NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Wydarzenia »
Nowy Temat Odpowiedz
« 1 2 3 4 »
Pamiętajmy o Rzezi Wołyńskiej!!!, Pamietamy!!!
Posty: 270
Dołączył: 15 Lip 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 12 Lip 2018r. 14:06  
Cytuj
CYTAT
absolutnie nie zgodzę się że wydarzenia na Wołyniu czy w chełmskim to to samo co tumulty w Galicji czy Małopolsce - zupełnie inne tereny i inne lata - Wołyń był jak pisałem od dawna beczką prochu wymieszanym etnicznie i językowo obszarem gdzie raz po raz dochodziło do ekscesów i rzezi rabunków - jeśli chodzi o Tzw Małopolskę wschodnią to tam terenem tych czystek było Tarnopolskie i Stanisławowskie to bardzo odległe rejony zupełnie egzotyczne to były kresy ówczesnej Polski - w samej Małopolsce miało to ograniczony zakres bo i Ukrów było mniej i ludność co jest oczywiste lepiej zorganizowana itd,itd...pomijam tereny Karpackie bo tam to były ziemie Bojków, Łemków czyli górali a Ukry tam były tylko jako desant i napływowy szlam...po za tym na reakcję był czas 70 lat temu żeby Banderowcom solidne wypłacić za to teraz to już musztarda po obiedzie ....niestety..


w Jarocinie (1943) zamordowano księdza wraz z rodziną gospodarzy mieszkających obok, dwiema staruszkami i gospodynią. Najpierw ich maltretowano, dźgano bagnetami, a na koniec jeszcze żywych wrzucono do palącego się budynku. W województwie lwowskim (obejmującym tereny m.in dzisiejszego podkarpackiego)udokumentowano ponad 24 tys ofiar (Polaków). Odległe tereny? Słabo znasz historię, skoro zgubiłeś woj. lwowskie. Na pamięć nigdy nie jest za późno

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 12 Lip 2018r. 14:06  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1816
Dołączył: 6 Lut 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 12 Lip 2018r. 14:55  
Cytuj
CYTAT
CYTAT
Boże uchroń!

Już nas chronił w 1943 roku. Może wystarczy. Tym bardziej, że gdyby nie on, być może do tej sytuacji w ogóle by nie doszło.


Być może gdy by nie on,to skala tragedii była by dużo większa.

50/50 ?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 632
Dołączył: 21 Marz 2018r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 12 Lip 2018r. 19:56  
Cytuj
CYTAT
absolutnie nie zgodzę się że wydarzenia na Wołyniu czy w chełmskim to to samo co tumulty w Galicji czy Małopolsce - zupełnie inne tereny i inne lata - Wołyń był jak pisałem od dawna beczką prochu wymieszanym etnicznie i językowo obszarem gdzie raz po raz dochodziło do ekscesów i rzezi rabunków - jeśli chodzi o Tzw Małopolskę wschodnią to tam terenem tych czystek było Tarnopolskie i Stanisławowskie to bardzo odległe rejony zupełnie egzotyczne to były kresy ówczesnej Polski - w samej Małopolsce miało to ograniczony zakres bo i Ukrów było mniej i ludność co jest oczywiste lepiej zorganizowana itd,itd...pomijam tereny Karpackie bo tam to były ziemie Bojków, Łemków czyli górali a Ukry tam były tylko jako desant i napływowy szlam...po za tym na reakcję był czas 70 lat temu żeby Banderowcom solidne wypłacić za to teraz to już musztarda po obiedzie ....niestety..


Andy na Wołyniu to nie były jakieś ekscesy, rachunki, sąsiedzkie utarczki czy spontaniczne potyczki.
To były zaplanowane w kierownictwie partii OUN a wykonane przez UPA masowe mordy na ludności cywilnej o charakterze etnicznym i noszące znamiona ludobójstwa. No i mordowano w sposób szczególnie okrutny.
A dziś dodatkowo Ukraińcy zabronili ekshumacji pomordowanych naszych rodaków.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2320
Dołączył: 5 Marz 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 12 Lip 2018r. 20:24  
Cytuj
CYTAT
Być może gdy by nie on,to skala tragedii była by dużo większa.


