NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Nasze miasto »
Nowy Temat Odpowiedz
Kolejne drzewa pod topór?,
Posty: 683
Dołączył: 30 Sie 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 2 Lip 2018r. 15:21  
Cytuj
Niedawno przechodząc w okolicach nutki zauważyłam dwa piękne, wielkie drzewa oznakowane pomarańczowym sprayem,prawdopodobnie jest to znak do wyciecia, drzewa sa na prawde dorodne, tworzą wraz z innymi jakby tunel nad głowami w przejściu,co bardzo pieknie wygląda.Zaniepokoił mnie fakt, ze prawdopodobnie maja być wyciete, czy komuś wiadomo coś na ten temat? ewentualnie czy mieszkańcy mogliby sie wypowiedzieć w wiekszości czy sa za tą wycinką?
Jesli one pojda pod topór powstanie tam łysina jak w wielu innych miejscach, gdzie tak uczyniono, owszem może nie sa to drzewa proste jak strzała, ale skoro stoja juz 50 lat czy wiecej, to czyż nie mogą postać jeszcz 100? Pytam tak przed faktem, żeby nie było jak zawsze na tym forum po fakcie! Dodam, raz jeszcze że jest to w okolicach nutki(na przeciwko banku tego pod filarami)

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 2 Lip 2018r. 15:21  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 646
Dołączył: 9 Paź 2014r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 2 Lip 2018r. 15:38  
Cytuj
Ktos załozył sobie firme pielegnujaca drzewa i zeby zarabiac musi ciąć drzewa nawet jak nie potrzeba.Wiele drzew łobuzy wycieli po zeszłorocznej burzy nawet te ktore sie nie przewrociły.Przykład to na ilicy Rozwadowskiej rosły trzy drzewa razem,jedno przewrociło sie .To podjechali ci ?? wycieli trzy drzewa i przy okazji jeszcze jedno co rosło 5 metrow dalej.Były to młode drzewa.Pewnie ktos pomyslał ze w razie wpadki to bedzie to wina burzy że niby drzewa przechylily sie juz prawie na ziemie.Drzewa tnie sie w lesie a nie tam gdzie jest miasto.Nech ta firma zostanie rozwiazana,bo maja podejrzane powiazania z kims z urzedu miasta.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 683
Dołączył: 30 Sie 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 2 Lip 2018r. 15:59  
Cytuj
To co się dzieje to jest straszne,ale czy można powstrzymać choćby konkretnie tę wycinkę?są to naprawdę ogromne drzewa,wielka szkoda będzie po ich usunięciu, może zainteresowały by sie osoby tam mieszkające?, jest to juz właściwie przy ul Wolności,zaraz na początku, dokładnie naprzeciw banku takiego po schodkach,ja osobiście tam nie mieszkam, ale zależy mi na wyglądzie całego miasta, oraz powietrzu w nim

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 302
Dołączył: 17 Maja 2012r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 2 Lip 2018r. 16:22  
Cytuj
Będzie lepsze powietrze w Stalowej Woli.

Głupie powiedzonko moze akazac się prawdą: "powietrze jak wode będziecie kupować w sepermarkecie"

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 212
Dołączył: 18 Lut 2008r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 2 Lip 2018r. 16:37  
Cytuj
w przyszlym roku welka wycinka drzew kolo mc donalda .. a gdzie ci wszyscy ekolodzy coraz wiecej betonu coraz mniej drzew!!niedlugo sciana centrum miasta bendzie kolo aluteku!!

danek
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 646
Dołączył: 9 Paź 2014r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 2 Lip 2018r. 18:02  
Cytuj
Jak beda bloki w miejscu drzew to tak musi byc,chodzi o inne drzewa na miescie co sa po prostu duze i mozna je sciac na deski lub opał.Takich drzew nie wolno ruszać,ale urzedas zawsze znajdzie przepis ze drzewo trzeba sciac bo jest troche krzywe ,a powinno byc proste jak linia z lasera.W ryj takiemu urzednikowi tylko dać.W lesie tez wycinaja tylko tam nie mozemy zabronic wycinac,bo tam rzadzi banda od lasow,w miescie mozemy blokować wycinke drzew bo to nie teren lasow panstwowych.Moze po prostu ktos wezmie czarna farbe i zamaluje te znaczki drwala szkodnika?uśmiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 123
Dołączył: 13 Sie 2017r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 2 Lip 2018r. 19:16  
Cytuj
Szyszko dal przyklad jak w imie "walki z kornikami" mozna bezkarnie wycinac prawem chroniona Puszcze Bialowieska, wiec czym sa dla jego nasladowcow pojedyncze drzewa.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2790
Dołączył: 3 Gru 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 3 Lip 2018r. 08:14  
Cytuj
Nie jestem za wycinaniem drzew w mieście, ale chore drzewa jednak trzeba wycinać.
Nie róbcie z Szyszko pośmiewiska...

"Unikajcie wszystkiego, co ma choćby pozór zła" (1 Tes 5, 22)
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 119
Dołączył: 8 Marz 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 3 Lip 2018r. 10:14  
Cytuj
Szyszko sam sie osmieszyl.Gdzie jest teraz ten mega Minister od walki z kornikami.?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 11558
Dołączył: 1 Lut 2011r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 3 Lip 2018r. 11:02  
Cytuj
U mnie ma szacun, za uratowanie Lasów Państwowych w czasie gdy rządziła PO-PSL.

Gdyby nie on, lasy już by były sprzedane Niemcom, a pieniądze przekazane na odszkodowania żydom...

Wyobraźcie sobie, że budzicie się rano i macie tylko to, za co podziękowaliście Bogu w modlitwie wieczorem....
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2790
Dołączył: 3 Gru 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 3 Lip 2018r. 11:16  
Cytuj
Zdanie Szyszko podzielają inni leśnicy.
To inteligentny facet.

