NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Nasze miasto »
Nowy Temat Odpowiedz
« 1 2
Smród Aluminium,
Posty: 683
Dołączył: 30 Sie 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 7 Wrz 2018r. 21:53  
Cytuj
ja nie wiem czy to aluminium, ale raz na jakis czas wali takim jakby lakiero-klejem,oczywiście nikt nic nie czuje, ludzie spaceruja, dzieci sie bawia na placykach a to z pewnościa okropnie toksyczne!

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 7 Wrz 2018r. 21:53  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 472
Dołączył: 27 Lis 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 80%
ff
Wysłany: 8 Wrz 2018r. 09:44  
Cytuj
Ciemnota. Szkoda tłumaczyć. Mózgi wam te zapachy zdegradowały. Nie chodźcie tam więcej.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 30
Dołączył: 25 Lut 2018r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 10 Wrz 2018r. 09:53  
Cytuj
CYTAT
CYTAT
CYTAT
Przejdź się wieczorem ulicą Mireckiego - przekonasz się, czy rzeczywiście przetwarzanie aluminium nie śmierdzi....


Tam najbardziej wyczuwalny jest 'klimat' od zakładu, który odlakierowuje felgi...


Nie. Wali bezpośrednio w wentylatorów.
Nie od lakierni.
Zresztą jak jej nie było - też waliło - najgorzej koło 16-18...
Do tego dochodzi słodkawo-metaliczny posmak w ustach...

Od stalowni śmierdzi inaczej.


Nie. Często stałam pod tym zakładem i po prostu czuć w nozdrzach ich gorące kwasy, których używają. Już wolałabym być przy samych wentylatorach przy lakierniach felg.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 11609
Dołączył: 1 Lut 2011r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 10 Wrz 2018r. 10:01  
Cytuj
CYTAT
Ciemnota. Szkoda tłumaczyć. Mózgi wam te zapachy zdegradowały. Nie chodźcie tam więcej.


Zastanawiąjącym jest jak ich bronisz.
Wiem co czuję i o jakich porach.
Nie wiem czy czyste roztopione aluminium ma zapach.
Wiem, że proces przetwarzania aluminium wiąże się z emitowaniem do atmosfery dużej ilości smrodu.

Wyobraźcie sobie, że budzicie się rano i macie tylko to, za co podziękowaliście Bogu w modlitwie wieczorem....
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 472
Dołączył: 27 Lis 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 80%
ff
Wysłany: 10 Wrz 2018r. 12:25  
Cytuj
Co konkretnie Cię zastanawia? Byłem na odlewni aluminium, byłem na stalowni, przejeżdżałem koło wysypiska śmieci, mieszkałem na porębach w pobliżu oczyszczalni. Nie wiem który smród gorszy?
Po cholerę łazicie do strefy przemysłowej na spacery? Tam się produkuje i tam pachnieć fiołkami nie będzie. W bajki że smród z zakładów aluminiowych ktoś wyczuwa na błoniach nie uwierzę.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 11609
Dołączył: 1 Lut 2011r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 10 Wrz 2018r. 12:42  
Cytuj
Na spacery?
:szok:

Na nie sądzisz, że czasami jednak chodzi się do pracy? potluczony

Wyobraźcie sobie, że budzicie się rano i macie tylko to, za co podziękowaliście Bogu w modlitwie wieczorem....
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1508
Dołączył: 14 Gru 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 60%
ff
Wysłany: 10 Wrz 2018r. 12:43  
Cytuj
CYTAT
CYTAT
Ciemnota. Szkoda tłumaczyć. Mózgi wam te zapachy zdegradowały. Nie chodźcie tam więcej.


Zastanawiąjącym jest jak ich bronisz.
Wiem co czuję i o jakich porach.
Nie wiem czy czyste roztopione aluminium ma zapach.
Wiem, że proces przetwarzania aluminium wiąże się z emitowaniem do atmosfery dużej ilości smrodu.



zatrudnij się do stalszmitu na odlewnię nawet na 1 dzień potem pewnie zrezygnujesz....sztachnij się płynnym aluminium prosto z kadzi zobaczysz jak pachnie

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 472
Dołączył: 27 Lis 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 80%
ff
Wysłany: 11 Wrz 2018r. 11:13  
Cytuj
CYTAT


zatrudnij się do stalszmitu na odlewnię nawet na 1 dzień potem pewnie zrezygnujesz....sztachnij się płynnym aluminium prosto z kadzi zobaczysz jak pachnie


Jak pijesz do mnie, to pisałem już że miałem do czynienia z płynnym aluminium jak i stalą. Cokolwiek czułeś z kadzi raczej nie było to aluminium. Jak wiesz o czym piszesz to widziałeś pewnie proces rafinacji. Twierdzisz że to co poczułeś nachylając się nad kadzią, czuć wzdłuż ulicy Solidarności?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 472
Dołączył: 27 Lis 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 80%
ff
Wysłany: 11 Wrz 2018r. 11:16  
Cytuj
CYTAT
Na spacery?
:szok:

Na nie sądzisz, że czasami jednak chodzi się do pracy? potluczony


To chodząc tam do pracy chcesz te zakłady zlikwidować? Czy chcesz produkować bezzapachowo? Bo już nie wiem o co Ci chodzi?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1181
Dołączył: 26 Paź 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 11 Wrz 2018r. 11:43  
Cytuj
CYTAT

Jak pijesz do mnie, to pisałem już że miałem do czynienia z płynnym aluminium jak i stalą. Cokolwiek czułeś z kadzi raczej nie było to aluminium. Jak wiesz o czym piszesz to widziałeś pewnie proces rafinacji. Twierdzisz że to co poczułeś nachylając się nad kadzią, czuć wzdłuż ulicy Solidarności?


maruda - nie przesadzaj z używaniem technicznych sformułowań umiech
Dla "nich" aluminium = słodko-metaliczny smak w ustach, felgi i "bogate niemce" co na nas się bogacą umiech A ty próbujesz im tłumaczyć podstawy procesu odlewania umiech

Z ciekawych plotek na mieście, to jeszcze krąży taka, że "znajoma znajomej mojej ciotecznej siostry weszła na zakład, dotknęła odlewu iiiiiiii od razu wysypka na całym ciele!"

Dobrze, że nasz obecny prezydent nie wpuści więcej "przemysłowców" do naszego uzdrowiskowego miasta, bo co jak co, ale strefa przemysłowa to nie miejsce dla nich, tam ma być zielono i pachnąco.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 11609
Dołączył: 1 Lut 2011r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 11 Wrz 2018r. 12:22  
Cytuj
CYTAT
CYTAT
Na spacery?
:szok:

Na nie sądzisz, że czasami jednak chodzi się do pracy? potluczony


To chodząc tam do pracy chcesz te zakłady zlikwidować? Czy chcesz produkować bezzapachowo? Bo już nie wiem o co Ci chodzi?


Absolutnie nie.
Tam gdzie jest przemysł, będzie zanieczyszczenie.
Inną sprawą jest przestrzeganie norm zanieczyszczenia.
Dziwnym trafem największy syf zawsze popołudniami.
I co? Dają wtedy pracownikom maski tlenowe? - Nie.

Była tu swego czasu obszerna dyskusja na temat jakości powietrza w Stalowej. Tam dość wyczerpująco wyraziłem swoją opinię.

Wyobraźcie sobie, że budzicie się rano i macie tylko to, za co podziękowaliście Bogu w modlitwie wieczorem....
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1508
Dołączył: 14 Gru 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 60%
ff
Wysłany: 11 Wrz 2018r. 12:34  
Cytuj
CYTAT
CYTAT


zatrudnij się do stalszmitu na odlewnię nawet na 1 dzień potem pewnie zrezygnujesz....sztachnij się płynnym aluminium prosto z kadzi zobaczysz jak pachnie


Jak pijesz do mnie, to pisałem już że miałem do czynienia z płynnym aluminium jak i stalą. Cokolwiek czułeś z kadzi raczej nie było to aluminium. Jak wiesz o czym piszesz to widziałeś pewnie proces rafinacji. Twierdzisz że to co poczułeś nachylając się nad kadzią, czuć wzdłuż ulicy Solidarności?


nie wiem co to jest ale to raczej nie zapach z MCdonalda, nie jestem fachowcem od tworzenia stopów aluminium, poza tym poza tym jedzie jakby stalowa wola była jednym wielkim wysypiskiem śmieci, do tego ta kanalizacja pod VIVO cudownie !

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 11609
Dołączył: 1 Lut 2011r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 11 Wrz 2018r. 13:25  
Cytuj
No wiesz - jak się stawia centrum handlowe przy oczyszczalni ścieków...potluczony

Wyobraźcie sobie, że budzicie się rano i macie tylko to, za co podziękowaliście Bogu w modlitwie wieczorem....
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 472
Dołączył: 27 Lis 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 80%
ff
Wysłany: 11 Wrz 2018r. 14:43  
Cytuj
mlotek
CYTAT


Z ciekawych plotek na mieście, to jeszcze krąży taka, że "znajoma znajomej mojej ciotecznej siostry weszła na zakład, dotknęła odlewu iiiiiiii od razu wysypka na całym ciele!"



Znam lepszą teorię. Słyszałem że z Niska przez Artmatoorę wszystkie ptaki odleciałysciana

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 10
Dołączył: 24 Kwie 2017r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 25 Wrz 2018r. 14:39  
Cytuj
:szok::szok::szok:nienawidze tego smordu:szok:

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
« 1 2
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Nasze miasto »