Gdyby miał w sobie szczyptę litości dla tych bestialsko mordowanych dzieci, jednym skinieniem palca zamieszałby w głowach bandytów, by odłożyli broń. I nie pierdziel mi o wolnej woli człowieka, bo jak chcę sobie poodkurzać w niedzielę, to nagle okazuje się, że moja wola nic nie znaczy, a pan Bóg zabrania.
Gdyby nie waśnie religijne pewnie ocalałoby mnóstwo ludzkich istnień.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1816
Dołączył: 6 Lut 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 12 Lip 2018r. 20:46  
Cytuj
CYTAT
CYTAT
Być może gdy by nie on,to skala tragedii była by dużo większa.


Gdyby miał w sobie szczyptę litości dla tych bestialsko mordowanych dzieci, jednym skinieniem palca zamieszałby w głowach bandytów, by odłożyli broń. I nie pierdziel mi o wolnej woli człowieka, bo jak chcę sobie poodkurzać w niedzielę, to nagle okazuje się, że moja wola nic nie znaczy, a pan Bóg zabrania.
Gdyby nie waśnie religijne pewnie ocalałoby mnóstwo ludzkich istnień.



Skąd masz pewność,że Bóg istnieje ?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2790
Dołączył: 3 Gru 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 12 Lip 2018r. 21:15  
Cytuj
Szopen, wg Ciebie Bóg powinien chodzić za każdym bandytą i powstrzymać go przed zbrodnią?

"Unikajcie wszystkiego, co ma choćby pozór zła" (1 Tes 5, 22)
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2320
Dołączył: 5 Marz 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 12 Lip 2018r. 22:10  
Cytuj
CYTAT
Szopen, wg Ciebie Bóg powinien chodzić za każdym bandytą i powstrzymać go przed zbrodnią?

A uważasz, że jest taką pierdołą, że nie może mrugnięciem oka sprawić, by wszyscy bandyci przestali być bandytami? To coś kiepski ten Twój Bóg. Ksiądz mi coś kłamał o wszechmocy Boga. Ale jak przyjdzie co do czego, to pan buk ma zawsze jakaś ku...a wymówkę.
Schodzimy niepotrzebnie z tematu. Żadnego Boga nie ma, nie ma i tematu. Pozdrawiam

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2790
Dołączył: 3 Gru 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 12 Lip 2018r. 23:03  
Cytuj
W takim razie Bóg musiałby każdego z nas ograniczyć do czynienia tylko dobrych uczynków. Bylibyśmy jak lalki w teatrze na sznurkach.

Musiałbyś mnie szanować i być dla mnie miły, mimo, że mnie nie znosisz.
Tak na przymus. Na siłę - wbrew sobie. Chciałyś tak?

Niestety, takie okropne rzeczy jak na Wołyniu dzieją się wtedy, gdy odrzuci się Boga z codziennego życia.

"Unikajcie wszystkiego, co ma choćby pozór zła" (1 Tes 5, 22)
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 673
Dołączył: 13 Sie 2009r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 12 Lip 2018r. 23:41  
Cytuj
Ludzie na kresach byli ( są ) bardzo pobożni , to co im ksiądz ( pop) nakazał robili - jest to nawet ujęte w filmie .... . Nie mieszajmy wiary z brakiem sumienia i chęci zemsty . Szkoda że ten film nie zaczyna się od 1920 roku. Może wtedy zrozumieliby Ukraincy i Polacy kto mieszał w tym tyglu . Ukraina tak na prawdę nie ma bohaterów - Petlura byłby dobry, ale on układał się z Polakami którzy w oczach Ukraniców zdradzili . Więc pozostała UPA ...

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1816
Dołączył: 6 Lut 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 12 Lip 2018r. 23:43  
Cytuj
CYTAT
CYTAT
Szopen, wg Ciebie Bóg powinien chodzić za każdym bandytą i powstrzymać go przed zbrodnią?