"Unikajcie wszystkiego, co ma choćby pozór zła" (1 Tes 5, 22)
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 646
Dołączył: 9 Paź 2014r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 3 Lip 2018r. 15:44  
Cytuj
Chore drzewa na miescie to widziałem .Za Szlęzaka ekipa przycinkowa chodziła i obcinała gałezie tak głupio ze nie wszystkie drzewa na wiosne zazieleniły sie.To własnie chore drzewa ktore uschły i nie maja lisci.Takie drzewo zniszczone za czasow Szlezaka było ,był sam pien pod bankiem PKO i tą księgadnią Nutką.W tym roku wycieli ten suchy pień.Te bliższe skrzyżowania wycieli juz dawno.Teraz sa tam puste miejsca co widac.Takich drzew bez gałezi i uschnietych bylo wiecej ale powycinali.Na cmentarzu przy klasztorze były drzewa z nacieta kora przy podłozu i czyms podlewane,pewnie emeryt chcial zeby wycieli to niszczyl systematycznie.Jeszcze jedno takie drzewo widzialem,juz usycha i ma coraz mniej liści.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 212
Dołączył: 18 Lut 2008r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 3 Lip 2018r. 16:12  
Cytuj
ludzie nie chodzi o wielkiego szyszkownika chodzi o to ze wycinaja coraz wiecej i wiecej a nie wieze w to ze w stalowej nie ma teranow pod budownictwo przeciez mozna pigodzic stawianie blokow z zielenia zeby jak naj mniej ingerowac w przyrode po nas sostana dzieci i co zeby zobaczyc las benda jezdzic w lasy janowskie opamietajcie sie ..moze czas aby pan prezdent sie opamietal!!

danek
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 10401
Dołączył: 9 Sty 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 3 Lip 2018r. 16:27  
Cytuj
CYTAT
Szyszko dal przyklad jak w imie "walki z kornikami" mozna bezkarnie wycinac prawem chroniona Puszcze Bialowieska.
Szyszko sam sie osmieszyl. Gdzie jest teraz ten mega Minister od walki z kornikami.?
i co zeby zobaczyc las benda jezdzic w lasy janowskie opamietajcie sie ..moze czas aby pan prezdent sie opamietal!!


Ale dzięki niemu doświadczamy ukrytych zasobów zdrowej tkanki intelektualnej.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2790
Dołączył: 3 Gru 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 4 Lip 2018r. 12:23  
Cytuj
Danek, myślisz, że za każdym drzewem stoi prezydent? umiech

"Unikajcie wszystkiego, co ma choćby pozór zła" (1 Tes 5, 22)
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 165
Dołączył: 28 Marz 2012r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 4 Lip 2018r. 13:14  
Cytuj
CYTAT (Mirek)
U mnie ma szacun, za uratowanie Lasów Państwowych w czasie gdy rządziła PO-PSL.

Gdyby nie on, lasy już by były sprzedane Niemcom, a pieniądze przekazane na odszkodowania żydom...


Mógłbyś to bardziej opisać?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 11558
Dołączył: 1 Lut 2011r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 4 Lip 2018r. 13:47  
Cytuj

Wyobraźcie sobie, że budzicie się rano i macie tylko to, za co podziękowaliście Bogu w modlitwie wieczorem....
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 165
Dołączył: 28 Marz 2012r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 4 Lip 2018r. 14:01  
Cytuj
Nie pamiętam. Wyrywkowo żyję polityką. A jak się czegoś szuka to wyskakują linki walczących ze sobą typu natemat, wyborcza, polskaniepodległa...

Dzięki za opis.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 11558
Dołączył: 1 Lut 2011r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 4 Lip 2018r. 15:00  
Cytuj
Polecam się. ok

Wyobraźcie sobie, że budzicie się rano i macie tylko to, za co podziękowaliście Bogu w modlitwie wieczorem....
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 165
Dołączył: 28 Marz 2012r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 4 Lip 2018r. 22:42  
Cytuj
CYTAT
Polecam się. ok

ok

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2
Dołączył: 10 Lut 2018r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 28 Lip 2018r. 17:39  
Cytuj
Stalowowolskie wycinki można obserwować z kosmosu. A patrząc na informacje z głównej strony stalowegomiasta drzew ubędzie niedługo w Ogródku Jordanowskim, czy w Rozwadowie.
Napisałem o tym któtki tekst na blogu, zapraszam. I jeśli uważacie za słuszne - podajcie dalej.
http://piotrbednarek.eu/2018/07/26/park-to-nie-plac-zabaw/

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 367
Dołączył: 6 Marz 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 28 Lip 2018r. 18:18  
Cytuj
Bardzo fajny i mądrze napisany artykuł Panie Piotrze.

Ps. Kiedyś trafiłem na Pana bloga gdy szukałem informacji o "piszczących" ptakach nocą- okazały się nimi być pisklaki Uszatków. Wiem o tych sowach właśnie dzięki Pana stronie. Pozdrawiam

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 8407
Dołączył: 17 Kwie 2016r.
Skąd: PiSLamaBad
Ostrzeżenia: 100%
ff
Wysłany: 29 Lip 2018r. 16:52  
Cytuj
Świetny tekst. Mam nadzieje, że przeczyta go jak najwięcej ludzi. Mam nadzieję, że dotrze do Prezydenta i ludzi odpowiedzialnych za "rewitalizacje" miasta.

Na świecie są dwa rodzaje ludzi: tacy którzy myślą, że rząd stara się działać w ich najlepszym interesie oraz tacy, którzy myślą - Nathan Fraser
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Nasze miasto »