego cyrk?


- brak oznakowania na wjeździe że trwają prace budowlane

- brak organizacji ruchu samochodowego i pieszego zwłaszcza. Ludzie musieli chodzić między samochodami po ulicy.

- brak wytyczonej alternatywnej drogi

- miszcz w suvie stojący na środku chodnika

-zero tablic, informacji nic i kolo lawirujący koparko-ładowarką pomiędzy ludźmi i samochodami

Rozumiem że wszystko zgodnie ze sztuką budowlana - no a ja? Przecież jak kolega wyżej napisał - się nie znam.

Ot takie Stalowowolskie standardy.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
« 1 2 3 4 5 6 ... » »»
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Nasze miasto »