A uważasz, że jest taką pierdołą, że nie może mrugnięciem oka sprawić, by wszyscy bandyci przestali być bandytami? To coś kiepski ten Twój Bóg. Ksiądz mi coś kłamał o wszechmocy Boga. Ale jak przyjdzie co do czego, to pan buk ma zawsze jakaś ku...a wymówkę.
Schodzimy niepotrzebnie z tematu. Żadnego Boga nie ma, nie ma i tematu. Pozdrawiam


Jak człowiek osiąga sukces to jest jego zasługa,jak mury się walą to winną obarcza się Boga umiech

"Religia źródłem wszelkiego zła"

Akcja od 3.17

https://www.youtube.com/watch?v=jY5pKGznhxU

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 3088
Dołączył: 20 Marz 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 13 Lip 2018r. 05:18  
Cytuj
To nie pambuk tylko licho leśne.

Tak poważnie czy przypisywanie sobie wiedzy o czynach i zamiarach pana Boga nie jest bezczelnością i manipulacją?

Bardzo mnie cieszy że temat Wołynia tak często się pojawia ostatnio w Polsce. Pojednanie najlepiej zacząć od świadomości a nie od udawania że czegoś nie było.

socjalizm totalitarny zmienił się w koncesyjno-etatystyczny
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 11558
Dołączył: 1 Lut 2011r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 13 Lip 2018r. 08:36  
Cytuj
CYTAT
Szopen, wg Ciebie Bóg powinien chodzić za każdym bandytą i powstrzymać go przed zbrodnią?


Dał nam wolną wolę.
Wszystkim.

Wyobraźcie sobie, że budzicie się rano i macie tylko to, za co podziękowaliście Bogu w modlitwie wieczorem....
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2320
Dołączył: 5 Marz 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 13 Lip 2018r. 09:28  
Cytuj
CYTAT
Dał nam wolną wolę.
Wszystkim.

Prosiłem nie wyskakiwać mi z tą idiotyczną wolną wolą.
Dajesz swojemu dziecku zapałki do zabawy, ono podpala dom i ginie w pożarze. Jesteś winny jego śmierci czy nie, bo on sam zdecydował, że odpali zapałkę?
Wasze rozumowanie jest tak banalne, że ciężko podchodzić do niego poważnie.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 11558
Dołączył: 1 Lut 2011r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 13 Lip 2018r. 12:45  
Cytuj
Tak to jest, jak się pojmuje świat w niezwykle uproszczony sposób.
Normalny człowiek rozumie co czyta.

szopen nie.

A potem jego odpowiedź to bełkot nie na temat.
Teraz pewnie coś walnie na poziomie przedszkolaka.

Pan Pityński stworzył projekt niezwykle wymownego pomnika...

Obrazek

Wyobraźcie sobie, że budzicie się rano i macie tylko to, za co podziękowaliście Bogu w modlitwie wieczorem....
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2320
Dołączył: 5 Marz 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 13 Lip 2018r. 14:13  
Cytuj
CYTAT
Tak to jest, jak się pojmuje świat w niezwykle uproszczony sposób.
Normalny człowiek rozumie co czyta.

Hahaha umiech Jakiś Ty ku....a elokwentny. Przeloguj się jeszcze na inne konta i sobie przyznaj rację.
Zdaj sobie sprawę, że teoretycznie Bóg ponosi odpowiedzialność za to, co się tam wydarzyło. Do tego wydaje się, że siedzi na chmurce i cieszy się tym widokiem. Tak, ktoś kto potrafi zabijać całe miasta, utopić praktycznie całą ludzkość czy wysłać na śmierć własnego syna nie ma po kolei pod sufitem. Gdybym ja zrobił coś takiego nazwałbyś mnie psychopatą. A Boga nazywasz świętym, kochającym ojcem niebieskim. No faktycznie, taka logika-katolika.

A pomnik jest ohydny. Może oddaje to co się tam wydarzyło, ale te głowy powbijane na płot, cóż, może takie coś wymyślić tylko ktoś, kto faktycznie czci Boga sadystę i rozstawia w biały dzień w środku miasta zdjęcia porozrywanych na kawałki płodów, a hobby jego ulubionego rządu są ekshumacje.

Nie poć się już, mądrzejszy się nie zrobiłeś przez te kilka tygodni przez które nie dyskutowaliśmy, więc nadal nie chce mi się z Tobą gadać. Zresztą jak stwierdziłeś, ja i tak nie rozumiem przekazu, jak ktoś wypisuje głupoty umiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1816
Dołączył: 6 Lut 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 13 Lip 2018r. 15:01  
Cytuj
CYTAT

Zdaj sobie sprawę, że teoretycznie Bóg ponosi odpowiedzialność za to, co się tam wydarzyło. Do tego wydaje się, że siedzi na chmurce i cieszy się tym widokiem. Tak, ktoś kto potrafi zabijać całe miasta, utopić praktycznie całą ludzkość czy wysłać na śmierć własnego syna nie ma po kolei pod sufitem. Gdybym ja zrobił coś takiego nazwałbyś mnie psychopatą. A Boga nazywasz świętym, kochającym ojcem niebieskim. No faktycznie, taka logika-katolika.


Zgadza się - wydaje się. I jeszcze patrzeć na chmure typu cumulus w kolorze białym.

Ja proponuje wertować od początku i nie obarczać Boga działaniami Ukraińców. Faktycznie pomnik jest ohydny.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2790
Dołączył: 3 Gru 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 13 Lip 2018r. 18:30  
Cytuj
To jaki wg Was ten pomnik powinien być?

"Unikajcie wszystkiego, co ma choćby pozór zła" (1 Tes 5, 22)
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 11558
Dołączył: 1 Lut 2011r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 15 Lip 2018r. 20:49  
Cytuj
Szopenku nie mam i nigdy nie miałem innych kont.
Reszty twoich wypocin nie czytałem.
potluczony

Dalibor - działania Ukraińców są ohydne.
Razi Cię bijąca z niego prawda?

Wyobraźcie sobie, że budzicie się rano i macie tylko to, za co podziękowaliście Bogu w modlitwie wieczorem....
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1816
Dołączył: 6 Lut 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 15 Lip 2018r. 21:04  
Cytuj
CYTAT
Dalibor - działania Ukraińców są ohydne.
Razi Cię bijąca z niego prawda?


Prawdę można pokazywać na wiele innych sposobów.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2790
Dołączył: 3 Gru 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 15 Lip 2018r. 21:46  
Cytuj
CYTAT
CYTAT
Dalibor - działania Ukraińców są ohydne.
Razi Cię bijąca z niego prawda?


Prawdę można pokazywać na wiele innych sposobów.


Jakich?
Konkretny przykład ...

"Unikajcie wszystkiego, co ma choćby pozór zła" (1 Tes 5, 22)
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 8407
Dołączył: 17 Kwie 2016r.
Skąd: PiSLamaBad
Ostrzeżenia: 100%
ff
Wysłany: 16 Lip 2018r. 06:58  
Cytuj
Fajna logika rsta jezyk Jak sie komuś nie podoba dzieło artysty to powinien zaproponować własne?

SzoPeN 100% racji. Bóg taki wszechmogący a tyle zła na świecie. Jak widzę co się dzieje to też odnoszę wrażenie że Boga nie ma.

Na świecie są dwa rodzaje ludzi: tacy którzy myślą, że rząd stara się działać w ich najlepszym interesie oraz tacy, którzy myślą - Nathan Fraser
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 270
Dołączył: 15 Lip 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 16 Lip 2018r. 07:55  
Cytuj
CYTAT
CYTAT
Dał nam wolną wolę.
Wszystkim.

Prosiłem nie wyskakiwać mi z tą idiotyczną wolną wolą.
Dajesz swojemu dziecku zapałki do zabawy, ono podpala dom i ginie w pożarze. Jesteś winny jego śmierci czy nie, bo on sam zdecydował, że odpali zapałkę?
Wasze rozumowanie jest tak banalne, że ciężko podchodzić do niego poważnie.


Awatar który masz w profilu symbolizuje tego, którego w wielu kulturach czy religiach uznaje się za ojca kłamstwa. Wiesz w Rosji tysiące ludzi uznaje w dalszym ciągu kult Stalina jako prawego człowieka pomimo, że świat Stalina zna z innej strony. To praktycznie taka sama logika jak u Ciebie i tych ludzi nie dających się przekonać, iż prawda może być inna.

Przykład ojca z dzieckiem strasznie ułomny bowiem dzisiejszy świat wszelką zdobycz na przestrzeni wieków określa jako geniusz człowieka, który rozwijał się od tysięcy lat. Od prostych narzędzi po udoskonalone dzisiaj narzędzia służące do zabijania czy przetrwania. Nie ma w tym świecie miejsca na geniusz Boga, jest myśl człowieka do ktorej sam doszedł. Bóg tym co dokonują przestępstw, nadużyć itd. itd. nie wkłada do ręki broni, siekiery, wideł, bo one ze swej użyteczności służą do czegoś innego. Każdy normalny o tym wie. Jak ktoś myśli inaczej, to kiepsko z jego rozumowaniem. Jeśli dziecko dostałoby zapałki do ręki i zamiast ognia za pomocą kleju i zapałek stworzyło coś fantastycznego, odzwierciedlenie jakieś budowli, to powiedziałbyś jakie zdolne dziecko ma ten ojciec.

Tak jak ktoś już ci napisał: „Jak człowiek osiąga sukces to jest jego zasługa, jak mury się walą to winną obarcza się Boga”. Nie każdego człowieka, który w życiu podjął błędną decyzję stać na prawdę. Tak samo i ludzkość. Dlatego szuka się winnego tylko nie w sobie czy to w osobie Boga czy drugiego człowieka. Banderowcy też przekonują, że to wina Polaków i prawda jest inna, a oni są niewinni. Taka Twoja logika, takie Twoje tłumaczenie. Wierz w co chcesz i przypisuj winy komu chcesz. Może to nie idiotyczna wolna wola, może ktoś Cię zmusza....

Jeżeli winą Boga jest postawa ludzi, ktorzy mordowali, bo mógł powstrzymać, to czyją zasługą jest postawa ludzi, ktorzy ratowali?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1110
Dołączył: 20 Maja 2012r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 16 Lip 2018r. 08:43  
Cytuj
CYTAT (rsta)
Jakich?
Konkretny przykład ...

Kiedy wreszcie ksiadz się uspokoji i przestanie prowadzić katechezy na tym forum. Wiele razy prosiłem o to a szanowny ksiądz nie potrafi uszanować tego, że ktoś ma inne przekonania i mieszanie Boga do tematów, w których się ksiądz udziela nie przystoi.
P.s
Chcesz się wypowiedziedzieć to proszę bardzo ale nie mieszajcie do tego Boga. Przestanę księdza tytuować jak przestanie prowadzić tu katechezy.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 11558
Dołączył: 1 Lut 2011r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 16 Lip 2018r. 09:32  
Cytuj
Rsta ma takie samo prawo prezentować tu swoje poglądy, jak każdy z nas.

Nie masz prawa mu tego zabraniać.
Nawet prosząc.potluczony

Wyobraźcie sobie, że budzicie się rano i macie tylko to, za co podziękowaliście Bogu w modlitwie wieczorem....
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1110
Dołączył: 20 Maja 2012r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 16 Lip 2018r. 13:37  
Cytuj
Obrońca się odezwał:
CYTAT (mirek777)
Rsta ma takie samo prawo prezentować tu swoje poglądy, jak każdy z nas.

Nie masz prawa mu tego zabraniać.
Nawet prosząc.potluczony

Ja mu nie zabraniam prezentować swoich poglądów ale proszę aby nie mieszał w nie Boga i uszanował tych, którzy nie wierzą albo mają innego Boga. Wyraźnie to zaznaczyłem w poście wyżej. Niestety ksiądz jak to ksiądz nie liczy się ze zdaniem innych tylko jego jest prawda.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
« 1 2 3 4 »
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Wydarzenia »